Автор Тема: Брокерски практики  (Прочетена 31437 пъти)

TOPTKO

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 68
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #15 -: 08 Август, 2010, 14:33:24 »
0
А ти наби ли му кофата на тъпанара? И каза ли му че това не е професионализъм. И поиска ли да ти плати 5 лева такса оглед. На такива дебелокожи тепегьози веднага трябва да им набиеш кофата и да ги нахокаш и да продължават да ти търсят. И някои седнал да ми обяснява какви професионалисти били и каква работа вършели пълни смешници.

И да такса сериозност се плаща и в замяна на това очаквам да платя моита цена. Последният път когато платих такса сериозност бе за колата искаха и 17 000 аз им казах давам 13 000 тогава sales man–а ми вика депозираи 3000 и аз ще говора с началството и ако не ти докарам цената връщам парите, но ако цената е тази която ти искаш и не купиш колата парите остават. Не си удържа на думата цената доиде 13 046 бог да ва пази от car sales man. Реших да бъда щедър платих останалите 10 046 и прибрах каляската. Нямах очи да му предложа 50% – 8 500 защото колата по книги и документи е 12 000. Но съм доволен от зделката и съм плащал пари сериозност и друг път но и крайната цена винаги е била тази която аз кажа.
Извода е – убедително, аргументирано обоснование защо тази е цената и здрав пазърлък.
И запомнете вашите пари се чувстват най добре във вашият джоб.  

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #16 -: 08 Август, 2010, 16:05:40 »
+1
Такса "сериозност" е измислена такса. За 500 евро ще тръгнеш ли да водиш дела, ако откажат да ти ги върнат? А за какво да ги плащам? Да ми предложат моята цена на продавача. Да се пазарят вместо мен. Ми аз точно обратното искам. Искам аз да се пазаря, не някакъв тъпунгер, който нищо не ми гарантира, а иска моите пари. Неговата работа е да посредничи и да срещне двете страни. Те си преговарят, а той седи там като цвете в саксия. Това му е работата. Има ли сделка - получава не малко пари. Ако няма сделка - няма кинти. Това е риска на неговата професия и това той много добре го знае. Какво ми се правят на богове? 500 евро да ми кажели цената на продавача. Ми дали не мога аз сам да му я кажа, без 500 евро? Да не би да не знам къде се намира имота, след като съм го огледал? Дали ще наруша договора са АНИ, ако отида и сам предложа цената си? 500 евро през крив макарон. За едно "Ще видим", пари не давам. Който иска да ги дава.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #17 -: 08 Август, 2010, 16:21:18 »
0
Нещо много се самонавивате тука бре. Да му набиеш кофата на тапанара и тем подобни. Или имаш интерес към дадена сделка или се отказваш. Ако имаш интерес като се пазариш и постигнеш с помоща на брокито по-изгодна цена, защо да не му дадеш и двойна такса? Всичко е въпрос на преценка. Все пак купуаш НИ примерно за живеене, а не домати и чушки. Ако си видял апартамента на живота си, кво толко се плашиш от една такса, за която разбира се ще трябва се постави в цената, ако го закупиш. Иначе си е пландешки обир и обект на икономическа полиция. От друга страна мога да вмъкна, че откакто има криза някои сегменти от строителната верига започват да се оливат. Цените в някои железарии и магазини за строителни материали са се повишили. Примерно през 2008г. съм купувал чувал пясък за 1.5лв., а сега за 2.20лв. Някои дребни водопроводни части също. Явно типично по български като ти намалее оборота, качваш цената за да компенсираш намалялата печалба. Затова други на много места направо пуснаха кепенци.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #18 -: 08 Август, 2010, 16:24:13 »
0
Скитъре, ама ти хем се оплакваш, хем продължаваш да се срещаш с брокери. Търси си само собственници продавачи директно, хич да не е, поне с брокера няма да трошиш нерви и да му плащаш пари. Ако трябва обикаляш махалата, звъниш на съседи, питаш в кварталните магазини, в крайна сметка намираш продавача. Това при условие, че изобщо смяташ, че е изгодно да се купува в момента.
I say what I do and do what I say.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #19 -: 08 Август, 2010, 16:32:53 »
0
Скитъре, ама ти хем се оплакваш, хем продължаваш да се срещаш с брокери. Търси си само собственници продавачи директно, хич да не е, поне с брокера няма да трошиш нерви и да му плащаш пари. Ако трябва обикаляш махалата, звъниш на съседи, питаш в кварталните магазини, в крайна сметка намираш продавача. Това при условие, че изобщо смяташ, че е изгодно да се купува в момента.
..................
Точно така търси само СОБСТВЕНИЦИ - продавачи даже по възможност търси само СОБСТВЕНИКА 31 :D :D :D *drink5*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

TOPTKO

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 68
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #20 -: 08 Август, 2010, 17:00:18 »
0
Плащаш за да докара твоята цена те да се пазарят – на тебе не ти трябват емоционални главоболия. Връщането на парите е въпрос на почтенност, това което е абсолютен дефицит при тях, но спокоино може да се запише в предварителният договор че ще му платиш тези 500€ ако и единствено постигне твоята цена. Какъвто е % над твойта цена такъв % ти ще му удържиш от тези 500€ за не добре свършена работа и когато всички купувачи поставят такива условия ти гарантирам че в Софея ще има 10 брокера, защото тоягата има 2 края те поставят условие за 500€ ти за цена – а сега да ги видим сладурчовците. И е много лошо когато казваш че неговата работа е да срешне двете страни (получава се бюро за запознанства). Споменаваш и думата посредничи е те тука е заровено кучето. Той трябва да срешне интересите на 2 страни, не да ги запознава. И разберете не започнете ли вие купувачите да изисквате тези неща от тях, няма оправия. Отдавна минаха времената на тетка ви Камелия, за другарско ръкостискане и хоп комисионче, свърш се – никога тези времена няма да се върнат! Виждам че има още брокеридето си е карат по старо му и разправят колко са добре, ама и те ще изпляскат като шаран на месарски тезгях.   
« Последна редакция: 08 Август, 2010, 18:45:41 от TOPTKO »

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #21 -: 08 Август, 2010, 19:54:04 »
0
BulCan, не съм искал да се оплаквам, исках да обменим мнения и брокерски тарикатлъци, за да сме по-подготвени. Не ми звучи сериозно да звъня от врата на врата, да питам дали случайно някой нещо не продава. Има бол обяви в нета, кой каквото има да продава - там се обявява. Проблемът е, че изключително рядко става от частни лица. В болшинството си, обявите са от АНИ. И друго неудобство има. Търсенето чрез познати, приятели, познати на приятели и техни познати, не дава необходимата информация и си е едно безкрайно разтакаване. Среща те някой твой познат, дето се сеща, че някой си продавал нещо си. Ама какво е, що е - не знае. Почва се издирване на телефони, звънене, ама къв си що си, кой ти даде телефона, за да установиш най-подир, че то не било компютри, а компоти и човека не ги бил продавал, ами му се развалили. Не казвам, че няма вероятност да намериш, но е значително по-трудно. Сега страшно много хора предлагат, но систематизирането и отсяването на информацията е трудна работа. То и в сайтовете е пълно със заблуждаваща информация де.

ТОРТКО, прав си за посредничеството, но парен каша духа, нали знаеш. Казваш да изисквам. Ми аз съм изисквал, но насреща няма никой. Като тръгна да разправям какво трябва да свършат, те ме гледат като теле в железница. Ти виждал ли си брокерка, дето не знае, че договор се съставя в 2 екземпляра, дето не знае колко квадрата е жилището, което "ти продава", не знае коя година е построено, за пръв път го вижда с теб на огледа, произнасяща "натурален акт" и т.н. Предполагам си виждал, защото 90% са такива. Аз съм срещал само 2-ма дето имат представа за какво са там. Знаеш ли колко "професионалисти" така "срещат" интересите на двете страни? Ако тръгна да разправям с какви брокерски простотии съм се сблъсквал, не само ще стане изповедалня, ами и хостинга трябва да сменяме...  Убедил съм се от опит, че брокерите е по-добре да ми дадат само един телефон на собственика, за което да получат 3%, отколкото да ги карам да вършат каквато и да е работа. А за "стойностната" информация, която ти снасят пък, там какво е, нямам думи просто. В петък бях на оглед на един апартамент. По телефона брокерката обясни, че бил след основен ремонт. Като го видях, ми се подкосиха краката. Той вмирисан, влага, мухъл, мазилката се напукала и се рони, черно по тавана, дограмата крива като ДНК, в банята ме беше гнус да влизам, мале мила. Питам я тъпата патка, ти нали ми каза, че бил след основен ремонт? Кви са тия дивотии? А тя ми отговаря, че да, бил след основен ремонт, ама правен 1996-та година :o Професионално нали? Хайде стига, че баш си взех да се оплаквам и да се нервя.
Поздрави! *drink5*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #22 -: 08 Август, 2010, 20:05:59 »
0
Абе не съм се изразил правилно, исках да кажа, че при условие, че знаеш за какво става дума, да не се занимаваш с брокери. От обявите по нета се стараеш да намериш собственника. След като знаеш квартала, се опитваш по снимки да определиш горе-долу къде се намира и после започваш да търсиш. Аз съм си играл и съм намирал така 10-12 продавача, в повечето случаи даже не съм и звънил на брокерите. Ти си знаеш де, по принцип най-нормалното нещо е човек да се обади на брокер, ама при тукашната действителност се изисква "изобретателност" и от копувача :)   *drink9* *drink11*
I say what I do and do what I say.

TOPTKO

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 68
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #23 -: 10 Август, 2010, 02:11:46 »
0
Нещо много се самонавивате тука бре. Да му набиеш кофата на тапанара и тем подобни. Или имаш интерес към дадена сделка или се отказваш. Ако имаш интерес като се пазариш и постигнеш с помоща на брокито по-изгодна цена, защо да не му дадеш и двойна такса?  Всичко е въпрос на преценка. Все пак купуаш НИ примерно за живеене, а не домати и чушки. Ако си видял апартамента на живота си, кво толко се плашиш от една такса, за която разбира се ще трябва се постави в цената, ако го закупиш. Иначе си е пландешки обир и обект на икономическа полиция. От друга страна мога да вмъкна, че откакто има криза някои сегменти от строителната верига започват да се оливат. Цените в някои железарии и магазини за строителни материали са се повишили. Примерно през 2008г. съм купувал чувал пясък за 1.5лв., а сега за 2.20лв. Някои дребни водопроводни части също. Явно типично по български като ти намалее оборота, качваш цената за да компенсираш намалялата печалба. Затова други на много места направо пуснаха кепенци.


Вижте го бре "наша гордост" какви ги дрънка. Собственик тука никой никога не навива просто обсъждаме брокерските малоумия, дивотии, и непрофесионални изцепки. Нещо против имаш маи? И да хората имат интерес към зделки на това което е по обявата а не ужасиите които описва Scyther. Недопустимо е да обявиш че е след основен ремонт а имота да е за химически отряд да бъде настанен. А сега и на тебе да покажа къде е заровено кучето! Виж какво си написал "Ако имаш интерес като се пазариш и постигнеш с помоща на брокито по-изгодна цена, защо да не му дадеш и двойна такса? " я се изясни кой ще се пазари купувача или брокера? Защото ако тръгнат и 2та да го правят работата е обречена на провал 100%. Такива преговори се водят от 1 човек и това най добре да бъде брокера на купувача с брокера на продавача! Но явно практиката е да се водят пазарлъци като на битак. Другото което си писал няма да го коментирам има си финансови теми там оди да ревеш като "Юндолска мечка". И вместо да пишеш щуротии земи намери имот на човека и тогава ми натрии носа и кажи "Видя ли бре, видя ли че има и професионалисти и имоти".

Scyther признавам смях се от сърце като четох описаното преживяване по огледа на копторчето. После те съжалих (аз съжалявам всички хора които живеят в България заради условията при които трябва да работят, правят бизнес, отглеждат деца и т.н.) Жив Български брокер несъм виждал но по описанията е като на снимка пред мене. И друг път като ти кажат че е след основен ремонт, питай кога е правен 1996   2006  или преди 6 месеца зада няма изненади.

Имаше запитване какво значело Scyther това е микин от Азиятски комикси.
Най близкото е Scythe – коса http://www.vtcommons.org/files/images/scythe.gif

А тука как се произнася http://www.merriam-webster.com/dictionary/scythe речнека е хубав запазете си го зада не се чудите как се произнасят думи. Аз често го ползвам.
« Последна редакция: 10 Август, 2010, 02:21:01 от TOPTKO »

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #24 -: 10 Август, 2010, 13:06:50 »
0
Даа ,има брокери ,които са направо вредни! Ето в тази жега вместо да отида на плаж и да изпия 1-2 мастики с миди , калмари и таратор ще се занимавам  брокерски безумия. Консултират продавачите за една сделка.Консултират чушки ,направо ги объркаха и те горките не знаят ,какво да правят.Казвам им вие трябва да сте полезни за сделката ,а не да пречите! Вземат комисионна ,а пречат. Ще пробвам со кротце со благо и малко кютек :) Винаги помага!

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #25 -: 13 Август, 2010, 22:14:28 »
+1
Хем има разрешение за ползване, хем няма ток!!!  Eдин се опита да ми продаде имот с 3 (три) незаличени, уж изплатени ипотеки и неясна собственост. Човекът придобил имота 76-та година с ипотека, 1 година след като е сключил брак. 92-ра и 93-та година има последователно 2 ипотеки, ужким изплатени, ма незаличени в Агенцията по вписванията. Документ за изплатена ипотека от банката представи само за едната ипотека. 2006-та се развел и представи неподписан и неподпечатан от съда документ - съдебно решение за развод, в което се говори, че съда присъжда имота на него, защото бил придобит преди брака!!!
Придобиването на тази информация ми костваше 500 лева, които дадох със Запис на заповед, вместо такса "Сериозност", за да му дам шанс на продавача, да си вкара в ред документите. Я си ги взема обратно, я не, но не това е целта на този мой постинг. АНИ настоява, въпреки фактите, че е крайно време за предварителен договор. Толкова за защитата на моите интереси.

На такъв пазар и краставица да продадеш е постижение.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Брокерски практики
« Отговор #26 -: 13 Август, 2010, 23:22:34 »
0
Хем има разрешение за ползване, хем няма ток!!!  Eдин се опита да ми продаде имот с 3 (три) незаличени, уж изплатени ипотеки и неясна собственост. Човекът придобил имота 76-та година с ипотека, 1 година след като е сключил брак. 92-ра и 93-та година има последователно 2 ипотеки, ужким изплатени, ма незаличени в Агенцията по вписванията. Документ за изплатена ипотека от банката представи само за едната ипотека. 2006-та се развел и представи неподписан и неподпечатан от съда документ - съдебно решение за развод, в което се говори, че съда присъжда имота на него, защото бил придобит преди брака!!!
Придобиването на тази информация ми костваше 500 лева, които дадох със Запис на заповед, вместо такса "Сериозност", за да му дам шанс на продавача, да си вкара в ред документите. Я си ги взема обратно, я не, но не това е целта на този мой постинг. АНИ настоява, въпреки фактите, че е крайно време за предварителен договор. Толкова за защитата на моите интереси.

На такъв пазар и краставица да продадеш е постижение.


Скитър, никакви са ти проблемите.Тези ипотеки се вдигат лесно.А решението може да се вземе веднага от съда с печатче.
Хвани под мишница продавача и просто се поразходете до съда.
Ти май беше от Варна.
Там е кеф да прокарваш подобни неща.
Дай малко капаро но подпиши предварителен договор.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #27 -: 13 Август, 2010, 23:41:27 »
0
Хм... 1976 година в България имало ли е ипотеки изобщо? Не съм наясно много по въпроса, ама даже и 1992-1993 нещо не ми се струва да е бил развит ипотечния кредитен пазар тук. Към кои банки са ипотеките, съществуват ли изобщо в момента тези банки? Златен ли е този имот, че изобщо се занимаваш с него, та даже и 500 кинта даваш за издирване на инфо? То на чужд гръб и 100 тояги са малко де, ама не ми се връзва в тези жеги да хАбиш време за подобни "сделки"... че и пари на АНИ предварително... Лично мнение - "успокой топката" за месец-два, спри с тези агенции и с тези огледи и се опитай да погледнеш на нещата "отстрани" - много имоти се продават вече над 2 години (то даже и месеци е прекалено много), това означава само едно нещо - изкривен пазар, даже измислен пазар. Миналата седмица получих мейл от един испански инвеститор относно един техен обект, където се интересувах за апартаменти преди 4-5 месеца (бях пуснал тема във форума на имоти.нет даже). Изпраща ми снимки, строежа почти завършен вече (на 60 метра от мен е, но понеже е зад блока, не съм го следил). Интелигентно момче, трето поколение архитект от Мадрид, дядо му още е бил строителен предриемач. Та се видяхме, почти час си говорихме и той си каза в прав текст (превеждам дословно) - "пазарът във Варна е замръзнал, при такъв пазар даже не знаем какви са цените". От 5 апартамента в сградата няма продаден нито един, в съседната сграда има 1-2 продадени най-много (купилите си живеят там), останалото - празно. Това при условие, че е строено много добре (за БГ стандарта), по-добре от Планекс, например (имам апартамент в тяхна кооперация и мога да сравнявам) и мястото е ОК - с-у Пикадили Парк, на 3-та линия, точно пред езиковите гимназии (не е нагоре по баира). Прави си сам изводите...
« Последна редакция: 13 Август, 2010, 23:44:00 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Брокерски практики
« Отговор #28 -: 13 Август, 2010, 23:51:40 »
0
Хм... 1976 година в България имало ли е ипотеки изобщо? Не съм наясно много по въпроса, ама даже и 1992-1993 нещо не ми се струва да е бил развит ипотечния кредитен пазар тук. Към кои банки са ипотеките, съществуват ли изобщо в момента тези банки? Златен ли е този имот, че изобщо се занимаваш с него, та даже и 500 кинта даваш за издирване на инфо? То на чужд гръб и 100 тояги са малко де, ама не ми се връзва в тези жеги да хАбиш време за подобни "сделки"... че и пари на АНИ предварително... Лично мнение - "успокой топката" за месец-два, спри с тези агенции и с тези огледи и се опитай да погледнеш на нещата "отстрани" - много имоти се продават вече над 2 години (то даже и месеци е прекалено много), това означава само едно нещо - изкривен пазар, даже измислен пазар. Миналата седмица получих мейл от един испански инвеститор относно един техен обект, където се интересувах за апартаменти преди 4-5 месеца (бях пуснал тема във форума на имоти.нет даже). Изпраща ми снимки, строежа почти завършен вече (на 60 метра от мен е, но понеже е зад блока, не съм го следил). Интелигентно момче, трето поколение архитект от Мадрид, дядо му още е бил строителен предриемач. Та се видяхме, почти час си говорихме и той си каза в прав текст (превеждам дословно) - "пазарът във Варна е замръзнал, при такъв пазар даже не знаем какви са цените". От 5 апартамента в сградата няма продаден нито един, в съседната сграда има 1-2 продадени най-много (купилите си живеят там), останалото - празно. Това при условие, че е строено много добре (за БГ стандарта), по-добре от Планекс, например (имам апартамент в тяхна кооперация и мога да сравнявам) и мястото е ОК - с-у Пикадили Парк, на 3-та линия, точно пред езиковите гимназии (не е нагоре по баира). Прави си сам изводите...

И девето поколение да е, пак няма да се ориентира в цените.
Точно във Варна хич даже не е замрял пазара.
Гроздето от 9 лева срещу катедралата може и да не върви, но имотите на пазарни цени си се харчат.
Сподели какво се иска на кв. м. застроена площ от качествените мадридски строители, в добрата ззззззззграда вдигната от майстори от Търговище.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #29 -: 14 Август, 2010, 00:11:19 »
+1
Изглежда е имало ипотеки през 1976-та.

Ипотеката е към ДСК.
Нещата ги гледам отстрани вече няколко години. Напълно съм наясно с това, че съм тръгнал да купувам най-малко двойно надценени имоти. Но има фактори и приоритети, които оказват огромно влияние. Във Варна медианата се задържа почти константна от април насам. Последните дни отчита пробив и отново тръгва надоле. В София и останалите големи градове това го нямаше. Обаче не мога да чакам безкрайно, надявам се да ме разбираш.