Форум за имоти > Дискусия за цените

Какво става в Гърция или За политиката и икономиката

<< < (2/786) > >>

goro:
До 1981 г. дребни гръцки ентусиасти правят "отчаяни" опити да произвежда машини - в т.ч. леки автомобили, трактори, автобуси и пр...  1981 г. Гърция е приета в СИВ..., пардон ЕС... Всякакви по нататъшни опити са преустановени... Пак до тази година над 90% от гръцкият флот плава под гръцки Флаг... След нея гръцкия флаг прогресивно се сменя - до преди 4-5 години...

Коганев, ако не се лъжа ти цитираше Дракър... Нали знаеш, че прозорец в бизнеса за влизане на нови играчи се отваря само от време на време... Дори в щатите "не могат" да направят Мерцедес. Не защото не могат, а защото нишата е заета!
Еврозоната и ЕС, така както са конструирани и вероятно с англо-американска благословия работят преимущесвено за американския протекторат Германия! Но немската лакомия е толкова голяма, че се наложи Обама да я вразумява... Какво унижение за расовата кобила!!!
И още нещо, Коганев. Защо си толкова сърдит на социалистите? Или за теб социалистите, а по-точно социалдемократите са тъждествени на бившите комунисти от източна Европа?

Татко барба! Допуснах грешка. Настоявах поколението да бъде немско и англо -езично! Първото трябваше да е френско!

Муза, благодаря! Не мислех, че съм казал нещо важно, затова го зарязах... Но ти ме подсети за КАРФИЦИТЕ И ПРЕЗЕРВАТИВИТЕ - немските репарации изплатени на Гърция и вероятно част от щедрата американска маршалова помощ... Като ми остане време ще потърся материали по въпроса...

servel:
И в стария сайт, а гледам и тука, спорът ни се движи по линията германофили/фоби - гръкофили/фоби.

Моите уважения към всички дискутиращи, но моето мнение е, че е абсурдно да се надговаряме кой какво е дал/взел на света и с това е заслужил уважение/порицание.

Ако миналото е индулгенция да си "активен борец" с привилегии и пенсии форевър, то например египтяните имат по-голямо основание да искат да са издържани от съвременния свят...

Светът е бил и в момента е хищнически и печели този , който е по-силен икономически или води по-добра политика.

Ако Гърците са яли и пили и е дошъл келнерът да си платят сметката опциите са две:
- да плащат /ако нямат пари - да правят квото им кажат/
- да НЕ плащат /ако са достатъчно силни - и КЕЛНЕРЪТ да пие една СТУДЕНА ВОДА и да преглътне загубите си /да не им е сервирал, като ги е знаел какви са  ;)/.


Но и в двата варианта ще е лошо за другите клиенти на заведението /вече никой няма да им дава без пари - лошо за българите..../

pmp:
 Вече на няколко места чета, че Barcleys са изкарали портфолио с голямо количество с банкови клонове в Испания. Интересена е схемата с обратно наема на имотите. Като прибавим и  Sabadell  които реализираха същата схема , чрез ако не се лъжа бритиш инвеститор и прибраха над 400млн евро за 300-350 клона в Каталуния и Мадрид, ясно се очертава тендециата евро банките да закърпват балансите чрез продажби на имоти. Като отчетем колко от БАМките в Бг са Гръцки, и колко клона има само Пощата...

goro:

--- Цитат на: servel в 14 Май, 2010, 14:30:01 ---И в стария сайт, а гледам и тука, спорът ни се движи по линията германофили/фоби - гръкофили/фоби.
--- Край на цитат ---
servel
Струва ми се, че бъркаш същността на темата със солта и пипера!


--- Цитат на: servel в 14 Май, 2010, 14:30:01 ---Моите уважения към всички дискутиращи, но моето мнение е, че е абсурдно да се надговаряме кой какво е дал/взел на света и с това е заслужил уважение/порицание.
Ако миналото е индулгенция да си "активен борец" с привилегии и пенсии форевър, то например египтяните имат по-голямо основание да искат да са издържани от съвременния свят...
--- Край на цитат ---
И понеже някои не са били активни борци и са работили по 40 години, сега трябва да вземат по 200лв пенсии? Така ли? Няма начин днешната ни олигофренокрация да не изкара болшинството от хората мързеливци? (От гръцки олиго=малко френо~=ум в старогръцкия и спирачка в днешния и крация=~държатели, властници)
По втората част - за египтяните!
Никой не е искал да бъде издържан за древната си култура - затова има туризъм, че и музеен туризъм. От египетската култура има и по стари. А колкото до приноса и в европейската цивилизация е смешно да се говори.
Европа започва от Гърция - основите и са гръцки! От там насетне много народи са сложили своите камъни в общия зид, кой повече кой по-малко (без Рим основите вероятно щяха да бъдат пометени).
Въпроса е докъде се простира тази Европа? Според мен - някъде до границите на Германия, за което последната напоследък ни дава ярки примери!!!  Попрескочила е малко... Но до там. Защото културата или цивилизацията като феномен не са винтове и гайки... Затова и изцепки като венериния среден пръст или карикатурите на Мохамед ще ги видиш най-вече у немско и подобните им и много рядко в Европа!



--- Цитат на: servel в 14 Май, 2010, 14:30:01 ---Светът е бил и в момента е хищнически и печели този , който е по-силен икономически или води по-добра политика.
--- Край на цитат ---
Много си прав! Това е философията отново на днешната българска олигофренокрация. Представи си - даже имам приятели сред нея. До преди време все ми се оплакваха, колко мързелив бил българина и как трудно си намирали работници. Отдавна не ми се оплакват, щото съм нагъл - питам колко плащат и им разказвам приказката за триците и маймуните!
Заради тази философия по бомбандираните пътища на България фърчат хищници с каени и пълзят тревопасни с москвичи. Тя е удобно оправдание. Но и едните и другите са все в дупките.
Но тази философия е само едната страна на медала по света! Иначе света, който познаваме отдавна нямаше да го има... Щото от човека е имало и има далеч по-големи хищници. Нито зъбите ни зъби, нито ноктите ни нокти. Не лъвовете - хиените отдавна да са приключили с човешкия род... И ако ни има се дължи на другата страна на медала - на човешкия социум, не на човешкото хищничество...


--- Цитат на: servel в 14 Май, 2010, 14:30:01 ---Ако Гърците са яли и пили и е дошъл келнерът да си платят сметката опциите са две:
- да плащат /ако нямат пари - да правят квото им кажат/
- да НЕ плащат /ако са достатъчно силни - и КЕЛНЕРЪТ да пие една СТУДЕНА ВОДА и да преглътне загубите си /да не им е сервирал, като ги е знаел какви са  ;)/.
Но и в двата варианта ще е лошо за другите клиенти на заведението /вече никой няма да им дава без пари - лошо за българите..../

--- Край на цитат ---
Гърците гласуваха да платят сметката на гръко-немско-френско- и пр... управници с незначително мнозинство в парламента си.
Основния аргумент с който ги убеждаваха да платят сметка знаеш ли кой е?
Че парламентите на останалите европейски страни гласували "помоща" за гърците със значително мнозинство.
Да я видим тази помощ откъде ще дойде, след като всички са на червено!
От напечатани заеми, които другите страни ще вземат срещу една лихва, за да ги предоставят на гърците срещу двойна по-голяма поне... Европейска помощ по немски образец!!!

Не съм сигурен обаче, че гърците гледат на това като на "помощ", още по-малко съм сигурен, че ще я платят!

nachev:

--- Цитат на: goro в 14 Май, 2010, 13:09:45 ---Еврозоната и ЕС, така както са конструирани и вероятно с англо-американска благословия работят преимущесвено за американския протекторат Германия! Но немската лакомия е толкова голяма, че се наложи Обама да я вразумява... Какво унижение за расовата кобила!!!
потърся материали по въпроса...
--- Край на цитат ---
Горо здравей !

Трудно ми е да повярвам, че съдбата реши тъй скоро да подхванем старата приказка.
Гледам, че ти "отказваш" да се водиш от предимно захаросания тон, който основно властва в новия форум. Слагаш директно пръст на болното място. Няма лошо ! Така или иначе екзалтацията скоро ще премине и ще се подкара постарому. Е, дано не съвсем постарому !

Та, рекох да се обадя.
Здравейте приятели, ние пак сме тук !  Нека пренията да започнат.

Ако не свършим някаква полезна работа, то поне брой мнения ще натрупаме и ще излезем от ембрионалното състояние. :)

Апропо, броенето на мненията създава фалшива йерархия, отразява се стимулиращо на определени уклони и тенденции, които не могат да се свържат мотивирано с едно свободно пространство.

На добър път и да не препълваме кошницата от самото начало.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия