Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1203072 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3870 -: 21 Септември, 2014, 10:18:12 »
0
Хе...  *yahoo*
Тук е станало весело!

Преди много месеци, бях писал, че Гърция е вероятно най-капиталистическата държава в Европа. Не бях много сигурен, че е НАЙ, но знаех, че не съм  много далеч от истината - просто, живял достатъчно дълго в гр.  и обиколил повечето европейски страни взирайки се внимателно в житейските им привички  интуитивно ми се натрапи извода.
Но може ли да се спори с промитите от пропагандата умове дето в Гърция им се виждаше комунизъм на калпак и раздута социална държава? Все едно да спориш с първа сигнална система или условен рефлекс.
Goro, пишеш като Инджев....да не си ти, майна?
Пишеш откровени глупости, майна! Платеното писане си има недостатък - самоунижението, на което се самоподлага пишещия.......но трябва да се яде, тва е......
Но може ли да се спори с промитите от пропагандата умове дето в Гърция им се виждаше комунизъм на калпак и раздута социална държава?“.........вече имам чувството, че не си ходил в Гърция!

Дарки!, ама бива ли така да ме разкриваш, майна!

За протокола...
... няколко несъществени уточнения:
Като пиша под псевдонима Инджев съм в съгласие с цялата прогресивна, световна, журналистическа мисъл срещу Русия и Путин. Сложил съм си и капата "Donate" точно над портрета. Кой иска - плаща!
А като пиша под псевдонима goro - обратно. Съм несъгласен с мнението на гръцката и световната "журналистическа" мисъл, че социалната държава в Гърция е била раздута.
Ти като гледам, си на мнението на първия ми псевдоним - съгласния!, в съгласие с гръцката и световната "журналистическа" мисъл, че и кака и Шойбле, разбира се.
Няма лошо!
Допускам, че се дължи както на собствената ти аналитична мисъл, така и на добрите чувства!  ;)
Докато при Скитъра преобладават добрите чувства!  ;)
Лъжецо и измамнико, питах те как ще дефинираш борбата ти срещу олигархията в контекста на най-капиталистическата страна в света Гърция. И ти вместо да отговориш, взе да ми вадиш от 1000 кладенеца вода. Не ми минават тия, лъжецо и измамнико със скъпо свободно време. Питах те конкретно, отговори ми конкретно. Другият вариант е да се извиниш и да признаеш, че си лъгал, че си капиталист, а всъщност си броки-комуняга , на което вечно не му плащат достатъчно и най-голямото му постижение в кариерата и доказателство за филантропията и алтруизма му е, че някой си го бил черпил обяд. Но дълбоко се съмнявам, че ще признаеш очевидното за всички. Питай ме сега кои сте вие всички. Аз, котката и жената. Но жената не я брой - тя не е в течение и има по-важна работа. Да ми мрънка защо не съм си измил чашата с бира, например.
Ай, за комунизъма и за скъпото ти време, браточка!
 *drinks*
Их... Скитъре!
Не можах да разбера какво си ме питал с моята брокерска кратуна, при това "конкретно", но къде видя да се боря срещу олигархията, та да трябва да дефинирам "борбата"? Ама то... сигурно...  щото не съм дорасъл... Предполагам и жена ти, ако смята, че да си измиеш чашата е по-важно от мъдростите ти!  ;)
Според мен, ако си миеш и устата по-често, също не би било зле, но не съм сигурен, че би помогнало!  ;)

Ай! За капитализма!
 *drinks*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3871 -: 21 Септември, 2014, 12:06:36 »
0
Ха ха ха!...Готино! *drinks*
Ас съм българче.......

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3872 -: 22 Септември, 2014, 22:40:10 »
0
Жоре, като видя дебелия и се измъкваш като хванат лъжлив брокер в очевидно разминаване с обявата. Ся да ти посочвам какво си излъгал, немам нерви, браточка. Пък и ще се изхлузваш като лигав глист както винаги. Не е за мен тая работа. Сички видеха "как са мяташ"... Ни мъ питай кои сме сички - казах вече.
Ай, лъжецо! Със здраве!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3873 -: 23 Септември, 2014, 21:03:32 »
0
След като кака потупа одобрително по гърбината французите за финансовата им дисциплина (според бай Трангас, точно както Хитлер ги потупал при капитулацията им), сега потупва и Самарко. Даже щяла да подкрепи Гърция!  ;)

Между другото:
Заповедите за конфискации на недвижимо и недвижимо имущество на длъжници на главната социално-осигурителна каса в Гърция от ноември м.г. до август по месеци

Но пък...
Правителството е милостиво: вече няма да слагат белезници при отвеждането на арестуваните за дългове предприемачи и капиталисти.
Така де! Политическата "класа" е хуманна!
Не като алчните капиталисти, които и според формираните в бившия соц. лагер глави са само алчни мошеници,  кръвопийци, експлоататори, единствено мизантропи и никога филантропи.


*
Жоре, като видя дебелия и се измъкваш като хванат лъжлив брокер в очевидно разминаване с обявата. Ся да ти посочвам какво си излъгал, немам нерви, браточка. Пък и ще се изхлузваш като лигав глист както винаги. Не е за мен тая работа. Сички видеха "как са мяташ"... Ни мъ питай кои сме сички - казах вече.
Ай, лъжецо! Със здраве!

Виноват Шиитъре!
Ама можех ли да предположа, че ще попадна на такъв блестящ, гладък ум и ще ме разкрие!
А трябваше да се досетя!
... още като ни осведоми, че със 600 лв. и безплатни технологии правиш онлайн магазин! ;)

Ай!
За купона и за технологиите!
 *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3874 -: 01 Октомври, 2014, 22:57:34 »
0
Марко от Драгичево направи още един реверанс към банките и специално към позакъсалите държави - трябва да се е хванал за главата с какините протежета, които пак не пропуснаха да се възмутят. Нали кратуните им немски. Както обикновено, ще се осъзнаят чак когато "врагът" стигне Берлин.
Но... действията на Марко хем късно, хем недостатъчни, казва моят приятел Янко Барутлията.

Без изключения! Колкото пъти немската политика е взимала превес в Европа, толкова пъти Европа е била превръщана в Оууупа.

Тук пък, нали това е общата тенденция, останахме само аз, Новинаров и вероятно техническия персонал по поддръжката.
Дори хулителят на брокерите, след като с наша помощ нанеси смъртоносния си удар върху форума на имоти.нет и разобличи паразитите по всички ширини изостави отрочето си на милостта на съдбата.

М... Тогава?

В гръцко продължава да е слънчево!
Да си припомним добрите ретро времена ;)
Три дами:
https://www.youtube.com/watch?v=h0CbQJeLv1U
https://www.youtube.com/watch?v=cDVyrWadNT8
https://www.youtube.com/watch?v=QOU-cTNxD3c

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3875 -: 06 Октомври, 2014, 08:22:00 »
0
Чудна работа!!!
Като плямпам като goro ме кълнат  :D
А с другия ми псевдоним (разкрит от Тъмния ми приятел), не спират да ме аплодират.
"Господин Инджев, Статията Ви е прекрасна.Много точна..."
"Господин Инджев, респект!"
...

Чак ме Фаща срам!
Поне малко другарска критика ала "Работническо дело" да имаше, пък то!....
Явно псевдонимите имат значение!


Нали е понеделник, и нали несъгласуващите победихме,  мисля да започна с музика.
С оригинала. Не с превода.
https://www.youtube.com/watch?v=kChpx40TEQw
Да е хубава седмицата!


На времето, когато още границите се охраняваха строго, за да стигне човек до Кулата - единствения тогава българо-гръцки пункт, трябваше да има открит лист. Комунистите си пазеха капитала, да не се разбяга по широкия свят. Югославяните, не толкова умни, не го пазеха толкова, наложи се да ги бомбандират, за да им светне ламБата на ценностната система.
Ма да не се отплесвам...
От гръцка страна до Промахона/Кулата се стигаше по един убийствено тесен и лъкатушещ път. Може би за да се крият зад завоите подлите византийски замисли спрямо българите, нескриваеми от времето на Паисий.

Тесният път не  беше пречка за експанзионистичната гръцка политика.
Проказата на лекия живот  мимикрираше и го преодоляваше
https://www.youtube.com/watch?v=DIygEoTXCps
Завоалираната агресивност се промъкваше по заобиколни пътища...
През Галия
https://www.youtube.com/watch?v=jNRd-cHLvvc
https://www.youtube.com/watch?v=Yuz0RyyQbBc
, през Италия
https://www.youtube.com/watch?v=Fvs6YIfqbos
, даже през Ла манша
https://www.youtube.com/watch?v=A007Xy415Kk
, че и през Атлант
https://www.youtube.com/watch?v=uLrYsLTMM6Y
https://www.youtube.com/watch?v=a2s_c8ZALEw
https://www.youtube.com/watch?v=JJHvYU_y6xQ
...
, дори като джаз
...
да не прекалявам


*
Чета вчера, че според другаря Jens Weidmann отслабването на еврото нямало да доведе до повишаване на европейската конкурентоспособност.
Напълно съгласен съм!
Немците и дружките им ще плащат по скъпо за суровините  и тези мързеливци от юга ще вземат да живнат! Току виж, отворили очи и поискали същите протекции за растителната продукция, каквито се прилагат за животинската...
Тогава? Ко прайм?
Таралеж в гащите! Неблагодарни  италианци!
ABS-си щял да купува наш Марко от Драгичево! Глей го ти!
Добре че бат Бойко е пак първи!
100% верен.  :D
Ако гръцките селяндури блокират пътищата, ще им направи забележка.
Зад него, от президентския стол - титана на мисълта, ПутинУ право куме в очи ке рекне, че е агресор...
Бъдещето е сигурно!
Да живее Оуупа!
Опааа...

*
Сега...
Тихичко, да не смутя расовата немска чистота, да си пусна оня чист гръцки циганин с неговите чисти измислици за любовта.
https://www.youtube.com/watch?v=oi72XqrxCPI

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3876 -: 07 Октомври, 2014, 02:56:25 »
0
Познайте, кой е новият балон: (за любопитните - картинката представлява почти точно 2 на степен X)

« Последна редакция: 07 Октомври, 2014, 03:17:56 от dodo2 »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3877 -: 07 Октомври, 2014, 17:19:05 »
0
Новият балон е в ей тия балончета:



Познайте, кой е новият балон: (за любопитните - картинката представлява почти точно 2 на степен X)



goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3878 -: 08 Октомври, 2014, 13:38:26 »
0
Новият балон е в ей тия балончета:


Пак ли втора употреба, бе Невидимко?
Да ти събирам?...
Да не се харчиш...
Ще ги сушиш над обездвижената инвестиция в гаража.
:D


*
Я... Какво мернах!!!
Заслужава си да се отбележи!
Не че трябваше да излезе книгата за Кол за да го научим...  ;)
Цитат
http://www.segabg.com/article.php?id=720466

"Ангела Меркел не ставаше за нищо. Тя хал хабер си нямаше от политика. Наред с това не можеше да си служи с нож и вилица. На официални вечери се луташе и безобразничеше, налагаше се многократно да ? правя забележки". Това е разказал пред Шван Хелмут Кол преди 12 години.
Сп. "Шпигел" публикува в аванс акценти от "Заветът - тайните протоколи на Кол". Както е известно, Кол е политическият благодетел на Меркел, но след скандала за партийните черни каси в ХДС Меркел се отказва от него публично.
"В моите очи тя е една жена, която изтеглих в рибарската си мрежа от морето на безименни млади политици и тя за благодарност се отвърна от мен в мрачните часове на аферата с партийните дарения. Можеш само да се прекръстиш. Права беше майка ми - първо захапват ръката, която те благославя", разказва Кол.


Ех... мъжките ни слабости!
Понякога ни изиграват невероятни номера!  ;)

« Последна редакция: 08 Октомври, 2014, 14:00:19 от goro »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3879 -: 08 Октомври, 2014, 17:47:19 »
0
Ти ли ще ги събираш? От кого? Да не би да си ги колекционираш от симпатягите дето попмпат жена ти?  *rofl*

ай наздраве за Гърция (вдругиден пак ще съм там за седмица на моята "полянка" на 10 метра от морето)


Новият балон е в ей тия балончета:


Пак ли втора употреба, бе Невидимко?
Да ти събирам?...
Да не се харчиш...
Ще ги сушиш над обездвижената инвестиция в гаража.
:D


*
Я... Какво мернах!!!
Заслужава си да се отбележи!
Не че трябваше да излезе книгата за Кол за да го научим...  ;)
Цитат
http://www.segabg.com/article.php?id=720466

"Ангела Меркел не ставаше за нищо. Тя хал хабер си нямаше от политика. Наред с това не можеше да си служи с нож и вилица. На официални вечери се луташе и безобразничеше, налагаше се многократно да ? правя забележки". Това е разказал пред Шван Хелмут Кол преди 12 години.
Сп. "Шпигел" публикува в аванс акценти от "Заветът - тайните протоколи на Кол". Както е известно, Кол е политическият благодетел на Меркел, но след скандала за партийните черни каси в ХДС Меркел се отказва от него публично.
"В моите очи тя е една жена, която изтеглих в рибарската си мрежа от морето на безименни млади политици и тя за благодарност се отвърна от мен в мрачните часове на аферата с партийните дарения. Можеш само да се прекръстиш. Права беше майка ми - първо захапват ръката, която те благославя", разказва Кол.


Ех... мъжките ни слабости!
Понякога ни изиграват невероятни номера!  ;)



goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3880 -: 08 Октомври, 2014, 22:02:33 »
0
Брой сделки на имотния пазар - в червено общо, в синьо - Атина




Индекс на цените
синя линия - обявени цени
червена линия - действителни цени
дясна скала - годишна промяна в проценти




*
Ти ли ще ги събираш? От кого? Да не би да си ги колекционираш от симпатягите дето попмпат жена ти?  *rofl*

Че сме симпатяги не се съмнявам - всеки ден се срещаме в огледалото.
Интелектуалните ти напъни ме притесняват малко заради бройката, но...
... само втора употреба ще са, а ти си свикнал. МоЕ и трети път да ги ползваш!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3881 -: 09 Октомври, 2014, 06:06:07 »
0
Аз това което пуснах е червено - болни, черно - умрели от ебола в Африка.

*drink1*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3882 -: 10 Октомври, 2014, 08:19:06 »
0
Аз това което пуснах е червено - болни, черно - умрели от ебола в Африка.
*drink1*

Вероятно балоните са присъща недиагностицирана от Малслоу нужда на човека  ;)
И както ловците се надлъгват край огъня какви големи мечки срещнали, така и останалите хора, журналистите.

Имаме нужда от митове.

На... препрочитам днес другото си превъплъщение линквано от Новинаров и се умилявам от Политковская, лека и пръст.
Какъв лош Путин, какъв лош Рогозин и какъв добър Крис Патън, какъв "...земен човек. Много отворен..."
Цитат
Разбира се, това не може да не ви удиви . И аз също бях впечатлена. Мислех си , че съм поканена в Брюксел ей така , по светски, нищо повече – да се поусмихваме протоколно , да се здрависаме , да пийнем сок и да минем на „ти” … Как можете да си представите, че ръководителят на Министерството на външните работи на Европа не разполага с информация? Както и в нашия Кремъл , завзет от тайните служби? И той трябва да слезе от своите VIP-височини, за да разговаря с репортер на московски вестника на тема Чечня , за да запълни тези празноти …
Оказа се , че е истина. Крис е в информационна блокада. Неговият кръг на общуване по Чечня се ограничава с Путин и Иванов, и за него положението там си остава мъгливо.


Какъв хубав вълк! Не като нашите!

То... не е необходимо да стигаш до тук за да видиш инфантилната до глупост наивност... Простимо за жена, ма на... в другото си превъплъщение и аз изглупявам и се умилявам  ;)
И съм къде къде по-многословен! Авторитет!  ;)

*
Ще пътувам към Оупа утре и сега, добре информиран, се чудя - с маска или без?
http://www.vesti.bg/sviat/evropa/britanec-s-podozreniia-za-ebola-e-pochinal-v-makedoniia-6024436

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3883 -: 17 Октомври, 2014, 13:28:48 »
0
На магистралата за Оупа в Сърбия се плаща путарина.
Може да се плати в сръбски динари и в евро по трънския курс. Последното, до голяма степен справедливо, ако човек е виждал разрушените мостове и дупките от ракетите в сградите в центъра на Белград. Нещо като обезщетение за хуманитарните бомбардировки; отговор на неолайняризма с неолайняризъм.

Минал съм последната путарина и съм спрял на маджарския праг на Оупа.
Неделя е. Опашка. Основно коли с австрийска регистрация карани от сърби. Именно тях проверяват.
Границата не се вижда. Навън - 28 градуса октомврийска жега. От време на време трите колони мръдват няколко коли и отново задремват.
След час виждам първата оупенска сграда - нужника, малко преди самия контролен пункт вдясно.
След още час съм си платил 1 евро за да си изпикая нуждата.
- Неолайняризъм - мисля си - който зарази най-много нас - кратуните от бившия соц. блок.
След още час и половина съм от другата страна на контролния пункт, плащам унгаро-австрийската путарина и припикавам маджаро-кутригурската дружба срещу още едно евро.

Минали са четири години от последното ми пътуване по този път.
Унгария имаше отлична магистрала, по-добра от австрийските и немските, без нито една кръпка и алеи за отдих съперничещи на френските. Вече не е толкова отлична. Австрийската е в още по-жалко състояние. Вероятно за това във Виена решават да ме глобят отново за непозволено паркиране. И преди четири години ме глобиха, също без основание. Гръцкият ми номер ли им вади очите?! Паркирал съм на улица, на която са оформени паркоместа. Нито в началото и, нито където съм има знак забраняващ паркирането.
- Целият квартал е платена зона - обяснява ми моята любима гостоприемница, когато намираме фиша под чистачката.
- Аз пък съм балкански шофьор и карам по международния правилник - отвръщам - в правилника има знаци забраняващи паркирането, но тук такъв няма и пет пари не давам този път.
За всеки случай правя снимка на началото на улицата (втората паркирала кола съм) на която няма никакъв знак и още няколко от различни ъгли към колата.
- Фото? - пита ме собственика на магазина на ъгъла.
Показвам му фиша.
- Щраф - кима разбиращо той и страхливо се скрива в магазина си, навярно вземайки ме за австрийски чиновник.


Връщам се.
Свечерява се.
Решил съм да напълня резервоара си преди да изляза от Австрия, от евро-зоната.
Единствената кола сред двадесетината колонки е моята.  Поглеждам към цените - бензинът е десетина цента по скъп отколкото във Виена.
Зареждам, плащам...
Дали да не се изпикая?
- Оуупаааа - спира ме автоматичната преграда преди нужника - 1 евро

Щом за едно евро мога да ви припикая! Защо не!?

В Македония табелите ме осведомяват за великия Александър, чийто царски аргоски род по бащина линия идвал от Ираклий (Херакъл/Херкулес), майка му Олимпиада била дъщеря на епирския цар, а днешните македонци считат за свой предтеча.
Колко путарини съм минал?
Но нужниците по бензиностанциите, още от Сърбия, са безплатни и чисти. Може би съм късметлия...

Разсъмва се.
Едно хубаво момиче зад касата на последната бензиностанция преди границата.
- Колко излиза марлборото в евро?
- Около 2 и 10 - усмихва се момичето.
- Добави ми две кутии.
Кутиите са малко по-различни - на гърба има цветна снимка - раззината уста с развалени зъби на черен фон. И тези, мисля си, изпълняват оупенските директиви и се грижат за здравето ми.
- Как е живота тук? - питам момичето.
То пак се усмихва
- Е... ми... как... бедно... но е хубаво - и грейва в усмивката си.

Каква усмивка!!! Съмна ми!!! В Европа съм!!!
Бензинът не мирише на лайна!


*
Малко заглавия от вчерашната немска преса
Der Spiegel: Цената на акциите пада в целия свят
Die Welt: На финансовите пазари цари абсолютния страх
Frankfurter Allgemeine: Сред инвеститорите цари страх. Има ли причина за паника.

Изглежда самаро-какиното succes story е към своя край.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3884 -: 24 Октомври, 2014, 09:38:24 »
0
Моят стар хазяин, чиято съпруга беше от Крит, казваше, че където се развие туризма хората се разваляли (тази година се очаква да завърши с около 23 млн. туристи) и си спомняше с умиление едновремешните критяни.



Артефакти ;)

*
Ανώγεια (АноГиа) Крит. 2014?
Играят синовете и внуците.
https://www.youtube.com/watch?v=lyJ36KBqgPc
Ανώγεια - буквално, НадЗемята.
Аногиа са няколко махали с население от няколко хиляди човека (800 семейства 1960) и изглежда никога не са били повече. Имат собствена именна традиция, която се отличава от тази на останалия Крит.
В Аногия няма постройка отпреди ВСВ. Немците изравнили селата със земята. Буквално. Аногийците оцелели в планините.
https://www.youtube.com/watch?v=lBE0R-pa4J4
Хорото, аногийско скокливо идвало от танца на куритите. Когато се родил Диас (Зевс), майка му за да не бъде погълнат от баща му Кронос като останалите и деца го скрила на Крит и наредила на куритите да играят пред пещерата и да вдигат шум за да не чуе Кронос плача му.


*
Пак на Крит е малкото островче - крепост Спиналонга.
Островът на прокажените
Функционира от 1904 до 1957 година.
https://www.youtube.com/watch?v=eZks8v1j_aw
Понякога сред прокажените попадали просто политически противници.


*
Мандинади с аксомандура
https://www.youtube.com/watch?v=dxUsUONntk4
В Крит (и по другите острови) е запазена аскомандурата - предполагам предшественика на гайдата - по примитивен инструмент със същото звучене.
Мандинадата е особен жанр. При нея по голямо значение има стиха, обикновено - импровизация. Певеца си го измисля в момента на изпълнението. (Не че няма известни и записани мандинади)
С мандинада се съобщава за смъртта на близък човек, прави се обяснение в любов, разказват се вицове, споделя се житейски опит и т.н. Може да бъде много дълга, като епична поема и само от два стиха.