Автор Тема: банка и пари в пликче  (Прочетена 5542 пъти)

trap

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 31
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
банка и пари в пликче
« -: 03 Август, 2010, 20:56:04 »
0
Днес след като отидох да внасям пари по кредитната си карта с изненада установих следната процедура.
Даваш парите и касиерката тя ги постави в пликче на което  описа вида и броя на банкнотите, сметката и др. и ме накара да го разпиша. след което го запечта.
И това при положение, че е каса на банка.
Някой има ли идея защо го правят?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: банка и пари в пликче
« Отговор #1 -: 03 Август, 2010, 21:09:12 »
0
Ами ако е имало опашка? Иначе ги гледат 1 по 1 за фалшиви. Аз като внасях поне 15 минути се занимава да ги зяпа, брои и опипва. Ама нямаше друг на касата да се ядосва.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: банка и пари в пликче
« Отговор #2 -: 03 Август, 2010, 23:59:11 »
0
Това е ОББ.
Trap,
Ти сам трябва да си направиш описа. Направила го е вместо теб. Аз не виждам смисъл от това. 
Всеки път ми пробутват тези пликчета, аз отказвам. Изобщо, нямам намерение да ги ползвам. Вносна бележка и това е.

trap

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 31
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
Re: банка и пари в пликче
« Отговор #3 -: 04 Август, 2010, 00:21:42 »
0
Добре де, аз 10г. ги ползвам и за пръв път ми се случва подобно нещо. И продължвам да не разбирам защо е така. Нали е каса. Нали има компютри. Нали имат скенери и т.н. Защо беше това упражнение. Аз още не мога да повярвам, че за 100лв. вноска мацката загуби 5 мин. да брои, описва, пише и т.н. Преди години даже когато внасях пари по карта/кредит директно на принтера ми печатаха бележката и после само подпис. После започнах да си пиша имената. После всички данни... И сега и това. Нямат работа ли?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: банка и пари в пликче
« Отговор #4 -: 04 Август, 2010, 00:44:52 »
0

Това, не е от сега. Повече от половин година, май.

Идеята им е, уж, да не се чака. Всъщност, ако искаш да  ползваш пликчетата, да направиш описа сам, после на каса да ги дадеш. Те ти вземат пликчето, връщат ти бележката и после ги броят и захранват сметката.

Ако нещо не излезе? То си е за твоя сметка. Имам предвид, че на два пъти ми се е случвало, касиерки да ми звънят, към края на работното време, какви пари съм броила/взела, защото не и излизат 20лв., например? И звъни на всички клиенти.

Пликчетата не са задължителни. Пожелателни са. Явно, имат план за брой пликчета.  Затова и правила опис вместо теб. Пък после ще ги брои...   :D

trap

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 31
  • Карма: +1/-1
  • Респект: +1
    • Профил
Re: банка и пари в пликче
« Отговор #5 -: 04 Август, 2010, 01:04:41 »
0
Благодаря Muza. Чак сега стоплих  :) че те на мен помагали.
До сега не се бяха пробвали с плик върху мен, а аз всеки месец си внасям и за това съм толкова учуден.
Вече ще знам :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: банка и пари в пликче
« Отговор #6 -: 04 Август, 2010, 01:06:48 »
0
За 100 лева наистина е странно :) А какво се описва номерата на банкнотите ли :D

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: банка и пари в пликче
« Отговор #7 -: 04 Август, 2010, 01:20:51 »
0

Опис на парите, които се внасят.

3*20=60
2*10=20

Общо: 80лв. :)

Максималната сума за пликче е 300лв.  :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: банка и пари в пликче
« Отговор #8 -: 04 Август, 2010, 01:28:19 »
0
И ако внасяш 30000 цял ден пликчета ли правиш?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: банка и пари в пликче
« Отговор #9 -: 04 Август, 2010, 14:17:41 »
0

"...подаръчета да има за всички от сърце
за Новата година, да тропнем ние хорце..
:D



За над 300лв, само с вносна бележка. Те, обаче, имат и друга "екстри", от години, но доста изнервяща. Вземаш си едно номерче на входа. И след това гледаш на едно табло, кога ще излезе, но съпроводено със звуков сигнал - тън-тън. И сега, вперваш поглед в туй табло и чакаш, да изтън-ка.   :D В същото време, хора чакат, работят 2-3 гишета, а останалите - седят. Когато онова чудо изтън-ка, тогава гледаш на кое гише и там отиваш. Това е автоматично.

Аз им хванах цаката вече. Отивам в 16.15 часа, (работят с клиенти до 16.30). Има хора, има и празни гишета. Тогава, минават на ръчно тън-кане. Не чакат много, ако не се вижда раздвижил се клиент, пак тън-тън - следващия...  :D

До 16.30/16.40 да са приключили с клиентите. Сигурно, след това, пък пликчета броят... :D

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: банка и пари в пликче
« Отговор #10 -: 05 Август, 2010, 22:46:55 »
0
За над 300лв, само с вносна бележка. ...
Последните седем дни внесох в СИБ и КТБ четирицифрени суми в лева. И на двете места само казах по коя сметка и колко лева, разпечатаха ми за минута някаква бележка (вносна), на касата преброиха парите за секунди, удариха печат на вносните бележки и това беше. Много бързо се оправих и на двете места.
Муза, да не би ти да си ги пишеш тези вносни бележки? Или става дума за специални сметки? Иначе това с номерче и инф.табло ми харесва в ОББ. Случвало ми се е преди да отида на някое гише и някой след това дойде и се залепи за мен и гледа и слуша какво правя. А пък ако човек застане коректно на по-голямо разстояние, то дойде пак някой селянин и минава отпред, защото няма опашка...И в данъчното е с номерца и табло - взимам си номер и си пресмятам  след колко време да отида. Удобно е

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: банка и пари в пликче
« Отговор #11 -: 05 Август, 2010, 23:39:23 »
0

Джим,

В ОББ, в Булбанк , аз трябва да си  пиша вносните бележки. Сметките са разплащателни. В Пощенска, те си ги разпечатват, аз само ги подписвам.

За номерцата, и така е, и не е точно така. Като махнем настрана, че е леко изнервящо да гледаш, че има свободни каси, а никакъв номер не излиза на таблото, в другите банки е организирано като коридор и само един клиент е пред касата. Останалите са поне на 1,5/2 метра от него.

Няма и как да си разчетеш времето, защото освен номерца има и букви. Те са в зависимост от това, каква услуга е заявена. Така и не можах да им схвана логиката. Не, че съм се старала. :)

Определено, влизам с нагласата, че ще се чака, за да не се нервя. Ако стане бързо, съм хепи... :)

За картите ОББ въведоха уведомяване със смс, че е извършено разплащане, сумата и към кого. Което, е много добре. :)