Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1213874 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Мислех да си напиша впечатленията от бг... Но като разказах на една позната какво ми се е случило ми стана ясно, че никого няма да впечатля. Изглежда хората са свикнали...

Слушам моя приятел Трангас, от време на време вечер, от време на време сутрин от 8 до 10. Немците, подхвърли вчера той и днес пак, имали планове за разполагане на военни сили в Гърция, Кипър, Португалия за предотвратяване на бунтове... Къде е другия ми приятел Ниарвана, да ме убеди колко миролюбиви и какви хуманисти са немците?
Пак Трангас, много преди кризата, вероятно повече от 5-6 години беше забелязал, че националните армии се разформироват и се заместват от наемни формирования, които се обучават основно в полицейщина...
Днес в Гърция, с реформите на неолайнярите, за няколко хиляди евро дълг се лежи в затвора колкото за изнасилване!
Тази сутрин, правителството започна изпращането на... повиквателните за учителите. Мобилизира ги! Че се готвели да обявят стачка по време на кандидат-студентската кампания... Да видим. Какво ли ще каже съдът?
Четирима йерисчани пък били прибрани от полицията! Мръсни селяни, ей. За една дърта гора има няма на няколко столетия пет години се бунтуват! Дали няма да ги мобилизират?
После докторите - тези мошеници дето не плащат данъци, после шофьорите и таксиджиите...
и накрая всички нас... дето не ебаваме и за слива самозваната политическа класа...
Дето громи нас, мошениците, и строи светлото бъдеще!
Социален автоматизъм май се казваше... по модернУ мУ...
В бг, а и целия бивш соц блок е пожънал невероятни успехи - вижда се от самолет!
СеА шъ го пробват в южна Европа.
Я да видим!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Мислех да си напиша впечатленията от бг... Но като разказах на една позната какво ми се е случило ми стана ясно, че никого няма да впечатля. Изглежда хората са свикнали...

Слушам моя приятел Трангас, от време на време вечер, от време на време сутрин от 8 до 10. Немците, подхвърли вчера той и днес пак, имали планове за разполагане на военни сили в Гърция, Кипър, Португалия за предотвратяване на бунтове... Къде е другия ми приятел Ниарвана, да ме убеди колко миролюбиви и какви хуманисти са немците?
Пак Трангас, много преди кризата, вероятно повече от 5-6 години беше забелязал, че националните армии се разформироват и се заместват от наемни формирования, които се обучават основно в полицейщина...
Днес в Гърция, с реформите на неолайнярите, за няколко хиляди евро дълг се лежи в затвора колкото за изнасилване!
Тази сутрин, правителството започна изпращането на... повиквателните за учителите. Мобилизира ги! Че се готвели да обявят стачка по време на кандидат-студентската кампания... Да видим. Какво ли ще каже съдът?
Четирима йерисчани пък били прибрани от полицията! Мръсни селяни, ей. За една дърта гора има няма на няколко столетия пет години се бунтуват! Дали няма да ги мобилизират?
После докторите - тези мошеници дето не плащат данъци, после шофьорите и таксиджиите...
и накрая всички нас... дето не ебаваме и за слива самозваната политическа класа...
Дето громи нас, мошениците, и строи светлото бъдеще!
Социален автоматизъм май се казваше... по модернУ мУ...
В бг, а и целия бивш соц блок е пожънал невероятни успехи - вижда се от самолет!
СеА шъ го пробват в южна Европа.
Я да видим!

Чети си Историята, щот' пак се повтаря  *girl*

2-3 имитации на "кръстоносен" поход до Йерусалим ( светите земи ) води до падането на Константинопол.

Почва битката за клира и езика на богослужение.

П.П. Неофициалната версия за падането на Константинопол е, че ромеите сами пускат бъдещата Османска империя, поради обещанията за верски свободи и терорът, на който са били подложени от Латинизма.

Толкоз им е били писнало от Латинизма.

П.П.П. И да те питам кой попиля целия Западен елит някога, а те ви прекръстиха Византийска империя на Латинска - ти пак ще ни оплюеш кат' варвари *girl*

За съжаление БГ-стан също носи своята историческа вина, но никога не сме обвинявали ромеите за нашето робство.

Научи се да уважаваш - може и да бъдеш уважаваш някой ден.

Доскоро хлипа, колко е зле БГ-стан - и сега кой ще ви защити като всичко се повтаря? Просто имената са различни.

Веднъж ви спасихме при арабското нашествие ( Тервел ) когато бяхте обсадени и щяхте да паднете до няколко дни, после при католицизма ( Латинска империя ).

Радвай се още колко сме зле ( идиот )

В момента БГ-империя е слаба и не може да помогне, а ти я плюй пак  *girl*

П.П.П. Напомни ми някой ден да ти разкажа как ви спасяваме при нашествието на арабите. Неслучайно операцията е влязла в учебниците по бойни изкуства. Или как пратеникът от Констинопол със зов за помощ - след 3 дни пред Константипол се изсипва 50-хилядна конница веднага.

За ония времена е било нещо за Гинес, което няма кой да бие дори в наши дни. Т'ва значи добросъседски отношения, а ти насаждаш омраза.

Нашите атакуват в система удж тогава след вашия зов за помощ. Накратко Планините се осейват с огньове и започва 3-дневно придвижване/мобилизация на цяла България тогава по огньовете до достигането на Констинтинопол само с конница.

Или тръгва се от Плиска, в тая посока, а за 3 дни се присъедияват към нея като стрела от цяла БГ като лъчи от всички области само конница.

Първо Тервел ги удря в гръб само с конницата си ( 50 хил. срещу 200 хил. араби ) на третия ден от зова за помощ - едва после ще дойдат и пехотинците. После Тервел ги бие и в Украйна тогава ( Волжска България ) - демек спира ги и там.

Научи се на респект ти казах! Т'ва е най-тежкото поражение на арабите в следващите 400-500 години и те са го описали. Спира се исляма към Европа за 300 години напред - днес Ислямът е завзел цяла Европа.

Но ти си гледал филмчета на ББС, където Карл Мартел спрял арабското нашествие, което е било 1000 араби и 5000 бедуини - наемници ( либийци ) = 6000 цели в Западна Европа - т'ва ти е "западната" история, където 1000 араби, били равни на 200 хил. пред Константинопол с 5000 кораба обсада + ударът в Украйна.

А, ние ви спасявахме насрания гъз тогава, а после и при Латините, дет' леко попиляхме елита на цяла Европа, наречен "рицари" тогава - живи обирджии по нашенскому  *girl*

Искаше други "господари/рицари" - ето ти ги - щот' нямаш респект към комшо си, дет ти е бърсал гъза.
« Последна редакция: 14 Май, 2013, 03:38:50 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Greek Success Story
 ;)
Да се смее ли човек, да плаче ли?
Новата легенда, подкрепена от рейтинговите агенции. Същите онези които дълго държаха гръцките книжа на ААА а сега срамежливо ги покачиха на В-
...
Е... старата европейска баба още диша...
... въпреки... "помощта"...

И ...
http://www.project-syndicate.org/commentary/splitting-the-eurozone-into-a-two-tier-monetary-union-by-hans-olaf-henkel
http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/10039329/German-euro-founder-calls-for-catastrophic-currency-to-be-broken-up.html

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Хм...  :D

Хрумна ми...
два щриха за света...

Последното десетилетие, докато правителствата борят злото и кризите, един бивш адвокат, настоящ сатирик, мъж с чувство за хумор и отроче на неоелинския упадък, направи 2 успешни предавания....

Заглавията им...
Ал Гайда
Ал Тсандири Нюз*


*тсандири - покривалата, палатките в циганските катуни

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
От мейла, този път на английски:


Цитат
All,
There's a petition where we can stop papandreou from talking on TED.
Link is here
http://www.avaaz.org/en/petition/Against_the_visit_of_G_Papandreou_in_Edinburgh/?copy
Sorry for spamming :)


Страсти!
 ;)

п.п.
Дочо, що ми се струва че този сайт (цитирания, не форума) е рожба на погромистки неволи?
Или бъркам?
« Последна редакция: 23 Май, 2013, 11:47:21 от goro »

Don

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 25
  • Карма: +6/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Малко вода в мелницата:

Germany is the most positively viewed nation in the world in this year's annual Country Ratings Poll for the BBC World Service.

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-22624104

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Малко вода в мелницата:
Germany is the most positively viewed nation in the world in this year's annual Country Ratings Poll for the BBC World Service.
:D Възможностите на алкохола са безгранични!  ;)

Доне, що се проявяваш само като кибик. Чел съм хубави твои постове - май в сега, ако си същия дон.

Мелницата е вече безинтересна, въпреки че по навик, като чуя нещо...
От три четири дни ме разсмиват новите идеи на чичо Шойбле...
Загрижил се за безработицата в Испания, Португалия, Гърция.......    ;)
Има ли нужда от коментар?

Сега ще изкажа и вероятно повторя една теза с която нито булгараните нито грекилите биха се съгласили, но би ми бил интересен коментара на Барбата.
От моите скитания по Европа съм стигнал до извода, че европейци населяват...
България, Гърция, Испания, Румъния, Италия...
В Германия обаче няма европейци - има германци!
И във Галия европейците не са много - има повече французи!
Трябват им поне още няколко столетия за да се цивилизоват, дотогава ние можем да си лежим
"В очакване на варварите"

*
Станах рано сутринта за да за да направя един бърз сравнителен анализ на цените в центъра на Солун - лично.
Избягвам го, заради паркирането...
Но ми се обади преди седмица една писателка. Съпруга на още по известен писател (починал) да си продаде апартамента в сграда - паметник на културата.
Каза ми една цена... Минах през офиса на мила и работлива колежка - спец по центъра... Тя ми каза половината...
Сега... след като и сам проверих, се чудя какво да и кажа... на писателката...
Хубава жена!
Много общи теми за разговор!
На магия отървах глобата, че уж паркирах само за малко пред тях, а се разбъбрихме и... отлетяха три часа!
... какво да и кажа?...
Сметки!
Объркаха ми сметките!
Светът е затънал в сметки...

И си спомних онова лято след кандидатстудентските изпити.
Аз и гаджето.
Свило се като коте в мен в претъпкания за морето влак.
Няколко "възрастни" - така ми се стори тогава - жени ни се любуваха.

В джобовете ни - общо 70 лева.
35 дадохме за квартира - за седмица!!! Оставихме си за пътя обратно!
Хляб, сирене, домати и миди на тенекия на плажа!
И любов!
Не секс!
Любов!
Светът беше в краката ни!  ;)

Всъщност...
ако трябва да си призная...
още го газя!  ;)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Докладът на МВФ за спасителната програма за Гърция
http://www.imf.org/external/pubs/ft/scr/2013/cr13154.pdf
Кратко резюме - тук.

Въпреки че...
Тогавашния му шеф внезапно се оказа в центъра на секс скандали - мъж, кво да го прайш...
и...
МВФ бе оглавен от една кака, (вероятно не без акламациите на другата кака -  за пиколото - сме сигурни!) призоваваща гладните да затегнат коланите и да си плащат данъците, докато тя законно, както се изрази тук нашият приятел Ниарвана не плаща...
Същата кака, сега - "специален" свидетел на правосъдието...

Барба,
Вярно ли е, че галите за тази известна франкска кака казвали, че е велосипед на който не се е качвал само, който не го е срещал?
 ;)


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Барба,
Вярно ли е, че галите за тази известна франкска кака казвали, че е велосипед на който не се е качвал само, който не го е срещал?
 ;)

И смигаш.

Жоро,
Това го приемаш или по презумпция, или като конспирация ???
 *girl*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил

Барба,
Вярно ли е, че галите за тази известна франкска кака казвали, че е велосипед на който не се е качвал само, който не го е срещал?
 ;)


И смигаш.

Жоро,
Това го приемаш или по презумпция, или като конспирация ???
 *girl*


Съгласен.
Но съм любопитен, как точно е френския израз...  :)



Между другото...
Което СамМарко си направи, никой не може да му го направи...
Закри 3 телевизионни канала и не знам колко радиата  с неясни мотиви... При това, без да са на държавна издръжка - плащат се през електромерите от хората, та даже оставящи и за бюджета, както твърдят всички медии.
Такъв апашлък в гръцко не си спомням някой да си е позволявал.
Властта развращавала, дебилщината и плутокрацията преминават границите... Чак какините гаулайтери се възмутиха! (За пред хората де!)
СанМарко, засега се оказва по тъп и от кака и е на път да надмине приятелчето си от студентските години... Дали накрая няма да му трябва хеликоптер?  :(
http://youtu.be/osTTNEOCQZg
http://youtu.be/FSsDlQx2NYw


Сигурно са имали кусури, държавните канали, ама...
Не съм гледам 1ви канал на държавната телевизия - не за друго - със стайна антена съм, не го хващах добре и при наличието на още трийсетина не съм стигал до него. Но другите два канала, единият от които с център в Солун си бяха определено добри или поне не по-лоши от частните...
Както чух в един коментар - закриха ги, защото не излъчваха сапунени опери и турски сериали, но пък излъчваха неделната литургия...
Мда...



И пак между другото...
http://www.businessinsider.com/10-most-powerful-militaries-in-the-world-2013-6

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Olli Rehn should resign for crimes against Greece and against economics
Цитат
...Like the Spartans, Thebans, and Thespians at the Pass of Thermopylae, the Greeks were sacrificed to buy time for the alliance.
Instead of applause, they were then vilified for their heroic efforts by ill-informed and self-interested Dutch, Finnish, Austrian, and German politicians. A squalid episode.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Браво, мамин сладък Жоре, браво юнако мой - откри топлата вода  ;)

--------------
07.04.2010 11:43 - България и Великото преселение на народите

............"Сякаш в момента вниманието на всички анализатори е приковано в дълговата криза на правителствата от ЕС и за “черна” овца е нарочена Гърция. В същото време никой не анализира защо всички развити страни страдат от този проблем като само степента им на “поражения” е различна." ..........

http://marandi.blog.bg/biznes/2010/04/07/bylgariia-i-velikoto-preselenie-na-narodite.524223
----------------
Ся тоя анализ го наслагай с 2009 кат' казах, че до 5 години Гърция ще гони праха на БГ-стан.

Демек, "без да искам" съм познал 6-годишната рецесия, дет' ще се случи нейде.

П.П. Прегледай си външната емиграция на база линк-а с анализа и нЕма се сърдиш на Русото, че поведохте класацията на цяла Юръп по емиграция.

Някой ден кат' си махнеш розовките очила и пораснеш малко поне, може и да си пошпрехаме кат' големи момчета  *drink9* *drink9* *drink9* *drink9*

П.П. Нямам и право да ти се сърдя, щот' не си финансист и икономист, но в 2010 г. съм ви смятал:

"-   дългът на Гърция би достигнал 875% от нейния БВП, а не 120%, каквато е официалната прогноза;"

Няма и да ме разбереш к'во значи т'ва кат' член ЕЗ, под диктовката на ЕЦБ. Успех!

« Последна редакция: 16 Юни, 2013, 23:30:07 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
МВФ бе оглавен от една кака, (вероятно не без акламациите на другата кака -  за пиколото - сме сигурни!) призоваваща гладните да затегнат коланите и да си плащат данъците, докато тя законно, както се изрази тук нашият приятел Ниарвана не плаща...
Същата кака, сега - "специален" свидетел на правосъдието...
Барба,
Вярно ли е, че галите за тази известна франкска кака казвали, че е велосипед на който не се е качвал само, който не го е срещал? ;)

От гърците и погърчените може да се очакват какви ли не зли реплики и асоциации - какво да ги правиш - южнячески темперамент.
Вместо да ме питаш, потърси с Google "Christine Lagarde bicyclette testostérone" и ще научиш интересни неща за тая чаровна дама, която като "Bulcan' прави каквото говори :)
А за правосъдието - и Франция си има своите "социалисти" юристи, както и България ;)


Оооо... Барба!
Къде видя зли реплики от мен - та аз почти я цитирах тази кака - да не бях слушал нелепиците и със собствените си уши не бих повярвал, ама на...

Винаги съм разчитал на чувството ти за хумор, но явно не си спал добре.  :D
Между другото...
Лесно различавам гърците от погърчените. Обикновено последните не знаят и не познават малко по архаичната лексика на езика - тази която се знае от всички гръцки баби и внуците им макар и излязла от ежедневна употреба. И са изключителни патриоти!
Предполагам и пофренчените не знаят някои специфични галски изрази!
Аз исках да се уверя, че са галски...
И се надявах ти да го знаеш...

Пак между другото
Галите винаги са ми били симпатични. Може би защото и те, като италийците и испанците не са ме глобявали заради моите заигравания с правилника за движение, включително и когато са ме хващали в крачка. За разлика от немците. Глобявали са ме без каквото и да е нарушение! (За да съм справедлив трябва да уточня - австрийските немци, но пък другите са ме главоболели далеч повече. И пак за да съм справедлив трябва да кажа - съдът им зае моята страна)

п.п.
Ако не те мързи - попитай. Аз просто исках да проверя дали моят приятел полиглот и франкофон Трангас си го е измислил израза или той наистина съществува.


__________
Па нали се офорумих пак, да си поправя вчерашните фактологични грешки...
Оказа се, че СамМарко е закрил 5 телевизионни канала и 29 радиоканала и някакви списания!
Със замах!
За същите тези канали гърка плащал 200+ (чух и цифри от 260) милиона годишно през електромерите, те харчели по-малко от 100, а останалото си ги прибирало правителството. Както и си прибирало данъците от различните реклами в тези канали...
И пак грешка... СамМарко не бил Сам Марко! Вчера голямата кака го подкрепила в личен разговор за тази му рИформа!
Ама гърците не го разбират...
Какви рИформатори, ей...
Да живеЙ демосрацията!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Разузнаването на САЩ е шпионирало мисиите на ЕС във Вашингтон и Ню Йорк

Че чичо Сам следи своите приятели е известно на всички и всичко. И неговите приятели също го следят, но нивото им още аборигенско. Взаимното следене е част от играта.

По интересно е друго!
Чичо Сам класифицира страните, които трябва да бъдат следени в няколко групи.
В категорията на най-опасните държави е сложил рамо до рамо Иран, Северна Корея и... Германия...

Любопитен съм...
Още на 19 м.м. кака и чичо се дърпаха за следенето.
Защо сега Шпигел излиза с ужасяващите си разкрития?
И онова недоносче, председателстващо европейския парламент, защо се опитва да ни внуши, че внимателното следене на Германия било в ущърб на цяла Европа?
Да се ориентираме правилно може би? - че за сичката втасала Оупа е виновен чичо Сам?
Той ни сра в гащите?
Дисциплина!!!...
И кака ще го научи и него и ще ни изведе в светлото неолайнярско бъдеще!
 ;)

п.п.
Моят приятел казва, че американците уважавали мъжките момчета и затова нито веднъж не поканили СамМарко във Вашингтон. Оставили го на кака да се друсат заедно.
И те почнаА...
Не се сещат милите, че не само в Оупа има банки дето могат да съхраняват над 100х...!

Спомням си, че в навечерието на ВСВ, по тогавашната, както по днешната оупенска мода, в Гърция управлява про-фашистко, филогерманско правителство...
И изведнъж, казват, прогерманския му премиер се сетил, че Гърция била морска страна и мястото и било при владеещите моретата...
Пфу! Коварни византийци!
Ама как само изведнъж се сещат!

п.п.
Чух наскоро, че един президент крал от една голЕма немска фирма лидер.
ДалиЙ верно незнам... но...
Начи... не били само гърците...
От немците моЕ да са краде по правилата...
И те никога няма да си признаят докато крадеца ги слуша!  ;)

В най-лошия случай, ако мноУ са размирише, ще си дръпнат крадеца у немско за да го съдят снизходително, както напраИха от гръцко...
Работят немските съдилища!

Ах вий, гиди, мръсни, корумпирани балканци - конекрадци!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Since March 2010, the European Union (EU) and the International Monetary Fund (IMF) have applied 23 tranches comprising €206,9 billion to the so-called "Greek bail-out". They have however provided hardly any documentation on the exact usage of those huge amounts of public funds. ATTAC Austria has therefore put up an investigation on the issue: At least 77% of the bail-out money can directly or indirectly be attributed to the financial sector.

The results in detail:
€58,2 billion (28,13%) were used to recapitalise Greek banks – instead of restructuring the too big and moribund sector in a sustainable way and letting the banks' owners pay for their losses.
€101,331 billion (48,98%) went to creditors of the Greek state. €55,44 billion of these were used to repay maturing government bonds – instead of letting the creditors bear the risk for which they had received interest payments before. Another €34,6 billion served as incentive to make creditors agree to the so-called "haircut" in March 2012. €11,3 billion were used in a debt buyback in December 2012, when the Greek state bought back almost worthless bonds from its creditors.
€43,7 billion (22,46%) went into the national budget or couldn't be definitively attributed.
€0,9 billion (0,43%) were used as Greek contribution to the new bail-out fund ESM.
...

Another €34,6 billion in interest payments
A maximum of €43,6 billion (22,46%) of the so-called "rescue packages" went into the Greek national budget. However, this amount has to be seen alongside other state expenses during the same period which didn't benefit the general population. More than €34,6 billion were yet again paid to creditors as interest payments for outstanding government bonds (2nd quarter 2010 to 4th quarter 2012 (4)). Moreover, the Greek state put another €10,2 billion into military spending (2010 and 2011 (5)). According to insiders, the governments in Berlin and Paris pressure Greece not to cut military spending because that would affect German and French arms companies. (6)





backgroundmaterial_bailout_english.pdf:
http://www.attac.at/uploads/media/backgroundmaterial_bailout_english.pdf
 
http://www.attac.at/news/detailansicht/datum/2013/06/17/greek-bail-out-77-went-into-the-financial-sector.html


Това горното между другото

Вчера Вестервеле цъфна във Атина - какво ли търси тук?
И онзи, бившия търговец на оръжие дето го гърмяха, та днес е в инвалидна количка също щял да дойде на 16 казват... Нови 14 млд носел... подарък...

И след като и португалската програма се оказа пълен провал, а беше къде по мека от гръцката, кака съвсем усърдно се загрижи за младите хора в Оупа, без да ни казва кой ги направи безработни!
Щедро им обеща 6 млд! (Те са млади - имат време за да заживеят в комунизма на банките - 1200млд! до момента)
И още нещо им обеща - да дерегулира тотално трудовия пазар - демек да ни върне към златното време на 19ти век! Това щяло да осигури повече работни места!

И се чудя
Аз ли съм луд или немците са най глупавата нация, че толкова дълго една бивша дружинна ръководителка и пасторска щерка (какво съвпадение - направо като по учебник за щази) им приказва глупости и те и ръкопляскат!
Даже чувам щели да я изберат пак.

Немци...
Хуни - както казва моят приятел Трангас...