Автор Тема: Новинаров прочете: политика  (Прочетена 1312267 пъти)

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
България била сред ястребите срещу Русия, но тайно!
« Отговор #435 -: 19 Февруари, 2011, 14:00:03 »
България била сред ястребите срещу Русия, но тайно!
http://ivo.bg/2011/02/19/българия-била-сред-ястребите-срещу-ру/
19 февруари 2011, Иво Инджев

At the August 11 NATO Political Committee meeting on the fighting in Georgia, Allies unanimously deplored the Aug 8-11 developments but differed on how these events should affect NATO’s relations with Russia. Latvia, echoed by Estonia, Lithuania, and Poland highlighted their Presidents’ joint statement on the crisis and invited Allies to support that declaration. Each ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Из делниците на един луд 14-18 февруари 2011 г.
« Отговор #436 -: 19 Февруари, 2011, 18:20:03 »
Из делниците на един луд 14-18 февруари 2011 г.
http://delnicite.blogspot.com/2011/02/14-18-2011.html
19 февруари 2011, Из делниците на един луд

Понеделник, 14 февруари
Пишат ми читатели: „Докторе, станал си малко минорен…” Минорен ще съм, к’ъв да съм?! И ний живеем в кризата. Даже Докторът три кризи на куп кара… С една дума, не ни е лесно. Оня ден като свършихме с писането, температурата в стаята се беше вдигнала с 2.3 градуса! Та казвам, че ние не сме евреин та да ни направи Господ от ляво криза, от дясно криза и в средата кеф! От такива изказвания съдя, че не разбирате от сатира.
Що е сатира разбрах
в тая пуста криза:
първо се тресеш от смях,
след това те втриса!
(П. Краевски)
В момента съм втресен, това е! Какво има за чудене?! Аз трябва да се чудя що вие още не сте втресени. И освен това, дето вика колегата Джером, удоволствието да се подбъзикваш с властта никога не остава само твое. Щото тя винаги намира чалъм да ти дигне хляба нависоко. Или поне салама…
Нормалните са минорни, когато обстоятелствата са форсмажорни, не ли?
На пресконференцията на Боко и Сесилия Малмстрьом журналята питаха за бомбата пред „Галерия”. Бойко се ядоса: "Искам да ви припомня тази хубава българска поговорка, че в ада на казана на българите няма охрана..."
Това е виц, г-н премиер. Поговорка е друго. Например: „Която мома не иска да я щипят, не се хваща на хорото”, „Какъвто светецът, такъв и тамянът” и т.н.
Колкото до взрива, не бива с бомби срещу журналистиката. Но като го казваме, си оставяме вратичка за в случай, че се окаже, че Дачков и Патрашкова не правят точно журналистика. И повече няма да коментираме. Нямаме работа, където две мутри, примерно Рапона и Булдозера, се ритат. Не харесваме едната мутра, по същите причини, по които не харесваме и другата.
„Не би било лошо добрите да се различават по нещо от лошите”. За да не се объркват мирните граждани…
Ало, пенсиите! „Индипендънт” вика, че се е появила нова болест – киберхондрия, компютърна версия на хипохондрията. Заразеният ходи из мрежата, чете симптомите на разни болести и си ги въобразява. И почва да търси ляк от форумните пенкилери. Не го правете! Ще дадете фира от правописна грешка! Освен това вие имате симптоматиката на половината описани в учебниците болести – от ставно-мускулните, през сърдечносъдовите, до болестите по главата, та и вътре в нея. Ей, не знам дали е верно, но ми казаха, че агенти на НОИ ходели по здравните форуми и препоръчвали татул за склероза. Не, че няма да я излекува, де…
В тая връзка „Монитор” съобщава, че до април гробовете свършват. Които не сме се вредили, минаваме на кремация. Лошо! По-лани се разкри, че слагат по няколко човека на куп и пълнят урните от общата пепел. Така де, кой ще ти пали огън за сам човек…
Тетка Цачева вика, че IPad щял да направи голяма икономия на НС от „хартиените листа.” Какво ли иска да каже с това „хартиените листа”? Дали това не са реликти от предишна епоха, нещо, случвало се отдавна в с. Драгана и заседнало в подсъзнанието? И ние като селско чедо, сме виждали преди много години хора да берат дървесни листа. Тогава на село нямаше много хартиени листа. А вестници получаваха само кметът и партийният секретар. После и другите разбраха ползата – печката да запалиш, храна да завиеш, па и да намачкаш две-три дописки и да идеш по себе си… Те тогава пишеха едни големи дописки, по половин страница…
Та ще се направи някаква икономия на хартиените листа. Но статистиката е доказала, че само една трета от хартията отива за писане, останалата – за брисане. Та тук е голямата икономия. През 2002 г. управляващата НП в Испания предлагаше парламента да работи надомно. Което е много разумно. Щото депутатите ще си таковат… вкъщи. И ще се направи баре 1 млн. икономия в бюджета на НС, който да се даде на СУ. Щото на депутатите им купуват фина гръцка хартия, която естествено е доста по-скъпа… Те затова и я крадат…
Пуста гьостерица! Повечето до вчера са били на мачкан вестник…

Вторник, 15 февруари
Г-жа Ханджиева от бюрото на НСИ в Русе поетизирала преброяването:
В Европа преброяване стартира
Броят се сгради, жилища, лица
България първа, с успех дебютира
на дух европейски предвестник е тя.”
Браво, г-жа! Явно ви влече литературата, но според мен да опитате в друг жанр. Като човек с опит го казвам. Младият редник Филипов също имаше поетически напъни. И за един 8-ми март написа стихотворение от 8 куплета. В органа на Трета армия много го харесаха, даже публикуваха един куплет. И ми отговориха с много любезно писмо, което завършваше горе-долу така: „Редакцията ви съветва да опитате в проза.” И ние от тогава опитваме… Но и до днес ни изкушава мерена реч. Ето например тия „две флашки и една шашка” така ни се набиха в мозъка (дано не преувеличаваме), че без да искаме почнахме да пишем една ода – „Булеварда с лиричния ритъм”:
О миг, поспри, искам да те възпея
В една ода, дори епопея
Ода за две флашки и една шашка
И една Кристина Патрашкова
Епопея за бомбите и оловото
И атентата срещу словото
За дебели подметки и проза…
И как на разсъмване всичко е розово…
Мисля да вкарам и „повикана по телепатия…” Щото, като я гледах Патрашкова по телевизора, ми приличаше на човек със сбъдната молитва…
„Черен хумор на делото „Белнейски” в Пазарджик, пише „Стандарт”. Едно вещо лице се изказало по експертизата. И за по-голяма нагледност, дал за пример съдията: "Ако вие, господин съдия, сега си ударите главата и сте изпили 1 л вода…" Тук залата почнала да се хили, щото в ПЗ е христоматиен един процес от средата на 80-те. Може и да съм ви го казвал. Дето на един Байчо прасето влязло в двора на комшията и изровило барабоя. И той го гръмнал. Та пред съда стана ответникът и онагледи ситуацията по следния начин: “Другарю съдия, я си представи, че си една свиня и ми влезеш в двора, и ми изровиш барабоя! Е, моа ли аз дъ тъ ибъ в свинската дзурла, или не моа?”
Та за таз свинска зурла получи 10 г. Добре, че 89-та дадоха амнистия за политическите…

Сряда, 16 февруари
Премиерът ритал мач и си сцепил челото. Не се съобщава за другия обект, участвал във сблъсъка, живо същество ли е (в смисъл, преди сблъсъка, де…) или неодушевен предмет.
Пък един пич във форума на „Сега” вика, че било много възможно да се е получил теч на информация вследствие от спукването. Но лично ние се съмняваме. Той не я държи там. Всичко е на СРС-та… Даже, доколкото можем да преценим, нищо важно не държи там. Та няма какво да изтече, по-скоро може нещо да влезе през разкритието. Вероятно Веждито точно затова го завел да гледа „Големанов” в Сълзата.
„Сега” коментира ехидно: „Откакто е премиер, Борисов ходи за трети път на театър - вече гледа "Вражалец" и "Хъшове". Тогава Вежди съобщи, че ще отидат и на опера.”
И ние следим културния живот на премиера, който, предвид интензивността му, не ни затруднява. На опера още не са ходили. И това не е третото посещение откакто е премиер! Това е третото откакто е Бойко Борисов. Дребнаво е, но сме длъжни да го кажем в интерес на истината.
Обаче не всички вестници отразяват посещението на премиера адекватно. Когато царят си беше разчесал една пъпка на темето, „24 часа” написа с толчави букви на първа страница „Царят ранен!” а сега сбутали една малка дописка на вътрешните страници: „Премиерът с 4 шева на челото след футбол”. Пък „Стандарт”, сякаш още неуверен в театралните интереси на премиера, отбелязва: „Борисов остана до края на постановката…” Ако съм на Борисов, така ще се обидя, че един лев реклама няма да им дам.
Още малко на културни теми. Провел се 11-я виенски бал, съобщава „Новинар”. 450 видни българи танцували „Майонеза на ветрилото”, пардон, полонеза… Миските Антония Петрова и Ромина Андонова, астроложката Алена със съпруга си, и много дългокраки същества, рано открили социалната ценност на сексуалния живот… Евгени Минчев обаче не бил. Щото се организирал, пише „Телеграф”, бал на „влюбените барони”, „под домакинството на Весела Барбукова и Евгени Минчев фон Бул”. Фон! Да та и у пазарджишкия галфон! И там също щели да идат много видни: президентският спонсор и потенциален затворник Люси Стойков, Баневите, барон и баронеса Гендович, Антония Петрова... И още много дългокраки същества, рано открили социалната ценност на сексуалния живот…
Какви фонове, какви барони, бе! На първия бал, който Батенберг дал през 1879 г., повечето гости били с потури. И превзели бюфета с щурм! Сега поне се научиха да се хранят. Е, не всички…
Когато Бог създал народите, нас, българите, от баберките ни направил. Да, така мисля!
Индобългарски паравоенни формирования нападнали казънлъшката мандра «Маркели» и я разкостили. Действието се развивало пред очите на двайсетина стражари, които запазили пълен неутралитет.
Наблюдатели от околните блокове коментират, че само за час циганите демонтирали около 300 м. ограда. Мързяло ги било! Не, те са страшно работливи, просто немат мотивация! Преди време БДЖ съобщи, че, като успеят да спрат някой влак, разтоварвали по пет тона в минута. Това мързелив човек не може да го направи никога.
Братя, ако е историческа закономерност, че който обере мандра, после ще обере цяла държава, лошо ни се пише… Пак. Щото ми се струва, че това партизанско движение, дето се заражда, ще е далеч по-масово.
Съдът „отсъди”: Хонорарът на Доган е законен. "Маленкие воры лежат на нарах, а большие воры лежат на Канарах”… Обаче пък 5-членен състав на ВАС решил да му се бутне барбекюто. Та се сещам за един действителен случай. Директорът на едно предприятие раздава новогодишни награди. На Пена, Нане и Вуте дава по един чифт нови цървули. Всички ръкопляскат. На партийния секретар дава екскурзия до Париж. Всички викат: „Нека оди бос, нека оди бос...”
Та и Доган, нека седи без барбекю, да нема едно мръвче къде да си пекне!
В това е великата шаячна правда! Не ли?

Четвъртък, 17 февруари
На Цецко му се родило трето момиче. Поздравления, от сърце! Рядко българи се решават на трето! „Труд” съобщава, че малката София, приличала на Цецко, даже имала същата трапчинка на брадичката. Нищо, нищо, да е жива и здрава. Интелектът е важен, а той се предава през коляно…
Раждането на туй дете прави новопридобитите апартаменти нужни и уместни, а не, че ги е купил само щото имал бол пари…
Оня ден д-р Борисов намекна с „дебели думи”, че Петров е взривил Оги Стефанов, а през 97-ма и приятелката му Цветелина. Днес доц. Петров отговаря: „Имам сериозни съмнения, че в атентата срещу мен през 2002 г., има участие премиерът Борисов.” На което Бойко зададе уместния въпрос: „Е защо идва при мен, ако ще го утепам?!" Не знам, вероятно не допуска, че може да го утепаш в МС...
Какво ще кажете? Май при Борджиите е било по-добре?
„Аз съм шеф на охранителна фирма, не съм поет, не съм писател. Това е положението.” Да, това е положението, Анастасийо! Тъпо е устроен светът! Положението се изменя, а миналото не може!
Усещате ли, братя, как се размърдва блатото с наближаването на изборите? Сидеров, който ще се кандидатира за президент, емнал БНР и по-специално Лили Маринкова. Щото Маринкова има предаване и в „Канал 3” на Диков, пък нали той се определи изкъде Трактора. Даже си спомням, че Патрашкова го нарече „Българското CNN”. Което е почти вярно, доколкото и CNN предава главно пресконференции… Пламен Юруков (СДС-Спетема), учредил "ВОТ-консерватори". Софиянски направил „Десен алианс”. СДС издига Надежда Неински. Трактора сам се издига. Пък по общините бизнесът се разшавал и търсел да купува партии. Тук ще си позволя един съвет към бизнесмените. През 97-ма година американците обясниха как можеш да си купиш малка банка в България: избираш си една голяма и чакаш. С партиите е същото. Ако човек иска да купи ГЕРБ например, ще му трябва година-две и ще може да я вземе на сметка. НДСВ в момента е почти за без пари. Ако човек се разтърси, може да намери две за лев и една бакшиш. Което ме подсеща, че тия дни, на 15 февруари през 1997 г. ако трябва да сме точни, Костов обърна коалицията "Съюз на демократичните сили" в партия. И силите престанаха да са сили, но първо престанаха да са демократични…
Изобщо да ви кажа като наблюдавам политическия живот у нас и без да искам се сещам за един случай на село. Двама комшии се караха непрекъснато, щото единият беше от СДС, а другият остана лоялен на БСП. И тоя, синият, един ден да иде да хвърли в дворния клозет на другия три пакетчета хлебна мая и 20 пакетчета червена боя за яйца. И стана едно… комунистическо.
А навън животът си върви. Доматите на пазара не са родно производство, открива „Новинар”. Не са, бе! Както пише „Сега”: "Българските" домати са гръцки и идват от Турция”. Поради което цените им са зависими от световните борси. И не само техните. За седмица рязко поскъпнали захар, брашно, олио, кайма… Индексът на тържищните цени се повишил от 1,845 пункта до 1,898 пункта.
Но пък „Индекс на подгъва” рязко се смъкнал. Дължината на женската пола корелирала със състоянието на икономиката. Колкото по-дълга била полата, толкова по-криза. И обратно. Това разказва д-р Веселин Герев пред „Телеграф”. И е прав. Оня ден гледах снимки на Преслава по вестниците. Ръбът на роклята и беше толкова високо, че… как да го кажа по-прилично, виждаше й се интимното естество. Щото на всичкото отгоре, отдолу беше без нищо, само по прозрачен чорапогащник... Та, ако „Индексът на подгъва” е показателен, ние не само излизаме от кризата, ами сме цъфнали като слива баждарка…
Та не губете кураж! Животът става все по-скапан, но всичко останало е добре!

Петък, 18 февруари
„Удариха кортежа на Борисов”, предрешава „Стандарт”. Много ми е интересно, ако, както прогнозира „Новинар”, следващият инцидент е с валяк. Как ще го изкарат, че е карал с несъобразена скорост, че е изпреварил кортежа, че го е засякъл?
По-важното е, че това е втори инцидент с премиера в рамките на няколко дни. Някакво предупреждение му се праща от горе. На един Великден на село копахме по двора, копахме... И вечерта кака си спука глезена, булката си сцепи главата, а аз се напих. И за капак кучето захапа комшийката, хем тя му се извини, задето го настъпа без да иска… И оттогава не работим на празниците, щото е грях. Казвам го, понеже забелязвам, че и премиерът непрекъснато работи на християнските празници. Палне една свещ на Богородичка и припка да работи… И сега му се дава знак да го кара по-кротко.
Бареков написал писмо до БНР. Протестира, че Маринкова го свързала с Пеевски. А с кого да те свърже, бе, с Артур Сулцбергер ли? Цяла България знае, че държи чаталчето на Пеевски, той се обижда… Та в това писмо коректорите на в. „Труд” изброили 27 грешки. Бареков се оправдава със секретарката. Лично той бил „абсолютно грамотен”. За толкова години, дето се подмятам из медиите, „абсолютно грамотен” журналист не съм срещал. Абсолютно неграмотни съм срещал бол. Като „24 часа”, дето пишат „Стеле Костов”. Пълно е с телета из медиите… Та и Бареков може да е грамотен и интелигентен, но много умело го прикрива: „Светицата Мина…”, „дамоклиев възел”… Да не изреждам всички умности, които туй майно е казало през годините …
Вижте, никого не осъждам. Животът е труден и си иска неговото, главно средства. И нема съвест, която да може да говори толкова силно, че да заглуши куркането на червата. Но честният журналист, веднъж като се корумпира, си остава корумпиран. Не ходи да се бие в гърдите колко е честен…
А Лили Маринкова вика: „Журналистите, които изразяват несъгласие с управляващите, веднага са обявени за защитници на криминални елементи. Това е новото идеологизиране… Струва ми се, че ако си кажеш категорично мнението за правителството, скоро няма да имаш работа…”
Струва ти се? Опитай и ще разбереш, че можеш да имаш или мнение, или работа, рядко и двете…
Виж бе, Лили! Да имаш мнение е похвално, но да искаш непременно да го кажеш, е доста глупаво. Умните хора гледат на личното мнение както се гледа на хемороидите. Никой не ходи да се хвали, че има хемороиди, не ли? Даже от личното мнение боли повече. Моят приятел Волтер казва, че "личното мнение е причинило повече беди от чумата и земетресенията."
Човек трябва да цени личното си мнение и да го пази само за себе си. Нали точно затова се казва лично?!
Главният прокурор Велчев коментира оставката на шефа на ДАНС: „Оставката на Цветлин Йовчев е акт на една старомодна почтеност, но все пак достоен акт.”
Старомодна почтеност! Тц, тц, тц… „Има хора, които и вътрешно се обличат по модата”.
Казвал съм и ще повторя: Чуковете и сърповете са в главите ни! Ще се оправим, когато си иде и последният свидетел на Априлския пленум! И ние ще се оправим, и родината…
Всъщност, за нас не съм сигурен. Щото ако някога глупостта си тръгне от България и отиде на друго място, на това другото място ще е България…

To be continued next Saturday
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Някой пожарникар трябва да спре подпалвача Сидеров
« Отговор #437 -: 20 Февруари, 2011, 00:40:02 »
Някой пожарникар трябва да спре подпалвача Сидеров
http://ivo.bg/2011/02/20/някой-пожарникар-трябва-да-спре-подпа/
19 февруари 2011, Иво Инджев

След като изчака официозната част, в късен вечерен час лидерът на “Атака” Волен Сидеров яхна беззащитния авторитет на Апостола и пред паметника на обесения национален идол сътвори поредното си шоу. Като наля масло в кандилото на националното противопоставяне той наруши не само правилото в “килията на обесения да не се говори за въже”, но и ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Насилието в либийския Изток и безсилието в европейския Запад
http://ivo.bg/2011/02/21/насилието-в-либийския-изток-и-безсили/
20 февруари 2011, Иво Инджев

Либия се дави в собствена кръв. От всички ранени арабски страни, поразени от бунтове, тази рана е най-кървава. Защо? Дали само заради властовата гангрена, която е най-старата по логиката на факта, че е 40 годишна диктатура и няма аналог по продължителност дори в тази част на света? Много близо е носът ни до картината, за ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
ООН? О,ооо, неее!
« Отговор #439 -: 22 Февруари, 2011, 00:50:02 »
ООН? О,ооо, неее!
http://ivo.bg/2011/02/22/оон-оооо-неее/
21 февруари 2011, Иво Инджев

Ако се абстрахираме от драмата на конкретните жертви на насилието в разразилата се буря на арабския гняв срещу собствените управници, чиято връхна точка без съмнение вече е Либия, в абстрактния, но твърде важен стратегически смисъл на думата наблюдаваме една ритуална смърт от глобален мащаб: умира старата удобна концепция за приоритета на стабилността и предсказуемостта като ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Полет в еднопратийното ни минало с една българка в един самолет от Либия
http://ivo.bg/2011/02/23/полът-в-еднопратийното-ни-минало-с-едн/
23 февруари 2011, Иво Инджев

Дали е тежко природно бедствие, разлюляло екзотична страна в Югоизточна Азия и съпричастния с това разтревожен човешки мравуняк по всички континенти или наблюдаваме кървава баня в Либия, окупирала новините и първите страници на планетарния печат, винаги ще се намерят българи в епицентъра на събитията, които смятат, че това са глупости и преувеличени от медиите работи. ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Голям вестник презира с уважение малък сайт
« Отговор #441 -: 23 Февруари, 2011, 18:30:03 »
Голям вестник презира с уважение малък сайт
http://ivo.bg/2011/02/23/голям-вестник-презира-с-уважение-малъ/
23 февруари 2011, Иво Инджев

„Медиен балон“ срещу Биволъ от Асен Йорданов, Атанас Чобанов Сряда, 23 Февруари 2011 Един многотиражен български вестник нападна в сайта си „Биволъ“, че си направил „лоша реклама“ с изпращането на сигнали за корупция до БОРКОР. Толкова сме били лоши, че не заслужаваме да споменат името на сайта ни. Не сме суетни. За нас е по-важно, ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Почистиха паметника на отечеството си сред лъжи и закачки
http://ivo.bg/2011/02/24/почистиха-паметника-на-отечеството-с/
24 февруари 2011, Иво Инджев

Забележително е как с толкова малко думи в. “Дума” е в състояние да изгради истински монумент на лъжовното слово. Малка пластика на голямата лъжовност! Постигнали са невероятното: с пестеливи средства, без да пестят глупостите, са смесили лъжите и абсолютните истини по изключително успешен, взаимно допълващ се начин, тъй като истините идеално допълват лъжите. Лъжа е, ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
ИКАР+Русия= ядрен „Икарус“ за извозване на милиони в частни сметки
http://ivo.bg/2011/02/24/икаррусия-ядрен-икарус-за-извозване/
24 февруари 2011, Иво Инджев

Далавера с подмененото гориво на АЕЦ 24/02/2011 Деница Александрова Торнадо Фрогнюз „ИКАР-В” е абревиатура от първите букви на имената на АЕЦ босовете И – Иван Генов- изпълнителен директор на АЕЦ „Козлодуй” К – Кирил Николов- заместник-изпълнителен директор А – Александър Николов- директор по производство Р – Румен Иванов- управител на фирма „Квант инженеринг” В – ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Репортери зад граница за границата за българските репортери
http://ivo.bg/2011/02/25/репортери-зад-граница-за-границата-за/
25 февруари 2011, Иво Инджев

Мафията – заплаха за медийната свобода в България 24/02/2011 Мафията и картелите са най-голямата заплаха за медийната свобода в световен мащаб – пише в нов доклад на американския клон на Репортери без граници озаглавен Организираната престъпност показва мускули на медиите, в който няколко пъти е цитирана и България. България е цитирана покрай изтеклата от Уикилийкс ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Лъж(ица)а мед(иен) в бъчвата с катрана на Би Ти Ви
« Отговор #445 -: 25 Февруари, 2011, 19:20:02 »
Лъж(ица)а мед(иен) в бъчвата с катрана на Би Ти Ви
http://ivo.bg/2011/02/25/лъжицаа-медиен-в-бъчвата-с-катрана-на/
25 февруари 2011, Иво Инджев

Частната телевизия bTV поиска публично извинение от министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов, съобщиха от медията. В предаване днес той изнесе информация за уволнението на журналиста Иво Инджев, която поставя под съмнение независимостта и обективността на медията, съобщи бТВ, която е собственост на бивш служител на Държавна сигурност, притежаващ рекламна агенция, вестници, радио и телевизионни ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Би Ти Ви се набутаха сами
« Отговор #446 -: 26 Февруари, 2011, 10:00:03 »
Би Ти Ви се набутаха сами
http://ivo.bg/2011/02/26/би-ти-ви-се-набутаха-сами/
26 февруари 2011, Иво Инджев

Не е нужно непременно да си анонимен простак, който безнаказано пише лъжи по форумите, за да се включиш в компроматната война( взимам термина назаем от декларацията на Г.Първанов срещу моя милост от 8 октомври 2006 г. срещу моя милост) по адрес на един журналист, който си е загубил работата. Достатъчно е да си началник в ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Из делниците на един луд 21-25 февруари 2011 г.
« Отговор #447 -: 28 Февруари, 2011, 07:20:04 »
Из делниците на един луд 21-25 февруари 2011 г.
http://delnicite.blogspot.com/2011/02/21-25-2011.html
28 февруари 2011, Из делниците на един луд

Понеделник, 21 февруари
Ако уподобим обществото на болен организъм, което никак не е трудно, симптоматиката недвусмислено насочва към диагноза „преплитане на червата”.
Бойко назначил за зам.-шефове на БОРКОР Петко Сертов и Елеонора Николова. Странно, щото Сертов и доц. Петров бяха в ДАНС нещо като Бойко и Цецко – формален и неформален шеф. Вестниците констатират: „Алексей Петров похвали ръководството на БОРКОР”. Щото Елеонора пък в последното си превъплъщение се появи в листата на Лудото Яне, демек пак кандидатура на доц. Петров. Съжалявам, че го казвам, щото г-жа Николова ни е фенка, дори е идвала лично в редакцията на „Експрес” на поклонение, но, дет’ се вика, обичам плато, но повече обичам истината… Казвам го това не за да се фукам с елитни фенове, а да видите, че и вие може да ме разочаровате, не само аз вас!
Няма обяснение що така постъпи Бойко. Едни викат, че се договорили с Гоце. Други, че Бойко и Петров сключили примирие да се приберат флашките. Пък една ватенка в рейса направо ме хвърли в джаза. „Управлението на Бойко Борисов, вика, е най-успешното управление на БСП досега…”
Когато за едно нещо няма нормално обяснение, то тогава има криминално, не ли!
Ще видим, то ще си покаже.
Веднъж написах: „Могат да те принудят да направиш свирка, но гълтането си е личен избор.” И сега изведнъж пак ми се прищя да го напиша. В „Труд” Малария Велева написала две страници за Цветан Василев, банкера на Доган и Дилян Пеевски. Ама го написала в най-добрите традиции на социалистическия реализъм и рустикалния наивизъм - от работническия му произход до неповторимия крем карамел, който правел. Последно такова нещо съм чел от Дърева за Параванката, но това е още по-шербет…Още тук можем да въведем термина „пълно комуникационно обслужване”, който по-нататък в текста ще доизясним…
Това остави на журналистиката „школата” на другаря Тошев. Когато през 2007 г. поетът Леонидов написа една силна статия в „Поглед”, ние, барабар с другите папагали, се възмутихме: „Българският журналистически гений от Ботев до Йосиф Хербс ни е завещал перо, което пуска кръв, а не баданарка… Още по-срамно е, когато някои самозабравили се хора от журналистическата ни гилдия по най-извратен начин са готови да серат в устата на този публицистичен завет. И все по-често го използват за салфетка, с която си бършат лицето след поредното фелацио”. (Щото, колкото и да внимаваш, пръска…)
Извинявай поете, прав си бил! Но много образно, чак в ума ми прозвуча саундтрака, ономатопеята, казано на вашия поетичен език. И много ми заприлича на един лаф, който употребяваха навремето простаците от Чиксалън (квартал на Пз) - "Лапай, че капе, ма! Шта утрепа, килима е нов! " И затова тогава реагирах малко остро…
Текстове, като този на Велева, обикновено се пишат за некой лев. Но случаят може и да е различен. Пеевски много искаше да купи вестниците на ВАЦ, обаче германците рекоха, че точно на него няма да ги дадат. Но то кога не става през вратата, става през прозореца…
Дращя тия нерадостни мисли и хвърлям по едно око на Цветанка, зер мой кадър. И опа-а-а, Валерия Велева в „На четири очи”. Всъщност, на шест, щото и Блъсков беха поканили… Обясняват политическия живот. И клепка Велева с мигли и се дави от справедлив гняв към безпринципните прояви на властта…
Сега разбрах какво иска да каже Калин Донков с думите, че телевизията е онова техническо средство, чрез което в дома ти влизат хора, на които на улицата не би подал ръка. Браво Цецке, браво! А не можа ли бе, мойто момиче, да изчакаш поне една седмица, да се забрави последното изпълнение на Велева, а то тя дойде в студиото с още влажна уста… Извинявайте, май минавам границата на приличието, ама не може така… Помиярщината става норма!
Всъщност, какво ви се извинявам?! Та нима може в този контекст да цитирам Чехов например: „Достойнството на един човек не може да бъде отнето, то може да бъде само загубено.” Може, бе, може, но седи като кръпка…
Обаче съдбата верно има навик да изравнява везните. След разговора на Цецка с Блъсков и Велева пуснаха реклами, които не оставиха никакво съмнение какво сме гледали: „за вашия анален комфорт”, тоалетната хартия „Емека” и еспумизан…
Това човек нарочно да иска, не може да го направи…
Да, трудно живеят честните хора днес. Ама нас, журналистите, това не ни засяга...

Вторник, 22 февруари
Батето Славков потвърдил, че ще се кандидатира за президент. Лучано щял да организира инициативен комитет за издигането му. „След като Алексей Петров може да бъде кандидат, вика сладкарчето, не виждаме причини Славков да не може. Той е дал доста повече за България и нейната реклама в Европа.”
Дал е, дума да нема! Даже си спомням, че БиБиСи направи голям филм с него в главната роля…
Всъщност, погледнато по-издълбоко, идеята не е лоша. И ще ви кажа защо. Пияница ли е Батето? Признат пияница. Пада ли си по тънката част? Пада си. ("Ако съм откровен, половин България трябва да се разведе".) И няма да има нужда да гадаем бил ли е близък с една, или друга певица... Доказано корумпиран ли е? В МОК го смятат за доказано… Свързан ли е със стария режим. Свързан е. Но е роднина и на Бойко, тъй, че ще се спре войната между институциите. Ако я има, де… Изобщо Батето няма с какво да ни изненада. Което, погледнато от обратната страна значи, че няма и с какво да ни разочарова. Щото на нас разочарованието ни стана най-големият проблем… А като идеш да гласуваш за некой непознат, после ставаш нощя облян в студена пот и се питаш „Какво направих?!” Например за Цецко. Всеки момент може пак да ни изненада! Ами ако той е взел онези 4 млн., за които разправя Странджев? Или пък някои други милиони? Докато с Батето си спокоен. Ако е имало нещо за даване, взел го е. За всеки друг кандидат важи приказката „Не се радвай на нов началник и на малко прасенце…”, но при Батето няма малко прасенце, има си направо голямо.
И не на последно място, ако стане президент, със сигурност мога да ви обещая, че новогодишните празници ще траят поне до Ивановден, ако не и до Банго Васил…
Та казвам, граждани, че с него няма да се разочароваме. Нали това искате – един, който да не ни разочарова? Или бъркам?
„След 50 г. няма да има селско население”, съобщава „Сега”, позовавайки се на демографи от БАН . Пък „Монитор” разбрал-не разбрал, праска заглавие: «Селяните в България на изчезване”. Ей, селянин не е характеристика по местоживеене бе! Селянин е манталитет, движима собственост… Селското население може да привърши, но селяните не. Селяните винаги оцеляват. И винаги побеждават.
Доцентът от Шуменския университет Юрий Проданов писа преди време в «Новинар»: „Когато преди години гледах „Великолепната седморка”, една фраза остана в съзнанието ми: „Накрая побеждават селяните. Те винаги побеждават.” (В интерес на истината, преводът на доцента е дълбоко неточен, но ще си затрая, щото ме устройва.)
Та няма съмнение, че селяните пак ще победят. Ако вече не са. Щото и сега градът е населен главно със селяни. Но все пак има голяма разлика между урбанизираният селянин и новодошлия, гражданина-дебютант. Урбанизираният не хвърля боклука през прозореца, не си изува обувките пред вратата... Но ако си достатъчно наблюдателен, ще го откриеш. По изхвърлените под прозореца му клечки за уши, видно употребени след дълго въздържание, ако ме разбирате, по люпките от семки, които вятърът е довял на балкона ви...

Сряда, 23 февруари
При скандал между съпрузи в жилището им в Дупница госпожата разбила главата на главата на семейството с тухла и той бере душа в „Пирогов”. Станало оня ден, в разгара на магнитните бури. Те точно така действали. Но аз не мисля, че ние седим и чакаме Слънцето да ни подтиква за кавга. Ще! Например тая госпожа. Как и защо е имала тухла под ръка. Аз например, дори и когато най-много ми трябва тухла (щото, нали, и в най-добрите семейства понякога…), нямам под ръка. Даже ще кажа нещо, за което не сте длъжни да ми вярвате, но и при годишната визита на тъщата, пак не винаги качвам тухла в апартамента. При това не е като да не знам какво може да се направи с едно вестниче, в което е увита една тухличка... Значи е било въпрос на време, а не на магнитна буря…
Такива сме българите?! Вместо развод и всеки по живо-по здраво, ние се тепаме! Седим в състояние на окопна война, пилим си нервите взаимно, побъркваме си децата уж за да не растат като деца на разведени родители, щото това е травма в детската душица… А мама утрепа тате с тухла не е травма…
„Стандарт”: „Няма криза на средната възраст”. Доказали го психоложките Марги Лакман от Масачузетс и Александра Фройнд от Цюрих. В смисъл, че криза имало, но можела да дойде по всяко време, а не непременно в средната възраст...
Ба са в симуланта! Извинето, но ако верно нема такава криза, значи аз се преструвам!
А Станишев, представител на ранната средна възраст, щял да става татко. Гаджето му Моника, бивша съпруга на банкера Йосифов, била бременна в седмия месец.
Каква изненада! Вестниците писаха, че ашладисва секретарката си Ирена Борисова! Пък преди това писаха други работи... Изобщо тоя си се шляе между половете както си иска... Ебати скритата лимонка!
Според «Стандарт», първият нишан за близост между двамата бил даден през 2008 г., когато Станишко отишъл на откриването на агенцията й "Акив груп". От сайта на тая агенция научих, че тя извършва „пълно комуникационно обслужване». Ама верно е било пълно…
Джамджиева пита Станишев дали не е изпаднал в конфликт на интереси, като се е любил с шефката на обслужващата го пиар агенция. «Абсурд!», вика. И се кълне, че до изборите отношенията им били само професионални.
Може, може. Поне от едната страна са били професионални...
Според едно разследване на «Капитал» на 4 февруари 2008 г. се учредява "Експат бета" АДСИЦ с акционери: Моника Йосифова (10%); РА "Оксиген" (11.93%); "Експат груп" (3 %); (3.33%); майката на Никито Василев (0.67%), съпругата на Никито (1.67%); главният секретар на МДААР Биляна Дякова (6.07%) и др.
Все отбор юнаци! РА «Оксиген» например, печели обществена поръчка по програма ОПАК, администрирана от Никито, за да обучава чиновниците по английски. Отделно тия имат договор с тотото за 2 млн. и 600 хил. лв. И Моника също е бъркала в меда на ОПАК. „Актив груп” държи 20% от дяловете, а тя е управител в "Консорциум за диалог с администрацията", който пък «печели» поръчка за 1.2 млн. лв., за "информиране на широката общественост" за програма ОПАК...
В края на юли 2009 г. "Експат бета" АДСИЦ закупува 140 000 кв. м земя в регулация в курортно селище Камчия за 4.55 млн. лева, или 32.5 лв. квадрата, при пазарна цена около 40 евро...
Е, ние разбира се не знаем всичко, което Моника е получила за «пълното комуникативно обслужване. Но смятаме, че и това, което ви съобщихме, е достатъчно за да се убедите, че няма конфликт на интереси. Конфликт щеше да има, ако след падането от власт на Сергей, Моника си беше тръгнала с парите. Не ли?

Четвъртък, 24 февруари
Административният съд в Ст. Загора осъдил МВР да плати 5 000 лв. и съдебни разноски на миньора Кольо Колев, задето уж полицаите го пребили по време на протестен митинг пред мини "Марица Изток" през 2007 г., пише Медиапул.
Ама как ще е пребит от полицаи, бе! Аз си го спомням много добре тоя случай. Румен Петков беше министър. Наистина Кольо получи счупване на главата, но не от полицията. Комисар Тончо Михайлов, шеф на ОДП Стара Загора, обясни ясно как е станало: "При поставянето на белезници нападателят е оказал съпротива и няколкократно е ударил главата си в асфалта." Тоест, сам си е счупил главата! И сега МВР ще плаща, тоест ние… Ако почнем да плащаме за всеки, който си чупи главата, къде ще му излезе краят?!
Както и да е.
На днешния ден през 2006 г. Борис Велчев стана главен прокурор. Ако днес, една петилетка по-късно, се опитаме да обобщим с една дума какво е свършил до тук, можем да кажем: Нищо! Като се сетя как му се радвахме… То след Кукуридзе на всеки щяхме да се зарадваме. Общо взето тогава искахме толкова малко от главния прокурор - само да е нормален. А Велчев е университетски преподавател, възпитан, улегнал, с отлична генограма (като малък си е играл със Сергей Станишев и внука на Тато)…
През 2007 г. Велчев заяви: "Имаме изключително ясна представа за знаковите хора в организираната престъпност. Остава ни да съберем доказателства." А зам.-главният прокурор на София Роман Василев го допълни: "Чакайте акции срещу мафията, следим 10-12 групировки." И ние чакаме, чакаме... Понеже на нас култура на чакането не ни липсва…
Но понеже ние винаги се стремим да сме справедлив, ще кажем, че който и да беше на мястото на Велчев, също щеше да направи нищо. Трябва да си самоубиец, за да тръгнеш срещу цялата политическа класа… Тя е реалният обект на една действаща прокуратура. И затова прокуратурата е бездействаща…
Аз така си го обяснявам с моя прост акъл.

Петък, 25 февруари
Тъстът и тъщата на Цветанов за 5 години спестили 201 420 лв. По данни на НАП би трябвало да са спестили само 47 000 лв., но те спестили 4 пъти повече!
И сега Цецко ще може с чиста съвест, а даже и със собствената си, да каже, че си е изчистил името...
На един дувар пишеше, щото както съм ви казвал, у нас истините са саде по дуварите: „Изчистването на едно нещо, предполага изцапването на друго, но всичко може да се изцапа, без нищо да се изчисти.”
И понеже ви знам, та ще ви предваря… Верно е, че Цецковото, ако това е всичкото, е по-малко даже от това, дето Моника е забърсала. А и Станишко, дето се прави на квартирант в „Магнолия”… Но нали говорехме за нов морал? Или бъркам?

To be continued next Saturday
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Когато мечката играе в задния двор на руската мечка…
« Отговор #448 -: 28 Февруари, 2011, 15:50:03 »
Когато мечката играе в задния двор на руската мечка…
http://ivo.bg/2011/02/28/когато-мечката-играе-в-задния-двор-на-р/
28 февруари 2011, Иво Инджев

Руският фонд за изследване на общественото мнение (ФОМ) регистрира рязко покачване на протестните нагласите в Русия. Само за февруари готовност да протестират със социални искания са се увеличили с 9 на сто в национален мащаб, съобщава руският сайт РБКdaily. В анализа на сайта се прави връзка между тази тенденция и примера на арабските страни, в ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38977
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Задочен залп по Петата колона
« Отговор #449 -: 01 Март, 2011, 12:20:03 »
Задочен залп по Петата колона
http://ivo.bg/2011/03/01/задочен-залп-по-петата-колона/
01 март 2011, Иво Инджев

Днес е рожденият ден на българския писател Георги Марков, когото убиха, за да убият с него и упованието на българите, че чрез интелигентна съпротива срещу комунизма могат да разклатят режима. От многобройните възможности, които наследството му дава за илюстриране на факта, че той беше уцелил в десетката диктатурата в България, избирам малка част от есето ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.