Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1209473 пъти)

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Муза,надявам се ,че можем  :) *drink11*.Додо мисля ,че постъпи правилно  *beer*.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Скитър,

И аз така мисля, като теб. Просто, Додо искаше да изпревари нещата и да проправи пътечките. За което получи куп  обвинения.
Поне, така го видях аз...

Надявам се много, всъщност, ние да бъдем модератори сами на себе си. Дано успеем. Мисля, че ще успеем... :)

:) *drink1*

goro

  • Гост
Додо, изписах една страница за да обяснявам и я изтрих. Ако искаш да разбереш не е необходимо да обяснявам каквото и да е. Ако не искаш - значи съм объркал хората, времето и мястото.
Между другото ТИ ли изтри снощи постовете?


Муза, не знаех, че сте пускали песни. Не мисля, че няколко биха попречили, ако и наистина да товарят която и да е страница. Но сте се разбрали сами и затова ми е непонятна намесата на морератор!

Тъжна работа сме тука.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Аааа, моля, моля! Аз поздравих Жоро, НО в темата за поздравите!
Мои клипове в тази тема не е имало  :(

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Жоро,

Явно с модератора сме действали в един и същи момент, аз си трия постовете, той мести темата. Изтрих ги, защото не исках повече да притеснявам. От моето триене, пък се получи не много коректна ситуация, защото остана поста на Геко и тези двата на Серсем и Владо, а мен ме няма никаква. Излезе, едва ли не, че това се отнася за Геко. Затова и писах обяснителен пост след това. Може би правилният начин е бил, да ги редактирам, а не да си ги трия.

Не мисля, че сме тъжна работа. Даже, обратното. Нареждат се нещата едно по едно... :) :) :) *drink1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Аааа, моля, моля! Аз поздравих Жоро, НО в темата за поздравите!
Мои клипове в тази тема не е имало  :(

 :D :D :D

Абе, рекаУ из да се драчна с Додо...  :D :D

Много си хубава на аватара... Ама що си брюнетка? Нещо при мен ли не оцветява както трябва? :) *flower1* *flower2* *drink11*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Аааа, моля, моля! Аз поздравих Жоро, НО в темата за поздравите!
Мои клипове в тази тема не е имало  :(

 :D :D :D

Абе, рекаУ из да се драчна с Додо...  :D :D

Много си хубава на аватара... Ама що си брюнетка? Нещо при мен ли не оцветява както трябва? :) *flower1* *flower2* *drink11*

Абе правих се на брюнетка за няколко часа, но не издържах на чернилката и ей ме пак!  :) :) :D :D

koganev

  • Гост
ще ви трябва спец по логистика с тези местения, прехвърляния, отваряния и затваряния, че и връщания на старото им място...

Чудно!

В коя тема пиша сега? Опсс... грешка.... сори.

В ЧИЯ тема пиша сега? Нали така е по-правилно?

И още - тук ли ми е мястото?

А сахиба къде е?

По повод на правото на ... да се изразява свободно, пък дори и това да не се харесва на някои.
Думите нараняват. Има идиоти, които не биха се съгласили, естествено... Има и други идиоти, които не могат да бъдат наранени с думи. А има и трети идиоти, като ...., които имат една единствена цел във форумите - да нараняват с думи.
Тръгвате по улицата съвсем демократично и виждате някакъв непознат да обижда хората, също съвсем демократично. Подминавате си - демокрация...
На другия ден - същото.
На третия ден онзи непознат съвсем демократично ви тегли една пуtкамайна и ви заплюва в лицето. Демокрация... И вие го почвате на майка, на леля, а той по вас - ушите, гъза и прочие...
Ех... демокрация...

Кой точно от форумците защитава правото на непознатия грубиян да бъде непознат грубиян? А останалите нямаме ли права?
Думите нараняват обикновените хора. Думите са неотразимо насилие, когато се използват за тази цел. Аз нямам ли право да НЕ бъда подлаган на насилие?
Няма нищо демократично в това да се дава трибуна на психопати и грубияни, под предлог, че ТЕМАТА била нечия. Много странно прилагане на авторското право се вихри...  Пундьо постоянно пръкваше нови теми, със садистичното напомняне, че подигравките по негов адрес само държат НЕГОВИТЕ теми на върха... И сега един напълно излишен скандал дойде, за да покаже, че това е най-лесният начин да се държи една тема актуална. И това по някакъв начин е свързано с мистериозното число на ... кликовете.

Броят на кликовете е нещо, което нищо не ми говори. Ако седне някой да ми го обяснява - пак нищо няма да ми говори. Дори и да е нещо важно за някого - аз пък хич не се интересувам от това. На инат!!! Обаче си давам сметка, че броят на кликовете е някаква статистическа галимация, заради която всяка тема тук може да се превърне в скандално пререкание, подправено с  псевдодемократична патология. Това ми намирисва на клакьорщина...

Това ли беше целта на новия форум?
А - забравих.... Никой не се захвана да формулира цели.


BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Броят на кликовете и на импресиите, уникалните посетители имат значение за комерсиален сайт. Да гледат повече продукта, който се предлага, да цъкат на банерите и рекламите. Такъв сайт има нужда от комерсиално (пиша го в добрият смисъл) менажиране. Идеята е да се докарат възможно най-голям брой посетители, все едно имаш магазин и повече хора влизат в него.

Сега пак да си припомним каква беше идеята за създаването на този форум. Ако не ме лъже паметта - свободен форум за изказване на мнения и анализи, но и свободен от спам, манипулация, подигравки и обиди. За какво са ни тези кликове, посещения, импресии и пр.? Единственно за да имаме популярност, да ни намират по търсачките и повече хора да могат да четат стойностни постове и да учавстват и те в дискусиите. В момента, в който му се отпусне края и се оставят простаци да си пишат каквото си искат, форума си губи целта, за която беше създаден.

Това, че сме се "правели на културни" и трябвало с простаците да бъдем още по-големи простаци е вярно само за случаи в реалният живот, където "сблъсъка" с тези хора по една или друга причина се налага и няма как да се избегне, но във форума не е така. И аз мога да тегля хиляди майни на различни езици, мога и да засегна когото и да било от съфорумците (всеки, абсолютно всеки си има слаби места, даже и тези, които си мислят, че нямат и не им пука от един форум), но си има едни общоприети норми на публично общуване, а и най-вече не изпитвам никъква нужда да го правя. НО, от къде накъде ще позволявам на някой дебил да го прави, просто защото това е едва ли не причината да иска да пише по форуми ??? Ако искаме форума да е на ниво, както всяко друго нещо в живота е нужно to keep it fuckin' clean. Става дума за простащина, заяждане и манипулации. До този момент такива тук не съм видял. Избъзикване, леки закачки са даже интересни, но до там.

Никога не съм бил модератор преди, до момента не съм трил тема или пост мой или чужд (изключвам форум.собственик.ком, там просто се налагаше и пак не пипнах темите на Оунъра и сподвижниците му). Тук обаче ако започнат да се лее шит-а на пундевци и сахибчовци, ще им "режа главата", от сега ви казвам, ако искате ми отнемайте модераторски права, не ми дреме. Но да ги чета и да се чудя аджеба дали няма да им накърня гражданските права докато сер*т по някой свестен съфорумец и пет пари не дават за никакъв морал - няма да стане. Казвам си го от сега, ако не сте съгласни, вземайте ми модераторските права, тогава поне ще знам, че не е моя работа.
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Моите права свършват там, където почвам да преча на другите. Нямам абсолютно никакви права да обиждам.

Aко всеки от нас го прилага това, няма да има нужда от модериране.

:) *drink11*

goro

  • Гост
...
Никога не съм бил модератор преди, до момента не съм трил тема или пост мой или чужд (изключвам форум.собственик.ком, там просто се налагаше и пак не пипнах темите на Оунъра и сподвижниците му). Тук обаче ако започнат да се лее шит-а на пундевци и сахибчовци, ще им "режа главата", от сега ви казвам, ако искате ми отнемайте модераторски права, не ми дреме.
...

Те това ме плаши.
Кой си ти BulCan, че решаваш да изтиеш моите постове от там - да не би да съм ти дал пълномощно?
Ако това ти се вижда като лична нападка мога да го напиша и така:
Кой си ти goro, че решаваш да изтиеш моите постове от там - да не би да съм те опълномощил?


Сигурно трябва да го повторя 1000 пъти. Въпроса е принципен - не до додо, горо, булкан, асен, сахиб или кликовете!
Единствения начин форума да остане свободен е да бъде защитен от модераторски, административен, собственически и пр.  произвол. Последният е много по-опасен от който и да е трол.

Толкова ли е трудно, ако нещо не е на мястото си да се постави отметка - този пост отиде в боклука защото е боклук или нещо подобно, но така че всеки сам да може да прецени дали е боклук?
Триенето и местенето на който и да е пост, без каквото и да е обяснение, дори да е на идиот на квадрат е произвол в полза на слободията на триещия/местещия и в ущърб на форума като цяло!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Ох Горич, въпроса тогава опря до това, че всички се съгласиха (почти всички), че не е редно Оунъра да използва постовете НИ, за да си събира трафик за комерсиалният си сайт (нищо лошо в това да е комерсиален), хиляди увъртания за да не се променя URL, ама това, ама онова. Като се преместихме, отказа да редиректва неговият URL към сегашният, а преди това сегашният редиректваше към неговият. Просто си лъсна целта на занятието. При условие, че постовете НИ стоят на форума на Оунъра и после само се пренасят тук, Гугъл ги е индексирал на неговият форум, а пренесените тук (напълно идентични) се считат от Гугъл за дублаж и се игнорират. Нека съфорумците да преценят кое е по-морално - Оунъра да печели дивидент от постовете или аз да изтрия някои теми, без да пипам неговите и тези с поздравите. Попитай Асен, Барба или Додо дали искаха, постовете да останат там и да се дублират с тукашните.

Повече няма да споря с никого по този въпрос. Каквото имах да казвам, го казах в предният си пост. Четете и си вземайте решение. Въпрос на позиции. Аз в неща, които противоречат на принципите ми не участвам.

Сори, че ти наспамихме темата за Елада.
I say what I do and do what I say.

koganev

  • Гост
преместена на подходящо масто от мен, донт шут дъ мод
« Последна редакция: 31 Май, 2010, 14:33:37 от koganev »

goro

  • Гост
BulCan,
споменах случая единствено като илюстрация - не да се заяждам. Ако ме беше питал тогава - щях да ти кажа - изтрий го!.

Сега си представи, че съм непочтено говедо.
Понеже не си ме питал, се "заяждам" - дал си ми възможността да те обвиня в произвол и то е произвол, дори да беше гласувано с болшинство (в случай на гласуване с болшинство щеше да е произвол срещу малцинството)! Мен кликове и гугъл не ме интересуват - участието ми там или тук не е комерсиално! Как стана така, някой да ме изтрива некомерсиално, без да ме пита, без даже да е собственик на форума, заради кликовете от гугъл?

Незнам по-какъв друг начин да илюсрирам това, което искам да кажа. Затова ще повторя.
въпроса е принципен - не до булкан, асен, горо или коганев


Смятам също и, че не сме я изцапали темата, с това че сме се отклонили от нея - даже я активизирахме. А ако някой извади нещо полезно от нашето "лирично" отклонение и може да го формулира грамотно и юридически (може би, Поли)- да го отправи където му е мястото - аз не го направих, само защото счетох, че не съм компетентентен да го формулирам точно  и писах тук, където пиша обикновено за да го споделя с хората, с които обикновено си говоря.

Коганев,
не ми се спори заради самия спор. Моита постове са си само мои постове! Темата е на всички и заслуга на всички, а "авторските права" са на Оунъра. Не мисля да извличам дивидент нито от първото нито от второто. Чувал съм, че прекалената чистота е една от причините за алергии.
Иначе, никога не съм се съмнявал в желанието на българина да въвежда ред - по пътищата, в чуждия двор (б.бойко в гърция стачката прекратяваше), във форумите... Понякога, доброволно взима лентата на отрядник и си мести поста в името на реда, оставяйки ни лентата, за да го забележим!
Не случайно България е наричана Прусия на балканите. Не, че имат много общо де.
Нищо лично.  ;)

И понеже стана въпрос за кликове, Асен е прав - само е малко рязък в изказа си, спирам да пиша в тази тема.
За форума - първо ще погледам, понаблюдавам и помисля.


п.п.
Доколкото темата е за Гърция, направило ми е впечатление, че подобна арогантност, да се опитват да определят, чие мнение има или няма стойност, кога и къде да се каже, показват единствено някои от неолайнярите - примерно, когато в едно политическо предаване участват политик и примерно хлебар. Няколко пъти съм свидетел как негодници се опитват да кажат на хлебаря да си гледа само фурната! Подобно нещо обаче в Гърция не минава - за Германия съм сигурен, че е възможно.
Един пример от ETHNOGRAPHIE VON MAKEDONIEN, Geschichtlich-nationaler, spraechlich-statistischer Teil von Prof. Dr. Gustav Weigand, Leipzig, Friedrich Brandstetter, 1924,
http://www.kroraina.com/knigi/gw/gw_index.html :

Цитат
Като доказателство за демократичния дух на гърците, който е характерен за всички съсловия, искам да приведа само един пример от мои лични впечатления. Веднъж пътувах с гръцки параход от Волос за Атина. Освен мен в 1 класа имаше само още един пасажер, гръцки полковник, така че обядвахме трима (заедно с капитана). Случи се така, че келнерът, който ни поднасяше, мъж най-много на трийсет години, с приборите в ръка без церемонии се намесваше в нашия разговор и свободно изразяваше мнението си по политиката, без това да предизвика и най-малко възмущение у капитана и полковника. Бих искал да видя как ще се изуми един немски полковник в подобен случай!


п.п.
Сега можете да ми разделите последния пост на две и да преместите всяка част от него на правилното място! Сахибчовци, тролчета и пр. - направо ги трийте! По германски!  :)
« Последна редакция: 31 Май, 2010, 15:38:39 от goro »

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Ох Горич, въпроса тогава опря до това, че всички се съгласиха (почти всички), че не е редно Оунъра да използва постовете НИ, за да си събира трафик за комерсиалният си сайт (нищо лошо в това да е комерсиален), хиляди увъртания за да не се променя URL, ама това, ама онова. Като се преместихме, отказа да редиректва неговият URL към сегашният, а преди това сегашният редиректваше към неговият. Просто си лъсна целта на занятието. При условие, че постовете НИ стоят на форума на Оунъра и после само се пренасят тук, Гугъл ги е индексирал на неговият форум, а пренесените тук (напълно идентични) се считат от Гугъл за дублаж и се игнорират. Нека съфорумците да преценят кое е по-морално - Оунъра да печели дивидент от постовете или аз да изтрия някои теми, без да пипам неговите и тези с поздравите. Попитай Асен, Барба или Додо дали искаха, постовете да останат там и да се дублират с тукашните.

Повече няма да споря с никого по този въпрос. Каквото имах да казвам, го казах в предният си пост. Четете и си вземайте решение. Въпрос на позиции. Аз в неща, които противоречат на принципите ми не участвам.

Сори, че ти наспамихме темата за Елада.


Булкане, имате си кликовете, запазихте си темите, ама май нещо друго липсва.Това ли беше форума който искахте.70 % от постовете са оплюване на някой, за нещо.Това имах на ум, когато се противопоставих.Елитарноста на определени хора, с единствено правилно мнение убива идеята на смисъла на името ФОРУМ.
НАРЕЧЕТЕ ГО КАКТО ИСКАТЕ, НО ТОВА НЕ Е СВОБОДЕН ФОРУМ ЗА ИМОТИ.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG