Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1213087 пъти)

localhost

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +2/-3
  • Респект: +11
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1905 -: 21 Февруари, 2012, 09:13:31 »
+3
Ами честито goro - ще можеш да поддържаш статуса си на "грък" поне още 2-3 месеца. 

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1906 -: 21 Февруари, 2012, 14:44:05 »
+1

Вече имаме обща южна граница с Франция и Германия! *scare*
Ако ходите на море на юг тва лято използвайте "danke" и "bitte", кат си поръчвате питие,  мноу е възпитано.....

  Жоро вече е Жорж, а заплата от 3000/5000 еуро е "дежавю"!   *drinks*    *drink1* Ich bin Der Dunkeln! (Тъмньо)

А "работя" на гръцки е "arbeiten" *yahoo*

Не се подигравам или бъзикам, тва е новата реалност, ако гърците не се дигнат като разберат какво бъдеще всъщност им "уредиха" техните управници......за последен път се уверих, че безплатен обяд нема!
« Последна редакция: 21 Февруари, 2012, 15:49:56 от darkside »
Ас съм българче.......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1907 -: 21 Февруари, 2012, 18:05:38 »
+1
Вече имаме обща южна граница с Франция и Германия! *scare*
Ако ходите на море на юг тва лято използвайте "danke" и "bitte"...

Грешка.
На път са да обединят колониите си!
И съвета ти не съветвам никого.
Първо, "благодаря" и "заповядай" са поне от 3-4 години равностойни, ако не и по-горе от "danke" и "bitte" поради пфенингаджийството на вторите.
Второ, с вторите от година две може да си изпросиш и боя. :)

Да ти кажа последната новина - приготвена за тукашните туземци, дето мернах в пресата току що.
Гръцкото министерство на правосъдието се канело да пренапише закона за фалита и по точно член 99. Приложението му водело до избягване на задължения и наказателна отговорност. Гърците масово злоупотребявали и ако исканията за покровителство по чл. 99 през 2005г. били подали цели 5 фирми (какви мошеници), през 2010 броят им нараснал на 2000.
Мръсни тарикати, бързо се учат!
 :)

Та...
На път са да забранят фалита в Оупа!
6-5 няма!
Колоните ще плащат докато са живи, за радост на наш Фло!
А той щял да даде банкет, когато кака му меркел го назначела за гаулайтер!


Наздраве, фло-чка!
 *drinks*

Щом Вуте не можел да сЪ качи при Нане, Нане трябвало да слезе при него.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1908 -: 21 Февруари, 2012, 20:11:05 »
0
в.Фигаро:"Еврозоната и Европейската комисия

Подобно на първия спасителен план правителствата на еврозоната ще бъдат основните вносители на сумите по втория спасителен план. За Европа фактурата този път ще е по-тежка от преди - около 117 милиарда евро, защото ситуацията в Гърция се влоши и МВФ ще се покаже по-малко щедър, отколкото беше в миналото. Противно на първия план, състоящ се от двустранни заеми, вторият план минава през Европейския фонд за финансова стабилност (ЕФФС), събиращ пари от пазарите благодарение на гаранциите на държавите от еврозоната. Страните с оценка ААА ще трябва да платят повече от другите по втория спасителен план. Изчислена на базата на дяловото участие във финансирането на Европейската централна банка (ЕЦБ), френската гаранция по спасителния план ще възлезе на 24 милиарда евро. По първия план тя беше 16,8 милиарда евро. Германската гаранция ще бъде 30 милиарда евро. По първия план тя беше 22,4 милиарда евро. Това прави Берлин най-главният вложител на средства по втория гръцки спасителен план."

Май ще трябва на Меркел да и правите статуя на баира срещу Акропола,щото пак германците ще се гърбят да ви гарантират плащането на  кифтетата Жорка!
Наздраве Жорка! *drink1* Ще те поздравя в раздела за поздрави с един Вагнер,другите 2 неща ти си ги знаеш! *yahoo*


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1909 -: 22 Февруари, 2012, 06:55:02 »
0
...Германската гаранция ще бъде 30 милиарда евро. ...

Май ще трябва на Меркел да и правите статуя на баира срещу Акропола,щото пак германците ще се гърбят да ви гарантират плащането на  кифтетата Жорка!...

Хм...  *rofl*
За да бръкнат за 30 ГАРАНЦИЯ у виртуалния джоб на германеца, начи... поне с 300 са надупени и поне 3 ще изкарат от братската помощ!
Интересно е също вчерашното благодаря на Обама към кака. ;)

И... Прав си.
На отсрещния хълм СРЕЩУ Акропола :) ще трябва да сложат паметна плоча на демокрацията. С лика на кака меркози! И тебе със шмайзер в стойка "за почест".

Чудно нещо е живота Фло-чка!
И ти и грекилите сте на едно мнение! Взаимна любов ли е, що ли?

*
Снощи, слушам от теле-кутията, цялото грекилско войнство сЪ фали. Догодина (беше за тази) щяло да има ръст на икономиката. Без лошия фалит. И със строгата, но щедра оупенска помощ, като предишната. Само да слушали!... И изпълнявали!...

Пред гръцкия жребец са сложили вързана за него торба със сено. Хем да не я стига с муцуната си - хем да я гони.
70 милиарда измъкнал от банките си. 16 от тях - дори напуснали Гърция. Но вече, можел да бъде спокоен - кака меркози гарантира. Да ги върнел обратно.

Аз пък се сетих,  какво казваше една гръцка  кобила и колежка на жена ми и се разсмях.
- Не се безпокой моето момиче! - рипна и гривата - Ние това хоро (на пазара) го играем отдавна!

Помислих... и се сетих и друго!
Думите на един известен елин отпреди повече от 2000 години. На един друг - по-малко известен ромей отпреди 600... И думите на един прост и неизвестен гръцки овчар отпреди 200, дето като неграмотен, няма как да е чел какво е казал първия, за втория е дори немислимо...
Но... Чудно! В общи линии ги повтаря.
И още по чудно! Преди 50-йсетина години един друг ги повтаря с едно кратко "Йок!".
Уж... казват... не били роднини. :)


(Няма да ги пиша тук, щото Дочко се сърди. На учен съм се правел, щот съм цитирал, пък той бил по-учен, щот ги не знаел.)


Та...
Тепърва има да видим.
За жребец ли става въпрос или за магаре.
Да почакаме, ми чурулика едно птиче.
« Последна редакция: 22 Февруари, 2012, 08:46:49 от goro »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1910 -: 22 Февруари, 2012, 09:11:29 »
0
Аз пък вдугиден се прибирам до БГ на ски, но ще отскоча до гръцко да видя дали има разлика в цените на пулете-лите имотки. Май е време за пазарлъци там сега. Ти как мислиш горо?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1911 -: 22 Февруари, 2012, 10:43:49 »
0
Не се сърдя, само се смея, така че и аз позволявам да си пишеш :)  *drink6*

Но ми е направило впечатление (понеже вероятно си на книгата "Крилати мисли на гръцки учЕни"), като ти хареса някое изречение от нея, се чувстваш задължен да го напишеш тук, вмъквайки го в контекст, изсмукан от пръстите. Може някой да е говорил за краставици и домати, твоят отговор е "доматите приличат на цици, дайте сега да ви кажа какво е казала Персефона (Περσεφόνη) за циците".

 *drinks*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1912 -: 22 Февруари, 2012, 10:50:32 »
0

И... Прав си.
На отсрещния хълм СРЕЩУ Акропола :) ще трябва да сложат паметна плоча на демокрацията. С лика на кака меркози! И тебе със шмайзер в стойка "за почест".



Знаеш,че на него баир, когато някой не ходел го наричали идиот. На тебе разчитам да лъскаш шмайзера по график *yahoo*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1913 -: 22 Февруари, 2012, 10:52:38 »
0
А стига бе! http://www.investor.bg/novini/122/a/zadylbochava-se-spadyt-na-jilishtnite-ceni-v-gyrciia,130547/

Горо, ако започе големата разпродажба в Гърция, ти ще си с най-много работа. Ма ти верно ли си месутис там?


Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1914 -: 22 Февруари, 2012, 12:46:18 »
0
Днес фин.министър ги призовава гърците да върнат 65 млрд.в страната  от  английските банки,дето са си ги кротнали за 1,5 година време в очакване на спасителния план.Не знам какво общо намира Жорката  между демокрацията и тарикатлъка.В Гърция това явно е симбиоза и като си искат парите германчора и франсетата ,щото гърците са ги вложили в британската икономика тия заеми,голям рев пада за демокрацията.Тая работа без бой ,..., и Вагнер няма да стане.Баси тарикатите!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1915 -: 22 Февруари, 2012, 20:02:47 »
0
Днес фин.министър ги призовава гърците да върнат 65 млрд.в страната  от  английските банки,дето са си ги кротнали за 1,5 година време в очакване на спасителния план.Не знам какво общо намира Жорката  между демокрацията и тарикатлъка.В Гърция това явно е симбиоза и като си искат парите германчора и франсетата ,щото гърците са ги вложили в британската икономика тия заеми,голям рев пада за демокрацията.Тая работа без бой ,..., и Вагнер няма да стане.Баси тарикатите!

Правилото е, че непочтения човек е непочтен към всичките си събеседници.
Дребните лъжци трябва да бъдат винаги первани през устата. Дори само заради опасността от критичното им натрупване.


Цитат
http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economy_2_22/02/2012_473328
Σημειώνεται ότι στη διετία 2010-2011 οι εκροές κεφαλαίων από το τραπεζικό σύστημα ανήλθαν στα 63 δισ. ευρώ, ενώ μόνο το 2011 η μείωση των καταθέσεων έφτασε τα 35 δισ. ευρώ. Οπως σημείωσε ο κ. Βενιζέλος, σε πρώτη φάση στόχος είναι η επιστροφή των καταθέσεων που είναι εκτός τραπεζικού συστήματος αλλά παραμένουν στη χώρα (μετρητά, θυρίδες, άλλες μορφές επενδύσεων). Υπογράμμισε ότι από τα 63 δισ. ευρώ των εκροών περίπου τα 16 δισ. ευρώ μετακινήθηκαν εκτός Ελλάδας, κυρίως προς το Ηνωμένο Βασίλειο.


Да не превеждам целият текст:
"От 63 млд. евро изтеглени (от банките) приблизително 16 млд. са изнесени извън Гърция, главно към Обединеното Кралство."
В различните вестници, човек може да прочете данни за изтеглени между 60 и 70 млд.
Предполагам разликата идва от времевия период който имат предвид.




--------------------------
Не се сърдя, само се смея, така че и аз позволявам да си пишеш :)  *drink6*

...вмъквайки го в контекст, изсмукан от пръстите...
 *drinks*


Щом... позволяваш или позволяват от службата! коментара е излишен.
Иначе... контекста е според капацитета, но не на твърдия диск.



----------------------------------
Днес (или вчера) глобиха с 25 хиляди евро радиото на Хаджиниколау,
http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=radioathens&catID=50
заради непочтителните изказвания на моя приятел Трангас към кака.
Трангас (води сутришния блок) си подаде оставката. Хаджиниколау не я прие. Слушателите предложиха да платят глобата, Хаджиниколау отказа.
Най голямата глоба налагана досега на гръцко радио.

Преди 2-3 месеца спря излъчванията си заради дългове канала в който, най-гледаната вечерна емисия новини се водеше от Хаджиниколау и в която често участваше и Трангас.
Повечето медии имат огромни задължения. Но точно тази беше спряна.

Оупа!





--------------------------------------
Скъпа...

Глобалче,
Дружелюбно го приемам. :)  Жоро сам си го написа тези дни, че не скача много на жените с лошо. Пък и смее ли тук, че не си само ти. С кака Меркел не може да се справи, какво остава с теб, мен, Регатка... на куп.
...


Музичке, скъпа,
Признавам.
Обожавам жените (дори и съпругата си) още откакто отваряйки за първи път в живота очи, видях акушерката...
Мама казва, че съм и намигнал и съм се изправил.
В Регатка направо съм влюбен!

С това...
Моите извинения! Към теб, специално към Глобал и цялото женско царство.
Ако съм бил груб и недодялан.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1916 -: 22 Февруари, 2012, 20:25:46 »
0

Жорка ,ти си един истински Карагьозакис! Може и само акис,даже по-ти отива.
Аз казвам,че министъра на финансите твърди,че ги няма 65 млрд. и призовава да ги връщат в гръцката икономика,ти ми казваш ,че не било вярно и после обявяваш:"В различните вестници, човек може да прочете данни за изтеглени между 60 и 70 млд.Предполагам разликата идва от времевия период който имат предвид."
Ми къде са парите на кредиторите бе ей?Какво като не били всичките в английски банки? Прави ли този факт тарикатите  невинни жертви.Баси дебелоочието и типигьозлъка! *bat*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1917 -: 22 Февруари, 2012, 20:28:36 »
0

Обожавам жените (дори и съпругата си) още откакто отваряйки за първи път в живота очи, видях акушерката...
Мама казва, че съм и намигнал и съм се изправил.

Ха-ха, Горо, не плагиатстваш ли - това не е ли цитат от "Преди да се родя и след това"? *rofl*

Иначе, благодаря за специалните извинения. В рамките на 24 ч получих обръщението "скъпа", "мила" и "майн шац", тъй че съм за завиждане.  :)

Всъщност, никога не съм се обиждала. Просто не приемам нещата лично, дори и когато се наложи спор, защото нямам личен интерес. Опитвам се да бъда обективна, но човек ежедневно е бомбардиран от страхотни психо-влияния ( от преса, телевизия), и не винаги е способен да не вземе страна...

Абе, гледай спокойно на нещата, опитвай се да бъдеш здрав, бодър, спокоен и енергичен, защото твърде малко неща зависят от теб самия и пий едно цървено  *drink1* с кеф и готов за нови подвизи!


global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1918 -: 22 Февруари, 2012, 20:46:40 »
0
Фло,
Не се впрягай, по-скоро удари му една  *drink1**flower1* Хората не са еднакви. Ако не бяха различни, животът би бил много скучен.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1919 -: 22 Февруари, 2012, 21:39:22 »
0

Обожавам жените (дори и съпругата си) още откакто отваряйки за първи път в живота очи, видях акушерката...
Мама казва, че съм и намигнал и съм се изправил.
Ха-ха, Горо, не плагиатстваш ли - това не е ли цитат от "Преди да се родя и след това"? *rofl*
...
Скъпа,
Уверявам те, че не - поне на съзнателно ниво!
Дори, понеже израза все ми се струваше груб, и си остана груб, се затрудних да изразя вдъхновението си!  ;)
Но... не се смятам за първооткривател - всичко е възможно - за мен света е чудно и необяснимо място.
Струва ми се, че съм чел "Преди да се родя и след това" преди доста години, въпреки че не си спомням нито герой, нито сюжет.



------------------------------

Жорка ,ти си един истински Карагьозакис! Може и само акис,даже по-ти отива.
Аз казвам,че министъра на финансите твърди,че ги няма 65 млрд. и призовава да ги връщат в гръцката икономика,ти ми казваш ,че не било вярно и после обявяваш:"В различните вестници, човек може да прочете данни за изтеглени между 60 и 70 млд.Предполагам разликата идва от времевия период който имат предвид."
Ми къде са парите на кредиторите бе ей?Какво като не били всичките в английски банки? Прави ли този факт тарикатите  невинни жертви.Баси дебелоочието и типигьозлъка! *bat*

Какво казваш фло-чко - хората могат да прочетат и сами.
Това не е отговор до теб - нито за схващания за икономика от преди диваческия период в човешката история.

Но понеже си настоятелен и упорит ще ползвам ника ти за пример...

Ако бате бойко вземе назаем от кака меркел не означава, че ги е дал на румен Фло-чко, нито че фло-чко е длъжен да и ги връща дори да му е подхвърлена някоя троха за заплата.
Кака меркел може да си търси парите от бате бойко. Когато обаче двамата с кака се наговорят и започнат да изпразват джобовете на фло-чко, на обикновен език тази практика се нарича разбойничество.
Комично е, но понеже фло-чковците често са глупави, или най-малкото невежи, освен че им изпразват джобовете, винаги се намира и по някой фло-чко да плаче за кредиторите - невинни жертви и да ругае умните хора, които го пазят. Умните фло-чковци, защото и такива има! си преместват парите в английска банка или под дюшека!
 *drinks*

Разбира се тази схема е твърде груба и не би могла цялостно да обясни сложните отношения в нашия свят. Но по нея бяха обрани и продължават да бъдат обирани българите и особено българските пенсионери, по нея в момента се опитват да оберат и гърците.
« Последна редакция: 22 Февруари, 2012, 21:57:53 от goro »