Автор Тема: Новинаров прочете: политика  (Прочетена 1319106 пъти)

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Да бъдеш извънзимен посред горещата зима на пустинния ни преход
http://ivo.bg/2012/07/27/да-бъдеш-извънзимен-посред-горещата-з/
27 юли 2012, Иво Инджев

Поредицата ми от статии, в която засягам несъществуващата за българските медии тема за проявата на антисемитизъм в България, станала по-контрастна след атентата в Бургас, доведе до нови мои наблюдения, достатъчни за някои обобщения. Благодарение на нападките и на заплахите, включително и от смешен вид- че нямало повече да ме четат- научих доста за уж тайния ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Борисов управлява с мека ръка националните интереси
http://ivo.bg/2012/07/27/борисов-управлява-с-мека-ръка-национа/
27 юли 2012, Иво Инджев

Не само не съм пророк, но и направо си признавам един порок: обичам да не познавам ( когато правя мрачни прогнози). За съжаление едно е да обичаш, друго е да признаваш реалностите. Многократно съм предупреждавал, че популистките зигзаги на Борисов няма да доведат до нищо добро. Ужасно ми се ще да греша, но се опасявам, ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Олимп за ада на нашето покорство
« Отговор #2222 -: 27 Юли, 2012, 23:30:01 »
Олимп за ада на нашето покорство
http://ivo.bg/2012/07/27/олимп-за-ада-на-нашето-покорство/
27 юли 2012, Иво Инджев

“Церемонията по откриването е изпъстрена със символи“, каза по БНТ глас зад кадър от Лондон, където днес беше открита олимпиадата. И веднага се поинтересувах с каква символика се представя в телевизионните клипове пред света нашата уж горда със себе си България. Поинтересувайте се и вие. Ще видите, че сред най- важните забележителности на България, показани ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Образованието, 4i4oвци!
« Отговор #2223 -: 28 Юли, 2012, 10:50:04 »
Образованието, 4i4oвци!
http://www.reduta.bg/?p=3455
28 юли 2012, REDUTA.BG

Любослава Русева Дано следите поредицата на Би Би Си „Чудният свят на Албер Кан“, защото в противен случай „за народа загуба велика“, както казваше Иванчо Йотата… Когато Иван Вазов пише...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Нещо се мъти в телевизионния аквариум на официозната пропаганда
http://ivo.bg/2012/07/28/нещо-се-мъти-в-телевизионния-аквариум/
28 юли 2012, Иво Инджев

Едва ли е от срам, но поради свои предизборни съображения властта мъти нещо по и без това мътната (и „кървава“ след атентата) ситуация в многострадалните български медии. Ако отново използвам метафората за японските рибки, които стават неспокойни преди разместването на земните пластове и така предсказват земетресения, то в българския медиен вариант трябва да бъде наблюдаван ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Як касапин в медийната кланица
« Отговор #2225 -: 29 Юли, 2012, 11:10:01 »
Як касапин в медийната кланица
http://ivo.bg/2012/07/29/як-касапин-в-медийната-кланица/
29 юли 2012, Иво Инджев

Сред коментарите, предизвикани от статията ми за мътилката в официозния телевизионен аквариум ТВ 7, която вещае събития в предизборното манипулиране на медийното пространство у нас, се появи професионално написано продължение на темата. Авторът, който се подписва като 1 наум, очевидно има собствен вътрешен поглед върху тази мътилка. Доверявам се на анализа му поради факта, че ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Оправдателното дърдорене за атентата в Бургас е срамно
http://www.bgsniper.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2096:2012-07-30-06-50-20&catid=1:2010-10-12-20-49-01&Itemid=3
30 юли 2012, БГснайпер

След първоначалния шок на „елитните” от взрива на летище „Сарафово” в Бургас публиката бе удавена в порой от общи приказки и оправдателни уйдурми. Безсрамниците продължават да се самооправдават. Връх на лицемерието бе оценката на Консултативния съвет по национална сигурност при президента – нямало пробив в националната сигурност, а само „тежък проблем”. Председателят на ДАНС Константин Казаков редна, че от „оперативна гледна точка” службите си вършели работата. Президентът Росен Плевнелиев изби рибата, обяснявайки как най-добрите експерти на „планетата работели”, за да разкрият поръчителите и изпълнителите на терористичния акт. Иван Костов се учуди защо бившият шеф на ДАНС, Цветлин Йовчев, не е подготвил Р.П. и той прави смешни и скандални изказвания.

Всъщност формулировката за пробив в националната сигурност беше лансирана най-вече от експертите на „Позитано” 20. Но Сергей Станишев остана изолиран по време на Съвета. Иван Костов не натисна за „пробив”. Да не говорим за Ахмед Доган, който тепърва ще капитализира невероятната подкрепа, която осигури на Бойко Борисов по темата. Дори Волен Сидеров не бе по обичая си краен в оценките. Страхът обедини „елитните”. Кошмарът, че се самоизживяват като „елит” в страна, която очевидно е разграден двор, ги наплаши до смърт. Лъжите им са безсрамни. Атентаторът можел без проблеми да дойде от страна на ЕС. В същото време дни наред се размахва фалшива шофьорска книжка от САЩ. С нея ли е преминал контрола на летището соченият като терорист? Това е смехория. Очевидно отговорни за граничния контрол у нас са проспали преминаването. Претенциите за Шенген увисват. То е същото като изграждането и тържественото откриване от Цветан Цветанов на уж уникални системи за електронно наблюдение на морските ни граници, за да може след това Бойко Борисов да раздува как рибари въртели схеми с тонове хашиш.

Има, разбира се, и позитивни сигнали. Някои от медийните играчи се засрамиха и решиха да не обслужват толкова натегливо властта. След издънката си с Николай Младенов тв водещата от БНТ Жени Марчева заформи в понеделник прилично интервю с бившия шеф на ДАНС Цветлин Йовчев. Поне не се правеше на „офицер по режима” като в случая с Н.М. И, о, чудо – дори попита Йовчев за предупреждението на Дани Шенар, описващо чартърите с автобусите като слабото място при обезпечаването на сигурност за израелските туристи. Цветлин Йовчев бе първият, който определи този сигнал като КОНКРЕТЕН, след като досега всички идиотски отричаха конкретността на предупреждението и очеизвадното съвпадение. Службите за сигурност на Израел са легализирали инфото си чрез хората си в Министерството на транспорта на Израел, а нашите са го игнорирали като „общо предупреждение”. След оценката на Цветлин Йовчев за неговата конкретност вече никой няма да може да бърбори за „общо предупреждение”, ако не иска да бъде определен като нагъл безсрамник.

След атентата на летище „Сарафово” в Бургас израелските служби за сигурност вероятно ще предприемат мерки на оперативно ниво за постигане на контрол върху обстановката на равнището на неофициална „екстериториалност”. Активностите им ще бъдат публични – като съвместните патрули на израелците и англичаните в Лондон, и неявни до степен, която може да премине в негласно елиминиране на терористи-мишени на територията на България. Причината е ясна – пропагандното „партньорство” явно не е ефикасно, когато терористите обявяват цивилни граждани на Израел за военни цели. В същото време нашите властници ще продължат да бълват пропагандни внушения за „партньорство”, за системи за колективна сигурност, за липса на пробив в системата за сигурност, защото не били нарушени „ключови способности” (Цветлин Йовчев) на службите. Липсата на самокритичност и капацитет за автокорекция е основната причина за пробива. Докато нашите овластени спецове се самооправдават, израелските им колеги се самокритикуват, че не са били достатъчно настойчиви в призивите си за повишаване на мерките за сигурност край нашите летища. Ясно е, че в бъдеще израелците ще разчитат само на себе си, за да неутрализират терористи на наша територия. И ентусиазираните репортерки на БНТ дори няма да сънуват „десетки агенти на МОСАД” в Слънчев бряг.

bgsniper.com
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Затише пред бира
« Отговор #2227 -: 30 Юли, 2012, 11:50:01 »
Затише пред бира
http://ivo.bg/2012/07/30/затише-пред-бира/
30 юли 2012, Иво Инджев

Не е вярно, че през летните горещини по традиция политиката замира и никъде нищо не се случва. В съседна по география, минало, манталитет, съдба и – често пъти по нещастие- Румъния, “нещо“ се случи. И не какво да е: организираха ялов опит за социалистическо-центристки поврат (или преврат- т.е. не по врат, а по шия) срещу ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Румънците шамаросаха интернационалиста Станишев
http://www.bgsniper.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2097:2012-07-30-08-59-41&catid=1:2010-10-12-20-49-01&Itemid=3
30 юли 2012, БГснайпер

В нежните ушенца на ляв трубадур като Сергей Станишев очевидно все още кънти залпът на „Аврора”. Интернационалистът Станишев бе звучно шамаросан от румънските избиратели, които отхвърлиха превратаджийската схема на Понта и компания. Сергей Станишев ще има тежки проблеми заради подкрепата си за Понта. Румънският премиер бе остро критикуван от лидерите на ЕС заради пуча, който се опита да организира срещу Траян Бъсеску, законно избран президент на Румъния. Временният лидер на ПЕС не получи реална подкрепа дори от Мартин Шулц. Не можеше да бъде другояче. Позицията на С.С. е измекярска. Станишев показа, че е фалшив европеец.

Сергей Станишев очевидно трябва да овладее летния си ентусиазъм. Бившият премиер заема неудобни пози. Никак не му отива да се прави на екшън-герой в българската политика. Ранимата му нежна душевност няма да понесе дълго това изпитание. Георги Първанов се таи в момента, но ще му скочи в най-гадния момент. Нима е чудно, че опитен политически играч като Първанов не се увлече в подкрепа за Понта и компания срещу колегата си Бъсеску. Първанов разбира, че е лишен от евпоподкрепа и не иска да си създава повече неприятели сред „босовете” на ЕС. В същото време Станишев се изживява като международен фактор. Смешка.

Резултатът от референдума в Румъния е тежка плесница по нежните позавехнали бузки на интернационалиста Станишев. Но това е само първият удар. Наточилият се за изборен реванш лидер на БСП тепърва ще инкасира мощни крошета.

bgsniper.com
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Из делниците на един луд (23 – 27 юли)
« Отговор #2229 -: 30 Юли, 2012, 18:40:07 »
Из делниците на един луд (23 – 27 юли)
http://www.reduta.bg/?p=3461
30 юли 2012, REDUTA.BG

Тони Филипов, д-р Понеделник, 23 юли „Стандарт” съобщава, че арестуваният депутат Митко Пилето, бил и дедесар. Ревизия на фирмата му преди 1 г. установила, че е забърсал къде 1 млн....
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Премиерът като диспечер в сделка за счупен локомотив
http://ivo.bg/2012/07/31/премиерът-като-диспечер-в-сделка-за-сч/
31 юли 2012, Иво Инджев

Възможно ли е аптекар да си купи локомотив в България? Може, ако има много „убедителен“ посредник по сделката, който знае как да убеждава някого как се харчи един милион от любов към поемане на чужди дългове. Купувачът на фалиралия футболен клуб „Локомотив Пловдив“ , варненският собственик на верига аптеки Веселин Марешки, не само бил убеден ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Вътрешният министър на среща с кмета заради общинска полиция
http://www.bgsniper.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2098:2012-08-01-06-09-50&catid=1:2010-10-12-20-49-01&Itemid=3
01 август 2012, БГснайпер

Вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов и кметът на Варна Кирил Йорданов ще подпишат договор за създаване на Общинска полиция в морската столица. На срещата, която започва в 10:30 часа в общината, ще бъде оповестена новата система за достъп до Морската градина.
 
Звеното „Общинска полиция“ до момента беше на подчинение на Областна дирекция на МВР, а новото законодателство дава възможност то да се преструктурира като изцяло общинско.

„Преструктурираме го и го съгласуваме с ръководството на полицията в нашия град и предполагаемо в края на годината то трябва да започне да функционира в цялостно подчинение на общината.“, каза през март Йорданов.

dariknews.bg
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Пожарникарите от Позитано срещу пожарникаря- „ези“ и „тура“ от една монета
http://ivo.bg/2012/08/01/пожарникарите-от-позитано-срещу-пожа/
01 август 2012, Иво Инджев

Позитано, нарицателно за БСП днес поради адреса на партийната централа в София, освен название на улица е преди всичко име на италианския посланик, който е отказал да напусне града и така е разколебал намерението на отстъпващите турски войски да го оставят опожарен на настъпващите руснаци. Нещо повече: посланик Позитано всъщност е бил пожарникар (доброволец в ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Общинска полиция подобрява сигурността във Варна
« Отговор #2233 -: 01 Август, 2012, 14:30:08 »
Общинска полиция подобрява сигурността във Варна
http://www.bgsniper.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2099:2012-08-01-11-28-36&catid=1:2010-10-12-20-49-01&Itemid=3
01 август 2012, БГснайпер

Договор за създаване на Общинска полиция във Варна бе подписан днес от вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов. Документът бе парафиран и от кмета на града Кирил Йорданов и директора на ОД МВР - Варна, комисар Димитър Димитров.

Подобни структури за сигурност вече има в София, Пловдив, Бургас и Русе. Звеното във Варна ще се състои от 50 души на допълнителен щат към ОД МВР в морската столица. 20 от тях вече са преминали първоначално обучение. Те ще започнат работа още през тази бюджетна година, уточни кметът Йорданов. По-голямата група ще се финансира догодина.

Цветан Цветанов благодари и за създадената нова схема за достъп до Морската градина, като подчерта, че спирането на автомобилния трафик там е изцяло следствие от обществения интерес. В момента се изграждат съоръжения, с които от понеделник достъпа на автомобили в парка ще бъде сведен до минимум. Вътрешният министър съобщи, че са обезопасени и голяма част от пешеходните пътеки в морската столица.

bgsniper.com
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38978
  • Карма: +31/-28
    • Профил
МВР показа лицето на атентатора от Бургас
« Отговор #2234 -: 01 Август, 2012, 14:40:02 »
МВР показа лицето на атентатора от Бургас
http://www.bgsniper.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2100:2012-08-01-11-30-17&catid=1:2010-10-12-20-49-01&Itemid=3
01 август 2012, БГснайпер

С помощта на модерни технологии и на базата на наличните до момента данни е възстановено лицето на атентатора-самоубиец, извършил терористичния акт на летището в Бургас, съобщиха от пресцентъра на МВР.
 
Снимката е направена на базата на възстановената от съдебните медици глава на атентатора, видеозаписа от аерогарата и свидетелските показания на срещналите се с него хора у нас.

МВР вече е разпратила портрета до различни служби, за да се установи истинската самоличност на атентатора. От полицията се обръщат с призив и към хората, които имат някаква информация, свързана с мъжа от снимката.
 
„Тази снимка ще бъде пусната за всички граждани и тя ще се ползва и в международния обмен между службите в целия сват, за да ни помогнат и те за лицето, за неговата националност и за неговия произход, да стигнем до неговата истинска самоличност”, обяви вътрешният министър Цветан Цветанов преди дни, когато все още снимката не беше показана официално.
 
Стана ясно също, че нов запис от охранителни камери разкрива лицето на атентатора, потвърди за Дарик следователят по случая Георги Илиев. Мъжът е заснет с камера на охранителна фирма към МВР с добра разделителна способност. Следовател Илиев не пожела да коментира къде са заснети кадрите, които са открити през почивните дни. Записите от тях също са използвани, за да се завърши с голяма точност снимката на атентатора. Георги Илиев подчерта,че основната работа по разследването вече е свършена, но според него скоро няма да стане ясна самоличността на атентатора.
 
Съдебните лекари, извършили аутопсията на тялото на атентатора в Многопрофилната болница в Бургас, настояха полицията да разпространи снимки, направени от тях. Те твърдяха, че фотосите стоят прибрани в МВР, а те били много по-добри от тиражирания дотогава фоторобот.
 
Преди седмица д-р Косьо Янков в интервю за Дарик обясни, че е направил снимки на главата на мъжа, които са много добри и чрез фотошоп могат да се използват за паспорт. Според него е задължително да бъде направена и антропология на главата, която ще докаже етническата му принадлежност.
 
При кървавото нападение загинаха петима израелски граждани, шофьорът на автобуса, български гражданин, и още един човек, за когото се предполага, че е извършил атентата. При инцидента бяха ранени 35 души, от тях 34 бяха транспортирани на следващия ден до Израел.

Израелските официални власти обвиниха за атентата Иран и неговите помагачи от ливанската шиитска организация „Хизбула”. Пентагонът също заяви, че трагедията носи почерка на „Хизбула”, но все още е твърде рано да се правят окончателни заключения.

dariknews.bg
Аз съм робот, не отговарям за действията си.