Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1209490 пъти)

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3690 -: 18 Февруари, 2014, 12:59:06 »
+1
Съжалявам, Жоре. Може да съм се заблудил от твърде абстрактните ти мъдрости, но тази светла философска сентенция

Цитат
Предполагам по тази причина тъмният субект, загрижен за дамата, благородно предупреди, че на коча щели да му паднат още м...те, защото се клатели...

Боже, колко народ се е захлюпил под падналите имоти...

аз я разбрах като някакъв метафизичен опит за пазарен анализ, завършващ с извод за цикличните процеси в икономиката. Клатенето имам предвид. И живо се заинтересувах от източниците на тази безценна информация. Но пък щом толкова ревниво ги пазиш за себе си - дръж си ги. Аз ще се задоволя с икономическите индикатори.

Знам, че те дразня. Престани да се държиш като злопаметно говедо и ще получиш съответното уважение. Но така с бели задници, трактористи и тъмни субекти - генерираш само негативни емоции, които се връщат обратно като бумеранг срещу теб. Приятелски ти го казвам. Нито на мен ми е приятно да се дъвчем така, виждам, че и ти се палиш. До никъде няма да стигнем така.
Ще бъда пръв. Извинявай за обидите, които ти нанесох, умен си и ще ме разбереш. Болезнено съм критичен към брокерите, знаеш. Но не е без причина. Вроятно ти си друг тип щом си тук. Знам, че те дразни да се вкарват всички брокери в общия куп, но и две капки катран развалят цялата каца с мед. Какво да кажем за няколко капки мед в каца с катран?! Доверието трудно се гради и лесно се разваля. Нека спрем с негативните епитети и сравнения и се върнем към добрия тон.

Поздрави!  *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3691 -: 18 Февруари, 2014, 21:56:49 »
0
Гърците смятат и то болшинството, изключвайки разни умници, като министър Хаджидакис, че цените на имотите им не трябва да падат повече. Че това не е в интерес на нито един грък.

Аз смятам, че не трябва да падат и цените на имотите в България повече. Че това не е изгодно на нито един българин, и на най бедния.
Няма да се обосновавам.
Дано се запазят цените!
Достатъчно са паднали.


Съжалявам, Жоре. Може да съм се заблудил от твърде абстрактните ти мъдрости, но тази светла философска сентенция
Цитат
Предполагам по тази причина тъмният субект, загрижен за дамата, благородно предупреди, че на коча щели да му паднат още м...те, защото се клатели...
Боже, колко народ се е захлюпил под падналите имоти...

аз я разбрах като някакъв метафизичен опит за пазарен анализ

Не съжаляваш Скитъре!
Както обикновено манипулираш! Няма начин да не знаеш приказката за коча и лисицата, нито пък да не си разбрал, че бележката е закачка с тъмния субект за поста му.
Че манипулираш - си личи по надолу:
Знам, че те дразни да се вкарват всички брокери в общия куп, но и две капки катран развалят цялата каца с мед. Какво да кажем за няколко капки мед в каца с катран?! Доверието трудно се гради и лесно се разваля. Нека спрем с негативните епитети и сравнения и се върнем към добрия тон.

Скитъре, чувал ли си за презумпцията за невинност?
Колко осъдени брокера знаеш и какъв е техния процент съотнесен към процента на осъдените лекари, счетоводители, шофьори?
Дай, след като не си клеветник и ти харесват данните на "евростат, графиките на додо", съдебното министерство... официални данни според които мошениците сред брокерите са повече отколкото сред лекарите, счетоводители, магазинерите, учителите, стругарите!
Дай едно частно твое проучване!
И понеже не можеш да дадеш такива данни (ако можеше досега да си го направил) ще те питам друго:
Колко брокера Скитъре лично познаваш - 5, 10, 15 и дава ли ти това основание да пишеш за "каца с катран"?
Брокера с който си купи имота мошеник ли беше?

Смятам, че брокерите в бг са много благородни спрямо теб. Просто е чудно, след 5 години твое плюене безогледно, как не се е намерило нито едно сдружение да те издири и да те съди докато не ти съблече и последната риза от гърба!
Смятам, че трябва да се извиниш на всички брокери в бг - на тях, не на мен, и да им благодариш за великодушието.

Сега чети бавно!
Пиша го за 5ти или 6ти пък...
Явлението се казва СОЦИАЛЕН АВТОМАТИЗЪМ. Понякога се използва и поощрява злонамерено от некадърни управляващи. Примерно: днес за скъпите цени на имотите са виновни брокерите, утре за доматите - прекупвачите, в други ден докторите, после банкерите, после млекарите...  Не е виновна обаче политиката по доходите, финансирането на болниците, правилата за банките...  С една дума - не са виновни управляващите!

Схващаш ли Скитъре?
Разбираш ли че се явяваш обикновена маша, неволно надявам се. Не брокерите толкова са развалили доверието към себе си, те продължават да работят, а такива безнаказани плямпания като твоите. Ти си този който нарушава "добрия тон" и то спрямо цяла професия!
Честно казано, аз смятам, че трябва да бъдеш наказан.
От крумово време е прието клеветниците да бъдат наказвани.


Знам, че те дразня.

Ми не. Не ме дразниш персонално, по-скоро си ми симпатичен. Двоумя се.
Веднъж те смятам за обикновен глупак и тогава не ти отговарям.
Веднъж си мисля че си умно и свястно момче, но объркано и тогава ти пиша - като сега. Чудя се, как е възможно да можеш да пишеш хубаво и да прахосваш тази си дарба пишейки глупости без да помислиш сериозно.
Надеждата, казват, умирала последна и нали освен да се изпъча и аз като петел и забавление, отговарям ти с предположението, че може да бъда полезен, за нещо да помогна, с което зная и мога. И разбира се: да опровергая доколкото е възможно неверните плямпаници, които си написал.


Престани да се държиш като злопаметно говедо и ще получиш съответното уважение. Но така с бели задници, трактористи и тъмни субекти - генерираш само негативни емоции, които се връщат обратно като бумеранг срещу теб.

Между другото, как смяташ, че е правилно да се държа към някого, който от време на време послъгва и подскача от радост, че се запалила къщата на съседа?

Откъде знаеш какво уважение получавам?
Питал си всичките членове на форума?
Съдиш по минусите или какво?
И... забележи! Не ме интересува - за себе си си отговори, дали имаш реална предствава!
Пет пари не давам за всичките уважения или не във форума.
Който го е страх от мечки, Скитъре, не ходи в гората. Ама мен - йок. От помияри - още по малко.
Ей тук има едно стихотворение Ако
Може пък да разбереш.
Надявам се.
Ще се радвам!

Ай! За купона!
 *drinks*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3692 -: 18 Февруари, 2014, 22:35:27 »
0
Жоре, отхвърли извинението ми и подадената ми ръка.
Бъди здрав!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3693 -: 18 Февруари, 2014, 23:01:28 »
+1
Айдееее ,дигаме цените,щом и гърците не искат да падат повече! Щом може с искане,колко му е, кеф ти долу-кеф ти горе. Само един тарикат министър нещо се дърпал.Щото има нещо за продаване мръсника му с мръсник.Да проваля общополезното намерение ,не го е срам!
Ще взема да тествам дигането. Гледам в очите клиента и му казвам 100 хил.за  имота: сто хилядиииииии...... и ,ако на удълженото "и" не премигне добавям...евро . :)                              Дигането с брокер е по-лесно:обещавам минимум 6% и нагоре.Това се нарича повишаващ автоматизъм (брокерска наука ръийш'ли),с мултипликация.Щото информацията от един брокер започва спонтанно да се появява на поне 20 места от раз.Те ти на, и цените на пазара скочилиии!
 *drinks*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3694 -: 18 Февруари, 2014, 23:22:48 »
0
Mомчета,момчета,дали има начин да се сдобрите не знам ?!  :(
Скитъре,постъпката ти беше чудесна,багородно поиска извинение и....не го получи за съжаление.
Жоре,защо така,явно Скитър те е обидил много,но прошката е голямо облекчение.Предполагам,че ще ми кажеш да чета по усърдно,но повярвай чета те с удоволствие /когато не обиждаш/.Научих много от теб,промених си и начина на мислене спрямо гръцкият проблем,замислих се за отношението на Европа към Гърция за което и аз,ти дължа Извинение !
Няма да постигнем нищо добро с обиди един към друг,поне нищо градивно,а може да си бъдем полезни.
Хайде да спрем да се анализираме без да се познаваме,вярвам,че всеки от нас е добър и достоен човек,трябва ни малко повече разбиране.
Нещо се разстроих от ставащото в Украйна.
Поздрави на всички и дано се разберете.
Ай за доброто !
 *heart*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3695 -: 19 Февруари, 2014, 09:42:36 »
+2
Защо не би било добре да падат още цените на имотите.

Не смятах да се аргументирам, но май трябва...

Признавам, моите наблюдения над цените на имотите в България са малко повърхностни и в по-голяма степен, мнението ми за равнището на цените се гради на интуиция натрупана от опита, отколкото на обмислен анализ. Според мен цените на имотите (разбира се не без изключение) вече са на ниво определено преди всичко от техните фундаментални компоненти от гледна точка на предлагането, а именно:
- себестойност на строителството
- печалба от тази дейност за компаниите които строят
Факта, че строителните обеми намаляват показва НЕ САМО по слабо търсене, а и че компаниите които строят започват да не намират смисъл от тази дейност - намалява им печалбата, съществува риск да фалират и най-малкото, спекулантите интересуващи се единствено от свръх-печалби са се оттеглили от този пазар.
Ако цените продължат да падат ще преустановят дейност фирми работещи за една умерена печалба и в резултат ще имаме:
- повече безработни от строителния бранш
- повече безработни от браншовете свързани със строителството - над 150 професии...
(Не само аз и тъмния балкански субект ще останем без работа! Белите, румени дупета също ще станат по евтини и ще се продават по евтино - без пари, за едната ниВЕЯ...)
- много търговци и производители, дори такива на високотехнологични продукти или на продукция само за износ, работещи с кредити, също ще бъдат принудени да свият своите обороти, И защото обезпеченията за кредити са най-вече в имоти. Ако са работили със 100 единици кредит ще трябва да го свият до 70 примерно.
Накратко...
Означава само едно - повече безработица, повече гладни, повече емиграция!


Някой ще каже, че при това равнище на цените, огромното болшинство от хората не могат да си позволят жилище. И ще е прав! Но дали при още падане ще могат? Аз казвам - не. Ще стане единствено това горе! Ще обеднеят още хората. Пак не биха могли да си купят.
Причината огромното болшинство от хората да не могат да си купят жилище вече не е балона, а политиките по доходите, данъците и много други неща главно в управлението на държавата и на... колкото и  да изглежда невероятно - управлението на Оууупа!...

Единствените,  които имат интерес още да паднат цените са: безимотните цигани (някои имоти ще бъдат зарязани от собствениците им и те ще се настанят), чужденците и международните спекуланти. Люшкането на махалото от едната крайност в другата е като манна небесна за последните!
Никой българин, а повечето българи са собственици, няма интерес да му се обезценяват активите (имота е повече актив от пасив) и да се превръщат изцяло в непотребни тежащи пасиви!

Преди 20+ години...
Много млад още не го разбирах това и въобще какво става... Тръгнахме да строим капитализъм по рецепти отвън... Стори ни се лъскаво и, че това е пътя на прогреса...
Днес, пак не ги разбирам много нещата, но смятам, че не е ставало въпрос за капитализъм (писал съм тук за капитализма по Вебер и както донякъде аз си го мисля), а за обир облечен в капиталистическа фразеология... Дали обира беше умишлен? Не бих казал. По скоро се слугува на една пазарна неандерталска, неолайнярска догма - пазарния Идол...

Имах късмета да поживея в една наистина капиталистическа държава (няма значение какво си мисли за социалните и структури промития от пропагандата българин). Гърция беше и още, ако не е "най-" е от най-капиталистическите държави в Европа, в огромна степен държава на средния и дребния бизнес, на средния и дребния собственик, с хубостите си и слабостите си и с нищо по лоша от останалите.
(Щракнете на подреждането на държавите по брутен дълг) Дори днес, след наложените и варварски политики Гърция продължава да е държава брутно задлъжняла по-малко от Франция, Швейцария, Дания, Холандия, Австрия... Но изкараха гърка мързеливец, измамник и прахосник...
След олигополното завладяване, жертва на което са всички малки държави в евросъюза, с тройката, започнаха методичното и разрушаване или просто политики обслужващи олигополни интереси (отварянето на магазините в неделя например). Реформирали ги били.... Да станели по-евтини - щели да са по конкурентни (колкото станаха българите), щели да дойдат чужди инвестиции...
(В България се започна с прекрояването в 5 области. С абсолютно подобна безсмислена административна реформа се почна в Гърция... И продължиха...)
Само, че... Удариха малко на камък!
Гърка не е живял в комунизъм...
Трудно може да бъде излъган от немския пропаганден примитивизъм...


За немското лицемерие!
Да речем, че немците са прави във всичките си обвинения спрямо гърците... Че са влезли с "измама" в евро-зоната, че са мързеливци, прахосници и пр...
Да речем че са прави за португалците, за испанците, за ирландците, кипърците, италианците...
Да речем, че с архитектурата на еврото всичко е наред и причините за кризата са именно във въпросните държави!
И да погледнем малко по внимателно две от тях - Ирландия и Кипър!
И двете държави като държави нямаха проблеми. Проблеми имаха банките им. И в Кипър - много по-малък! Въпроса е: защо оздравителните им немски рецепти бяха много различни? Защо в Кипър посегнаха на спестяванията, а в Ирландия не?
Кого спасяваха немците?

Където са минали лошите гърци, ако не градове, нещо е останало. Не е нужно да ходя до Сицилия, Марсилия, Турция, Египет или близкия изток... Достатъчно е да се разходя до Несебър, Варна, Стария Пловдив, Созопол, София... Все нещо ще намеря! От античността - до най-ново време (примерно - повечето от Варненските църкви, много от къщите в стария Пловдив... )
През ВСВ немците обраха от българските си съюзници и гьона... Оставиха съюзниците си, съюзниците си Е! по налъми... За противниковите страни въобще не говорим!
И тази им политика продължава да е в сила!
Където са минали - трева не никне, а в (ако не се лъжа) единствената си африканска колония избиха и хората...
С това не искам да кажа, че сам по себе си немеца е лош - може, както беше споменал тъмния балкански субект да завива гайка №32 точно... но немската външна политика е друго нещо.
И сега... обират като с прахосмукачка Европа...
Но свършва... Чувам... на галите вече им е скъпо еврото...
 

Сега... знам че белите, румени дупета няма да се съгласят! Нали им харесва ниВЕЯта...  ;)




Нещо се разстроих от ставащото в Украйна.

Да. Никак не се развиват хубаво нещата, Регата.
Има ли пръст Оупа?
Че историята се повтаряла като фарс,  не е съвсем вярно. ПСВ се повтори с фарса на ВСВ!!! Евреите бяха виновни тогава (сега - гърците прахосници, според нашата кака...)
Какъв фарс, а!

Жоре, защо така, явно Скитър те е обидил много, но прошката е голямо облекчение.
...
когато не обиждаш
...
Хайде да спрем да се анализираме без да се познаваме,вярвам,че всеки от нас е добър и достоен човек,трябва ни малко повече разбиране.

Нямам какво да прощавам на Скитъра, Регата, нито съм му за нещо лично обиден та да му прощавам... А и като повечето андрешковци, не се взимам толкова на сериозно.
Той или ти какво ще си мислите - ваша си работа.
Лично... смятам, че зад "Скитър" се крие свястно момче. Защитавахме различни житейски и бизнес позиции... Значи ли, че не трябва да наричам плямпаниците му плямпаници, когато ги смятам за такива защото ми бил подал ръка?
За обидите...
Повярвай, на мравката път правя. Дори в този форум не съм си позволил да засегна някого пръв и на лична основа или поне са надявам да е така. Но... не търпя, най-общо казано, нито рогачите с трактори, нито рогаческите идеи.
Това, че по горе съм казал, че "белите, румени дупета също ще станат по евтини" не е обида, а факт от живота. Ако някой се припознава в "бяло, румено дупе" и се сърди, аз какво съм виновен?

На! и Дарки се припозна в "тъмен субект", но има чувство за хумор - добави "балкански", преписа ми самозаблуда, възпита ме...  Защо да се сърдя - така смята човека... Даже, може да е прав!

Бях ти обещал една песен за подписа, помниш ли.
Не съм забравил, ама... Сори!
Ето ти едно стихотворение:-[

Ай! За купона! И за дърдорницата!
 *drinks*

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3696 -: 19 Февруари, 2014, 11:45:53 »
+2
Като нов член във форума, за мен е удоволствие да Ви чета. За някои  може да е мазохистично, но отстрани е интересно. Сетих се за онзи анекдот:

На едно дело в съда, прокурорът излага своята версия и съдията казва:
- Да, Вие сте прав.
След това адвокатът излага друга версия и съдията казва:
- Да, и Вие също сте прав.
В този момент се чува глас от залата:
- Ама как, те говорят различни неща, не може и двамата да са прави.
Съдията казва:
- Вие дори не можете да си представите колко сте прав.

Лично за мен, за ситуацията в Гърция, Кипър, Ирландия, Испания, Италия и въобще целия ЕС, вина имаме всички, защото сме масово облъчени от манипулации и всеки вярва на тази, която е най-близка до неговия субективизъм, интерес и ограниченост на мирогледа. Политиците, които УЖ ние сме избрали, са поставени лица, които изпълняват чужди интереси, които нямат нищо общо с интересите на хората. Тези хора са избрани предварително и на нас ни се казва - "Ето Ви демокрация. Изберете си между БСП, ДПС, ГЕРБ, АТАКА, БЮРЕКОВ, ВМРО......" Яко а?! И няма значение кака ли е, батко ли, дядко или свако. Тия дразги и техните клакьори, относно виновника за ситуацията, са съвсем търсен ефект. За едни са виновни немците, за други гърците, за трети руснаци, кипърците и т.н. Така хората се разделят. Като страничен наблюдател, това го виждам и тук. Няма идея и теза, която да ни обедини. Всеки търси вината на друго място, но не и в себе си за цялостното неразбиране на събитията. Четем много и приемаме за вярно това, което е най-близко до нашите вярвания и неглижираме голяма част от фактите. Субективизма е пагубен, но чрез него сме манипулирани и без дори да се усещаме гледаме ние да сме добре, прецаквайки другия. Незамисляйки се, че утре ние ще сме прецаканите, защото някъде има и по-голям гявол от нас.
goro, това, което ми направи много силно впечатление (знайно или незнайно защо) е, че обвини Скитъра в манипулиране. Интересно ми е, според теб, мислиш ли, че ти също манипулираш? Чисто информативен въпрос.


darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3697 -: 19 Февруари, 2014, 16:28:34 »
0
Goro, чета те мноу внимателно.....и никога не съм те подценявал. Тва последното е напрау за "Пулицър", а ти си за Нобелова награда за мир, баси! *drink1*
Ас съм българче.......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3698 -: 20 Февруари, 2014, 13:25:58 »
0
...
goro, това, което ми направи много силно впечатление (знайно или незнайно защо) е, че обвини Скитъра в манипулиране. Интересно ми е, според теб, мислиш ли, че ти също манипулираш? Чисто информативен въпрос.
Няма съждение, което да не е в някаква степен манипулативно. Дори фактите понякога са.
В този смисъл, всеки манипулира, аз също. И колкото и да се старая да бъда обективен, не съм крил своите пристрастия. Възможно е да съм ползвал също толкова евтини манипулации, като ей тази на Скитъра, перифразираща поговорката "няколко капки мед в каца с катран" (би трябвало катрана да стане мед, ако следваме логиката на поговорката, но не това е темата... ;) )
Ноооо....!
Предполагам те интересува причината, поради която обвинявам Скитъра в манипулация.
Не е конкретната манипулация!
Не се занимавам да отговарям на някого, който еднократно е изразявал мнението си за брокерите, бльокерите, паразитите и пр...  Ми това му е мнението. Какво да направя. Негово право.
Но Скитъра не е такъв случай!
Откакто го "познавам", той не се спря да плюе и манипулира, при това, твърдя, без да има грам понятие от нещата!!!
Види обява на брокер (Калчев последно) - плюе! (Ще речеш че му бъркат в джоба)
Пуска тема за цените на имотите - започва с плюене по брокерите!
Стигна до там да пише абсолютни нелепици и да сравнява ценообразуване в услугите с ценообразуване в производството и  продажбата на банички...
Чудя се даже, как не са седнали с някое бяло, румено дупе да пуснат безплатна интернет платформа и да свършат веднъж завинаги с тези паразити! :)

*
Goro, чета те мноу внимателно.....и никога не съм те подценявал. Тва последното е напрау за "Пулицър", а ти си за Нобелова награда за мир, баси! *drink1*
Ми действай!
Парите за мен (нали съм Андрешко и бай Ганю ме е брачет), титлите ти оставям!
Тъкмо ще светне малко тъмната ти балканска физиономия!

Ай! За дюкяна!
 *drinks*

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3699 -: 20 Февруари, 2014, 18:47:30 »
+1

Няма съждение, което да не е в някаква степен манипулативно. Дори фактите понякога са.
В този смисъл, всеки манипулира, аз също. И колкото и да се старая да бъда обективен, не съм крил своите пристрастия. Възможно е да съм ползвал също толкова евтини манипулации, като ей тази на Скитъра, перифразираща поговорката "няколко капки мед в каца с катран" (би трябвало катрана да стане мед, ако следваме логиката на поговорката, но не това е темата... ;) )

Човек, когато е пристрастен не гледа обективно реалността, а я пречупва през своя субективизъм - желания, очаквания....ето ти инструмент за манипулиране. 

......
Предполагам те интересува причината, поради която обвинявам Скитъра в манипулация.
.....
Не, това е последното нещо, което може да ме заинтересува. Интересен ми е пламът, с който защитаваш гърци и стоварваш всичката вина върху германци, все едно нещо зависи от някой от двата народа. В Гърция (и не само) се пропагандира за лошите немци, а в Германия (и не само) за мързеливите гърци. Такова разделение и противопоставяне си мисля, че е за да НИ оправят хем по-качествено, хем по-обяснително. Кефи ме категоричността и на двете страни. Може би ако се излезе от тази матрица на ограничаващото разделение и се погледнат обективно фактите, без субективизъм, ще НИ светне за много неща.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3700 -: 21 Февруари, 2014, 00:45:32 »
0
Не е конкретната манипулация!
..Ми това му е мнението. Какво да направя. Негово право.
Но Скитъра не е такъв случай!
Откакто го "познавам", той не се спря да плюе и манипулира, при това, твърдя, без да има грам понятие от нещата!!!

Значи еднократното плюене на паразити е похвално, но многократното плюене на паразити е осъдително и наказуемо. Трябва да бъда наказан, съден и да ми вземат и последната риза на гърба, както се изрази. Така ли, достопочтени ми приятелю? Ми ще ти кажа едно - три години, батка, ме лашкаха твоите колеги. Три години ми дължат. Камито ме пращаше да уча ФотоСХоп вечер, а друга част от твоите колеги ме караха да ги разкарвам безплатно по супермаркети и коптори. И имаш наглостта да ми кажеш, че манипулирам общественото мнение и имам право да се изхрача, ама еднократно? И това е справедливото ти мнение и присъдата ти е да ми вземат ризата от гърба, защото съм плюл многократно, а имам право само еднократно? Пич, моите уважения, но заради езиковата хигиена ти се извиних за това, че ти сам се вкара в таргет групата на оплюваните. В името на добрия тон. Но ти не само не го оцени, ами имаш наглостта да ме плюеш персонално след като съм се оттеглил и нееднократно съм заявил, че това е моето мнение и няма да го промениш без съществени аргументи. Що за идиотия е, ми кажи, да признаеш пред цял форум, че имам право на мнение, но еднократно!??? Къде е юридически обосновано това, че може еднократно да наплюя брокерите, но не може да е многократно, че раздаваш присъди? Мотивите ли не са ми правилни? Чакай да се сетя за аргументите ти - манипулирал съм. А сам призна, че
Цитат
Няма съждение, което да не е в някаква степен манипулативно
Нека да се сетя за друг пример.
Цитат
Стигна до там да пише абсолютни нелепици и да сравнява ценообразуване в услугите с ценообразуване в производството и  продажбата на банички
Ми сравни го с услугите бе, Жоре!
Ето, аз съм бръснар. И искам такса оглед на всеки, който влиза да огледа как подстригвам, пита колко ще струва мъжкото подстригване и дали бакенбардите може на шпиц. И такса сериозност, която да ми гарантира, че клиентът има сериозни намерения да се подстриже... Манипулирал съм бил с услуги и производство, а? А, сравнявай сега ценообразуването на услугите с ценообразуването на услугите да те видя...

Цитат
Признавам, моите наблюдения над цените на имотите в България са малко повърхностни и в по-голяма степен, мнението ми за равнището на цените се гради на интуиция натрупана от опита, отколкото на обмислен анализ.
Това пък направо е върха! Ти астролог ли си, хороскопи на карти таро ли бичиш или си експерт по недвижимостите, който счита, че обмислените анализи са излишни и я караш интуитивно? Опитът ти показвал какво? Икономическите цикли, доходите на населението, тренда на лихвите? Нямам думи да изразя преклонението ми пред експертната ти самооценка, просто. Би могъл да имаш блестяща кариера като продавач на магнитни наколенки, Жоре. Там такава интуиция ще я оценят много.
Как точно институционализира яда ти към мен във всеобщо валиден закон, че нямам право да плюя по българските брокита повече от веднъж? Че и присъда ми произнесе, да ми вземели ризата от гърба. Пак ли интуитивно? Ти чете ли аргумените, които писах 5 години? Осмисли ли ги? Очевидно само си се газирал и нищо не си разбрал. Добре. Тогава гледай Оунъра в онова предаване на тв7, което той сам е пуснал със себе си в темата за цените през 2014г. Тогава може и да осмислиш малко от същите неща, които ги говоря 5 години, само че от устата на мастит експерт по НИ в твоята телесна категория. И да не кажеш после, че Оунъра също бил манипулатор! Щото и той обича тлъсто, ама неговият тиган е по-голям от твоят...
Голям фен съм на експерти, градящи експертните си оценки предимно на "повърхностни наблюдения" и "интуиция", отколкото на "обмислен анализ". При това за държава, в която не живеят. И имаш наглостта да ме виниш, че плюя по чалгаджийките брокерки, които Оунъра дефинира в предаването като неспособни да различат панелка от тухла! Той го каза, Жоре, не аз! Аз съм един кирлив бръснар или баничар, както искаш ме дефинирай, но съм с 3 годишен опит и стаж сред такива "експерти" по НИ в Бъгария, които не правят разлика между панел и тухла, между партер и първи етаж и не знаят, че договорът се сключва между минимум две страни. А ти хал-хабер си нямаш от българския пазар, призна си го, ама смело се вклини в таргет групата на оплюваните от мен. Сам при това и с дузина предупреждения от моя страна. И накрая к'во?

Цитат
Признавам, моите наблюдения над цените на имотите в България са малко повърхностни и в по-голяма степен, мнението ми за равнището на цените се гради на интуиция натрупана от опита, отколкото на обмислен анализ.

Мани, Жоре. Никога не е късно, човек да стане за резил. И не твърдя, че манипулирам или обратното. Това е моето мнение. Много пъти съм го казвал. Съвпада, не съвпада - моето си е. И сам каза - имам право на това. Покажи ми къде пише, че е еднократно. Три години твои колеги ми опъваха нервите, аз считам, че десетина с лихвите може да ги плюя. И моето време е скъпо, Жоре. Както твоето е скъпо. И на банките...

Ай, за повърхностните наблюдения, за интуитивните пазарни анализи и за грам понятието от нещата!  *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3701 -: 21 Февруари, 2014, 09:43:37 »
-1
В този смисъл, всеки манипулира, аз също. И колкото и да се старая да бъда обективен, не съм крил своите пристрастия.

Човек, когато е пристрастен не гледа обективно реалността, а я пречупва през своя субективизъм - желания, очаквания....ето ти инструмент за манипулиране. 

Може би, не се изразих много правилно. В повечето или много случаи човек е пристрастен. И именно когато знае своите пристрастия, т.е. отчета тяхното влияние, е възможно да бъде обективен. Колкото е възможно, по мерките на човека.
В по задълбочени спорове за обективното и субективното няма да влизам. Материята я сложна, не са я решили множество блестящи философи, че аз ли? Не се и опитвам.


Предполагам те интересува причината, поради която обвинявам Скитъра в манипулация.

Не, това е последното нещо, което може да ме заинтересува. Интересен ми е пламът, с който защитаваш гърци и стоварваш всичката вина върху германци, все едно нещо зависи от някой от двата народа...

Понеже за всичко пиша "със плам", и в "защита" на брокерите в един възникнал донякъде като "анти-брокерски" форум, и за Огнената вода и Любовта и за Готварски диети или Да обичаш на инат! разбирам въпроса ти повече като:
"защо защитавам гърците и стоварвам вината върху немците?"

Разбирам, че това е особено непонятно в един български форум и за масовия българин, чието мнение за гърците е формирано по време на църковните борби (дали са точно църковни е друг въпрос) и времето на формирането на българската нация, донякъде и етнос. И днешния среден българин е останал там, което е жалко. Че това е така - достатъчно е да се видят коментарите под която и да е статия в електронните медии - преобладаващо негативни и много често буквално глупави, показващи тотално игнориране или непознаване на фактите... (Горното не се отнася до българските историци и може би един висок слой на обществото, но кой чете историците? - масата чете плямпала и пропаганда по медиите)

Разбира се, имам И своите лични причини и пристрастия и именно защото си ги знам, това ми помага да бъда колкото се може по обективен. За съжаление, почти не ми се дава да напиша нещо "срещу гърците", макар да съм писал. При толкова много "гръцки хулители" единствения избор е да застана на другата страна - няма как тези хулители да са прави във всичко. А хулителите не са прави във повечето неща.
Някои са известни на форумците, други не, но личните ми пристрастия затова са лични и не за обсъждане.


Отговора ми е - заради фактите!
Да минем на фактите.

Включих се в един друг форум за имоти да дам малко данни за Гърция, предимно от сферата на имотите и свързаните с тях теми. Смятах, че ще е полезно. Понякога, за да разбереш къде си, трябва да се огледаш наоколо. Тогава още "гръцката криза" не беше започнала и не срещнах някакви противоречия.
После започна гръцката криза и Оунъра пусна тази тема там.

Гърците срещу немците едно по едно...

1.
Започна се с хуленето. Една кака, канцлер и в момента на най голямата европейска държава публично направи инсинуации, че гърците работели по малко, съответно - виновни са - всички гърци! Точно както преди 70-80 години един неин предшественик обвини за немските неблагополучия - евреите - всичките!
Няма  нормален човек, който да не се противопостави на подобна пропаганда и открита лъжа.
Фактите:
Според СТО гърците тогава работеха най-дълго в Европа, втори в света след корейците и почти два пъти по-дълго от немците!

2.
Гърците живеели на заем - продължение на хулите!
Фактите:
Не е особено трудно човек да погледне статистиките. Днешната икономика в някаква степен е "икономика на кредита" и в тази икономика гърците съвсем не "живеят на заем" повече от останалите. Това, че световната криза ги засегна най-много - ами от най-отворените икономики са. Допълнително и Европа, под напъна на немците провеждаше и провежда една монетарна политика в ущърб на всички южно-европейци и в полза своя. Случилото се трябваше да се очаква.

3.
Гърците влезли в еврозоната с подправяне на статистическите данни.
Фактите:
Тогава защо съдебните власти, при управлението на последните про-германски правителства, не разследват кои точно служители са извършили това престъпление, а се разследват подправените според една обикновена професорка в солунски университет, данни за дефицита от 2009. (Казано честно, аз се надявам делото и разследването да стигне до европейския съд и да бъде разследвана и тогавашната евростат и главно нейния шеф - немец!)
Всъщност всеки нормален човек знае, че в държава като Гърция, такова подправяне не може да стане и че съответните длъжностни лица ще отидат в затвора. Най-малкото, защото службите на големите държави ще го засекат! Още повече, че говорим за период от време, в който премиер на страната беше човек, чийто брат беше висш служител в една от немските тайни служби. И още е и то на много висока позиция!
Ма колко хитри били гърците, ей! Надхитрили вкупом немци, френци и пр... Трябва човек да е малко тъп или да не мисли за да се хване на подобна смешна манипулация или да е българско, бяло, румено дупе - дресирано да вярва по презумпция, че всички гърци са мошеници

4
Гърция била корумпирана
Фактите
На мен, а съм в частния бизнес, не ми се е случвало да имам проблем с корупция, но не я изключвам, писал съм тук за "факелаки"-то. Но... Един мой приятел, възрастен предприемач, казваше - в Гърция можеш да правиш "всичко ама..." докато някой не те топне или пипнат случайно... Системата беше така структурирана, че нямаш измъкване... В затвора влизаха и влизат лични приятели на премиери, всесилни министри и пр...
И пак фактите: кои се оказаха най големите корумпиращи? - немските фирми гиганти (доскоро си пишеха подкупите в разходите)...

5.
...

Мога да ти дам още много факти във връзка с кризата. Много от тях съм ги писал тук. По интересно обаче мисля ще е да нахвърля малко всеизвестни неща във връзка с българското масово съзнание в един друг ракурс. Добре е човек да може да види и другата гледна точка, както във вица ти за съдията.

Другата гледна точка
българската теза - гръцката
погърчвате ни, горите ни книгите - ами! написахме ви азбука и никога не сме я отхвърляли. точно обратното - изпратихме ви духовници, книги - да има от къде да превеждате
лъжете ни и мамите - ами! отбелязвахме и вашата история в книгите си. още не можехте да пишете история и добре, че го правехме - иначе нямаше да е 1300 години. После първите ви възрожденци учеха в нашите училища, докато си направите свои.
подценявате ни, надменни сте - възможно е... Но... да се придържаме към фактите. Все пак, първата наша принцеса напуснала нашия двор стана жена на вашия цар, и той бе разглеждан като втория в семейството на владетелите според общата ни православна християнска философия и космогония. Има неща които са исторически дадености не от нас. Вашият посланик винаги бе приеман първи, дори немския да е чакал седмица преди него.
българоубийци сте - ами! Василий - Вулгароктонос (българоубиец) си го нарекохме ние защото ослепи 14000 войника като варварин. Вашият Калоян сам се нарече Ромеоктонос!
пречехте ни в борбата за църковна независимост - Ами... не точно. Въпрос на идеология история и разбиране за единността на православието. На патриаршеския престол в Коснтантинопол са сядали и етнически българи! Но... Вие не го искахте и се отцепихте,  както и сърбите, велико-русите... Ние... още си нямаме патриарх на Гърция.
погромите над българите - ами да броим - погромите над гърците?
блокирате пътищата за нашите превозвачи - ами! нищо подобно. това са си стачки на нашите селяни и блокират всички - и нас. няма привилегировани.
възползвате се от нас в евросъюза -  да, но почтено. От първия ден на приемането ви в евросъюза отворихме границите си както за вашите фирми, така и за вашите работници (че и цигани, но си мълчим, нали сме съседи) Я вижте немските си приятели - пускаха само най-добрите ви кадри, крадваха с една дума и още умуват как да ви дискриминират! Нали са ви приятели?



Та...
Такива ми ти работи Слави...
Няма значение, дали си съгласен...
Има и други гледни точки. Како в оня виц за съдията, който разказа.



Не е конкретната манипулация!
..Ми това му е мнението. Какво да направя. Негово право.
Но Скитъра не е такъв случай!
Откакто го "познавам", той не се спря да плюе и манипулира, при това, твърдя, без да има грам понятие от нещата!!!

Значи еднократното плюене на паразити е похвално, но многократното плюене на паразити е осъдително и наказуемо.

Отново се правиш на умен и отново манипулираш.
Като намериш някъде да съм казал, че еднократното клеветене е похвално - тогава да пишеш горните глупости!
Еднократното клеветене е също толкова противно, и е наказуемо. В България - от Крумово време официално, сигурно и от преди това.
Казах само, че аз не бих се занимавал, а и всеки понякога може да си изпусне нервите - не е необходимо да сме толкова строги. Но перманентните клеветници наистина трябва да бъдат наказвани... Особено такива, като теб - купили с брокер и даже доволни от него, но убеждаващи останалите, че брокерите са мошеници - да не го правят...
Освен ако не са за освидетелстване...

Цитат
Признавам, моите наблюдения над цените на имотите в България са малко повърхностни и в по-голяма степен, мнението ми за равнището на цените се гради на интуиция натрупана от опита, отколкото на обмислен анализ.

Това пък направо е върха! Ти астролог ли си, хороскопи на карти таро ли бичиш или си експерт по недвижимостите, който счита, че обмислените анализи са излишни и я караш интуитивно?

Слушай сега.
Ти не си нито баничар, нито бръснар, а най-обикновено плямпало. Съжалявам за мнението си, но не съм виновен, че непрекъснато го доказваш.
Ако беше работил някаква работа през живота си, а не само да плямпаш, щеше да си наясно, че наистина се придобива интуиция...
Експерт съм!
Дори и заради интуицията си.
Даже и за нея ми плащат - ей тъй да си кажа мнението без да се обосновавам

Живота ми е минал в строителството и недвижимостите! Твоят опит, плямпало?
Досега не ме е лъгала и няма причина да бъда обвиняван в случая, че откровено се позовавам на нея, още повече, когато го казвам сам. А все пак, имам и наблюдения, които я предизвикват и потвърждават, просто предупредих, че не съм правил цялостен анализ и е възможно в някаква степен да съм неточен.
Но не и празно плямпало!
« Последна редакция: 21 Февруари, 2014, 10:07:11 от goro »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3702 -: 21 Февруари, 2014, 10:08:48 »
0
Стана ми любопитно - какво правихте три години с тия така омразни брокери? За да се мотаеш толкова, трябва хептен да не знаеш какво искаш или какво търсиш.

kepler3b

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-2
  • Респект: -26
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3703 -: 22 Февруари, 2014, 18:26:28 »
-1
Стана ми любопитно - какво правихте три години с тия така омразни брокери? За да се мотаеш толкова, трябва хептен да не знаеш какво искаш или какво търсиш.

Ами той човека достатъчно ясно го е обяснил, ако си беше направил труда да прочетеш не би задавал този въпрос. Но явно не ти е силна страна четенето  *scare*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3704 -: 23 Февруари, 2014, 08:23:03 »
0
Стана ми любопитно - какво правихте три години с тия така омразни брокери? За да се мотаеш толкова, трябва хептен да не знаеш какво искаш или какво търсиш.


Ами той човека достатъчно ясно го е обяснил, ако си беше направил труда да прочетеш не би задавал този въпрос. Но явно не ти е силна страна четенето  *scare*


Мдааа.... ... ако мисленето ти е слабост...
би могъл да си помислиш още, че
щом те размотават 3 години разни брокери, вероятно:
- не знаеш какво искаш или търсиш (по Имотко)
- си по безплатното
- лъжеш форума за случая
- си отчаяно глупав
...има и други варианти, че и смесени, но...
Вариант "умен и честен, знаещ какво иска и търси" май няма!


п.п.
В интернет епохата... направо се чудя...
... в друга тема, едно бяло, румено дупе фъснало викокопарно: хората си съхранявали парите в каса, охранявана от полувъоръжени наемници, без редовна наборна армия...
 ;)

Ох... ако не е само чувство за хумор...
Дано ми прости Господ! Мисленето ми е слабост...

Ай... За купона!
 *drinks*