Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1212706 пъти)

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Сахибе, кое по-добре: да си "влогар" на загуба или "заемник" на печалба?
И ако са останали хора, които вярват, че "инфлацията ти изяжда заема и ти си си на печалба"... хм, ами заслужават си всичко, което им идва на главата.

Имаш влог, значи това са ти излишни пари, ако изчезнат, няма да ти е приятно, но животът ти няма да се промени, докато, ако спреш да си плащаш дължимото на банките или не дай си боже на "къщите"... жална ти майка.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Барби-ту къпи на тактиката по-добре да си трая и да ме мислят за глупав, отколкото да проговори и да разсее всички съмнения  *rofl*

П.П. Доди-ча да пита Барби-ту на колко им възлизат годишно загубите в баМковия сектор от кибер престъпления. Има там едни милиарди годишно ще се запремятат и кат' се набие чертата за цял свят мое праснем 1 трильонка.

Само, че и баМките са кат' Барби-ту - хванат на през 2 високосни години 5 чиляка на кръст и ще ореват орталъка, а през останалото време дет' им порят задниците всеки ден през кибер атаки, мълчат кат' комунисти на разпит.

Щот' са много добри АйТй спецове там - само дет' ги гърбят нон-стоп всеки божи ден и всяка божия секунда и ползват как беше лафа? Ъъ .. "академичен" интернет  *yahoo*
« Последна редакция: 07 Юли, 2012, 15:14:25 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
П.П. Доди-ча си го харесвам ( Скитов вече не, че вярно нещо го е трЕснала жегата ...

Сакън, бре! От кога чакам да стигнем до момента "Ти мене уважаваш ли ме?"! Недей разваля хубавата работа!
Ай, за империята! *drinks* :)

Споко, извадил съм Русата метла за фучане, ама малко бавно става, за да е една страничка и графично да ги изведа нещата па още повече, щот' онова блок-че с некви ограничения кат' качваш картинки.

Вече се замислям за варианта кат' презентация и бам в ЮТуб и само линк и толкоз, че иначе кастря, кастря, ама то ... се губят па причинно-следстваните връзки, щот' 200 държави анализи, налагане, екстраполиране и как да го сгъчкам на 1 страничка. Демек сега умувам от около 100 страници изписани и 40 графики как да го направя на 1 страничка, дет' мога да го кажа с 2 думи само и умувам, че после трябва и следващите мерки да се подават. Едно по едно.

Империята е готова, седи мирен 10 години, толкоз тайминг стана вече, че подцених ситуацията и бяха 15 сначале, ама - няма време и си орязах сроковете сам. Малко нанагоре ми идва, ама шъ стане, налЕ съм упорита  *sheep* - хихи

 *drinks*

« Последна редакция: 07 Юли, 2012, 16:25:56 от marandi »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Докато Вие си споделяте опита като душевноболни модератори, единият паднал и разпилян дух от бутилката, другият тепърва избиващ комплекси, новините за нашата икономика се подобряват.
........


Мани, ама вярно вчера се хванах за главата, че момчетата не са чували за кибер престъпления и кибер тероризъм. То отдавна има една камара международни конвенции, които ги дефинират и едно от тях е прихващането на криптирани данни, а всичко се праска от топ-комп. спецове и нагоре. Баф ма'а ко нещо взело да ни бълва образУвателната система вече.

Включени са в почти всички Наказателни кодекси от Щатите до България и т.н по целия свят. За България ти им кажи по кой член, ал. и какво се води кибер престъпление, че аз ако им го кажа пак ще почнат разни субекти да се хилят и да съм си пиел хапчета.

П.П. Доди-ча си го харесвам ( Скитов вече не, че вярно нещо го е трЕснала жегата и кат' се охлади на климатика мо'е се пооправи ), ама паднах от коня кат' са ми се захилили цяла нощ, че съм гледал филми.

За него били "филми", за Русата ми кратуна отдавна реалност  *drinks*
Знаеш ли защо мъдураторите отричат съществуването на киберпрестъпления? Един участник в този форум е извършител на такова престъпление спрямо моите данни. И един от модераторите го подозирам в съучастие. Не ми се занимава с тези лузъри, иначе да съм ги осъдил отдавна. Както виждаш не съм се и притеснил особено от факта, че знаят местонахождението ми. Знам, че са мишки и не биха пристъпили в радиус 1км. в близост до мен от страх за собствената си безопасност *rofl*
Това което те удобно отричат у нас е залегнало в глава 9а на наказателния кодекс и се нарича компютърни престъпления. В чл.319а, ал.5 отНК се предвижда най-тежкото наказание за разпространяване на е-данни представляващи държавна тайна от което са произтекли тежки последици. Скоро една такава групичка беше разбита. Наказанието е от 1 до 8 години лишаване от свобода.
Иначе в общия случай тези престъпления в чл.319 от буква "а" до буква "е" на НК наказанието варира от глоба до три години лишаване мах.
« Последна редакция: 07 Юли, 2012, 17:28:09 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Знаеш ли защо мъдураторите отричат съществуването на киберпрестъпления?

Бе, професионалната им компетенция на т.нар. модератори е видна от хиляди км ( смигам )
-----------------------------------------------------------------
Минавал съм и през 2 проверки на "Желе с БОБ" и 'орицата викат по сигнал сме, сори. Т.е. трябва да си свършат работата. Откривали са дребни нередности до съд никога не сме стигали.

П.П. На въпроса дали знам защо - ами знам, щот' не са случвали на сис-админ кат' мИня, щот' щяха да са у лево отдавна.

Ъъ ... между другото обикновен юзер/потребител мен никога не ме е забелязвал кат' си бачкам

Имало е периоди с години, когато клиентите не са знаели кой е боса или както "малките" тогава още ми казват кат' се видим "Шефе". Къв "шеф" съм им след 10 години не мо'а се сетя, ама ... детската любов сякаш е най-чиста. Дет' се вика те станали по 2 метра и 100 кила, ама помнят кой им е запалил фитилите някога.
----------------------------------------------------------------
Добре, че се махнах от бранша кат' ВУЗ-овете забълваха Барби-та с претенции за комп. специалисти.

Щот' Барби-ту явно не знае, че Незнанието за извършено престъпление - не оневинява извършителят му.

Затова само му подсказах, че както ми се надува кат' петел и си мисли, че е "анонимен" ще го изискам през Съда и 3 години ще обикаля кат' линейка до БГ и Париж на кръгчета. През всички инстанции докато минем, ще му трябват към 30 кръгчета и аз ще го съдя само символично за 1 левче.
------------------------------------------------------------
Не за друго, ами просто да му видя на първото дело очите на тоя дет' тръгнал да ми лепи "етикети" - после ще се занимават адвокатите  *girl*
« Последна редакция: 07 Юли, 2012, 19:49:43 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Сахиб си написа в оня форум телефона, после Невидимко му откраднал данните :)

Пък marandi току измисли някой мит и го опровергава. Никой не е отричал наличието на компютърни престъпления. Що се отнася до мен само казвам, че по темата ти е пълна каша в главата. А и вече ми прилича на онзи Иванов, който разказва чужди истории - във вашата околия няма много доставчици, а аз не знам да си бил собственик там... Освен ако не ти е бил нелегален бизнеса.

 *drink6*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Луд умора няма!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Сахиб си написа в оня форум телефона, после Невидимко му откраднал данните :)

Пък marandi току измисли някой мит и го опровергава. Никой не е отричал наличието на компютърни престъпления. Що се отнася до мен само казвам, че по темата ти е пълна каша в главата. А и вече ми прилича на онзи Иванов, който разказва чужди истории - във вашата околия няма много доставчици, а аз не знам да си бил собственик там... Освен ако не ти е бил нелегален бизнеса.

 *drink6*

В момента единият, на когото съм въртял бизнеса му е депутат в НС. Не съм в добри отношения и с него, защото когато му избих 20 жилища инвестиция само за година и половина и нещо взе да ми се прави на нагъл. Дотогава беше писенце, щот' хлътнал яко.

Додо, ти ли ще ми казваш как и през кого да работя, колко фирми да имам,  през колко пенсионери и т.н. и т.н. - дали да съм на "черно" или да съм на "бяло", стига да е спазен закона в България?!

П.П. Не усещаш ли колко си смешен с тия въпроси? Ти собствен бизнес си нямал ти казах и предния път, щот' ти личи отдалеч или счетоводителят ти е за "разстрел" и повече от една фирма не си имал.

Отивам да къркам - после ще ви чета психо-анализите, дет' никой не ви ги е искал да ги правите, ама ще се изтрепете да ги давате. То смешна работа вече стана  *sheep*
« Последна редакция: 07 Юли, 2012, 20:12:15 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Сахиб си написа в оня форум телефона, после Невидимко му откраднал данните :)

Пък marandi току измисли някой мит и го опровергава. Никой не е отричал наличието на компютърни престъпления. Що се отнася до мен само казвам, че по темата ти е пълна каша в главата. А и вече ми прилича на онзи Иванов, който разказва чужди истории - във вашата околия няма много доставчици, а аз не знам да си бил собственик там... Освен ако не ти е бил нелегален бизнеса.

 *drink6*

В момента единият, на когото съм въртял бизнеса му е депутат в НС. Не съм в добри отношения и с него, защото когато му избих 20 жилища инвестиция само за година и половина и нещо взе да ми се прави на нагъл. Дотогава беше писенце, щот' хлътнал яко.

Додо, ти ли ще ми казваш как и през кого да работя, колко фирми да имам,  през колко пенсионери и т.н. и т.н. - дали да съм на "черно" или да съм на "бяло", стига да е спазен закона в България?!

П.П. Не усещаш ли колко си смешен с тия въпроси? Ти собствен бизнес си нямал ти казах и предния път, щот' ти личи отдалеч или счетоводителят ти е за "разстрел" и повече от една фирма не си имал.

Отивам да къркам - после ще ви чета психо-анализите, дет' никой не ви ги е искал да ги правите, ама ще се изтрепете да ги давате. То смешна работа вече стана  *sheep*

Най-обичам бабешкия въпрос "кой си ти, че...". Май още един мит рухна току що? Просто те моля, престани да пишеш глупости за компютри, мрежи и google, защото не мога да не се смея. Да знаеш, че ако спра да ти отговарям си игнориран, че вчера държеше да ти отговарям за 30 секунди и ако не отговоря, го приемаше за потвърждение на глупостите си.  *heart*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
http://www.adesmeytos.gr/news.php?aid=65488

Предложението на
организацията на гръцките търговци
към
синдикатите на работниците и служителите в търговията
за
минимални заплати в бранша:

1. Служители - продавачи: 860 €
2. Дизайнери: 860 €
3. Офис слежители: 790 €
4. Касиери, склададжии, портиери 785 €
5. Секретарки 840 €
6. Счетоводители и помощник счетоводители с над 17 год. стаж: 940 €
7. Помощник счетоводители: 850 €
8. Охранители: 885 €
9. Чистачки (надници) 30 €
10. Шофьори (с до 2 години стаж при същия работодател) 895 €
11. Шофьори (над 2 години стаж при същия работодател) 960 €
12. Шофьори (над 5 години стаж при същия работодател) 1.050 €
13. Шофьори (над 10 години стаж при същия работодател) 1.170 €
14. Шофьори (над 15 години стаж при същия работодател) 1.275 €
15. Компютри: Анализ: 875 €
16. Програмисти: 865 €
17. Компютри - въвеждащи данни: 825 €
18. Техници hardware 885 €
19. Общи работници (надница) 30 €

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Живи да ги ожалиш гърчолята! А тука колко плакаха за тях разни лузъри с 270лв. мин заплатка *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Кой модератор мога да напсувам директно, без да ме банне. Може би не останаха такива. Да му тегля една сочна преди да замина за море, щото там дори да има уай фай не съм фен да си нося лаптоп. Много краднат. Та предпочитам да надробя яки простотии и провокации преди да замина и да ги оставя дребните душици да плюят на воля. *rofl* *beer* *beer*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
няма да се удавя в теб спокойно *rofl*
Променил съм се! Даже не ми се псуват модератори. Не, че са станали готини, просто са ми станали толкова безинтересни, че няма за какво да ги напсувам!
МАРАНДИ, кво ще кажеш като ние сме най-постигналите и най умните типове тука, неразбрани от мизерните лузиъри да почнем да се псуваме един друг, ама на една маса. Една седмица аз ти гостувам, на следващата ти и се псуваме яко.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
http://www.adesmeytos.gr/news.php?aid=65488

Предложението на
организацията на гръцките търговци
към
синдикатите на работниците и служителите в търговията
за
минимални заплати в бранша:

1. Служители - продавачи: 860 €
2. Дизайнери: 860 €
3. Офис слежители: 790 €
4. Касиери, склададжии, портиери 785 €
5. Секретарки 840 €
6. Счетоводители и помощник счетоводители с над 17 год. стаж: 940 €
7. Помощник счетоводители: 850 €
8. Охранители: 885 €
9. Чистачки (надници) 30 €
10. Шофьори (с до 2 години стаж при същия работодател) 895 €
11. Шофьори (над 2 години стаж при същия работодател) 960 €
12. Шофьори (над 5 години стаж при същия работодател) 1.050 €
13. Шофьори (над 10 години стаж при същия работодател) 1.170 €
14. Шофьори (над 15 години стаж при същия работодател) 1.275 €
15. Компютри: Анализ: 875 €
16. Програмисти: 865 €
17. Компютри - въвеждащи данни: 825 €
18. Техници hardware 885 €
19. Общи работници (надница) 30 €


Хайде сега да извадим осигуровките, ИКА, МИКА, ДЕВЕ, ТЕВЕ, КЛЕВЕ... и да видим колко от упоменатото остава...
Ози щастливец - "Шофьорът ( с над 10 години стаж при същия работодател) 1.170 €" ще вземе чисто към 700-800 евро. Завалията ще плаща най-вероятно наем, ток, вода, телефон - минимум 450-500 евро месечно, та ще му останат едни средства, колкото да се прехрани, а ако има дечурлига и женица - не ми се мисли! КАЙКЕ! /ИЗГОРЯ/ !!!
Та... я да не сравняваме, че макар и балканци, не сме чак толкова близки по навици при оцеляване. Да не забравяме, че ние 50 години чакахме един Бог знай какво, докато тук повечето от хората си имаха частна собственост, капитали, земи ... с 2 думи нещо ТЯХНО си /не всички/, но повечето.  Та онези ТУК, които са имали - пак ще имат! Онези У НАС, които са нямали - съвсем ще отнямат, или дето се казва ... тук дебелите ще отслабнат, а у нас слабите - ще измрат! 

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Онези У НАС, които са нямали - съвсем ще отнямат, или дето се казва ... тук дебелите ще отслабнат, а у нас слабите - ще измрат!

Спокойно, Елич - върти се на пълни обороти, за да не се случи това в БГ и с никой българин по света.

П.П. Спирам да пиша в този сайт ( щот' е безсмислено ). На всички аргументи и принципна основа ми се отговаря с ти си тъп и пий си хапчетата. Абсолютно е вярно, че ще съм тъп да пиша повече тук  *girl*

След 6 месеца ще си сравните статистиката ( в брой юзъри ) спрямо днешна дата:

34593 Публикации в 675 Теми от 351 Потребители. Последено регистриран ....

Сайта в момента се оценява на около 2460$. Дано да напредне, пожелавам ви го от все сърце!
--------------------------------------------
Успех на всички!  *drink9* *drink9* *drink9*