Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1203132 пъти)

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Общото между нуовите бъгари и свремените гръци е, че най-мразят да търсат вина у себе си.  :)

Все некой друг им е виновен, то некогиш на комънизЪма в БГ му пречеше империализъма + четирите годишни временца. Сега пък на гръците - немците били виновни. Като се замисля може да се направи интересен паралел между пропагандата на нацистка Германия (посочването на евреите за виновници за всички злини) и съвремена Гърция (която обвинява Германия за главен виновник за неплатежоспособността си)  :o

И на бъгари и на гръци и пречат политиците (това че сами са си ги избрали и са крали /па и още крадат!!!!/ като за световно не се признава).... Въобще народът е невинен, че си е избрал лоши управници, които били крали.

Коганев, трагедията и в БГ и в гръцко е, че десните партии са десни само на думи. Аз твърдя, че няма десни и леви крадци, щом са крадци - еднакви са.
 

koganev

  • Гост
На 15 май имало в Атина http://www.grreporter.info/Komunisticheski_priziv_narodt_da_se_sprotivi_sreshchu_reformite_/5503
ей това.


А ти как ги правиш морските деликатеси и въпросния кукуреч (това не го знам изобщо какво е)? Аз мога да организирам по роднинска линия (на жената) много читави музиканти, които си живеят в Гърция и с тези нови магистрали...
(Излизам извън темата... Въпреки че, ако се понапъна, като нищо ще намеря директна връзка м/у кукуреча, икономика и политика, морските деликатеси, всички останали деликатеси, музикантите и прочие - все някой ще е писал нещо по въпроса в нета  :D)

koganev

  • Гост
......
Коганев, трагедията и в БГ и в гръцко е, че десните партии са десни само на думи. Аз твърдя, че няма десни и леви крадци, щом са крадци - еднакви са.
 

Комунистите са друга мая. Те крадат душата на народа. Те превръщат народа в зомби. Без чорбица и без лебец ще преживееш, пък и да не преживееш - Божа милост все можеш да измолиш... Но без душа - край.
Комунистите превърнаха българския народ в "съгласен" на площада и шушукащ и псуващ в тъмното. Затова се възхищавам на гръцките протести и се отвращавам от опитите на комунистите да оглавят тези протести.

Комунистите не са леви или десни - те са рак. С това трябва да започват учебниците по история на България. Това трябва да е изречение, което да се учи наизуст от първолаците, а не да ми учат "Ели и Лили рано ранили, рано ранили - мели и мили..."



goro

  • Гост
На 15 май имало в Атина http://www.grreporter.info/Komunisticheski_priziv_narodt_da_se_sprotivi_sreshchu_reformite_/5503
ей това.
.....
А ти как ги правиш морските деликатеси и въпросния кукуреч (това не го знам изобщо какво е)?
...


Това, че са го организирали комунисти не означава, че само комунисти са участвали и можеш да си сигурен. А и освен че исканията им бяха разумни, тук все пак има някаква демокрация поне що се касае до правото на протест!

Ама така темата много изпостява! Требе и сол и пипер!
Затова, да не забравяме, че немците тепърва ще се поевропейчват и тук можем да им дадем малко уроци, а ако не могат по добре да напускат Европа!
Повече довечера или утре сутринта, щото требе и да се работи!  *drink6*

п.п.
Сервел, сега видях, че си писал.
Трагедията в Гърция е, че няма не само дясна, ами и лява партия, освен тези на комунисти и производни! Има неолайняри бол от всички течения!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил

Ама така темата много изпостява! Требе и сол и пипер!
Затова, да не забравяме, че немците тепърва ще се поевропейчват и тук можем да им дадем малко уроци, а ако не могат по добре да напускат Европа!
Повече довечера или утре сутринта, щото требе и да се работи!  *drink6*



Goro, като викаш малко сол и пипер - абе като са тръгнали германците да "вземат уроци", да прескачат гърците и да дойдат на "едно ниво по-високо", ама само едно - в БГ да ги научат. Няма как да погледнеш "картинката" отстрани и отдалеч, защото живееш в Гърция и си пристрАстен. Като отидох за пръв път в Атина, не бях идвал на полуострова (Балканския) от 6 години някъде. В момента, в който стъпих в Гърция, имах чувството, че съм в България. В никоя друга държава от ЕС (не съм ходил в Румъния само) такова усещане не съм имал. Така, че германците направо да прескачат "междинните нива" и от нас да се учат.

Интересно кой щеше да напусне еврозоната, ако не се бяха бръкнали "варварите" немци (не, че се бръкнаха само те де)  :)

Хайде спорен ден :)
I say what I do and do what I say.

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил

п.п.
Сервел, сега видях, че си писал.
Трагедията в Гърция е, че няма не само дясна, ами и лява партия, освен тези на комунисти и производни! Има неолайняри бол от всички течения!

Трагедия викаш, ами кой ги е създал и родил тиа неолайняри и секакви други производни...? Гръцката демокрация викаш, люлката на света...

Общото между древните Гърци (с главна буква) и съвремените "гръци" е само едно - че са живели и живеят на една и съща територия.
Другото е куха комунистическо-националистическа пропаганда.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Общото е точно същото както при древния Египет и египтяните сега, м-у цивилизацията на инките и Перу/Боливия в момента, м-у мохиканите, команчите, хюрон и САЩ и Канада.

Хайде и аз малко "на тръстиката" :)
I say what I do and do what I say.

Скорпи999

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 141
  • Карма: +40/-8
  • Респект: +71
    • Профил
А защо само гърците наричат държавата си Елада, себе си елини, а цял свят ги зове гърци и Гърция??

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Като сравнение може да добавим и:

Колкото между съвремените македонци и Македонците родили Александър Велики.

 *drink5*

goro

  • Гост
... Като отидох за пръв път в Атина, не бях идвал на полуострова (Балканския) от 6 години някъде. В момента, в който стъпих в Гърция, имах чувството, че съм в България. В никоя друга държава от ЕС (не съм ходил в Румъния само) такова усещане не съм имал. Така, че германците направо да прескачат "междинните нива" и от нас да се учат.
Интересно кой щеше да напусне еврозоната, ако не се бяха бръкнали "варварите" немци (не, че се бръкнаха само те де)  :)
Хайде спорен ден :)

Хе...
Пристига някой, роден в Европа, от другия край на света след 6 години отлъчване... Ами той, ако не е немец, в която и част на Европа, НА ЕВРОПА - ПОДЧЕРТАВАМ, да кацне ще се чуства като у дома си!
А какво остава за варналия кацнал в Атина! Варналия, не беше ли?
Варна, един много особен град - като Солун - един от малкото на Балканите, чийто исторически континиютет никога не е прекъсван! Вече 2500 години, като 2400 от тях е преобладаващо гръцки, ако изключим голямото турско присъствие за 5века - т.е. само неговата мюсюлманска част. От 6-7 църкви във Варна поне 5 са (строени от) гръцки, от 3-4 манастира, поне 2 са гръцки! Цялата градска култура на Варна е гръцка, че даже и центаралната и махала май се казваше гръцката махала... Зямата и е напоена с гръцка кръв! ... Тези неща не се изтриват за 100 години! Не Бул - 10 Була да сложиш пред името си ти ще си носител на същия този гръцки заряд, най-малкото колкото индианското присъства в днешната американска култура. (А то присъства - не е мое твърдение)...

И е естествено като у дома си да се чустваш в Атина - как иначе?

Между другото Варна е основана от Милетците - същите милетци, които изглежда основават и Фанагория! Някой да помни Фанагория?
Днес част от потомците на старите варненски фамилии живеят в Солун в кв. Нова Варна.


Колкото до немците, не само че няма да се бръкнат, ами ще ги вземат назаем и на лихва 1/3 ако не и по-малко от която ще ги дадат на гърците - лакомията им винаги е била безгранична и ще го повтарям докато съм във форума! (Нищо чудно да не са си направили сметката де - тя лакомията някой път се осира!)
И ако ще трябва да взимат уроци на Балканите, добре е да започват преди 3тата си годишнина - Андрешко не може да се мери с малкото пръстче на тяхната арогантност, а казват, че важни били първите 7 години!!!
« Последна редакция: 18 Май, 2010, 18:33:50 от goro »

goro

  • Гост
Сензация! Scoop!
Goro е написал 1112-тото си съобщение в "родния" форум ;) :
http://forum.imoti.net/read.php?6,268764,286403#msg-286403


Барба, не скачай! Галия е далече, пък и не съм кокошка :)
Съобщение нямам - засмях се само...  :D
А и тук съм за кратко... Докато събудя патриотите, пардон родолюбците...

По добре, отделете на видно място графиките, твоите и на Додо и измислете още някоя сериозна тема за да не остане само дърдолница и новия форум...

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
... Като отидох за пръв път в Атина, не бях идвал на полуострова (Балканския) от 6 години някъде. В момента, в който стъпих в Гърция, имах чувството, че съм в България. В никоя друга държава от ЕС (не съм ходил в Румъния само) такова усещане не съм имал. Така, че германците направо да прескачат "междинните нива" и от нас да се учат.
Интересно кой щеше да напусне еврозоната, ако не се бяха бръкнали "варварите" немци (не, че се бръкнаха само те де)  :)
Хайде спорен ден :)

Хе...
Пристига някой, роден в Европа, от другия край на света след 6 години отлъчване... Ами той, ако не е немец, в която и част на Европа, НА ЕВРОПА - ПОДЧЕРТАВАМ, да кацне ще се чуства като у дома си!
А какво остава за варналия кацнал в Атина! Варналия, не беше ли?
Варна, един много особен град - като Солун - един от малкото на Балканите, чийто исторически континиютет никога не е прекъсван! Вече 2500 години, като 2400 от тях е преобладаващо гръцки, ако изключим голямото турско присъствие за 5века - т.е. само неговата мюсюлманска част. От 6-7 църкви във Варна поне 5 са (строени от) гръцки, от 3-4 манастира, поне 2 са гръцки! Цялата градска култура на Варна е гръцка, че даже и центаралната и махала май се казваше гръцката махала... Зямата и е напоена с гръцка кръв! ... Тези неща не се изтриват за 100 години! Не Бул - 10 Була да сложиш пред името си ти ще си носител на същия този гръцки заряд, най-малкото колкото индианското присъства в днешната американска култура. (А то присъства - не е мое твърдение)...

И е естествено като у дома си да се чустваш в Атина - как иначе?

Горич,

Нещо явно не съм се изразил достатъчно ясно в поста си. Ти си разбрал, че съм се почувствал "като у дома си" в Атина, аз съм искал да изразя, че съм се "почувствал зле", т.е. почти всяко нещо ме е дразнило на всяка крачка. "У дома си" съм го изтрил като понятие, Варналия съм дотолкова, доколкото съм израстнал във Варна (до 19-тата си година) и в момента съм тук в "дълга командировка", която не знам колко дълга може да се окаже...  :) Нищо де, с една гъркиня се заговорихме в градския влак (който става нещо като метро по някое време) и тя ми каза да не съдя за Гърция по Атина и Пирея, имало и хубави места. Човек като пътува много и по много различни държави, придобива способността да "усеща" местата много бързо, та това "у дома" бих го заменил с "приятно усещане". Много приятно усещане имам като кацна на Де Гол, Барахас, Скипол, Чанги, Каи Так, Трюдо, Пиърсън, Франц Йозеф Щраус, Тегел и пр. летища. Пак се отклоних. Накратко, швабите стоят много високо в очите на останалия модерен "цивилизован" свят, докато Гърция се приема като място за "археологически" туризъм и морска почивка, често съпътствани от не толкова приятни емоции, породени от особеностите на местните жители. Лични наблюдения + такива на близки приятели (нямащи родови корен от полуострова).  *beer*

П.П Както виждаш, не се опитвам да ти правя "психологически профил", казвам ти как се вижда Гърция отстрани, ако не идваш от БГ и сравнена с разнообразни световни дестинации.  *beer*
« Последна редакция: 18 Май, 2010, 19:52:09 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

goro

  • Гост
Горич,
Нещо явно не съм се изразил достатъчно ясно в поста си. Ти си разбрал, че съм се почувствал "като у дома си" в Атина, аз съм искал да изразя, че съм се "почувствал зле", т.е. почти всяко нещо ме е дразнило на всяка крачка. "У дома си" съм го изтрил като понятие,
... Много приятно усещане имам като кацна на Де Гол, Барахас, Скипол, Чанги, Каи Так, Трюдо, Пиърсън, Франц Йозеф Щраус и пр. летища. Пак се отклоних. Накратко, швабите стоят много високо в очите на останалия модерен "цивилизован" свят, докато Гърция се приема като място за "археологически" туризъм и морска почивка, често съпътствани от не толкова приятни емоции, породени от особеностите на местните жители. Лични наблюдения + такива на близки приятели (нямащи родови корен от полуострова).  *beer*

Сигурно аз неразбирам!
Защо се мъчиш Булкане?!
Мен някъде като не ми е добре си взимам дърмите и заминавам!
А ти си открил толкова приятни места! - докато решиш да живееш в тях и живота ти ще е изтекъл на този неприятен кът от света.
Колкото ди немците и гърците и тяхната политика, не ме интересува какво мислят другите за тях... Мен господ ми е дал глава и свободата да преценявам и избирам. Хубаво - лошо, умно или глупаво, колкото мога...
Иначе със сигурност от настоящия заем за Гърция немците пак ще кешират! Да си го кажем де!

п.п.
А Атина си има и приятните и неприятните места 3,5млн. е . Света може да не съм го обиколил, но Европа - според възможностите си - от Кан до Сан Себастиан и от Атина до Мадрит, та базата ми за сравнение не е България.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Наздраве Горо  *beer* Мъка няма. Просто се опитвам леко да "охлаждам" обстановката като ги подпукаш швабите. В името на обективността (поне тази в моята тиква).  *beer*
I say what I do and do what I say.

goro

  • Гост
Наздраве Горо  *beer* Мъка няма. Просто се опитвам леко да "охлаждам" обстановката като ги подпукаш швабите. В името на обективността (поне тази в моята тиква).  *beer*

Наздраве, ама криво да седим право да съдим. Кажи немците на печалба ли ще са от заема за Гърция или на загуба? *drink6*