Форум за имоти > Продавам / Купувам / Заменям

Брокерски практики

(1/30) > >>

Scyther:
Мараба на всички!
1. Масово бройкитата искат депозит "Сериозност", което нарушава правото на купувача на отказ от сделка. Още преди купувачът да е наясно с параметрите на имота, преди да е наясно какво купува, преди да се е коментирала цената - бройкитата искат едни там 500 евро "депозит сериозни намерения". Юристите съветват в никакъв случай да не се дава такъв депозит. Бройкитата заплашват, че в такъв случай, няма да предложат вашата цена на продавача.
Как се решава този въпрос, според вас? Според мен с директен маркетинг привечер.
2. Намерили сте атрактивна обява. Звъните и уреждате оглед. На огледа оставате същисани, защото това, което гледате, няма нищо общо с онова на снимките от обявата. Питате - "Ама аз на обявата гледах друго" - отговарят ви, че онова са го продали вчера...
3. Предлагат Ви нещо, което го няма в обявите. Демек "изпод тезгяха", като за техни ора. Устройват ви капан, включващ "колеги с клиенти" с куфарчета, които ако не го купите сега, утре "са го лапнали".
4. Гледали сте някога някакъв коптор, от който сте се отказали поради това, че е коптор. След известно време ви звъни бройкерката, за да ви уведоми, че копторът е с нова, по-ниска цена. След което вие обяснявате, че не бихте купили коптора, защото е коптор. Отговаря ви се, че е коптор, ма на тази цена нищо друго няма, което трябва да ви пречупи и вместо да купите търсеното, да купите коптора.
5. Договорът, който подписвате преди, по време или след огледа на имота е с 3% комисион, но без ДДС. На въпросът защо е така, ви се отговаря, че това било фиктивно. Фиктивен договор с реален, доказуем подпис...
6. Същият договор масово е в един екземпляр - за бройкитата. За вас - йок.

Хайде вие продължете...

BulCan:
Това сериозно ли??? 500 Е депозит преди оглед???

Scyther:

--- Цитат на: BulCan в 06 Август, 2010, 02:03:07 ---Това сериозно ли??? 500 Е депозит преди оглед???

--- Край на цитат ---
Не. Депозит "Сериозност" се изисква тогава, когато си огледал имот, който е обявен на определена цена и решиш, че ти харесва. Решаваш да го спазаряваш и ако да речем е обявен на 53 000 Е, твоята цена е да речем 50 000Е, тогава "защитаващите и двете страни едновременно" ти искат едни 500 евро депозит "Сериозност". Твоята цена е хипотетична толкова, колкото тази на продавача. Но тук не иде реч колко е хипотетична сделката, тук иде реч да дадеш 500 евро депозит, че си сериозен клиент. Тези 500 евро гарантират интереса ти. Ако бройкитата постигнат цената ти, в най-добрия случай се приспадат от комисиона им. Ако не- ужким се връщат, ма в повечето договори не иде реч за това, какво се случва с тях. Въобще, дай едни пари, па ще видим е работата. Днес брокерка!!! ми разказа, как нейн клиент е изгорял с 2х500 евро за "Сериозност". Моето мнение е, че това е грубо нарушение на правата на купувача. Всяка страна по сделката има право да се откаже по всяко време. Ако ще се защитават и двете страни, би следвало да се вземе депозит и от продавача. Да, ама не!

BulCan:

--- Цитат на: Scyther в 06 Август, 2010, 02:27:48 ---
--- Цитат на: BulCan в 06 Август, 2010, 02:03:07 ---Това сериозно ли??? 500 Е депозит преди оглед???

--- Край на цитат ---
Не. Депозит "Сериозност" се изисква тогава, когато си огледал имот, който е обявен на определена цена и решиш, че ти харесва. Решаваш да го спазаряваш и ако да речем е обявен на 53 000 Е, твоята цена е да речем 50 000Е, тогава "защитаващите и двете страни едновременно" ти искат едни 500 евро депозит "Сериозност". Твоята цена е хипотетична толкова, колкото тази на продавача. Но тук не иде реч колко е хипотетична сделката, тук иде реч да дадеш 500 евро депозит, че си сериозен клиент. Тези 500 евро гарантират интереса ти. Ако бройкитата постигнат цената ти, в най-добрия случай се приспадат от комисиона им. Ако не- ужким се връщат, ма в повечето договори не иде реч за това, какво се случва с тях. Въобще, дай едни пари, па ще видим е работата. Днес брокерка!!! ми разказа, как нейн клиент е изгорял с 2х500 евро за "Сериозност". Моето мнение е, че това е грубо нарушение на правата на купувача. Всяка страна по сделката има право да се откаже по всяко време. Ако ще се защитават и двете страни, би следвало да се вземе депозит и от продавача. Да, ама не!

--- Край на цитат ---

Ами не е луд този, който яде баницата, луд е този, който я дава... Докато има будали да дават 500 Е депозит "Сериозност", просто нищо не може да ме учуди... Даже си мисля, че изгорелите си го заслужават, щом при толкова много налична информация и очевадното състоянието на пазарЯ, се връзват на такива глупости...

dodo2:
Този депозит "Сериозност" ми звучи като такса "Усвояване" при кредитите :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия