Автор Тема: Новинаров прочете: политика  (Прочетена 1356072 пъти)

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Писано с гняв и нищо друго
« Отговор #2160 -: 13 Юли, 2012, 11:50:04 »
Писано с гняв и нищо друго
http://www.reduta.bg/?p=3365
13 юли 2012, REDUTA.BG

Цветозар Томов  Ще си призная, че смятах да пиша на тази тема по-късно – след като проследя внимателно реакциите на медиите и след като се запозная детайлно с авторите и...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Бойко Борисов не бива да се таи за „сексскандала”
http://www.bgsniper.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2065:2012-07-13-10-02-27&catid=1:2010-10-12-20-49-01&Itemid=3
13 юли 2012, БГснайпер

Премиерът Бойко Борисов беше повече от вкиснат в четвъртък по време на пресконференцията за проучванията за газ на „Тотал”. Личеше колко му е гадно заради вихрещият се в някои медии „секскандал”. Но линията му на поведение в първия ден е повече от губеща. Тиражните газети изригнаха. Това бе темата на деня в четвъртък – от уста на уста се носеше мълвата. Кой чел, кой не, но всички говореха само за раздувката на Каратанчеви.

Никакво значение няма, че телевизиите игнорираха скандала. Клюката налази публичното пространство. След публикациите за „онези журналистки” се понесе и тази пикантерия. „О, значи и Бойко можело да го подкарат!”, редна емоционална репортерка в четвъртък. В петък „България днес” продължава темата. Вече с историята, че Радослав Каратанчев уж също бил получил „неприлично предложение” от фирмаджия – яко спонсориране. Това се случило часове след публикацията. Обадил се и министър Свилен Нейков, защото Р.К. бил попитал за предишната си служба. Шантаж?!

Наистина зловонна история. Седем години след някаква история един „потресен” баща използва дъщеря си за мъст. Да си ги види Бойко Борисов приятелчетата. Да им се нарадва. И ако е пич, който се чувства гадно и несправедливо прецакан, ако смята, че е невинен и шантажиран, да заведе дело за набеждаване. Другото е заравяне на главата в пясъка и изливане на помия срещу Сесил в наведени медии.

Бойко Борисов има всички шансове да осъди Каратанчеви за набеждаване. Нима има подадена жалба за секстормоз преди седем години? Какви са тези внезапно избликнали спомени след седем години? Къде са есемесите? Нима не може всеки да напише есемес от непознат телефонен номер и да го подпише „б.б.”?!

Защо се таи при това положение Бойко Борисов?! Не разбира ли, че така изглежда гузен?!

varnaaction.com
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Да уволниш присмехулник
« Отговор #2162 -: 13 Юли, 2012, 14:50:08 »
Да уволниш присмехулник
http://www.reduta.bg/?p=3369
13 юли 2012, REDUTA.BG

 Юрий Проданов Точно половин век преди българския Висш съдебен съвет да гласува с почти монолитно единодушие дисциплинарното уволнение на съдия Мирослава Тодорова  един филм обира наградите на филмовата академия „Оскар”....
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
„Конгречулейшънс“ от франкофонска България
« Отговор #2163 -: 14 Юли, 2012, 11:10:02 »
„Конгречулейшънс“ от франкофонска България
http://ivo.bg/2012/07/14/конгречулейшънс-от-франкофонска-бъл/
14 юли 2012, Иво Инджев

Нашият премиер, когото чух с ушите си да казва, че България е обявила война на СССР ( макар да е точно обратното- при това тъкмо България е единствената държава до онзи момент от Втората световна война, на която Сталин официално и тържествено обявява война), пожела да остане в историята чрез учебниците. И без учебници той ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Истории за историята
« Отговор #2164 -: 14 Юли, 2012, 14:00:06 »
Истории за историята
http://www.reduta.bg/?p=3373
14 юли 2012, REDUTA.BG

Веселина Седларска Информация от телевизионна емисия, по повод новината, че Бойко Борисов и Росен Плевнелиев влизат в учебниците по история: „Следващ факт от страниците на учебника по история за 11-ти...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Пустата мафия съвсем е омаяла западните медии срещу Борисов
http://ivo.bg/2012/07/14/пустата-мафия-съвсем-е-омаяла-западни/
14 юли 2012, Иво Инджев

Сред забележителните прозрения на нашия прозорлив премиер причината в чужди издания да се появяват неприятни за него публикации за положението в поверената му България е дебелият му намек, че такива публикации като нищо можели да бъдат поръчани от българската мафия. С което, без да иска, Борисов с гордост може да се нареди сред автентичните пророци. ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
ТВ 7 мобилизира ДС в защита на Борисов от ЦРУ
« Отговор #2166 -: 15 Юли, 2012, 12:40:04 »
ТВ 7 мобилизира ДС в защита на Борисов от ЦРУ
http://ivo.bg/2012/07/15/тв-7-мобилизира-дс-срещу-цру/
15 юли 2012, Иво Инджев

Не мога да не призная, че инвестицията в пропагандата, макар и тя да не достига непременно до най-голямата аудитория в България, действително оправдава средствата, вложени за целта. Видя се от ловкия начин, по който продължава кампанията по избелване образа на властта, зацапан напоследък от скандали с международно измерение, отразени съответно в западни медии. Звучи абсурдно, ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Будапеща – София
« Отговор #2167 -: 15 Юли, 2012, 13:40:07 »
Будапеща – София
http://www.reduta.bg/?p=3380
15 юли 2012, REDUTA.BG

Любослава Русева Демонстрациите на чувствителност към критика от страна на българския премиер започнаха да зачестяват, макар Борисов да се ползва с изключителен медиен комфорт. „Който критикува МВР, служи на мафията,...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Б.Б. си „поръча” Дани Бой алангле, но се получи претоплeна баничка. М.К. напразно се паникьосва
http://www.bgsniper.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2066:---------e-----&catid=1:2010-10-12-20-49-01&Itemid=3
16 юли 2012, БГснайпер

В края на миналата седмица Бойко Борисов редна в една линия Сергей Станишев, Ахмед Доган и Даниел Вълчев, когато обясняваше чий е ВСС. Тутакси стана ясно, че Дани Бой е „поръчан”, медийно е „поръчан”. (Само на такава като Цв. Ризова не й станала ясна „асиметрията”, горкана тя, жалва се на Станишев. Как да не се къпе в медиен комфорт Б.Б. при такива създания?!) Както се казва – „сготвен” в собствен сос. Залпът беше заформен от заряди втора употреба. Не знаем за такъв като Антон Тодоров, но ние сме писали за обвръзките на Дани Бой още през юли 2001 г. в четиристраничния „профил” на о.р. ген. Любен Гоцев в „НАБЛЮДАТЕЛ”. Тогава някои видни румнаджии скочиха срещу Дани заради прословутите му „връзки”. Сега се претоплят банички за ДС-кръгове, общи фирми с мастити ДС-генерали. За кой ли път напред е избутан някой като Любен Гоцев....И?!

Чудничко се получава някак – шестак като Димитър Иванов защитава Б.Б., но задкулисните влияния на Дани Бой и сие са неприемливи. Защо така. С какво някой като Димитър Иванов да е по-приемлив от такъв като Любен Гоцев. Защо служителите от ПГУ на ДС да са по големи врагове на демокрацията от „гестаповците” от отдел 06 на управление 06 на ДС. (Несретниците в някои телевидения, пардон, така и не се научиха, че управление 06 не е „главно”.) Когато десарите бранят Б.Б., те са „мили хора”, но ако някои от тях крепят конкурентите му – нефелни са. Лошо. Не че Дани Бой е „цвете за мирисане”. Мазнюрското му „политическо говорене” е отвратително. Христоматийната му „всеядност” – отблъскваща.

Но изживяващите се като кукловоди го натресоха на М.К. Няма къде да ходи политическата буфосинхронистка. Ще си отваря устицата, за да бълва продиктуваните „послания”. Масонско-десарско-комунистическото й обкръжение е определило кои ще са й „оперативните ръководители”. Няма мърдане. М.К. не  е нищо повече от чиновническото лице на корпоративните кохорти, стоящи зад проекта „Движение България за гражданите”. Протежета на десари са накачулили „гражданското движение”. Но М.К. качва засега рейтинг, а Б.Б. се срива. Защо? Нима не е очеизвадно – Бойко Борисов не назначи ли Петко Сертов от ДС за шеф на БОРКОР? Нима са тайна контактите му с Чавдар Чернев? Или са малко десарите около него? И хората обръгнаха – и тая като оня. Ситуацията е толкова шлякана, че на фона на Б.Б. и Меглена Кунева събира смелост и наглост да се представя за „алтернатива”.

Защо ли М.К. не попита Бойко Борисов поради каква причина не вади корпоративните обвързаности на Дани Бой? Да не се окаже, че уж „независимият Бойко” е първа дружка с корпоративните босове, дърпащи повече от десет години конците на Дани?!

bgsniper.com
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Цветанов нападна конкурента си за президентския пост Плевнелиев
http://ivo.bg/2012/07/16/цветанов-нападна-конкурента-си-за-пре/
16 юли 2012, Иво Инджев

Вторият човек в изпълнителната власт за първи път нападна открито и без заобикалки първия човек начело на държавата Росен Плевнелиев. С развълнуван глас тази сутрин Цветан Цветанов декларира, че не може да разбере българския президент, който се противопостави на дисциплинарното уволнение на съдия Мирослава Тодорова от Висшия съдебен съвет. Когато скандалът с уволнението избухна в ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Битките в ГЕРБ-Варна се вихрят с пълна сила
« Отговор #2170 -: 16 Юли, 2012, 10:00:04 »
Битките в ГЕРБ-Варна се вихрят с пълна сила
http://www.bgsniper.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2067:2012-07-16-06-57-01&catid=1:2010-10-12-20-49-01&Itemid=3
16 юли 2012, БГснайпер

Продължават битките за влияние в ГЕРБ-Варна. Залогът е голям. Реденето на листите вече се преценява само като една от фазите за установяване на новите паритети в корпоративен град като морската столица след предстоящите парламентарни избори. Играта вече е за присъствието в ОИК. Как го беше казал класикът Сталин – „Не е важно кой как гласува, а кой брои бюлетините?!”. Каква е фактическата обстановка към този момент? Нека почерпим от първоизвора – публичната информация на ЦИК.

На 10 юли т.г. на сайта на ЦИК излезе съставът на ОИК-Варна, област Варна. „РЕШЕНИЕ №1919-ПВР/МИ, София, 09.07.2012 относно промяна в състава на ОИК в община Варна, област Варна, назначена с Решение №396 – ПВР/МИ от 18.08.2011 г. на ЦИК. Постъпило е предложение с вх. № ОИК-878 от 07.06.2012 г., допълнено на 09.07.2012 г. от Иван Николаев Портних, упълномощен представител на ПП „ГЕРБ”, за прекратяване на пълномощията по чл. 25, ал. 1, т.8 на председателя Иван Йорданов Лечев и назначаване на председател на ОИК-Варна на Пламена Микова Маринова. Приложени са копие на пълномощно № КО-Г-29/28.06.2012 г. за преупълномощаване на Иван Николаев Портних, препис-извлечение от акт за смърт № І-812 от 13.05.2012 г., декларация по чл.16, ал.2 от ИК, копие от дипломата за висше образование и копие от личната карта на Пламена Микова Маринова. На основание чл. 26, ал.1, т.5 и 6 от Изборния кодекс Централната избирателна комисия РЕШИ: УСТАНОВЯВА предсрочното прекратяване на правомощията на Иван Йорданов Лечев, ЕГН.... и анулира издаденото му удостоверение. НАЗНАЧАВА за председател на ОИК-Варна, област Варна, Пламена Микова Маринова, ЕГН....Решението подлежи на обжалване пред Върховния административен съд чрез Централната избирателна комисия в срок до три дни от съобщаването му.”

Уточняването на фактите беше задължително – според данните в официален и публичен информационен ресурс. Но сухите факти не могат да отразят разгарянето на вътрешнопартийните страсти и отчитането на корпоративните влияния. Според решението от 9 юли т.г. заместник-председател на ОИК ще бъде Кристиян Богоев, а секретар – Иван Великов. Членовете общо са 33. Решението на ЦИК възбуди духовете допълнително, защото в момента текат скандалните дебати по новия ИК. Прелюбопитно е, че за промяната в ОИК-Варна ни обърна внимание изключително близък до С. Станишев червен изборджия, който обаче години наред е работил много близо до знакова фигура като Р. Петков. Явно „позитанци” следят отблизо процесите в ГЕРБ-Варна. Червените вече потривали ръчички, научаваме, заради поредната задкулисна интрига в ГЕРБ в морската столица. Според анализатори на „Позитано” 20 новият председател вероятно ще бъде по-близо до кръга на влиещ фактор като депутата Емил Радев. Инфозвеното на „Позитано” 20 е изровило данни, че Пламена Микова била член на Съвета на директорите на „Голф Шабла”, чийто изпълнителен директор бил Марин Митев, един от двамата основни фактори в ТИМ.

Учудват ни вълничките на „Позитано” 20. От години пишем – още от местните избори през 2007 г. Корпорацията има влияние в ГЕРБ-Варна – трябва ли да повтаряме писаното за влиятелни фигури като Кр. Петров и Е. Радев?! Интригантите от „Позитано” 20 явно се опитват да ескалират напрежението в ГЕРБ-Варна и да отворят поле за своите хора, защото от години се знае, че БСП е умряло мушкато в морската столица. Стремежът на Станишевите функционери е да налеят масло в тигана на гербаджийските междуособици в Борисовата партия във Варна. Човек на Дъбчето пласира остра инсинуация миналия петък – „Вашите гербаджии така и не могат да се разберат кой всъщност е предложил Маринова – Портних ли, Радев ли?!”.

bgsniper.com
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Из делниците на един луд (9 – 13 юли)
« Отговор #2171 -: 16 Юли, 2012, 18:30:05 »
Из делниците на един луд (9 – 13 юли)
http://www.reduta.bg/?p=3384
16 юли 2012, REDUTA.BG

Тони Филипов, д-р Понеделник, 9 юли Депутатът Емил Василев реве в страницата си във Фейсбук, че едва избягнал публичен линч: „Днес, пише Василев, за малко да изям кьотека, понеже тълпа...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Пенгезов защити Цветанов, нападна съдия Тодорова
http://www.bgsniper.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2070:2012-07-17-07-00-24&catid=1:2010-10-12-20-49-01&Itemid=3
17 юли 2012, БГснайпер

Знакова фигура като шефа на Софийския апелативен съд Веселин Пенгезов от години е представян като „човек на трактористите”. По тази причина неговата тв изява във вторник е още по-изненадваща. „Не Цветанов не е написал мотивите на съдия Тодорова.”, отсече председателят на САС.

Според Пенгезов съдия Куцкова нямала забавени дела. Той смята, че не броят на делата е причина за скандалното забавяне, а „извънкласните занимания” на Мирослава Тодорова, т.е. работата й като председател на Съюза на съдиите в България. Пенгезов атакува Тодорова, че дори в петък, ден след дисциплинарното й уволнение, тя пак имала проблем с дело поради забавяне.

Медийната акция на Веселин Пенгезов ще провокира много коментари в общността на съдиите. И ще покаже тежките конфликти вътре в тази общност.

bgsniper.com
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Цветанов, какъв доклад на ЕК - мургавите чейнчаджии си вилнеят из Варна
http://www.bgsniper.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2071:2012-07-17-08-01-47&catid=1:2010-10-12-20-49-01&Itemid=3
17 юли 2012, БГснайпер

Цветан Цветанов не спира да хвали МВР – как се справя с тежката организирана престъпност, как брани жертвите от на престъпления от „мързеливи” съдийки, как пази границите. Големи теми – макрорамката на меверейската пропаганда. Ако варненци гледат само контролираните от властта телевизии, може и да се хванат на раздувките. Но на тях им се налага да излязат на улицата. И що да видят – тежката организирана престъпност я няма там. Тя си е в лъскавите офиси.

Но на улицата са вездесъщите мургави чейнчаджии. Те явно са над законите. Не признават никакво МВР. Вилнеят безнаказано. Тормозят чуждестранни туристи. Базирали са се срещу молове, край ДНФ, Катедралата и на други „горещи точки”. Последната мода е да въртят педалите – с велосипеди се преместват от мола край Старите гробища, за да завъртят далавера и до Делфинариума.

Но най-скандално е поведението на циганите-чейнчаджии край ДНФ. Някои от тези „дилъри” се отварят и на по-остър „бизнес” от „куклите и санжетата” – проследяват туристи и добре облечени варненки и се опитват да издърпат чантите им. В понеделник бизнесдама се затича към автомобила си, за да не стане жертва на дебнещ я циганин-грабежаджия, който се върти край уличните дилъри.

Скандално е Цветанов. Неприемливо е. Така е от години. Но това не е оправдание. Нали вие уж сте по-добри и мотивирани. Докога циганите.чейнчаджии ще малтретират чуждестранните туристи, варненци и гостите на морската столица?!

bgsniper.com
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38990
  • Карма: +31/-28
    • Профил
На Запад:прозрение с презрение за герберокрацията
http://ivo.bg/2012/07/17/на-западпрозрение-с-презрение-за-герб/
17 юли 2012, Иво Инджев

В епохата преди появата на вестниците тълкувателите на актуалните събития пред простолюдието са били жреците или в нашия случай от 9-ти век насам-поповете. В днешно време тази роля играят медиите. И е направо забавно, макар и по тъжен повод, да се види, как овластените да правят официална пропаганда сричат като дяволи евангелието от Брюксел, в ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.