Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1218975 пъти)

koganev

  • Гост
Абе то в Европа няма държава, дето като и теглиш чертата да излезе на плюс. Дълговата криза в ЕС и особено в ЕЗ е мноооого голяма бомба с развален часовников механизъм и сега треската е около това коя жица да се отреже.
В Холандия, която се самопределя като отличник по финансова дисциплина, правителството подаде оставка, защото не получи подкрепа за съкращения на бюджета с 15 млрд Е, които да свалят (!!!!) дефицита под допустимата граница от 3%... И хем бяха десни! В Белгия, която е с по-голям нетен дефицит от гръцкия и с най-високата часова ставка, тази година дефицитът нарастнал само с ... 11 и половина милиарда. А нямаха правителство година и половина, щото не могат за се разберат кой пие и кой плаща в тази многоезична (без собствен език) страна. Тези новини ги чух по техните телевизии. И под тяхната черта е минус значи. И там социалните политики са се превърнали в чисто раздаване на пари на всеки, който си ги поиска. Това не е проблем изключително на Гърция - навсякъде е така. 

nearvana

  • Гост
коганев, мисля че тънката им сметка е 3% дефицит, реална инфлация 4% и отчетена инфлация от 2% за да е доволна раята. естествено числата са примерни. Сега покрай кризата попрекаляват: дефицита гони 5 а реалната инфлация 7 а хората не са толкоз прости http://puzzleviews.blogspot.fr/2012/05/blog-post_09.html

поздрави
 *drink11*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
Гърция е като един люлинец с панелка, който е взел 100К заем и сега се чуди какво да прави. Ти преди беше казал, че Гърция е на плюс, ако не се смятат плащанията по заемите, обаче това не е така
...

Не аз, Дочо! Едни опозиционери-хулигани думаха, че са на 0. Засега не съм чул опровержение!

Всеки си избира, кой да го хване за канарче и да му вярва!  ;)
Ти, като кака, си избрал банкера, дал заема.
И тримата сега думате:
 - Този люлинец ни заблуди - правеше се на драгалевчанин. Ний искаме да му дадем ОЩЕ пари да не умре от глад, пък той си стиска панелката и двата декара в Смядово. Какъв Андрешко!


Какви филантропи!
За една панелка и два декара в Смядово - цял комат хляб! :D
 *drinks*
« Последна редакция: 10 Май, 2012, 08:01:48 от goro »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Проблемът е, че много хора си мислят, че панелката е тяхна, но в момента на ипотеката - вече практически не е. Така и при вас там - политиците за да бъдат избираеми, се налага да обещават 18та, 19та и т.н. заплати, с което практически губят суверинитета, защото го постигат с чужди пари. А на масите им е добре дошло - кой ще мисли за утре, по-добре "тук и сега, един път се живей" (по Камелия). Последствията са очевидни. Който не може да живее скромно, а се лакоми за още и още извън възможностите си - яде дървото накрая.

*drink6*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Проблемът е, че много хора си мислят, че панелката е тяхна, но в момента на ипотеката - вече практически не е.
...

Ми... няма ипотека, Дочо!
С новите договори за заем се слага ипотека. Че и не само.
Без да питат сайбията! Дори 2 години, думата не му даваха, въпреки протестите му!
И сайбията преди няколко дни сЪ изказа!
Що му се сърдите?

Сега... ясно ли е?
 *drinks*

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Те ги отхвърлят, защото искат да им ги опростят, че е по-лесно, не за друго.
Гърция е като един люлинец с панелка, който е взел 100К заем и сега се чуди какво да прави.
Ти преди беше казал, че Гърция е на плюс, ако не се смятат плащанията по заемите, обаче това не е така. Т.е. това което казва nearvana "опрощаване на всички дългове и толкоз ок ли е" и да се случи - само ще се отложи ситуацията с няколко години. Защото освен че сте на минус, поради желанието на хората за още и още, след 5 години ще трябва да са им предложили 28ма заплата, за да се чувстват пролетариите на кеф в страната си.
Навиците са вредни - люлинецът със 100К заем би се чувствал много гот няколко години, но като свикне да харчи по един начин, а парите свършат без да може да изкарва месечно, колкото е свикнал да профуква, идва лошата част.
Оправданията "ама Папуляс работи по 14 часа на ден - вижте колко са трудолюбиви гърците", ОК, ама за сметка на него, други двама са се пенсионирали на 45, като единият е излъгал, че е сляп и получава тройно. Като се тегли чертата - излиза минус.


Додо, гледай това
Biderman's Daily Edge 5/9/2012: Austerity is Bad


..."I am not shocked that "Europeans (според мен особено -гърците в частност) who have been getting something for nothing, want to continue getting something for nothing"
....
...."the European mess will not resolve itself until the fundamental belief that we all deserve to be taken care of from cradle-to-grave dissolves...  *rofl*

http://www.zerohedge.com/news/europe-has-started-endgame-and-biderman-says-us-next

И е много прав блогъра - мисленето на населението в т.н "западен свят" е тотално увредено. Всеки иска да получава все повече и повече, защото му се ПОЛАГА - защото е активен борец против фашизма, защото претендира, че е от "велика" нация дала едиси-кво си на света, защото някой е "длъжен" да му плаща и го издържа заради грешките на пра-дядодовците си преди десетилетия или векове, или защото, защото, защото.... - "аргументи" дал господ.
Ето затова и според мен се срива развития "западен свят", но така е ставало винаги в историята - т.н. "развити", "водещи"    държави в отделните исторически моменти са изчезнали - защото населението им си е мислело винаги същото.
Амин!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Да, Сервел. И накрая на всеки такъв период "по-великите" нации обикновено врътват една готина война  на не дотам "великите" нации,  именно да си попълнят дупките в егото и в бюджетите. Но официалната кауза винаги е "справедлива, в името на нацията" и как ония, другите им пречат на развитието.................дойчер юбер аллес  във всичките му нюанси.............примерно! Само трябва да се появи подходящия лидер в подходящото време. А той винаги се появява, щото просто си го има, само трябва да му дойде часа. За лудостта и алчността нема лимит, нема логика.
Ден преди Вермахта да надъни Полша секи е смятал, че тва не мое да стане, най-вече самите поляци........Европа пак върви към нещо лошо..............ма тоя път не са шуабите......нещо друго ша става.

Апокалиптик съм, а? Ми Дарки ми е никнейма, тва е.......
« Последна редакция: 10 Май, 2012, 11:58:26 от darkside »
Ас съм българче.......

nearvana

  • Гост
Ей тоя Бидерман е точно или нагъл или е удобния идиот. Не дава нито един аргумент но ползва добре избрани клишета които предизвикват първосигнални образи.  Последно като се огледах европа изнася повече отколкото внася, аджеба някои от тия 500млн хора  поработват от време на време.  Тия приказки че гърците, италианците или които и да било там са по дефиниция мързеливи и чакат някой да им сервира всичко наготово  са  меко казано неверни а реално са си  откровен расизъм спрямо половин милиард човешки същества. Най-лошото е  че за някои това  е удобното извинение да не се погледне истинския проблем в очите а да се търси в тези орицата дето в края на краищата произвеждат този положителен търговски баланс (ма те чакали наготово). Истинския проблем е   че последните 10-15 години се е надувал един нечуван кредитен балон и сега тия дето са го надували вместо да си поемат последствията викат че андрешко бил виновен и то основно с цел орицата да не се усетят че  на тях им наляха 1ТРИЛИОН само за последните 6 месеца с ЛТРО1 и 2(сещаш се за кои ти говоря). 
Накрая с толкова акъл в цяла европа ще си изпонаизберем такива уж "революционери" дета са си баш марионетки на истинските виновници.   *scare*   

поздрави
 *drink11*
« Последна редакция: 10 Май, 2012, 12:51:52 от nearvana »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Не мога да се сдържа, и затова ще отбележа като страничен наблюдател на дискусията две неща, които ми правят впечатление: едното е, че Дарки все търси и чака края на света под каквато и да било форма, и второто - че по блоговете главно глупости се пишат.

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Ей тоя Бидерман е точно или нагъл или е удобния идиот. Не дава нито един аргумент но ползва добре избрани клишета които предизвикват първосигнални образи.  Последно като се огледах европа изнася повече отколкото внася, аджеба някои от тия 500млн хора  поработват от време на време.  Тия приказки че гърците, италианците или които и да било там са по дефиниция мързеливи и чакат някой да им сервира всичко наготово  са  меко казано неверни а реално са си  откровен расизъм спрямо половин милиард човешки същества. Най-лошото е  че за някои това  е удобното извинение да не се погледне истинския проблем в очите а да се търси в тези орицата дето в края на краищата произвеждат този положителен търговски баланс (ма те чакали наготово). Истинския проблем е   че последните 10-15 години се е надувал един нечуван кредитен балон и сега тия дето са го надували вместо да си поемат последствията викат че андрешко бил виновен и то основно с цел орицата да не се усетят че  на тях им наляха 1ТРИЛИОН само за последните 6 месеца с ЛТРО1 и 2(сещаш се за кои ти говоря). 
Накрая с толкова акъл в цяла европа ще си изпонаизберем такива уж "революционери" дета са си баш марионетки на истинските виновници.   *scare*   

поздрави
 *drink11*

"Царят е гол!" го е казало едно малко дете, а не разни там учени, икономисти, брокери дилъри и тем подобни 'учени тикви" - pundits (липсва ми пунди  *rofl*).
Същите тиа пундита (pundits) ще докажат и защитят докторски дисертации, даже и нобелисти кат пол кругман ще станат за да докажат как след като износа от европата е по-голем от вноса хората в европата "поработват" и то МНОГОООО. Добре де, прави са, ама гледат само сухите цифри, а кво сиди зад цифрите...

Не свикна ли великата европа и още по-великата уса да живее с евтините китайски стоки, евтините вносни суровини и да изнася своите финансови инструменти и модерни IT технологии. И от какво се формира GDP-то им?
Не се ли създаде у населението на точно в тоя "цивилизован", "развит", "модерен",  западен свят идиотското усещане че са нещо повече от другите, че са не богоизбрани, а че са "мнооогооо по-умни", по-интелегентни, по- велики, по-, по-, по- от останалите страни? И следователно щом са по- по- по- другите трябва да им слугуват, така ли? Защо трябва да носиш евтини дънки дето са ги шили в индия например, само заради това, че там месните нещастници в фабриката работят по 60 часа седмично и получава има-няма 10 долара за труда си????

Дарки е прав, че последното, което ще спретнат е една хубава война, която да отклони вниманието от балона, но дами и господа балона е спукан, царят е гол, колкото и сега да дават рецепти как с прости мерки може да му се оправят одеждите.

А какво му трябва на човек за да е жив - ВЪЗДУХ, ВОДА и ХРАНА.

Шоуто ще е дълго, но за сметка на това ще е интересно и всички ще участваме в него (ривейки).  *yahoo*
« Последна редакция: 10 Май, 2012, 14:07:39 от servel »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Ей тоя Бидерман е точно или нагъл или е удобния идиот. Не дава нито един аргумент но ползва добре избрани клишета които предизвикват първосигнални образи.  Последно като се огледах европа изнася повече отколкото внася, аджеба някои от тия 500млн хора  поработват от време на време.  Тия приказки че гърците, италианците или които и да било там са по дефиниция мързеливи и чакат някой да им сервира всичко наготово  са  меко казано неверни а реално са си  откровен расизъм спрямо половин милиард човешки същества. Най-лошото е  че за някои това  е удобното извинение да не се погледне истинския проблем в очите а да се търси в тези орицата дето в края на краищата произвеждат този положителен търговски баланс (ма те чакали наготово). Истинския проблем е   че последните 10-15 години се е надувал един нечуван кредитен балон и сега тия дето са го надували вместо да си поемат последствията викат че андрешко бил виновен и то основно с цел орицата да не се усетят че  на тях им наляха 1ТРИЛИОН само за последните 6 месеца с ЛТРО1 и 2(сещаш се за кои ти говоря). 
Накрая с толкова акъл в цяла европа ще си изпонаизберем такива уж "революционери" дета са си баш марионетки на истинските виновници.   *scare*   

поздрави
 *drink11*


А... ДОЖИВЯХ
ЕДИН ПЪТ ДА СЪМ СЪГЛАСЕН ПРИНЦИПНО.

!


http://www.dokumentalni.com/?p=1882

nearvana

  • Гост
"Царят е гол!" го е казало едно малко дете, а не разни там учени, икономисти, брокери дилъри и тем подобни 'учени тикви" - pundits (липсва ми пунди  *rofl*).
Същите тиа пундита (pundits) ще докажат и защитят докторски дисертации, даже и нобелисти кат пол кругман ще станат за да докажат как след като износа от европата е по-голем от вноса хората в европата "поработват" и то МНОГОООО. Добре де, прави са, ама гледат само сухите цифри, а кво сиди зад цифрите...

не съдя по титлите, нито по това дали е блогър или пише във WSJ. Съдя по думите и гледам да съм безпристрастен към титлите. Всъщност недолюбвам кругман и чета с интерес зирохедж... ама да се твърди че бълнуванията  на Бидерман са красивия непредубеден ум на дете видяло че царя е гол си е друга лига. Искаш ли нещо ама свежо а не тоя идиот - ето http://www.zerohedge.com/news/robert-wenzel-addresses-new-york-fed-lots-head-scratching-ensues

И кво седи зад цифрите? Айде кажи ни  кво седи зад цифрите, щото Бидерман и дума не отваря кво седи зад цифрите  а и не споменава такива.  Ето списъка с 10те най-големи износителя на земеделска продукция например: http://www.mapsofworld.com/world-top-ten/world-top-ten-agricultural-exporters-map.html

Не свикна ли великата европа и още по-великата уса да живее с евтините китайски стоки, евтините вносни суровини и да изнася своите финансови инструменти и модерни IT продукти. И от какво се формира GDP-то им?
Не се ли създаде у населението на точно в тоя "цивилизован", "развит", "модерен",  западен свят идиотското усещане че са нещо повече от другите, че са не богоизбрани, а че са "мнооогооо по-умни", по-интелегентни, по- велики, по-, по-, по- от останалите страни? И следователно щом са по- по- по- другите трябва да им слугуват, така ли?

 от доста време живея на запад и съм работил в доста държави добре пръснати по целия глобус и само някви безработни лумпени крякат и се мислят за по-умни от хора от други държави. Викат им, в зависимост от държавата, ту расисти ту неонацисти ама са си един минимален процент хора попаднали в грешната среда и намерили си грешното оправдание за битието си. И толкова. Мислели се за по-умни...ти тва от личен опит ли го говориш или бидерман ти го каза

Защо трябва да носиш евтини дънки дето са ги шили в индия например, само заради това, че там месните нещастници в фабриката работят по 60 часа седмично и получава има-няма 10 долара за труда си????

не не трябва. и не ме кефи. ама и скъпите дънки са правени пак там. не съм казал че всичко е перфектно. не смятам че печалбата е единственото мерило за успех и щастие. въобще има много проблеми. ама ей тия услужливи идиоти като бидерман насочват недовослтвото на хората в грешната посока. Той явно предлага не да се подобри положението на работника в индия щото нали така той щял да чака някой все да се грижи за него! Явно идеята на бидерман е всички да бачкаме за 10долара по 60часа на седмица, щото иначе сме получавали "something for nothing".  А сега се замисли той чия кошничка плете. И ми обясни сега тоя един трилион за 6 месеца на банките в европа повече ли е или по-малко отколкото нетните социалните плащания в европа за периода. А?

Щял да настане апокалипсис. Най-много да си заминат доста от банките и тва няма да е никакъв апокалипсис. Кво толкова , сякаш не сме го виждали.  Ама така им се иска да си мислиш  за да си готов на всичко само и само да ги  спасяваш. Да плащаш повече данъци за да ги спасяваш, да получаваш по-малко услуги и да си накефен че не е настанал апокалипсиса и дори да се чустваш малко виновен че видиш ли те се грижили за тебе от бебе та до пенсия и отвъд. ай сиктир...  ама като гледам хората верно ще спретнат апокалипсис/война ама само от глупост да верват на подобни идиоти като бидерман. 

поздрави
 *drink11*
« Последна редакция: 10 Май, 2012, 15:24:55 от nearvana »

nearvana

  • Гост
А... ДОЖИВЯХ
ЕДИН ПЪТ ДА СЪМ СЪГЛАСЕН ПРИНЦИПНО.
не, не може. не си прав!  аз тогава не съм съгласен  ;) *drinks*

koganev

  • Гост
...

А какво му трябва на човек за да е жив - ВЪЗДУХ, ВОДА и ХРАНА.

...

И една яхта...

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...

А какво му трябва на човек за да е жив - ВЪЗДУХ, ВОДА и ХРАНА.

...

И една яхта...

И някоя вдъхновителка! Да му духа в платната!