Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1224983 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил





...
И понеже темата е за Гърция да вземем следния факт.Гърците от край време са били търговци а днес втория по големина търговски флот е гръцки.Ако ти виждаш случайност аз виждам закономерност.
...

Не е вторият Дияне (ако не се е променило нещо тази година). Първият е!
Заедно с кипърците пък - държат почти 30% от световния търговски флот.
И разбира се, нищо случайно няма.



 *rofl*Глупости!  Я се справете с понятието удобен флаг!Под кипърски и гръцки флаг плават чужди кораби.Далаверата е заради регистрационните такси и други разходи. Например 40 български караба плават под флага на Малта.Нямало било нищо случайно,гърците имали най-големия флот в света. ХА-ХА-ХА *yahoo*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
А Солун не прилича на София, баси..........чистичко е, спретнато,паркове, църкви работещи денонощно(!), магазините имат готини витрини с маркови стоки (турска стока нема там по обясними причини), нема задръствания, нормален трафик при положение, че колите са повече. Добре, че си е останал гръцки град, че ако беше станал български, сега щеше да прилича на София сигурно.

darki, предупреждавам те! Не плагиатствай, а ме цитирай... баси.
Нема, нема.......просто та преразказах.......нема вече! Баста! Пийс форевър!  *scare*
На моменти цитирам и Дуче, ма не сте ма надушили, баси!
Между другото, точно тва са ми впечатленията от Солун. Ходя там чат пат при един приятел, Хрисимос Тамис. Нещо е тръгнал да фалирга.  Мноу сме близки от преди и са черпим кат са сберем. "Касос -Тамис- хранителни магазини"!
« Последна редакция: 05 Март, 2012, 17:17:21 от darkside »
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Муза, интереса към нашето правителство не е голям, бих казал нулев е.
Но, интереса към нашата територия расте и то от три страни.
USA , Нато и Русия! В Сирия е напечено. Днес става почти ясно, че се готви Израелски удар над Иран...
Ние сме една малка смотана бедна държавичка на кофти кръстопът, тва е....
Израел също е малка държава, но не е смотана. Тва е втората по мощ военна сила на планетата, като отделна държава говоря. Разполага с най-новото в "бранша", включително и ядрено оръжие и носителите за него! В Израел се появява сичко най-ново като технология в бита и военния комплекс. Жените са бойци и тва хич не е смешно! Тва има психологически ефект а интелигентните оръжия решават изхода на конмфликта.
1967 година мисля беше, Израел напада 6 (шест) съседни държави едновременно. Комфликта трае 7 (седем) дни! Променя се картата на региона! Шестте държави губят. Руското оръжие губи войната.
А в БГ вината е на сички правителства от 1878 година насам. Въобще, думата "политик" вече я свързвам със сичко кофти коет са сетиш!
« Последна редакция: 06 Март, 2012, 11:27:25 от darkside »
Ас съм българче.......

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил

Скитър има значение това от каква народност си.
Психологията твърди че човек се ражда с 20-25% унаследени от родителите си морално-етични и психични качества.За генетичните въобще не става дума.То не че с останалите 75-80% неможе да се злоупотреби но това е друга тема.Говорим за едно натрупване в годините което определя вероятните възможности на народа.Така че на мен ми се вижда важно дали си живял като "варварин" или като "римлянин"



Това е невярно и е доказано на практика, че за един човек е най-важна средата, в която отраства.

Впрочем, тук на Балканите сме го изпитали на свой гръб. Османските турците са били малцинство в империята и са били недостатъчни да водят поредица от завоевателни войни. Затуй са измислили еничарството - взимат децата от много малки и ги обучават да служат държавата. Някои от еничарчарите впоследствие се издигат до високи постове, даже бая са били велики везири (т.е. премиер).
Списък на великите везири на Османската империя

Необикновената история на малоазийските българи
http://www.promacedonia.org/giliev/dsh/dsh_03.htm
« Последна редакция: 05 Март, 2012, 18:39:21 от gogolcho »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил

...
И понеже темата е за Гърция да вземем следния факт.Гърците от край време са били търговци а днес втория по големина търговски флот е гръцки.Ако ти виждаш случайност аз виждам закономерност.
...


Не е вторият Дияне (ако не се е променило нещо тази година). Първият е!
Заедно с кипърците пък - държат почти 30% от световния търговски флот.
И разбира се, нищо случайно няма.



 *rofl*Глупости!  Я се справете с понятието удобен флаг!Под кипърски и гръцки флаг плават чужди кораби.Далаверата е заради регистрационните такси и други разходи. Например 40 български караба плават под флага на Малта.Нямало било нищо случайно,гърците имали най-големия флот в света. ХА-ХА-ХА *yahoo*


Докато пиша в тази тема, и където мога - всеки път когато някой мурджо лъже ще го пляскам през устата с факти!
Не заради друго - да има едно място дето да си казваме нещата едно към едно.

Кораби по собственост и тонаж - 2006
Кораби по флаг - 2006

Мързи ме да търся по-нови статистики. Тия са от 2006. Ще отбележа само, че някъде четох, че между 2001 и 2010 Deadweight Tons на гърците нараства с 44%
2001 е тук


------------------------------------
...
Горо, снощи с един приятел, голям почитател на гръцките почивки и затова доста притеснен от събитията, на чашка сливова си бъбрим... Та той вика, че МЕркози ЗНАЕ, че у гърците (като спестители) стоят стотици милиарди
...

...
Създава се прецедент - кредиторите се сдобиват с право да упражняват политически натиск, което обезсмисля изчисляването на риска и го заменя с изчисляване на разходите по осъществяване на натиска
...

Коганев,
Имат много пари гърците, но... само някои гърци...
Проблема е, че се затрива средната класа.
Може да звучи странно, но на мен ми се струва, че механизма е същия по-който става и който обясняваше Асен за щатите.
Гърците изнесоха производства, услуги и търговия в страни с мизерно заплащане на труда - главно на Балканите. Обратно се връщат огромни печалби, но вече не могат да бъдат обложени и в ръцете на малко хора. И какво направиха под предводителството на Меркози и Оупа?
Ами свалиха необлагаемия минимум от 12х. на 5х!

За второто (не само Раковски) ами и ти си абсолютно прав!
За съжаление, ако номера мине в Гърция - ще последва цяла Европа и един Господ знае къде ще ни отведе.


п.п.
Скитъре,
Да наречеш лъжеца - лъжец и помияра - помияр не е обида, а голата истина!
Може би не е в рамките на добрия тон, но все си мисля, че понеже 20 и кусур години пазим добрия тон, помиярите и бандитите ни се качиха на главата.

Хубаво нещо е добрия тон и не насилието.
Но нито помиярите, нито бандитите се съобразяват с тях.
"На зла круша - зъл прът" - казва българина и всеки булгаранин да си приготви гърбината.
Тъй знам аз от моя дядо!
 *aggresive*  *yahoo*
« Последна редакция: 05 Март, 2012, 19:05:32 от goro »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Зоро,  видно е, че си умно момче. Пишеш интересни неща за миналото, па и за сегашното..Ела си дома да напрайм държава, брато! Иначе, да коментираме от разстояние, тва го моем.
Ако не искаш, ша те разбера, баси....то и на мен кат че ли не ми са прай държава.....

твой незлоблив фен и читател Дарки от БГе-то-то! *flower1*
« Последна редакция: 06 Март, 2012, 12:01:32 от darkside »
Ас съм българче.......

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Новата война на Гърция (с видео)   http://argumenti-bg.com/13433/novata-voyna-na-gartsiya/

Циркът става все по-динамичен.

koganev

  • Гост
"...
Например, решителният съвет от 26 октомври миналата година бе анализиран през решението за увеличаване на средствата в спасителния фонд, редуцирането на гръцките дългове и идеите за банкова рекапитализация, а малко хора видяха точката на политическо пречупване в трайното установяване на „тройката” в Атина и поемането на ръчно управление на гръцката икономика. Суверенитетът на Гърция е суспендиран и гордите наследници на древна Елада се бунтуват все по-отчаяно срещу това, макар вариантите за решение на собствената им криза да стават все по-малко. Те не просто нямат особено право да се оплакват от превръщането им в de facto брюкселски протекторат, а това е вече едно от неизбежните условия, за да продължат да получават помощ.
..."

http://www.reduta.bg/?p=2733

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Гърция унищожи всичкоhttp://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=559434

п.с. Относно собственоста  на гръцкия търговски  флот,спокойно може да се каже ,че е на китайците,тъй-като са инвестирали 5 млрд. в него *yahoo*
« Последна редакция: 06 Март, 2012, 13:57:39 от Фло »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Гърция унищожи всичкоhttp://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=559434

п.с. Относно собственоста  на гръцкия търговски  флот,спокойно може да се каже ,че е на китайците,тъй-като са инвестирали 5 млрд. в него *yahoo*



Мислех те за по-умен. За съжаление съм се заблудил. Същия този македонски президент, плюва със същата сила срещу БГ която толкова обичаш, ама сега след като се плюе срещу Гърция се радваш. Ма ти си го цитирай де, лошо няма.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Гърция унищожи всичкоhttp://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=559434
п.с. Относно собственоста  на гръцкия търговски  флот,спокойно може да се каже ,че е на китайците,тъй-като са инвестирали 5 млрд. в него *yahoo*

Мислех те за по-умен. За съжаление съм се заблудил...


Невидимко,
Това е заяждане с мен. Само, че...
на мен ми е през оная р...
Не мен, а
съфорумците и четящите вкарва в заблуждение
показващ пълното си неуважение към тях и не само това...

Аз знам че булгаранчето фло-чко е дребен лъжец. Още в стария форум, когато дилетанта пишеше по професионални въпроси забелязах, че недолюбва истината. И...
направих си извода, че няма как да е българин след като лъже като циганин!


Не за булгаранчетата пиша.
Да ме прескачат.
Този форум беше създадем за да се информираме, не да се заблуждаваме.
Има достатъчно слугинска преса за последното.


Та...
Да разбулим последната манипулация на тва рядко л....!
Да допуснем, че фактите зад манипулацията са верни.
5 милиарда струват 20-тина съвременни кораба. А гърците имат над 2000 - и то, говорим, само за кораби над определен тонаж - тези дето следи статистиката. Т.е., ако това, което твърди рядкото л.,  е вярно - китайците притежават 1% от гръцкия флот.
На 10% да ги вдигнем - все тая - капка в морето.


Но... дори фактите в манипулацията на рядкото л... не са верни!
Как стоят нещата.

Питомците на кака Меркел бяха напомпани с евтини кредити и се опитаха да преядат и в този бранш (действително направиха огромно нарастване в контейнерния превоз). Ама...
Кризата, както навсякъде, доведе до спад и в морския транспорт.
И хлътнаха. Взеха да дават фира.
Моят приятел Трангас казва, че Меркел предложила на гръцките собственици да изкупят корабите на закъсалите и питомници на цената на оставащите погасителни вноски към банките (т.е. да ги вземат, само и само да продължат да плащат вноските)...

И
Не знам дали това с наклонения шрифт е причината и дали е точно така, но това дето излезе официално в пресата е, че...
китайците отпуснаха кредитна линия от 5млд. на гръцките корабособственици за да купят нови кораби
от Китай,
вместо стари немски корита!
Бизнес!


През 2011 гръцкият флот остава най-големия в света. Πρώτος στον κόσμο ο ελληνόκτητος στόλος, според статия на която случайно попаднах вчера.
Не мислех да я пускам тук, но нали на лъжеца някой трябва да му втъкне един парцал в устата!


Та... така и така я пуснахме - да дадем още малко информация.
Въпреки, че брутния тонаж на гръцкият флот нараства (и е от флотите с най-нови кораби - над 30% са под 10 годишни), намаляват корабите с гръцки флаг.
Това може да радва булгаранчетата, но не е добро за българина! Защо - смятам, че в тази тема не е необходимо да се обяснява.



-------------------------------------
Между другото - малко - свободни размишления.
Миналата година излязоха идиотски статии в западния печат за гръцката православна църква. (барбата цитира тук една от Франция)
Реслерчето, немското инвеститорче не е спряло да се пени и до момента.
Немците си бяха приготвили една програма (20млд.) "Хелиос" - за инвестиции във фотоволтаични системи на територията на Гърция, но нещо зацикли.
И случайно...
Преди няколко дни Атинският архиепископ (главата на църквата в гр) обвини правителството, че умишлено саботира инвестиционните планове на църквата (във фотоволтаични системи) в полза на чужди компании, а с това и социалните и функции!
Нищо лично!
Пак Бизнес!
 :D


----------------------------
Пак между другото, някой слага шила на македончетата... не виждам как иначе можеш да се пениш и провокираш и двата си по големи съседа и то тези, благодарение на които си жив икономически. Глупави маши!





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Зоро,  видно е, че си умно момче. Пишеш интересни неща за миналото, па и за сегашното..Ела си дома да напрайм държава, брато! Иначе, да коментираме от разстояние, тва го моем.
Ако не искаш, ша те разбера, баси....то и на мен кат че ли не ми са прай държава.....
твой незлоблив фен и читател Дарки от БГе-то-то! *flower1*

Даркииии...
Защо "Зоро" бе, наборе! Те гърците могат да казват Г.
Пък и Зоро не ми харесва и не ми прилича - той е тънък, изтънчен, аристократ!
Пък аз съм див варварин 120 оки от подбалкана!
Сандокан по-ми харесва, а и по-ми прилича и на цвят и на кила!
Твой!
Сандокан.

koganev

  • Гост
Искал е да каже "Жоро" сигурно.  :D

Тва с фотоволтаиците не го разбрах. Начи на немците проектите са пропаднали (поради какво?) и сега през църквата ли ще ги прекарат? Обърках нещо... как швабите ще влияят на баш попа?

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил

5 милиарда струват 20-тина съвременни кораба. А гърците имат над 2000 - и то, говорим, само за кораби над определен тонаж - тези дето следи статистиката. Т.е., ако това, което твърди рядкото л.,  е вярно - китайците притежават 1% от гръцкия флот.
На 10% да ги вдигнем - все тая - капка в морето.


Но... дори фактите в манипулацията на рядкото л... не са верни!
-



Жорка,понеже взе да си изтърваваш нервите  и да обиждаш с гадни епитети,ще ти покажа ,че ти си наистина едно голямо  рядко лайно и голям лъжец,а не аз.Да отправяш персонални обиди ти е втора природа .Виж сега !
Един голям ,средно 55 000 тонен кораб за насипни товари,произведен в нашата корабостроителница струва 23 млн. евро, като различните проекти се движат и около 17 млн.според тонажа ,този например е 30 млн. евро:http://www.dnes.bg/technology/2011/04/15/korab-gigant-izmaistoriha-korabostroiteli-vyv-varna.116351Нашите кораби са с японски двигатели от Мицубиши,не са китайски ментета. А сега раздели 5 млрд. на 17 млн., или даже на 30 млн. да видиш какви бройки голямо тонажни корби се получават лайньо с лайньо такъв.20 кораба били 5 млрд.ама друг път ! Пак ще го кажа с 5млрд. китайците притежават гръцкия флот,както Брюксел притежава вече  затъналата в дългове Гърция.
« Последна редакция: 06 Март, 2012, 18:59:13 от Фло »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
малко да оспамя с няколко снимки от Скопие:







 *timeout* *alcohol* *yahoo*
Викат, че някъде между 250 и 400 млн евро е стойността на проекта. Не съм търсил колко е бюджета на цялата държава...

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил

5 милиарда струват 20-тина съвременни кораба. А гърците имат над 2000 - и то, говорим, само за кораби над определен тонаж - тези дето следи статистиката. Т.е., ако това, което твърди рядкото л.,  е вярно - китайците притежават 1% от гръцкия флот.
На 10% да ги вдигнем - все тая - капка в морето.

Но... дори фактите в манипулацията на рядкото л... не са верни!
-

...
Жорка,понеже взе да си изтърваваш нервите
...
Пак ще го кажа с 5млрд. китайците притежават гръцкия флот,както Брюксел притежава вече  затъналата в дългове Гърция.


Не булгаранче!
Въобще не съм си изпуснал нервите.
Направо се обръщам към теб така, както се обръщам към лъжците в подобни случаи!
Даже подчертах:
На 10% да ги вдигнем - все тая - капка в морето..
200 кораба са 10% от 2000. (а те са повече от 2000)
и по 25млн да са са вече са 5млрд!
Само евтинийките са по 25млн! Пък и за тях не съм сигурен!
Ясно?!
И не става въпрос за участие на китайците в гръцкия флот,
а за кредитна линия за закупуване на нови поръчани в Китай кораби!
Можеш ли да направиш разликата или не можеш!

Хайде още веднъж - намери си преводач: World Merchant Fleet, 10,000 Deadweight Tons and Above by Top 25 Country of Owner and Type




...
Тва с фотоволтаиците не го разбрах. Начи на немците проектите са пропаднали (поради какво?) и сега през църквата ли ще ги прекарат? Обърках нещо... как швабите ще влияят на баш попа?

Не швабите влияят на попа!
Обратно - попа изглежда пречи на швабската работа.
Не знам де.
Нещо се замълча за Хелиос.

А вчера беше сърдитото изказване на архиепископа, че църквата имала достатъчно площи и средства за да инвестира, но бюракрацията умишлено я спъвала в полза на чужди (не каза немски) компании.