Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1215899 пъти)

Скорпи999

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 141
  • Карма: +40/-8
  • Респект: +71
    • Профил
Гледайте БНТ след малко в 18 ч. и ТВ7 от 19.25ч. Ще има интервю с един чудесен грък, живеещ доста години в България, Христос Мурутис.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
....
По онова време германските банки и застрахователи уверяваха, че са съгласти да  запазят съществуващите кредитни линии на Гърция и гръцките банки
и да не с е  оттеглят от облигациония  бизнес. Това трябваше  да бъде техет
Принос към първия пакет за спасяване на Гърция
...
...
Да кажем, че 2006 - 2007 г. вече е имало ясни индикации, че една Гърция задлъжнява до размер, кайто прави трайно обслужване на дълга във времето по-скоро нереалистично.
...

Не само уверяваха! Ами имаха джентълменсто споразумение!!!
Ма било джентълменско споразумение по немски!
Как да не ги уважаваш после пфенингаджиите!!! *scare*

По второто...
Знаели са грънци!
До април-май месец на 2010 почти гръцките спредове не бяха мръднали!
Цялата работа я разпърдя Попандреев! (не че накрая нямаше пак да се размерише, но вероятно цялата истерия нямаше да я има)
И понеже е калитко, като калитко и го направи без каквато и да е предварителна подготовка или просто като наивен калитко си е помислил, че оупа е насреща!
Една от критиките които му се отправят тук е, че е имал месеци на разположение да рефинансира дълговете на страната при старите спредове. Вместо това, той започна да плюе по бившата опозиция, преизчисли дефицита премествайки плащания за 2010 в 2009 и една камара други магарии.

Де факто, гърците вече са му били дуспата и гледат на правителството му единствено като на колониална администрация.

И, май че не става въпрос просто за гръцкия дълг, а за други политики и интереси!

 "...тъй като келешите много се опъват, дали пък да не натиснем с фалиране!... *timeout*
....
...бах ти келешите!...*ireful*
...
...Излязоха на улицата....  *ireful*
...
...Май не им пука че ще фалират!... *ireful*
...
...тия са откачени... *scare*
...
... ми се.а... *scare*
...
....шъ тря.а да намерим ощИ 100 -120млд... :o
...
... и да не го гласуват ша тря.а да им платим...
...
... дай да им пуснем европейските програми само срещу 10% тяуно участие (бел. моя - при нормално 45%) Мой да мирясат! *timeout*
...
... бах ти келешите... *scare*
...
... не мирясват!!!...  *ireful*
"


Дали съм прав, ще го разберем след по-малко от няколко години!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
goro, какво е това "оупа" което повтаряш постоянно, в Гърция така се казва накратко Европа ли? :)  *drink5*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Кристин Лагард оглави МВФ
http://www.investor.bg/news/article/119226/338.html

Това как се вписва в теорията за милиардите загуби от деривативи върху гръцки дълг? С какво е различна Лагард от Строс - Кан?


В това, че американците няма да могат и нея да обвинят в опит за изнасилване на камериерка.  *rofl*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Драги съфорумци, в момента наблюдаваме на живо (LIVE дето се вика) мащабен, международен византийски номер.
Сега с минимално мнозинство се прие "стягането на коланите" в гръцкия парламент. След като 110 милярда евро бъдат изплатени на кредиторите, ще има стачка и предсрочни избори в Гърция, а "новото" правителство след това ще се откаже да продължи "обещанията" на предишното.
Хайде спирам да пиша, ще се видиме на опашката за паспорти пред гръцкото посолство...

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Интересни данни споделяш.Карат ме да се замисля!  :)

 Пак имам въпроси. Казваш, че Германия е редуцирала гръцкия дълг, горе-долу с 5-6 млрд.евро. ( от 16 мрлд -  на 10 и нещо) за около една година. Правиш извод, че това редуциране е станало чрез деривативни сделки. Ако съдим по разсъжденията на Асен, то някой плаща за деривативните сделки, т.к. парите никога не се губят. Просто минавали от единия джоб в другия. Само за едното замаскиране...Ми то струва пари. При това - доста.

Разбира се, ние нямаме цялата ( при това достоверна) информация. Но все пак, ако приемем тезата за вярна, трябва да разберем кой е губещият и кой- печелившият.

Щото ми се струва, че разговора е на ниво - селска кръчма. Не се обиждай, защото и аз участвам във соарето....
Глобал,
Извини ме, че пак не съм бил еднозначно ясен.
Ако имам време да редактирам постовете си, няма да се случва така.
Но, нямам !

Аз всъщност "твърдя" (истината е, че предполагам) обратното - тоест, че не е имало никакви деривативни сделки, а става дума за продажба на вземане - цесия.
Мисля, че в рамките на последната година, е имало някакви инвеститори-оптимисти, които биха купили от немска банка гръцки ДЦК. Нямам представа, каква е била отстъпката.

Ако живеем с нагласата, че водим някакъв свободен и неангажиращ разговор - тип "селска кръчма", то има сериозни изгледи да се изненадаме позитивно и благоприятно един друг.
Ако някой живее с нагласата, че точно тук ще намери отговор за значими житейски, философски и социално въпроси, то има сериозни изгледи да се изненадаме крайно негативно един друг.

Та, не само, че не се обиждам, ами с две ръце гласувам за  "селска кръчма".

Без никакви претенции споделих разни размисли, които бяха породени от един конкретен пост на Невидимко.
И толкоз.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
....
По онова време германските банки и застрахователи уверяваха, че са съгласти да  запазят съществуващите кредитни линии на Гърция и гръцките банки
и да не с е  оттеглят от облигациония  бизнес. Това трябваше  да бъде техет
Принос към първия пакет за спасяване на Гърция
...
...
Да кажем, че 2006 - 2007 г. вече е имало ясни индикации, че една Гърция задлъжнява до размер, кайто прави трайно обслужване на дълга във времето по-скоро нереалистично.
...

Не само уверяваха! Ами имаха джентълменсто споразумение!!!
Ма било джентълменско споразумение по немски!
Как да не ги уважаваш после пфенингаджиите!!! *scare*

По второто...
Знаели са грънци!
До април-май месец на 2010 почти гръцките спредове не бяха мръднали!
Цялата работа я разпърдя Попандреев! (не че накрая нямаше пак да се размерише, но вероятно цялата истерия нямаше да я има)
И понеже е калитко, като калитко и го направи без каквато и да е предварителна подготовка или просто като наивен калитко си е помислил, че оупа е насреща!
Една от критиките които му се отправят тук е, че е имал месеци на разположение да рефинансира дълговете на страната при старите спредове. Вместо това, той започна да плюе по бившата опозиция, преизчисли дефицита премествайки плащания за 2010 в 2009 и една камара други магарии.

Де факто, гърците вече са му били дуспата и гледат на правителството му единствено като на колониална администрация.

И, май че не става въпрос просто за гръцкия дълг, а за други политики и интереси!


Дали съм прав, ще го разберем след по-малко от няколко години!

Горо, като ме "цитираш", вероятно би било подходящо да се отделят пасажите, в които говоря в първо лице единствено чисто от пасажите, които просто съм си дал труда да преведа от немски, воден от желание да направя повече хора съпричастни към още една гледна точка.

Относно индикациите за истинското финансово дередже на Гърция в "далечната"  2006 - 2007, най добре е да се потърси отговор на поне две места. Първото е гръцкото финансово министерство (или министерски съвет), второто е примерно Голдман Закс или нейна инвест. посестрима.

Предполагам, разбрал си, че исках макар и без всякакъв ангажимент да рамкирам приблизително периода, в протежение на който отначало за тези сделки са знаели единствено и само контрагентите.
После обаче минало време .....
и дошъл моментът, в който дори от фимоти в дълбоката европейска провинция  разбрали. ....

и нека това не звучи подценяващо поради причина, че кака ти Меркел в лично качество вероятно е разбрала подробности за тези сделки,  едва след персонажите от фимоти.

За  погазените  "джентълменски" споразумения, които те карат да се чувстваш толкова засегнат, нищо не знам.
Убеден съм, че в толкова сложна и деликатна материя, с просто "джентълменско споразумение" не могат да се балансират интереси и отношения. Не вярвам!

От отези 16 млрд. Е преди година, над 8 бяха линии от  Кредитанщалт фюр Вийдерауфбау, ерго директно от немския бюджет.
Имам сериозни подозрения, че те не са пипани.
Намаляване на експозициите на частните немски банки е нещо, за което аз не бих се наел да възразявам.

Голяма галимация.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
goro, какво е това "оупа" което повтаряш постоянно, в Гърция така се казва накратко Европа ли? :)  *drink5*

Извини ме, че ще ти отговоря аз, вместо Горо.
Неговото "оупа" е опит да си направи неудачен бъзик с немския изговор на  Европа.
Поне два пъти съм му казвал, че оригиналният  изговор е "Ойропа", като естествено отделните звуци се произнасят по специфичен начин.

За да не се наложи да го питаш: " а защо гърците не могат да казват  "ч" " и това да стане повод за подигравки, аз си позволих да го заместя в отговора, той все пак е приятел.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
А, той goro като си фиксира някой "враг", започва да съчинява разни неща :) Не знам немец да казва "оупа", освен ако не му е правена операция на гърлото и то тогава ще звучи ойопа. Сигурно се е заблудил човекът нещо, но ми направи впечатление, че в почти всяко мнение го има подигравателно, та се зачудих  *blush*

Аз не споделям мнението, че Германия е виновна на Гърция с нещо, по-скоро рейтинговите агенции - ако и го бяха понижили шоково на B преди години, когато всичко, което сега се пише за прахосничеството си се е знаело перфектно, за да го секнат навреме, а не когато е твърде късно. Или този, който им поръчва какво да правят, като се съмнявам, това да е точно Германия.

nearvana

  • Гост
goro, какво е това "оупа" което повтаряш постоянно, в Гърция така се казва накратко Европа ли? :)  *drink5*


Извини ме, че ще ти отговоря аз, вместо Горо.
Неговото "оупа" е опит да си направи неудачен бъзик с немския изговор на  Европа.
Поне два пъти съм му казвал, че оригиналният  изговор е "Ойропа", като естествено отделните звуци се произнасят по специфичен начин.

За да не се наложи да го питаш: " а защо гърците не могат да казват  "ч" " и това да стане повод за подигравки, аз си позволих да го заместя в отговора, той все пак е приятел.


гръцки студент след изпит в МА
цицките ни скъсаха на изпита


http://www.zerohedge.com/article/guest-post-greece-kleptocracy
Greece Is A Kleptocracy

Here's the real dynamic in Greece: The Kleptocracy--broadly, the political and financial Elites of the nation--saw a stupendous opportunity to embezzle hundreds of billions of euros from greed-blinded European banks at super-low rates of interest.

Being kleptocrats, they sniffed out the basics of the bezzle right away, and have been playing it ever since: we're not paying any of these loans back, so go get the money from the European Central Bank (ECB) and the German taxpayers, or declare bankruptcy. Your choice.

The Greek kleptocrats knew all along that the German, Dutch, French and Finnish taxpayers were easy marks, just as they knew the European Union Power Elites would fall all over themselves to "save the euro" which was the centerpiece of their "one Europe" strategy of domination.

...
Meanwhile, the European banks were playing a similiar bezzle. They knew Greece had a history of defaulting on a regular basis, and any employee of the bank who lived in Greece could have briefed them on the kleptocracy's hold on that nation. But the banks knew they could play the Eurocrats and the ECB, too, as the Eurozone had what amounted to a "German Put": if any bad bank loans to Greece ever threatened the Eurozone, the German-led European Central Bank would make them whole.

Once again, the Eurocrats responded as expected, quickly massing hundreds of billions of euros to backstop the impaired loans to Greece and promising that bondholders would not suffer any losses.

...

It is almost laughable to see the Eurocrats desperately trying to get another "austerity deal" approved, even as everyone involved knows it's as phony as passing off your mistress as your "private secretary." The austerity plan will not actually be put in place, none of the line-in-the-sand fiscal targets will be met, and the Greek kleptocrats will be smirking as the frantic ECB marks scrounge up another bailout and another face-saving "austerity program."

...

nearvana

  • Гост
ЕК предлага общ европейски ДДС след 2014 г.
http://www.investor.bg/news/article/119303/334.html

и как се връзва с



...A Eurobond will allow the ECB to issue debt. With the ability to issue that debt, the obligatory abilities to pay for it will come. Paying for a Eurobond will mean giving up gradually increasing levels of sovereign taxation. ...

...The European banks are slowly but surely, through a tactic of Financial Arbitrage, moving more and more sovereign debt to the ECB and EU. Someone must pay for this debt and that will eventually be the entire European taxpayer base. That is the goal. ...


http://www.zerohedge.com/article/guest-post-eu-flawed-foundation-brilliant-strategy

това може да се окаже и истинската причина за странното поведение на меркел, трише, саркози и компания. 

 *drink11*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Извини ме, че ще ти отговоря аз, вместо Горо.
Неговото "оупа" е опит да си направи неудачен бъзик с немския изговор на  Европа.
Поне два пъти съм му казвал, че оригиналният  изговор е "Ойропа", като естествено отделните звуци се произнасят по специфичен начин.

За да не се наложи да го питаш: " а защо гърците не могат да казват  "ч" " и това да стане повод за подигравки, аз си позволих да го заместя в отговора, той все пак е приятел.

Хм...
Аз ще трябва да те извиня, че отговаряш от мое име, ама хайде...

И защо да е неудачен!
Никак не е свързано само с Ойропа, а и с опа и е отношение към Европа като цяло в днешния и вид с немите начело.
По отношение на звуците, в българския език липсват повече отколкото в гръцкия - Θ, Γ, Δ... (с, ч, ш, щ си се изговарят от селяните на много места специфично, но се смятат за нелитературни, неизящни)
Лексиката пък е добре въобще да не е сравняваме...
Да не се впускам в литературни анализи!

За сведения на наш Додо - има оригинал - Ευρώπη - много преди немите, че и други да се появят в Европа... нали са неми, не са успяли да го усвоят!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
"Ойропа" е смешно, но не е "оупа". Освен това от кой как казвал на Европа да се правят опити за изводи в съвсем друга категория е не по-малко смешно. Всеки език има различия при изговарянето на имена и чуждици и в това няма нищо странно. Чудно как не си емнал и французите, защото ударението им е винаги на последната сричка. *bat*
Меркел била дебела - ами на гъркините пък са им къси краката като на бездомни кучета и само си мечтаят за Венера и златното сечение. Откъдето може се отговори на въпроса имат ли нещо общо днешните гърци с древните елини. ;)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
"Ойропа" е смешно, но не е "оупа". Освен това от кой как казвал на Европа да се правят опити за изводи в съвсем друга категория е не по-малко смешно. Всеки език има различия при изговарянето на имена и чуждици и в това няма нищо странно. Чудно как не си емнал и французите, защото ударението им е винаги на последната сричка. *bat*
Меркел била дебела - ами на гъркините пък са им къси краката като на бездомни кучета и само си мечтаят за Венера и златното сечение. Откъдето може се отговори на въпроса имат ли нещо общо днешните гърци с древните елини. ;)

О(у)па!
Пропуснал си, че им никнат косми между зъбите! (на гъркините)

А за кака ти Меркел, не само изговора е чуждица!

MorskiBG

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Привет на всички ! Чета ви с голямо удоволствие, позволете ми да добавя и аз нещо по темата.
Дългокрация - част 1/7