Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1209401 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
И какво, изкарали са червения пръст на някакво комунистче, на което първата му работа е да отърчи у Европата и да заплашва, как им се полагали още и още помощи, ниски лихви и прочие. Не забелязах да е казал кой трябва да плати сметката, предполагам дебелата кака?

Ако трябваше да ти отговоря елементарно, щях да ти отговоря така:
Разбира се! Ако аз и ти си обединим дворовете в общ двор и той бъде конструиран и управляван така, че ти да си многократно повече на далавера, ясно е, че когато дойде време да се плащат сметките ти трябва да ги платиш!

Но по същество въпроса ти ме накара да се замисля за по-голям проблем.
Едно уточнение.
За да не ме обвиниш в комунистически възгледи - малко от личната ми биография - бях комсомолец докато се уволня от казармата - достатъчно дълго преди падането на режима и никога на някаква отговорна длъжност, като всички младежи по него време. Макар да признавам че вярвах в част от постановките марксови, бях по-скоро в опозиция. В казармата се случи да променя изцяло възгледите си...
Уволних се, почнах работа точно 1 седмица по-късно и отказах да плащам членския си внос. Последствията, не че имаше нещо сериозно, би следвало да са ти известни.

Второ, без да съм адвокат на Ципрас, не ми е симпатичен все още, да уточним някои неща.
Той действително е бил член на гръцкия "комсомол" 90-91 година. Забележи обаче - 74-ти набор е.
Макар да може да се каже, че ядрото на Сириза са леви радикални организации, пътя му е на постоянно отдалечаване от тезите на гръцката комунистическа партия и тя не спира да го плюе. И сега го плюе.
Та... мисля си...
На 16 години да си комсомолец и да си опозиция в една държава на краен капитализъм не е толкова страшно и е нормално със съзряването си да се препозиционираш идеолагически или философски, житейски....
Какво да кажем обаче, когато си комсомолец до зряла възраст! при това активен, в комунистическа държава и се пребоядисаш за една нощ след падането на комунистическия режим!!! Кака е 54-ти набор, 89-та е зряла жена на 35! Повечето жени на нейните години са отгледали две деца - на нея вероятно не и е останало време - кариера, нали разбираш?
И пак кариера в нова боя!

Ако на Ципрас средния пръст е само зачервен, кака не просто е тъмно-червена! Тя е тъмно-червена избиващо на кафяво!
Няма да се аргументирам, би трябвало да са ти ясни приликите.
Ще попитам само.
От що за коалиция се управлява Германия?
На какво основа партии тотално противоположни в своята идеологическа основа управляват съвместно?
Да не би да е deutschland über alles?
Щото аз друга основа не виждам.


И днес кака се прави на изненадана от "възхода на популистите"!
http://www.segabg.com/article.php?id=700098
Сега се сети кокошката за проблемите, за безработицата...
Ще речеш, че не нейната политика я докара и, че Фарадж не я предупреждаваше още преди няколко години?
http://youtu.be/Yij2zJ_KLEk
http://youtu.be/dalr-I-FDpQ


Меркел е това, в което обвинява, Фарадж, льо Пен, Урбан... Че и по-лошо!!!

И Фарадж и льо Пен са автентичен отговор на немското deutschland über alles усърдно прикривано с про-европейска фразеология!
И е само началото. Оупа няма да я бъде!

Старата баба на европейската демокрация отговори както винаги забележително достойно - изтиквайки напред една по същество про-европейска, но антифашистка, анти-оупенска партия, при това, въпреки варварските политики наложени и от кафеникавата немска пасмина!

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Айдеее, стария лаф - ама в Америка бият негрите. Ако гърците мислят ЕС за благотворително дружество и то все в тяхна посока, малко са се объркали. Не ги виждам обаче да са се засилили да излизат - що така? Нали бяха онеправдани?

И според мен тия чаршафи трябва да ги забравиш. Нещата обикновено са прости, многото философия не може да скрият миризмата. Освен ако не е дзен минимализъм или едно хайку:

Червено пръстче,
обвинително,
сърдито.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Цитат
http://www.segabg.com/article.php?id=701282
И в Европа няма личности като генерал Дьо Гол, Жак Делор, Робер Шуман. Има чиновници интересчии....

В изборите за европарламент само гърците избраха личности и само две: 91-годишния Манолис Глезос и младата българка Костадинка Кунева. Щях да гласувам за тях, да бях грък, но аз съм българин, само името ми Димитри е гръцко - като на дядо ми Димитри кюмюрджията, който с гнилата си гемийка на платна превозвал български кюмюр до Цариград и гръцките острови.

За Костадинка Кунева чух, че била висшистка историчка, заминала за Гърция да работи като чистачка, понеже нямала пари за операция на сина си; отстоявала правата на експлоатираните чистачи в метрото в Атина, плиснали й за наказание киселина в лицето и тя станала евродепутатка без пукнато евро за предизборна кампания. Писателят Манолис Глезос е осъждан четири пъти на смърт; през 1941 г. заедно с неговия другар Апостолос Сантас той свали знамето с пречупения кръст от атинския Акропол.



Различни народи - различен отговор на оупенските въжделения.
Двамата най-възрастни в европарламента:





Boby,
Казваш ли нещо?
Айдеее, стария лаф - ама в Америка бият негрите. Ако гърците мислят ЕС за благотворително дружество и то все в тяхна посока, малко са се объркали. Не ги виждам обаче да са се засилили да излизат - що така? Нали бяха онеправдани?

И според мен тия чаршафи трябва да ги забравиш. Нещата обикновено са прости, многото философия не може да скрият миризмата. Освен ако не е дзен минимализъм или едно хайку:

Червено пръстче,
обвинително,
сърдито.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Гледам я... гледам я... тая картинка тук отдолу и ме обхващат едни такива... любовни чувства!


Не може човек и прав мъж да не се влюби в нашата мъдра, първа, партийна (кажи речи и на двете партии у немско) и държавна ръководителка - кака!
Само в изпълнението на нейните рецепти (иначе траншовете се спират, да не си помисли някой, че не се изпълняват) необслужваните към банките заеми могат да нарастват в такава прогресия спрямо БВП на една страна!
Само какината програма може да докара необслужваните към банките заеми да надминат 25% и те да не фалират!
Само кака може да ти опрости толкова много, че да задлъжнееш повече!
Само кака може с дефлация (няма майтап! - това е кредото на програмата и и на политиката и за Гърция - като паднели заплатите цените щели да се качат колкото българските!) да предизвика растеж!
Само със всеотдайната помощ на кака БВП на една държава може да спадне повече отколкото при фалита на Аржентина и тази държава да не фалира!
Само кака може да научи на труд тези дето и според последните статистики работят най-много в Европа и само от скромност са втори в света!

Бас правя, че Гърция е само върха на айсберга!  :)
Просто... любимка е на кака!


А тва за моя невидим приятел от страната на червените фенери...
Да си носи интернета като идва в Гърция, че няма или е тесен.  *rofl*
Все се чудех що не мога да гледам ВБокс тук!
http://www.grreporter.info/Izpolzvane_na_internet_v_Blgariya_i_Grciya/15641

Кака осигури на 60% от младите хора в гр. време да правят непрекъснато фейсбоклук... :)
Их... защо не съм млад!!!

Ама нищо.
За кака!  *drinks*
 *yahoo*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Чета тези дни в бг пресата, че гр опазарила свободния пазар и наредила максимални цени на търговците. Хм..., пропуснал съм, викам си... Пък атинската и солунската камари на посредниците ги глобиха щото препоръчвали на членовете си "фиксирани минимални" цени...
Я, викам, да видя:
И даааа!...
Имало нещо такова, ама не баш...

Та... по една стара наредба, в летища, кораби, музеи, съдилища, стадиони, кина, театри, болници, университети, училища и пр. действително съществува ограничение на цените, което започва да се прилага и в общинските плажове с входен билет
Ама да не вземете да седнете на някоя маса, да си поръчате чаша кафе и да искате да е на ограничителната цена. Няма такава бира.
Максималните цени важат само за... правостоящи клиенти и само на определени места.
Πλαφόν στις τιμές των προϊόντων
Ερχεται πλαφόν και στις τιμές των κυλικείων στις οργανωμένες πλαζ

Цените с таван:


1. Вода 500мл - 0,35
2. Вода 750мл - 0,50
3. Тост с шунка и/или сирене - 1,35
4. Сандвич с шунка и сирене - 1,35
5. Тост със сирене        - 1,15
6. Сандвич със сирене - 1,15
7. Кафе, гръцко - 1,20
8. Кафе, френско (филтър) - 1,20
9. Експресо - 1,35
10. Нескафе - 1,20
11. Чай -1,20

Толкоз!


Според мен, все пак, седнал на маса е по добре - водата я носят безплатно! ;)
Кой нЕма пАри - прав! ;)

*
И за да не забравя за ... КАКА...
Все пак това не го видях в бг пресата.
Възмутената от американските подслушвания кака подслушвала не само Гърция, ами... 195 държави!!!
Тя разбира се отрича ;)

И..., разбира се, само чичо Сам, нали не е гледал http://youtu.be/V2N9dO_z-TQ е виновен за ставащото в Украйна. Кака... ни лук яла, ни лук мирисала... Тя само там... едни гаранции даде, ама кой да си спомня сега?

И пак, разбира се, не вярва Доротея, че Deutsche Bank е много undercapitalized...
Как злословят тези американци в гр пресата, ей!
Ама нЕма страшно!
Като свием коланите на гладните и шЪ сЪ опраИм!

Ай! За кака!
 *drinks*
« Последна редакция: 18 Юни, 2014, 08:05:16 от goro »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
И за да не забравя за ... КАКА...


goro, кажи си честно, сънувал ли си КАКА? Всъщност.. има ли ден в който да НЕ я сънуваш  *rofl*

А, и аз да не забравя.. най-сетне някой се е напънал да внася много на брой хубави бири на съвсем прилични цени и няма нужда да се ходи до Брюксел:
за вкъщи: http://www.100beers.bg/
на място: http://www.kanaal.bg/
Не е платена реклама, само споделям нещо, което много (ми) липсваше на фона на гнусните български подобия на бира.  *alcohol*
*beer*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
goro, кажи си честно, сънувал ли си КАКА? Всъщност.. има ли ден в който да НЕ я сънуваш  *rofl*

E па ти, Дочо!
Ми нали си признах! Даже, онази вечер, убладан от лИбоф, за малко да я опрая виртуално, но нЕмах предпазител... Като се сетя каква беля моЕше да си докарам на главата без презерватив - ощИ сЪ припотявам. Те... немските доктори - добри, ама кака опраЯ цяла Оупа, че и крайнината и, не съЙ спрЕла! Колко да са добри? Се нещо шЪ ми лепне!

Я, не съм като моя приятел, дето мноУ чете и не му (о)става (о)Време да мисли. НЕмала била кака пръст в конспиративната бамка... Убава работа! То и у гръцките нЕмаше, и у кипърските нЕмаше, и у Ирландските нЕмаше, и у испанските нЕмаше и... И у дочобамк сигурно нЕма!...
Ама на! Наль е КАКА, къщоврътница, домакиня! ВЪрти я на цяла Оупа!

Сега... с конпирации или без... Не знам... Я си мислим (при мене всички Органи с глава мислят, за това мн. ч. не за друго!), че ако имах бамка и бях дал повечето сОбрани пари в кредит на ФЕД и моят приятел БРДупе, като главен вложител си изтегли сичките сТестявания, не мое да изпаднем в липса на ликвидност. Щото срещу вземанията  ми от ФЕД, дочобамка щеше да ми услужи с някой долар на заем временно... Ако... има пари де...
...'ку нЕма?
Е па, леснУ!
... че го пишем на сметката на данайците по рецептата на Кака!

Я, с главен готвач Кака, ич ни съ притеснявам. Целата дандания е да се размърдат малко милионерите и форумо! Кво да им се притИснЕам! Мили(ци)унери!
Само за моя прител, тъмния субект балкански и за другия ми приятел - хулителя на паразитите - малко май страх, ама че ми мине!
Както е казал поетЯ:
Б...Едните да го ду... ат!

Ай... За форумо!
Жив бил! Пък си мислех, (с едната глава, другата беше заета), че съм останал сам!

И.. За КАКА! разбира се! Главния оупенски готвач!
О-пааа!
http://youtu.be/ihJbh8zrIzU

 *drinks*

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Една е КАКА и бай Трангас е неин пророк!!!

Замислих сА, кое е по-опасно: Да обладаеш КАКА без капут или да лижеш мислещата глЪвЪ (и двете дедо Попе, и двете) на Бай Трагнас попивайки на големи глътки всичкото мозък, дето излиза от нея? Туй първото е опасно, ама второто хем опасно, хем и доста обратно ми се види. Ама сакън, тва мисленето не става с четене. Виртуална лИбоФ му е майката - към главния готвач и нейния пророк. Хем безопасно, хем нема се напрягаш мноу. Се пак у гръцко да се живее и зор да се дава е кощунство. Copy - paste и готово - вързахме сексо и почваме да мислим кво ши прайми ако имаме собствена банка.  *yahoo*
Да не дава Господ (демек КАКА)
 Ай *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Така...
Да се надяваме, че г-н Орешарски е знаел какво прави с пуснатата емисия облигации и че средствата вповече от необходимото за рефинансиране на дълга ще бъдат достатъчни.

В гр. пресата тази вечер - две статии за банковата криза в бг.
Κεντρική Τράπεζα Βουλγαρίας: Δεχόμαστε επίθεση
Κεντρική Τράπεζα Βουλγαρίας: Το τραπεζικό σύστημα της χώρας δέχεται επίθεση
И двете заглавия цитират централната банка: "Банковата система на страната е нападната:D
Иначе... не казват нещо ново... и ... за радост на мунчовци ще си копи-пейстна малко от коментарите под втората статия и ще ги преведа  свободно.
Бих си подбрал коментари, но по-добре...
По ред!
За да съм обективен ;)

Цитат
mpenkerk
πρίν 6 ώρες
(2)
αρχισαν τα οργανα και εκει

mpenkerk
преди 6 часа
засвири оркестъра и там


Цитат
fidelity
πρίν 6 ώρες
 (28)
Με τον αγωγό,ξεκίνησαν όλα.
Από εκεί και ύστερα δοκιμάζεται η κυβερνητική σταθερότητα.
Κυκλοφορούν φήμες και για δεύτερη τράπεζα.
Θα βγει πάλι κανένας αρθρογράφος να μας λέει ότι οι ελληνικές τράπεζες,είναι κερδισμένες στη Βουλγαρία και θα γελάμε πάλι.

fidelity
преди 6 часа
С (газо)провода започна всичко.
От там насетне се изпитва правителствената стабилност.
Носят се слухове и за втора банка.
Ще излезе пак някой статийо-писач да ни каже, че гръцките банки са на печалба в България и пак ще се смеем много.


Цитат
fileFree
πρίν 6 ώρες
 (9)
 οπου και να κοιταξεις υπαρχει αναταραχη και χαραξη νεων συνορων!...οι βουλγαροι πηγαν να βγουν απο το μαντρι και τωρα θα τους φανε οι λυκοι!

fileFree
преди 6 часа
на където и да погледнеш - смутове и очертаване на нови граници!... българите тръгнаха да излизат от кошарата и сега ще ги изядат вълците!



Цитат
zeus8888
πρίν 6 ώρες
 (15)
 H Βουλγαρία άνοιξε πόρτα στον αγωγό της Ρωσίας κ οι Οικονομικοί δολοφόνοι κάνουν την δουλειά τους.
Πυκνώνουν τα σύννεφα του πολέμου στα κεφάλια μας, αλλά δεν το καταλαβαίνουν...
όταν θα δουν τις συνέπειες οι Δυτικοί θα είναι αργά.
Λυπάμαι που είμαστε με αυτούς που υποστηρίζουν τους ναζι της Ουκρανίας, τους Ισλαμιστές στο Ιρακ , τους Ισλαμιστές στην Συρία ...
Είμαστε στην λάθος πλευρά.

zeus8888
преди 6 часа
България отвори вратата за газопровода на Росия и Икономическите убийци започнаха работата си.
Сгъстяват се облаците на войната над главите ни, но не го разбират...
Съжалявам, че сме ст тези които подкрепят нацистите в Украйна, ислямистите в Ирак, ислямистите в Сирия...
На грешната страна сме...



Цитат
Ydroxoos
πρίν 6 ώρες
 (14)
fidelity εισαι μεγαλη γατα και καταλαβες για πιο λογο συμβαινει.
και συμφωνω και γνωριζω

Ydroxoos
преди 6 часа
fidelity, голяма котка (лисица демек) си и разбираш защо става
и съм съгласен и знам



Цитат
ΑΠΕ
πρίν 6 ώρες
 (4)
Η επικληση ενος αορατου εξωτερικου εχθρου ειναι παντα χρησιμη.
Ισως τα πραγματα να ειναι πολυ πιο απλα,ισως και οχι,δεν γνωριζω αλλα δεν βιαζομαι να υιοθετησω θεωριες συνομωσιας.

ΑΠΕ
преди 6 часа
Аргументирането с невидимия външен враг е винаги полезна.
Може би нещата са много по прости, може би не, не знам. Но не бързам да възприема теориите за заговор.


*
Склонен съм да се присъединя към последния от коментарите, още повече, че тук си имаме специалисти както по гръцката мерзост, така и по световните заговори.
 ;)


п.п.
Дочо, щях да ти казвам.
Има и една хубава гръцка бира (сега... колко е гръцка не знам) Митос - Mithos. Прилича малко на Хайнекен.
Наскоро открих още една - Ермис.
Аз, много не разбирам, де!
Но пък си спомням, че на капачките на "Светло пиво" пишеше 11%!!!
И че се разваляше.
А сега - бирата, като киселото мляко - не се разваля!  ;)


И... да не забравя Кака!
С нейните реформи става така:

Необслужваните банкови заеми.
77 милиарда!!!
от тях:
10 - потребителски
25 - жилищни
42 - бизнес

Ай!
За форума!
И за моите приятели БРДупе и хулителя на брокерите!
 *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Саркози няма да е първия осъден френски президент, ако това все пак стане.
Немците трябва да се поучат. Нали не бива да забравяме, че те все пак бяха дуо! Меркози!
Греховете на Кака едва ли са само възбуждането на расова дискриминация, макар и това да не е никак малко.
Дуото си позволи открит шантаж и изнудване на една цяла държава - Гърция, когато Попандреев се опита да направи референдум за споразумението. Само на Гърция ли?

Дуото, а несъмнено към него трябва да се добави и онова мекере от инвалидната количка, си позволяват да се обръщат към цели народи така, както дори Богочовека не си позволява да се обръща в светите писания. Дали пък, не са се посамозабравили?
Всяка власт, казват, развращавала. Лекетата и комсомолците изглежда са по податливи.

Оня "мъж на честта"  :D, бивш еврокомисар и сега само обикновен евродепутат Оли Рен се изказа, че френско-немското споразумение от 2010 в Девил, за решаване на европейската дългова криза било идиотско споразумени. Хаджиниколау, коментирайки, попита какви са онези, които сключват идиотски споразумения, а един от слушателите на предаването му - какви са онези които ги изпълняват и прилагат...
 ;)
Бай Трангас пък си го нарича откровено фашистко, днешното правителство на Гърция и аз съм все по-склонен да се съглася изцяло.

Моят опит с немското правосъдие е много положителен.
Наложената и провежданата от меркози политика е в нечий интерес и той не е на Европа в нейната цялостност. Кака би трябвало добре да знае кому, а и бившите комсомолки биха били по приказливи пред съдебните власти, мисля.
Дали немците ще се събудят?
Иначе несъмнено други ще се събудят. И ще си спомнят, че плащането на немските репарации е било само отложено до обединяването на Германия. А немските дългове не всички са отписани...

Пък почне ли да се лекува вмирисаната глава, нещата ще стигнат и до бг.
Така де! Локалното лечение, както показва гръцкият опит е недостатъчно.

Ако рибата не се беше вмирисала откъм главата, нямаше да вони толкова откъм опашката.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Егати и гръка, че на кого му пука точно сега за Гърция.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
чИта тия дни, че BNP Paribas щяла да плати 9 млд. глоба на щатското правителство... И се сещам че едни такива скромни глоби плащаха пак там разни дойчовски компании, все стожери на на оупенското целомъдрие и непоквареност.
Идна ламБичка ми светна:
А бе, тези не се притесняват да мошеничат в чужда държава! и то не каква да е, а такава дето не си поплюва много много... Дали се притесняват да вършат същите вагабонтщини на родна еУропейска земя?
А?

Бас правя, че Кака знае!
Но си мълчи!
Няма да си цапа устата я!
Тя е далеч по целомъдрена от елините, от Путин, от андрешковците като мен, че даже и от моите етични съфорумци, които си съхраняват парите при най-честните хора щото дават най-високата лихва!
Което е законно е етично.
Което е етично, може да е и законно!
 ;)

Та... Само Кака знае дека са най-големите мързеливци и мошеници и понеже е отговорна, затегна корсета на кипърците, на гърците коланите, на португалци и ирландци връзките, на испанците жартиерите, а на българите ярема никога не го е олабвала?

Сега...
Какво общо имат българите?
Ний, имотните, сме над тези неща и хич не ни дреме, ама... като как толкова бързо орехарски пласира извънредна емисия краткосрочни облигации, получавайки разрешение за държавна подкрепа на бедните атакувани банкери...
без благословията на Кака?...
в Оупа на свободния пазар и конкуренцията?...


Егати и гръка, че на кого му пука точно сега за Гърция.
Важното е, че четеш! Има надежда!

 *drinks*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
А бе, тези не се притесняват да мошеничат в чужда държава! и то не каква да е, а такава дето не си поплюва много много... Дали се притесняват да вършат същите вагабонтщини на родна еУропейска земя?
А?

 *drinks*

Поне да беше прочел защо хамерикаците глобяват БНП Париба а?

Вече съм съм сигурен, че онанираш виждайки кака да ти се разголва...

към Модераторите: заключете я тази тема, че не е нито актуална, нито интересна вече. (или поне я преименувайте в "Монолога на едно (не)гърче"

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Ииии...
Ама не е ли сладурана, а?
Цитат
Меркел е поразена от новия шпионски скандал със САЩ
Сведенията, че германски разузнавач е работил като двоен агент за американското разузнаване противоречат на разбирането за основаното на доверие сътрудничество между партньори, заяви германският канцлер Ангела Меркел, цитирана от Ройтерс. Тя посочи, че случаят е "сериозен" и Берлин очаква бърза реакция от Вашингтон....

Бедна Меркелица!
Защо не приключи кариерата си с комсомола при Гредетин!...




*
А бе, тези не се притесняват да мошеничат в чужда държава! и то не каква да е, а такава дето не си поплюва много много... Дали се притесняват да вършат същите вагабонтщини на родна еУропейска земя?
А?
 *drinks*

Поне да беше прочел защо хамерикаците глобяват БНП Париба а?
Вече съм съм сигурен, че онанираш виждайки кака да ти се разголва...
към Модераторите: заключете я тази тема, че не е нито актуална, нито интересна вече. (или поне я преименувайте в "Монолога на едно (не)гърче"

Щот' сирийци и иранци били руси... Схвана ли, а?
Или трябва да ти се обяснява по подробно що BNP Paribas предпочита споразумение за 9млд., вместо да бъде съдена?... А?
И... че, не се берат, череши да речем, в чужд двор!, особено ако стопанина има здрава тояга...
(в бг двор може! - там някоя невидима подлога все ще се намери! Че и... шЪ са Фали, къв' велик инвеститор бил - спестил от данъци за таратайка!)

Ай...
Рипай на таралясника с отписаните холандски номера и бегом при другите кокошкари.
Тука ми разваляш монолога.
На... таман сЪ й бЕх навирил интелектуално да са пра'Я на Тойнби и да обясня'ам к'ви са разликите между "класическия териториален феодализъм" и днешния "постиндустриален, посткапиталистически феодализъм" и мЪ секна...
... с такава публика ... 'сичките ми гени(мен)тални напъни са напразни
по-добре да си приказвам сам ;)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Не мога да си представя полюциите ти за кака, но виж как се представят немските инженери:

http://www.investor.bg/novini/444/a/audi-s-rekordni-prodajbi-za-pyrvoto-shestmesechie,175740/



"таралясника" модел 2013 отвътре


 
и отвън



А сега ти ни разкажи за тази случка, дали е типична за бг(не)гърчетата:

"Ето и друга подобна случка. Приблизително в тези години аз бях отново тук, бях на почивка в едно място, известно с животновъдството. Бяхме се събрали в едно малко селце, класика... кмета, попа, доктора и видни животновъди. Когато разбраха, че съм от България и след 3-тото узо набраха смелост да ме питат дали у нас няма някой завод за кондензатори, да го купят. Естествено на свой ред питах и аз за какво им е. Тук ще цитирам по памет "Абе даваха ни германците /за тях всички от ЕС са германци/ по 20 евро на глава добитък /повечето овцевъди/. А ние, селце малко, колко стада да имаме?! До нас други села и те на същия хал. Па един ден решихме и се обединихме. Та, събрахме овцете от всички села наоколо, броят НАЧИ германците овцете и записват в нашето село, а нощя ги натоварваме и хахдееее, та в другото село  *rofl* И така няколко години екстра си бяхме!  Добре, ама хитри тея германци бе! Научиха се и ей ти, измислиха пломби с номера на ушичките. Ние и там му намерихме колая и от тази година са им вкарали и микрочипове. Та, ако имате заводи, че чухме нещо такова, че в България сте страхотни с електрониката, давайте да се сработим, вие ще правите чиповете, ние нашата си работа и така ще оправим и двете държави. Ще им се невидяло на германците, те по-умни от нас НЕ СА!'  *girl*
Сигурна съм, че са се "сработили" с нашите електронии гении, защото гръка не само овце, а и динозаври с перки в д-то би отглеждал, щом има пари в тая работа, а българинът и совалка би направил с подръчни средства, само да не гледа овце  *sheep*"
« Последна редакция: 08 Юли, 2014, 09:48:30 от Невидимко »