Автор Тема: Новинаров прочете: имоти, икономика, финанси  (Прочетена 3420331 пъти)

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Най-добър сред лошите
« Отговор #2730 -: 02 Декември, 2011, 17:20:04 »
Най-добър сред лошите
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/02/1217679_nai-dobur_sred_loshite/?ref=rss
02 декември 2011, Капитал - България


Ректорът на Софийския университет (СУ) проф. Иван Илчев е човек на метафорите. Вади по една от всеки джоб, за да обясни който и да е проблем или предизвикателство, пред които е изправена институцията. "Ако имаш работилница за велосипеди, много трудно можеш да правиш ламборджини", казва той по повод бавното темпо, с което университетът догонва стандартите на европейските университети. "Все едно да имаш две фабрики, които имат едно и също финансиране на килограм продукция, и от едната да искаш да...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Въпрос на избор
« Отговор #2731 -: 02 Декември, 2011, 17:20:04 »
Въпрос на избор
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/02/1217614_vupros_na_izbor/?ref=rss
02 декември 2011, Капитал - България


В последните седмици кризата не дава много възможности на политиците да губят време в лавиране. Европейски правителства падат за дни, когато се търси решение. Папандреу и Берлускони са само последните примери. За правителството на ГЕРБ моментът също е изключително ключов - ако задържи сегашните икономически показатели, страната може да се включи в отбора на по-дисциплинираните и по-стабилните държави.

Един от важните тестове за премиера Бойко Борисов е промяната в пенсионната...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Интернет доставчиците: Не трябва да ни се вменява задължение да филтрираме интернет
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/02/1217770_internet_dostavchicite_ne_triabva_da_ni_se_vmeniava/?ref=rss
02 декември 2011, Капитал - България


Проектът за нов Закон за хазарта, който в момента е на етап първо четене в парламента, съдържа текстове, които задължават интернет доставчиците да контролират какво минава през тяхната мрежа.

Това обявиха днес от Сдружение за електронни комуникации (СЕК), Сдружението на независимите интернет доставчици (СНИД), Интернет общество България (ИОБ), Програма достъп до информация (ПДИ) и Асоциация на българските кабелни оператори (АБКО).

"Според нас това е в пълен разрез с...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Уроците след властта за ДПС
« Отговор #2733 -: 02 Декември, 2011, 17:40:02 »
Уроците след властта за ДПС
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/02/1217812_urocite_sled_vlastta_za_dps/?ref=rss
02 декември 2011, Капитал - България


Може да ви прозвучи неочаквано, но ДПС е пред сериозна дилема въпреки сравнително добрия резултат на местните избори. Партията или трябва да се реформира, или да предприеме изпитаната отпреди десетина години тактика за оцеляване в опозиция - снишаване и окопаване по места на верни към  централата политически функционери. Вторият вариант обаче неминуемо ще доведе до загуба на още позиции, но пък ще гарантира оцеляването на партията като ефективна структура.

За разлика от други...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Пет въпроса около убийството на Яна Кръстева
« Отговор #2734 -: 02 Декември, 2011, 17:40:02 »
Пет въпроса около убийството на Яна Кръстева
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/02/1217747_pet_vuprosa_okolo_ubiistvoto_na_iana_krusteva/?ref=rss
02 декември 2011, Капитал - България


Едно младо момиче беше убито този юли в Борисовата градина. Убийството на Яна Кръстева първо беше прикривано от полицията, за да се превърне впоследствие в "Случая Яна", който не слизаше от първите страници на вестниците. Общественото недоволство, породено от неверните публикации по темата и мълчанието на властите, ескалираше бързо. След като единственият обвиняем беше освободен от ареста заради липса на доказателства за вината му,  разследването на убийството на Яна Кръстева отново е водеща...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Синдикати и БДЖ почти се споразумяха
« Отговор #2735 -: 02 Декември, 2011, 18:30:03 »
Синдикати и БДЖ почти се споразумяха
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/02/1218074_sindikati_i_bdj_pochti_se_sporazumiaha/?ref=rss
02 декември 2011, Капитал - България


Ръководството на БДЖ и синдикатите обявиха, че днес са постигнали споразумение по спорните въпроси с изключение на чл. 11 от стария Колективен трудов договор. Преговорите по този текст, който забранява на компанията да съкращава служители без съгласието на синдикатите, ще продължат и утре, когато ще стане ясно дали стачката ще бъде прекратена.

Изпълнителният директор на БДЖ Йордан Недев заяви, че не възнамерява да отстъпи от позицията си, че в новия КТД не трябва да присъства такава...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Тристранката опитва да запуши пробойните в пенсионната система
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/2011/12/02/1218110_tristrankata_opitva_da_zapushi_proboinite_v/?ref=rss
02 декември 2011, Капитал - България


Закърпване на пробойните в пенсионната система, като криминализиране на укритите осигуровки и затягане на режима за освидетелстване на инвалиди обсъди на днешното си заседание Националният съвет за тристранно сътрудничество.

В заседанието участваха работодателските организации и финансовият министър Симеон Дянков, който е председател на съвета, но в отсъствието на синдикатите, които спазиха заканата си от вчера и бойкотираха дискусията. Въпреки това според министъра заседанието е...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Липсва анализ на осъдителните решения срещу България
« Отговор #2737 -: 03 Декември, 2011, 12:10:02 »
Липсва анализ на осъдителните решения срещу България
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/03/1218180_lipsva_analiz_na_osuditelnite_resheniia_sreshtu/?ref=rss
03 декември 2011, Капитал - България


Профил
Здравка Калайджиева е завършила право в СУ "Св. Климент Охридски". Има аспирантура по социология на правото в Института по социология към БАН. От 1980 г. е член на Софийската адвокатска колегия. Здравка Калайджиева е основател, член на УС и координатор на проекти на "Български адвокати за правата на човека." От 2008 г. е съдия в Европейския съд по правата на човека в Страсбург.         Тази седмица в своя публикация сайтът Mediapool предположи, че през следващите пет години България ще...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Здравка Калайджиева: Липсва професионален анализ на осъдителните решения срещу България
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/03/1218180_zdravka_kalaidjieva_lipsva_profesionalen_analiz_na/?ref=rss
03 декември 2011, Капитал - България


Профил
Здравка Калайджиева е завършила право в СУ "Св. Климент Охридски". Има аспирантура по социология на правото в Института по социология към БАН. От 1980 г. е член на Софийската адвокатска колегия. Здравка Калайджиева е основател, член на УС и координатор на проекти на "Български адвокати за правата на човека." От 2008 г. е съдия в Европейския съд по правата на човека в Страсбург.         Тази седмица в своя публикация сайтът Mediapool предположи, че през следващите пет години България ще...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Цветанов: Държавните служители могат да започнат да плащат осигуровките си най-рано след 3-5 месеца
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/03/1218195_cvetanov_durjavnite_slujiteli_mogat_da_zapochnat_da/?ref=rss
03 декември 2011, Капитал - България

Държавните служители могат да започнат да плащат сами осигуровките си най-рано след 3-5 месеца. Това заяви министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов в интервю за предаването "Седмицата" на "Дарик радио". Той поясни, че премиерът Бойко Борисов е възложил анализ по въпроса в Министерство на финансите. Мярката обаче ще върви с компенсационен механизъм, според който възнагражденията за вноските към НОИ ще бъдат завишени.

На въпрос какъв е смисълът от промяната при положение, че...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
    • Профил
Re: Новинаров прочете: имоти, икономика, финанси
« Отговор #2740 -: 03 Декември, 2011, 14:13:12 »
Откровено казано, не съм в състояние да изразя възпитано мнението си за държавните ни мъже, защото ще трябва да започна като поставя всяка от тези две думи в кавички. Да не говорим, че има достатъчно обективни и съдържателни такива, изказани от други и към които няма нищо съществено да се допълни.
Ето едно от тях:
След всичко преживяно дошъл съм до убеждението, че като че ли народите имат по-здрав инстинкт, отколкото неговите управници. Това важи особено за нашата държава. И – каква фаталност – тъкмо във времето, когато ще се решават най-важни въпроси за съществуването на България, начело на нея ще се намират все най-калпавите политици. Такива усилни времена, вместо да намерят България управлявана от най-способните и най-мъдрите – са ни заварвали винаги с най-несериозни фигури на държавното корито. Колкото и да не съм фаталист, от време на време се налага мисълта,че както в живота на всеки човек има една фаталност, която прави от някой негодяй вечно щастлив човек, а от някой трудолюбив и добър човек вечен нещастник, така има и фаталност в живота на народите. И като че ли народ, който е молепсан от такава дамга на фаталност, никога не може да я изтрие от челото си. Дали няма един ден да бъде скъсана тази нишка на фаталността по отношение на българския народ? Нима вечно ще бъдат начело на него малки, неуравновесени хора?
Думи на Никола Мушанов по повод политиката на българските правителства по време на Втората световна война.


Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
LIVE: БДЖ стачкува
« Отговор #2741 -: 04 Декември, 2011, 13:20:02 »
LIVE: БДЖ стачкува
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/04/1211018_live_bdj_stachkuva/?ref=rss
04 декември 2011, Капитал - България


4.декември - Единадесети ден на стачката
12:30 Влаковете не се движат, синдикатите и БДЖ все още не могат да се разберат

Ефективната стачка на БДЖ продължава и в неделя, след като в събота вечер Синдикатът на българските железници в КНСБ и ръководството на железницата не постигнаха успех с преговорите. Тогава работодателите предложиха на синдикатите промени в колективните трудови договори на трите дружества - "Холдинг БДЖ", "БДЖ Пътнически превози" и  "БДЖ Товарни превози"....
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
LIVE: Протестите в страната
« Отговор #2742 -: 04 Декември, 2011, 13:50:02 »
LIVE: Протестите в страната
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/04/1215749_live_protestite_v_stranata/?ref=rss
04 декември 2011, Капитал - България


4. декември
13:30 Зърнопроизводителите вече искат оставки, не пари

Зърнопроизводителите вече не протестират за увеличаване на субсидиите им за 2012 г., защото бюджетът вече е гласуван. За сметка на това обаче искат оставките на министрите, които са подписали финансовата рамка - Мирослав Найденов и Симеон Дянков. Това обяви заместник-председателят на Асоциацията на зърнопроизводителите Радослав Христов в предаването "Неделя 150" на БНР.

В отговор Найденов заяви, че...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Оптимизмът за края на стачката в БДЖ се стопи
« Отговор #2743 -: 04 Декември, 2011, 21:50:03 »
Оптимизмът за края на стачката в БДЖ се стопи
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/04/1218534_optimizmut_za_kraia_na_stachkata_v_bdj_se_stopi/?ref=rss
04 декември 2011, Капитал - България


Синдикатите в БДЖ спират преговорите с ръководството на холдинга, съобщи пред "Дарик" Петър Бунев, председател на Синдиката на българските железници в КНСБ. Причината е съботното предложение на мениджърския екип на дружеството към синдикатите за подписване на нов колективен трудов договор. Председателят на съвета на директорите в компанията Владимир Владимиров съобщи, че очаква позитивен отговор. В неделя обаче синдикатите разкритикуваха предложението и го отхвърлиха. Така се стига до 13-ия ден...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38888
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Държавните служители ще плащат осигуровките си сами, но не се знае откога
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/12/04/1218542_durjavnite_slujiteli_shte_plashtat_osigurovkite_si/?ref=rss
04 декември 2011, Капитал - България


Със сигурност държавните служители вече сами ще плащат социалните и здравните си осигуровки, както заетите в частния сектор, ангажираха се и двамата вицепремиери - министърът на финансите Симеон Дянков и на вътрешните работи Цветан Цветанов в свои изказвания през уикенда. Засега обаче остава неуточнено кога точно ще се случи на практика промяната.

В събота в интервю за "Дарик радио" Цветанов съобщи, че няма как решението да влезе в сила от 1 януари, а това може да стане най-рано след...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.