Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1215634 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
MAX KAISER Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ,Η ΠΡΟΔΟΣΙΑ...

Дядо Мечо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 47
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
  ниърана, знаеш ли кво е най скъпото в живота на един човек?ами тва е имота.колкото ти е по евтин имота,толкова поече пари ще имаш да харчиш за други неща. знаеш ли колко са станали имотите в сащ?
 ...........................................
       а ако четеш рубини и зирохедж,само ще ти казват колко е задлъжнял целия свят,ама тва е такава глупост,че и те няма да знаят кво да ти отговорят,ако им зададеш ВЕРНИЯ ВЪПРОС !
  знаеш ли кой е верния въпрос ниървана? той е:
      след като целия свят е задлъжнял така "жестоко" ,тогава НА КОЙ Е ЗАДЛЪЖНЯЛ *girl*

отговориш ли си на правилния въпрос,може да получиш и правилния отговор.... ама като задаваш грешните въпроси.... нали се сещаш ,че дори няма значение отговорите им грешни ли са или верни...   ще имаш равенство зирохедж=рубини= *sheep*

п.п.
зиро хедж се притеснили за осигурителната система в сащ... не се притесняват,че ЕС дължи трилиони на фед и още трилиони на канадците и щатското правителство .... притеснили са за няколко келави милярда дефицит в социялното осигуряване.... само лихвите,новещи този дълг са в пъти повече от тези дефицити.....  *valcho*

Това болднатото ме мъчи и мен. Ако някои ми даде смислен, логичен, достъпен и относително кратък отговор
ще го черпя една голяма бира. Съвсем сериозно!
 *drink1*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Според мен не е трудно и за човек с начално образование да се сети на кого е задлъжнял целият свят. Логическата връзка е --- с какво е задлъжнял--- с пари ---кой дава парите---който ги има---откъде ги има---направил ги е---как ги е направил (защо не може просто всички да си ги правят когато им дотрябват, например на принтера в къщи)---в такива кличества едва ли са изкарани, легално, например с някъкво производство или нещо такова реално--- не, значи са напечатени---кой има право да печати пари---отговорът.
  Някъква такава връзка би трябвало да даде отговор на този въпрос, който иска може да я развие и допълни, в този си вид е съвсем първична, но лесна за възприятие. *bat* 

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Според мен не е трудно и за човек с начално образование да се сети на кого е задлъжнял целият свят. Логическата връзка е --- с какво е задлъжнял--- с пари ---кой дава парите---който ги има---откъде ги има---направил ги е---как ги е направил (защо не може просто всички да си ги правят когато им дотрябват, например на принтера в къщи)---в такива кличества едва ли са изкарани, легално, например с някъкво производство или нещо такова реално--- не, значи са напечатени---кой има право да печати пари---отговорът.
  Някъква такава връзка би трябвало да даде отговор на този въпрос, който иска може да я развие и допълни, в този си вид е съвсем първична, но лесна за възприятие. *bat*
О.К. Мен ме вълнува още един въпрос. Има ли излизане от тази схема? Като изключим безкрайното печатане, разбира се.
Ас съм българче.......

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил


Това болднатото ме мъчи и мен. Ако някои ми даде смислен, логичен, достъпен и относително кратък отговор
ще го черпя една голяма бира. Съвсем сериозно!
 *drink1*
[/quote]                                                                                                                                      Why you are a slave. Rothschild's own you! End The FED!                                     
Why you are a slave. Rothschild's own you! End The FED!
                                     

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Fed profits: $52 billion in 2009 http://money.cnn.com/2010/01/12/news/economy/fed_profits.fortune/                              Fed profit hits $81 billion   in 2010                                                                           http://finance.fortune.cnn.com/2011/01/10/fed-profit-hits-81-billion/                 

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Мен пък ме мъчи въпроса какво е искал да каже Хенри Форд преди 81г.  *scare* *rofl* *rofl* *rofl*

"It is well enough that people of our nation do not understand our banking and monetary system, for if they did, I believe there would be a revolution before morning." Henry Ford, 1930

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Neo,
Ротшийлд се подчиняват също на Ватикана http://troyspace2.wordpress.com/2008/12/25/rothschilds-papal-royal-knights/ ; впрочем не са много хората, които знаят, че Ватикана управлява и Италианската мафия: http://www.bibliotecapleyades.net/vatican/vatican_mafia01.htm

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Малко старичка новина, но... за Жоро. Пък и снимката е уникална...  :D

http://www.darikfinance.bg/novini/58675

и още една - ПЛАН Б

http://www.darikfinance.bg/novini/58709/%D1%EE%F0%EE%F1%3A+%E2%F0%E5%EC%E5+%E5+%E7%E0+%EF%EB%E0%ED+%C1

 *drink11*

koganev

  • Гост
Мен пък ме мъчи въпроса какво е искал да каже Хенри Форд преди 81г.  *scare* *rofl* *rofl* *rofl*

"It is well enough that people of our nation do not understand our banking and monetary system, for if they did, I believe there would be a revolution before morning." Henry Ford, 1930

Хенри Форд (първи) е бил отчайващо тъп и е парадирал (заедно с Рокфелер) с необразоваността си. Каквото и да е искал да каже, ако изобщо това го е казал той, по-добре не го цитирай.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Муза, прочетох План Б в статията за Сорос. Интересна работа. Доста неща са ми неясни. Например това:

"Но се случи нещо друго, тъй като еврото си имаше и други недостатъци, с които архитектите не бяха наясно. Тези хора работеха според грешното убеждение, че финансовите пазари могат да коригират собствените си ексцеси – пише Сорос. Затова те въведоха правила, които да коригират само ексцесите в публичния сектор, пък и публичния сектор оставиха предимно на саморегулацията в независимите държави.

Само че ексцесите бяха на първо място в частния сектор. Въвеждането на една лихва за еврозоната доведе до икономическа дивергенция. По-ниските лихви в слабите страни надуха имотни балони, а в най-силната страна Германия наложиха затягане на колана, за да се понесе тежестта на Обединението. Междувременно финансовият сектор се компрометира с разпространяването на ненадеждни финансови инструменти; кредитните критерии бяха понижени."

Мисля си  това какво е ексцес в публичен сектор, и какво е ексцес в частния сектор? Някой да се сеща какво се има предвид?
На второ място, ЕС бил приложил правила за коригиране на ексцесите в публичния сектор. Какви са тези правила?

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Мен пък ме мъчи въпроса какво е искал да каже Хенри Форд преди 81г.  *scare* *rofl* *rofl* *rofl*

"It is well enough that people of our nation do not understand our banking and monetary system, for if they did, I believe there would be a revolution before morning." Henry Ford, 1930


Хенри Форд (първи) е бил отчайващо тъп и е парадирал (заедно с Рокфелер) с необразоваността си. Каквото и да е искал да каже, ако изобщо това го е казал той, по-добре не го цитирай.


http://www.goodreads.com/author/quotes/203714.Henry_Ford

тъп - остър, прост - умен, всичко е много относително и субективно... ако позволиш все пак да имам собствено мнение  *drinks*


Дядо Мечо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 47
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Според мен не е трудно и за човек с начално образование да се сети на кого е задлъжнял целият свят. Логическата връзка е --- с какво е задлъжнял--- с пари ---кой дава парите---който ги има---откъде ги има---направил ги е---как ги е направил (защо не може просто всички да си ги правят когато им дотрябват, например на принтера в къщи)---в такива кличества едва ли са изкарани, легално, например с някъкво производство или нещо такова реално--- не, значи са напечатени---кой има право да печати пари---отговорът.
  Някъква такава връзка би трябвало да даде отговор на този въпрос, който иска може да я развие и допълни, в този си вид е съвсем първична, но лесна за възприятие. *bat*

Да речем че е така- всички задлъжняват на банките (щото банките печатат пари).
Сега почва да ме яде друго. Парите се дават срещу лихва. Откъде се взимат пари за лихвите? Може би пак банките ги печатат. И ги дават на заем срещу лихва, за да може да им плащат длъжниците лихвите по първия заем. И дават още заеми за да им плащат лихвите по заема за плащане на лихви. Ако е така (или нещо подобно) направо почвам да се плаша. Това ми прилича някаква теория на конспирацията... И на геометрична прогресия.
Абе заболя ме главата...
 *drink1*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
По икономическата теория, лихвите се финансират срещу бъдещото потребление. Ако лихвата ти за м.юли 2011 г. е 10 лв. , а общият приход е 100 лв., то за този месец, ще разполагаш с 90 лв.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Асене, дай коментар на следния цитат:
"Талеб споделя, че в знак на протест е напуснал среща с участието на финансовия министър Тимъти Гайтнър и други икономически светила и че не му е приятно да се ръкостиска с тях.

Той определя управителя на Федералния резерв Бен Бернанке като "истински шарлатанин" и твърди, че идеята му за "Голямото моделиране" е направила света по-опасно място, защото прикрива рисковете. "Той ни докара дотук. Той разби самолета. Казвам ви - той буквално не знае какво се случва."

Идеите на Талеб са по-популярни в Европа. Той се среща с британския премиер Дейвид Камерън и смята, че политиката му е видимо повлияна от "Черният лебед"."


Как така Талеб критикува остро американските финансови лидери и политиката им, а в същото време твърди, че е повече разбиран в Европа, пък ти твърдиш, че Европа ще далдиса, а САЩ вече са се оправили под ръководството на същите хора, с които Талеб дори не иска да се ръкува? Ти си фен на Талеб и ми е интересно как това противоречие може да се обясни от твоя гледната точка.

коганев,много требе да обяснявам по тоя въпрос,че да ме разбереш.ако имам повече време и не ме мързи ще го направя. а като за начало,талеб НЕ е открил топлата вода. в сащ много не му обръщат внимание НЕ за друго,а защото повечето неща ги знаят.дори талеб е предателя,че говори за неща,които не е нужно да се говорят.
  или както самия талеб казва:
  "хем искам да предупредя хората какви овце са,хем не искам да знаят как си изкарвам парите на техен гръб" ....
   
   та талеб е един от обирачите на европейските банки,хем с сидиота,хем със суаповете днес.... иначе е похвално,че е тръгнал да ги "учи" ,ама айде ако е толкова добър,да вземе да им върне някой милярд.
   
  знаеш ли ква е играта-тя е мнооого хитра. ето ти психологията й:
   един НЕзнаещ човек няма как да го обереш.трябва да го излъжеш по някакъв начин,а той като не знае ,няма да иска да се хване на "играта" ..... или трябва да имаш хора със знания,които си мислят,че знаят МАЛКО ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА,КОЕТО НАИСТИНА ЗНАЯТ  *sheep*   ... струва ти се безсмислено,ама точно тук се крие разковничето.....
   или квантовата механика и приложените й в комплексни деривативи е нищо повече от една лъжлива истина,която може да се превърне в истинска лъжа......
   пробабилити науката е една смислена безсмислица,или по точно смисъла се крие в безсмислието й.... стува ти се игра на думи,ама колко мъдрост има тук,ако знаеш....
   не знам как точно да ти сменя домейна,че да го разбереш и осмислиш.
 жертвата е този ,който вижда смисъл в безсмислието,а победителя е този,който вижда безсмислието на този смисъл.
     или науката е безсмислена- няма как да ти помогне,ОСВЕН ако е видиш някой ,който вижда там смисъл.или единствения начин да направиш пари от пробабилити изчисления е да залагаш против самите изчисления. как става това? ами трябва ти някой,който се е взел много на сериозно и мисли,че много знае..... или както ти казах-мисли си че знае малко повече от това,което наистина знае *girl*
   знаещите повече,отколкото наистина знаят са евробанките в последното десетилетие,от как тая наука стана модерна, а незнаещите какво знаят са голлдмън сакс,морган стенли,американски хеджари и САМИЯ НАСИМ ТАЛЕБ .....
  та специално тия деривативи -талеб е едиствениячовек ,който е описал ситуацията и предвидил кво ще стане в следствие на бълване на промити мозъци от университетите,но тва коганев не го прави единствения знаещ! ти ако кажеш,че утре дъщеря ти ще се жени,си първия казал,но не те прави единствения знаещ *clap*
 просто такива със знанията на талев НЕ ПИШАТ КНИГИ....
       
за останалите неща,друг път,тва е въведението .... да знаеш защо големите риби в сащ талеб го смятат за предател, а в европа го величаят .
   за гайднър и бернанки си противоречи- цялата му теория ,че не знаеме кво знаеме.сега пък тоя е виновен,ония е виновен.... хитър номер за набиране на популярност - да "напуснеш" залата ,където говори тимъти дайднър *clap* .... че се едно тимъти ще каже нещо съществено ..... ама ефекта на напускане на залата гледам чак в бг форумите е стигнал *girl*
    талеб е идеолог. такива "хитрини" (а той е от хитрите петъровци) са ПР ..... за лансиране на идеите му на всеки идеолог му трябва публика! тук не бъркай с някой тариокат,гледащ да прибере или припечели пари ,както стандартните рекламни трикчета са.... телеб е различен- той е прекалено умен и интелигентен,че да прави нещо за пари..... той вече ги има .... нещо,което го имаш,не ти трябва .... талебчо е идеолог..... като маркс,енгелс,хитлер ,ленин и т.н. не казвам,грешна "религия" (идеология)  ,че проповядва,казвам ти,че е посветен като същите тези люде ..... и скивташ ли как такива "напускания" на зали правят по голямо впечатление на "масите" ,от всакакви други неща ?