Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1203065 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
освен (не)гърче пък и глупак,

на автомобил от 2013-та, антика не се вика. Защо гараж ли? Защото мага да си го позволя. А ти?

Аз не съм купувал нова кола, няма и да купя...
Знам бе! Но пък задължително гараж. Отоплен. Да си сигурен, че антиката ще запали!  :D
То...
Не е само до парите, а и до манталитета.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Големиу голф верно е големо дърво. А на всички фенове на Субару пожелавам един ден спокойно да си вземат нещо ново от немската тройка (според мен двойка). Няма да жалят за японеца, то въобще е некоректно да се сравняват коли от различен клас.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Големиу голф верно е големо дърво. А на всички фенове на Субару пожелавам един ден спокойно да си вземат нещо ново от немската тройка (според мен двойка). Няма да жалят за японеца, то въобще е некоректно да се сравняват коли от различен клас.
При днешните марки, по скоро може да си прав. Но не беше така преди 7- 8 години.
А и ми е чудно накъде ще ги завият Тойота като се има предвид че имат рав, ландкруизер, лексус...

Но... това е положението!
Пост-индустриален феодализъм!
Пет фирми в автомобилостроенето, пет в химията, пет в информатиката...
И пет милиарда двукраки без пера да нищят теориите за световния заговор!  ;)


Само за невидимко ми е жал.
Ще трябва да чака поне 6-7 години и да продаде гаража, за да може да си купи нещо...
Немско! втора ръка... по възможностите си.  ;)


*
Хаха и моята си стои в София с холандски номера. В Холандия е спряна от движение и никой за нищо не ме търси, ни прегледи, ни глоби.
...
на автомобил от 2013-та, антика не се вика. Защо гараж ли? Защото мага да си го позволя. А ти?
Много лъжеш и много видимо.
Автомобил 2013 не ходи на преглед ни 2013, ни 2014, ни 2015...
А и не се спира от движение...
Ако не можеш да го караш - продава се докато можеш да му вземеш някоя стотинка.
2003 имаше предвид, нали?
С гараж  ;)

 :D  *rofl*  :D

Ай! За купона!
 *drinks*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил

96та, на Руски паметник един човек с БМВ засякъл мойта с трабанта. Спрял той, сфарила спряла и мойта на 3 см от вратата му, колкото да не мой да отвори...
- Е... нищо не е станало - ще си рече човек.
Да... ама човека бил с БМВ и мойта го взела за мутра...
Че като кипнала! Педя човек ти казвам - 5 лакти беля!
Разхвърчали се едни дамски чанти, токчета, ключове, викове... докато дойде полиция...

Моя милост после, за пръв и единствен път в живота си купи преден джам на БМВ, без да съм се блъскал, а мойта и днес ми обяснява, че и задния трябвало да счупи и теникиите му да нагъне!

Пък сега... я "Фащало страх"...
*rofl* Вероятно гордия  бивш собственик на  трабант дълбоко е запечатал в подсъзнанието си,че е бил притежател на чисто нова "кола" (трабант  :) ) и се отнася пренебрежително към купувачите на втора употреба коли :)Трабантът е и причината да мрази германците и да обича социализма е дълбоката следа в психосоматичното му състояние. по психическата топология на ранния Фройд съзнавано-подсъзнавано-несъзнавано.
« Последна редакция: 10 Юли, 2014, 19:02:31 от Фло »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Казах ти тъпо и дебело (не)гърче, ама ти от дума не разбираш.

Когато колата е спряна от движение не и се плащат данъците и застраховките, които тук в холандия за този клас коли са доста солени. За прегледи не ме е еня щото първите 2 години няма, а след това също ще ми е ефтин, но ти тикво дебела така и не разбра къде е проблема, не е финансов както ти се иска, а откъм време и разправии, имал съм в БГ кола с бг номер и като прибера за 1-2 седмици, трябва да се прави преглед или застраховка или други простотии и ми отива един ден ей така за нищо, а аз се прибирам да почивам и забавлявам, а не да се правя на монтьор и да се разоравям с тъпи инстанции. Та затова писах, че не се занимавам с нищо сега.

Та така 120 килограмово гръцко шопарче. Липсва ми маранди да те почне той, на мен не ми се зянимава с такава отрепка.

Само ми кажи как разбра, че в Холандия кола не може да се спре от движение? (па ако ще и вчера да е купена) Ако не знае питай или потърси инфо в нета, но не приказвай простотии.

Кажи ти мелез между българка и грък ли си или между гъркиня и българин? Всъщност и в двата случая явно си прихванал повече от византийската лъжливаа кръв.


Само за невидимко ми е жал.
Ще трябва да чака поне 6-7 години и да продаде гаража, за да може да си купи нещо...
Немско! втора ръка... по
Много лъжеш и много видимо.
Автомобил 2013 не ходи на преглед ни 2013, ни 2014, ни 2015...
А и не се спира от движение...
Ако не можеш да го караш - продава се докато можеш да му вземеш някоя стотинка.
2003 имаше предвид, нали?

« Последна редакция: 10 Юли, 2014, 21:32:27 от Невидимко »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил


Сутрин съм с дисания. Търкам, търкам очи и нищо! Oсвен едни фосфени. Викам си:
- Ставай, Muzo, да миришеш петрикора!
Не помага!!! Пак дисания.
Пускам телевизора и от там, кого да видя - ония двамата (единия дето е мустакат)  -  мамихлапинатапай  *scare*
Обръщам на другия канал - там какичките. Не само немската, ами 3 (ТРИ) на брой!!!
Аууу ... вбесих се!  *ireful* Чак, ми се нагъна още филтрума и ме хвана парестезията!!! Иде ми да ги хвана тия двамата, с трите каки,  и да ги дефенестрирам от 10-я етаж. И още други покрай тях. Даже с батут да ги изстрелям по-нагоре, за по-сигурно.
Тъй, де! Аз, докато съм с колиуобъл, те си удрят пунтата на бутилките, да им фръкнат тапите!!!
Толкова много се ядосвам, че ми минава дисанията.

Сега, няма да пускам телевизора, ами ще си припявам с мондегрийн ...

... тело натъркул натъркул надолееее  ...

 *rofl*

http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=21888

Приятна вечер! :)

*flower1* *drink11*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Вероятно гордия  бивш собственик на  трабант дълбоко е запечатал в подсъзнанието си,че е бил притежател на чисто нова "кола" (трабант   )

Их... как не се сетих, че варненският титан на мисълта ще разкрие моите андрешковски шмекерлъци!
Ама чак толкова едър собственик!, на трабант!, не съм бил.

Флооо-чко,
Няма нищо общо, но да те питам:
Ти, като "собственик на компания" (с цех и дюкян), още ли не си купил на жена си нейна кола?

В психоаналитичните си отклонения също може да си прав, но...
моето, предупредил съм в началото, е просто...
"малко проза", с нейните епитети, хиперболи и възклицателни като:
"кръвопийка", "педя човек - пет лакти беля", "БМВ vs трабант", "слушай, ма булка", "узото ми присядаше"... и пр...
Да са поФалЪ и аз  с жена балканджийка!!!
 ;)

Въпреки че е "малко проза", по същество, в контекста на разговора, всичко е вярно!
Да си дам все пак думата, прощавай, с целия пост.
От уважение към приятелите ти, към които винаги си бил почтен в своите коментари...
Дарко, Дарко!
Какво да ти кажа!
Освен... малко проза...

Аз идвам си често, кажи рече всеки месец и виждам!
Жената - да стъпи обратно не ще!
А навремето, в гръцко и на почивка не искаше да седи. За 10 дена само и от третия почваше "У нас", "у нас", та "у нас", че и узото чак ми присядаше!
Сега... 2-3 пъти в годината със зор я връщам обратно да си види родата.
Питам я "що ма?" и вика ми "Фаща ма страх!"
Представяш ли си! Аз мой да съм див, ма тя й кръвопийка!
От едно село балканско дето турчин и циганин не й замръквал и не замръква! (Една моя стара комшийка, лека и пръст, от същото село, думаше, че в село, дето циганин не задържа - ората били лоши! И тряба дай вярно, кат знам мойта колко й проклета!  )
Пък сега... Фащало я страх! Нея - дивачката! Представяш ли си?

Само два случая ще ти кажа!

87ма се връщаме от морето. По пътя, още разбойници нямаше. И нали сме гащатковци, ден да не отървем, замръкнахме на пътя. Нейде между Чирпан и Филибето.
Кажи речи в полунощ, двама до един москвич ми махат да спра,
Спирам, слизам - закъсали хората за бензин. Маркуч имат - един къс, ма шише йок.
Връщам се да питам жената за някоя бутилка. Отварям вратата и оная - подава ми ножа! (аз все си нося нещо желязно в колата)
- Стой ма, булка - викам - добри хора са, за бензин са ни спрели...

96та, на Руски паметник един човек с БМВ засякъл мойта с трабанта. Спрял той, сфарила спряла и мойта на 3 см от вратата му, колкото да не мой да отвори...
- Е... нищо не е станало - ще си рече човек.
Да... ама човека бил с БМВ и мойта го взела за мутра...
Че като кипнала! Педя човек ти казвам - 5 лакти беля!
Разхвърчали се едни дамски чанти, токчета, ключове, викове... докато дойде полиция...

Моя милост после, за пръв и единствен път в живота си купи преден джам на БМВ, без да съм се блъскал, а мойта и днес ми обяснява, че и задния трябвало да счупи и теникиите му да нагъне!

Пък сега... я "Фащало страх"...






***
Казах ти тъпо и дебело (не)гърче, ама ти от дума не разбираш.
Когато колата е спряна от движение не и се плащат данъците и застраховките, които тук в холандия за този клас коли са доста солени. За прегледи не ме е еня щото първите 2 години няма, а след това също ще ми е ефтин, но ти тикво дебела така и не разбра къде е проблема, не е финансов както ти се иска, а откъм време и разправии, имал съм в БГ кола с бг номер и като прибера за 1-2 седмици, трябва да се прави преглед или застраховка или други простотии и ми отива един ден ей така за нищо, а аз се прибирам да почивам и забавлявам, а не да се правя на монтьор и да се разоравям с тъпи инстанции. Та затова писах, че не се занимавам с нищо сега.
Та така 120 килограмово гръцко шопарче. Липсва ми маранди да те почне той, на мен не ми се зянимава с такава отрепка.
Само ми кажи как разбра, че в Холандия кола не може да се спре от движение? (па ако ще и вчера да е купена) Ако не знае питай или потърси инфо в нета, но не приказвай простотии.
Кажи ти мелез между българка и грък ли си или между гъркиня и българин? Всъщност и в двата случая явно си прихванал повече от византийската лъжливаа кръв.

... Спрял съм я от движение за да не и плащам данъците в Холандия, при положение, че така или иначе я карам само в Гърция и БГ...

Не можах да разбера, любезни приятелю...
Защо се пениш?
Какво са ти сторили моите византийски и марсиански роднини?
Че и моите 120 кила...
Да съм дошъл в "твоята" тема, да съм те закачал!
Ти дойде в "моята" да я затваряш, че не ти била интересна!

... пък се застоя!
 ;)

Да ти обясня, с моята андрешковска брадясница, защо си мисля, че си
- или лъжец, колекционер на "антики" - 2003 и надоле
- или икономически галфон
- или крадец
- или се поизхвърли и сега се петлееш та се опетла...


Едно субару, модел 2013, днес (не миналата година), неударено, в ред!, струва поне 20-25.000 евро.
По мои сметки, губи повече от 2.000 от цената си на година.
Да речем, че е 20, и губи 2. Да сме скромни!
Ти, както всички знаем, си човек грамотен, инвестШИИТор, парите ги държиш при честни хора, на добри лихви, къде 6-8% на година!
Банкираш онлайн!
Знаеш цената им - няма да ги хвърлиш за една нова кола, я!
Пък и защо?, не ти трябва! - казваш, ползваш я 1-2 седмици в годината.

Не мога да разбера, но сигурно ще ме светнеш.
Защо ти е кола за 20 бона, като само лихвите им (без да броя приходите от гаража) ти наемат същата за тези 1-2 седмици!
И...
- нито ще я спираш от движение, да икономисаш кокошкарски 200-250, които има като разходи за застраховка и данъци в бг без каско,
- нито ще и търсиш гараж,
- нито за подръжката и ще се грижиш,
- нито щЪй страх, че може да я откраднат,
- нито шЪ караш в бг, че и до гр  ;), както твърдиш, без застраховка, без документи
- нито на следващата година ще си загубил 2 бона от цената и
- нито...

Защо, такъв умен мъж, не си държи 20-те иляди в банката, ами ги хвърля да седят в гаража, да му останат на следващата година 18?
Да са прай на бай Ганю да пести от мизерните разходи по регистрацията!
Да сЪ фука с картинки от нета?...

Много те моля, обясни, че моята проста, андрешковска кратуна не може да схване.
Нали сме в тоя форум да си помагаме, не да се обиждаме?
 :(

и...
не съм ти обиден...  :)
просто...
аз... спрях...
 ;)



***
Я... Кака и тя се разпенила!
Какъв сърдит свят, Боже!
http://www.segabg.com/article.php?id=707270




Ай!...
 *drinks*
За купона!
Хубава събота и неделя!
http://youtu.be/ictzKU815Js

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
 "Малкият Пръдлив Ханс",щастие за съпругата и гордост  за съпруга:

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Фло-чко,
Радостно е, че гордостта не ти пречи да делиш своя трабант, този шедьовър на немската инженерна мисъл, със съпругата!
Още по радостно е, че като започнеш една работа, не спираш на средата на баира, както постъпва моят приятел - хулителя на брокерите и изобличителя на паразитите....

Та като казах "баир", се сетих как веднъж обяснявах разликите между големия мотор и малкия на една хубава и забележително умна жена. Всъщност, не съм сигурен дали точно това обяснявах или се перчех, като видимите ни съфорумци, но това в случая няма значение.
Моя милост, пъзлива твар, в бг винаги карам колата на жената (то всичко е нейно де! коя омъжена жена не притежава деца, мъж и каквото те имат!). Добра машина е, не мога да се оплача, по мое мнение, най-добрата в своя малък клас, че и в следващия от най-добрите и едновременно с това, не бие на очи - някак си по спокоен съм да я оставям където ми падне, имайки предвид, че у нас кражбата на кола не е кражба, а противозаконно отнемане на лек автомобил (преди, сега не знам как е)...
Та... тази пчеличка, която по прищявките на по мъдрата човешка половина снехме от витрината, защото иначе трябваше да чакаме седмица две за същия цвят (цвета беше по важен от марката), общо взето се справя добре. Здрава, непретенциозна, между 140 и 160 е в стихията си, нагоре започва малко да се мъчи, а надолу е икономична като холандски гастарбайтер. Само един кусур има. Ако на някой баир някой ти се изпречи и паднеш под 120/30 трябва да минеш на четвърта за да се наеме пак.
И и обяснявам на моята позната, как се държи голЯмият мотор на големия баир - бях го пробвал веднъж на ихтиманския баир на магистралата.
- Пущам я да падне до 90-100 и без да сменям предавките, плавно натискам газта. Моторът започва весело да жужука... 130, 150, 190, "донатисни педала..."
А тази моя позната, уж умна жена:
- Ми то - казва - нали и малките мотори се качиха на баира...
И мЪ секна...
Жени!

Размишлявайки тези дни се сетих едно четиристишие на Далчев...
Не съм сигурен, че го помня точно, но:
Калта се преминава с газене,
водата - с лодка и весла
върховете - може и със лазене
но небесата - само със крила!


Ай!
Да ходим да газим и да гребем, преди д а сме се удавили, пък лазенето ти го оставям, мене не ми трябва нито цех, нито дюкян!
Едно паразитиране ми стига!

http://online.wsj.com/article/SB10001424052702304068704579626463142858396.html



"Малкият Пръдлив Ханс",щастие за съпругата и гордост  за съпруга:


Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Жорка,говорихме за  трабанта на жена ти,дето бил неин и ти си и го купил,ама  уж не бил твой...Държа да уточня,защото по стар византийски почин прехвърляш от пусто в празно за заблуда на публиката,че не си имал трабант.показах на по-младата публика,ако не е виждала какво е трабант,а не че аз съм имал някога.Такова чак петно в биографията си не съм допуснал,да съм купувал трабант на жената.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
...и в Гърция недолюбват византийците (хеле пък (не)гърчета) византийци. Такива ни там, ни в БГ ги имат за хора. Това не му е за първи път Фло. Той се опитва да е интересен, пише много, казва малко. (византийски ми ти номера). Цигането-гърче дори и за хейтър не става.

Жорка,говорихме за  трабанта на жена ти,дето бил неин и ти си и го купил,ама  уж не бил твой...Държа да уточня,защото по стар византийски почин прехвърляш от пусто в празно за заблуда на публиката,че не си имал трабант.показах на по-младата публика,ако не е виждала какво е трабант,а не че аз съм имал някога.Такова чак петно в биографията си не съм допуснал,да съм купувал трабант на жената.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
... Такова чак петно в биографията си не съм допуснал,да съм купувал трабант на жената.
Ти пък, приятелю!
За това ли се безпокоиш?
Леке върху леке не личат.  :D
Но трабанта не е!
Той е гордостта на Кака от комсомолските и години!

*
Това не му е за първи път Фло. Той се опитва да е интересен, пише много, казва малко...
Верно! Не ми е за първи път. Че и се забавлявам! Направо - дебил!!! ...  8)
А ти... Пишеш малко и казваш още по малко! Но пък от време на време се фукаш!   ;)
Да не се разсърдиш още, сега?!  :D


"
– Дий, ди-и, господа! – извика Андрешко и завъртя камшика.
– Ти господа ги наричаш, а? По-добре наричай ги братя – забележи сърдито съдията.
– Ще се разсърдят, господин съдия! Ще ги докача на чест, ако не им кажа господа... Службата им е чиновнишка – на часове. На час стават, на час лягат, на час ги поим, на час ги храним. После ги впрягаме, влизат, значи, в канцеларията, и толкоз. А понякогаж в яслите и вестник прочитат.
"

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Гърците уверени, че САЩ сами са си бутнали кулите и не са кацали на Луната
“Този вид на съмнение е свързано с две основни констатации: ниската култура на гърците и на липсата на образование”, каза д-р Елиас Динас от университета в Оксфорд.http://vchas.net/%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%83%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%87%D0%B5-%D1%81%D0%B0%D1%89-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%BD%D0%B0/60529/?xjt=1

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Гърците уверени, че САЩ сами са си бутнали кулите и не са кацали на Луната
“Този вид на съмнение е свързано с две основни констатации: ниската култура на гърците и на липсата на образование”, каза д-р Елиас Динас от университета в Оксфорд.http://vchas.net/%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%83%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%87%D0%B5-%D1%81%D0%B0%D1%89-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%BD%D0%B0/60529/?xjt=1

 :D
Когато подобно нещо го каже грък (Елиас Динас), в добрия случай може да се приеме като самокритичност, в лошия като нихилизъм и продажничество.
Когато започне да го цитира българска медия или варненски собственик на компания, в най-добрия случай става въпрос за лошо или липса на възпитание. При това, без да отчитаме факта, че дедите на варненския собственик на компания са били ограмотени от същите ниско културни гърци...  И то два пъти! Веднъж през ранното средновековие и втори път в началото на новото време. ;)
Пази Боже, сляпо да прогледа, беше автентичната българска поговорка за такива случаи.  ;)

Иначе... повечето от западноевропейците от които имам впечатление смятат гърците освен за хитър и за изключително образован народ. И това не е от днес. Имаше една стара поговорка "Гръцко е. Не се чете.", която по същество отразява същия възглед.
Като човек пък, живял достатъчно дълго в Гърция и по-обиколил европейската половина на стария свят бих могъл да кажа - хора всякакви. Образователна система със своите плюсове и минуси. Несъмнено по добра от днешната българска и несъмнено с по-лоша материална база към днешна дата от българската в социалистическия период.
Капитализъм! ;)


Я...
За хубаво лято да дадем храна на πατρиотите с едно българско χορο от земляческото дружество на Νέας Μεσημβρίας - потомците на преселниците от Μεσημβρία (Несебър)...
http://youtu.be/OhMKhNoQrYg
...
едно изпълнено от...
трето поколение австралийци!...
http://youtu.be/3Sj1-k3rxGo
...
Пък и на балος можем да отидем!
Да се оОупаме!  ;)
http://youtu.be/cKiaUw-2U9g?t=2m20s

Ай!
За Кака!
И за лятото!
 *drinks*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Верна си е поговорката и важи с пълна сила за (не)гърчетата-циганета, паразитиращи върху социалната система на гърчолята, където папото намалява с всяка година. Нови опрощавания на заеми не се предвиждат.

Ай наздраве.

Пази Боже, сляпо да прогледа, беше автентичната българска поговорка за такива случаи.  ;)