Автор Тема: Брокерски практики  (Прочетена 31429 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #30 -: 14 Август, 2010, 01:42:35 »
0
Изглежда е имало ипотеки през 1976-та.

Ипотеката е към ДСК.
Нещата ги гледам отстрани вече няколко години. Напълно съм наясно с това, че съм тръгнал да купувам най-малко двойно надценени имоти. Но има фактори и приоритети, които оказват огромно влияние. Във Варна медианата се задържа почти константна от април насам. Последните дни отчита пробив и отново тръгва надоле. В София и останалите големи градове това го нямаше. Обаче не мога да чакам безкрайно, надявам се да ме разбираш.


А, аз не те агитирам да не купуваш, всеки си знае интересите, само споделям мнение...
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #31 -: 14 Август, 2010, 01:53:28 »
0
Хм... 1976 година в България имало ли е ипотеки изобщо? Не съм наясно много по въпроса, ама даже и 1992-1993 нещо не ми се струва да е бил развит ипотечния кредитен пазар тук. Към кои банки са ипотеките, съществуват ли изобщо в момента тези банки? Златен ли е този имот, че изобщо се занимаваш с него, та даже и 500 кинта даваш за издирване на инфо? То на чужд гръб и 100 тояги са малко де, ама не ми се връзва в тези жеги да хАбиш време за подобни "сделки"... че и пари на АНИ предварително... Лично мнение - "успокой топката" за месец-два, спри с тези агенции и с тези огледи и се опитай да погледнеш на нещата "отстрани" - много имоти се продават вече над 2 години (то даже и месеци е прекалено много), това означава само едно нещо - изкривен пазар, даже измислен пазар. Миналата седмица получих мейл от един испански инвеститор относно един техен обект, където се интересувах за апартаменти преди 4-5 месеца (бях пуснал тема във форума на имоти.нет даже). Изпраща ми снимки, строежа почти завършен вече (на 60 метра от мен е, но понеже е зад блока, не съм го следил). Интелигентно момче, трето поколение архитект от Мадрид, дядо му още е бил строителен предриемач. Та се видяхме, почти час си говорихме и той си каза в прав текст (превеждам дословно) - "пазарът във Варна е замръзнал, при такъв пазар даже не знаем какви са цените". От 5 апартамента в сградата няма продаден нито един, в съседната сграда има 1-2 продадени най-много (купилите си живеят там), останалото - празно. Това при условие, че е строено много добре (за БГ стандарта), по-добре от Планекс, например (имам апартамент в тяхна кооперация и мога да сравнявам) и мястото е ОК - с-у Пикадили Парк, на 3-та линия, точно пред езиковите гимназии (не е нагоре по баира). Прави си сам изводите...

И девето поколение да е, пак няма да се ориентира в цените.
Точно във Варна хич даже не е замрял пазара.
Гроздето от 9 лева срещу катедралата може и да не върви, но имотите на пазарни цени си се харчат.
Сподели какво се иска на кв. м. застроена площ от качествените мадридски строители, в добрата ззззззззграда вдигната от майстори от Търговище.

Оунъре, даже не съм го и питал колко иска. Преди около 5 месеца искаше 117 000 Е за 150 м2 - 3 спални, дневен тракт, 2 бани с тоалетни (големи прозорци на баните). Бяхме разменили доста мейли и сега като писа, че е дошъл в БГ, та отидох да поприказваме.
I say what I do and do what I say.

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #32 -: 14 Август, 2010, 10:28:12 »
0
И аз мога да потвърдя от 1-ва ръка, че има пазар на имоти в момента във Варна. Не се редят на опашка, но имоти се търгуват и то и на цени около над 1000-1200 Е/м2 на моменти (визирам центъра).
« Последна редакция: 14 Август, 2010, 11:20:05 от vfrz »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #33 -: 14 Август, 2010, 10:53:11 »
-2
Някои люде започват да усещат обратния завой за който говорех. Други- убедени сривльовци почват да се убеждават сами с измислени аргументи че такъв завой няма да има. Само ще попитам катастрофиците: Какво стана с п.и.г.с., европейския спад на икономиката и срива на еврото, фалита на Гърция, главоломния стръмен спад на цените на НИ  и други неприятни за вас въпроси? Скитър е умен или вече убеден и действа. Други ще изпаднат в паника само след месеци. Колко сладко е да гледаш тези дървени философи как започват да ги налазват дървоядите! :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #34 -: 14 Август, 2010, 11:04:41 »
0

Скитър,

Като ти взеха 500лв.. дадоха ли ти касов бон?


Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #35 -: 14 Август, 2010, 12:08:57 »
+1
Други ще изпаднат в паника само след месеци.

"Големият въпрос" е кои, продавачите или купувачите,  ще изпаднат в паника  :) .

localhost

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +2/-3
  • Респект: +11
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #36 -: 14 Август, 2010, 12:25:04 »
0
Други ще изпаднат в паника само след месеци.

"Големият въпрос" е кои, продавачите или купувачите,  ще изпаднат в паника  :) .

Имайки впредвид растящата и цветуща икономика, тълпите руснаци/англичани/китайци/..../.... и приказната инфраструктура, включваща и по 24 часа ток без прекъсване в курортите според мен цените  ще растат. А според вас ?

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #37 -: 14 Август, 2010, 13:02:15 »
0
И аз мога да потвърдя от 1-ва ръка, че има пазар на имоти в момента във Варна. Не се редят на опашка, но имоти се търгуват и то и на цени около над 1000-1200 Е/м2 на моменти (визирам центъра).


Градски здрасти, виж този мезонет в Гръцката (твоят топ - ул. Одрин). Издирих собственниците и го гледах преди 3 месеца - продават го за 170 000 Е (агенцията е писала 180 000). Наистина е много-много просторен (234 м2 си ги има квадратите-една от спалните е над 30 м2 само) и е в чудесно състояние. В цената влиза и гараж 26 м2.  Според цената на агенцията е 769 Е на м2, според офертата на собственниците излиза на 726 Е на м2. Аз лично бих го купил, ако бях сигурен, че искам да оставам във Варна. Не е продаден до момента.

http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d127572846840152&f1=details

За над 1200 Е на м2 и аз бих продал още един апартамент (30 000 Е съм дал само за правене след БДС), просто не мисля, че има някой да ги даде тези пари.
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #38 -: 14 Август, 2010, 14:01:09 »
-1
Блокът е грозен и няма асансъор. Това приключва темата за мезонета. Ще си го държат дълго, цената е за "баровци", а имотът - за балъци.
Всеки имот си има цена, или на испанчето не му харесва цената, или ти нещо ни спестяваш. Сигурно е първото, глупавият лаком Хосе трябваше отдавна да ги е продал тия безценни апартаменти.  Трето поколение архитект и в Испания не е като трето поколение търговец.

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #39 -: 14 Август, 2010, 14:11:04 »
0
И аз мога да потвърдя от 1-ва ръка, че има пазар на имоти в момента във Варна. Не се редят на опашка, но имоти се търгуват и то и на цени около над 1000-1200 Е/м2 на моменти (визирам центъра).


Градски здрасти, виж този мезонет в Гръцката (твоят топ - ул. Одрин). Издирих собственниците и го гледах преди 3 месеца - продават го за 170 000 Е (агенцията е писала 180 000). Наистина е много-много просторен (234 м2 си ги има квадратите-една от спалните е над 30 м2 само) и е в чудесно състояние. В цената влиза и гараж 26 м2.  Според цената на агенцията е 769 Е на м2, според офертата на собственниците излиза на 726 Е на м2. Аз лично бих го купил, ако бях сигурен, че искам да оставам във Варна. Не е продаден до момента.

http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d127572846840152&f1=details

За над 1200 Е на м2 и аз бих продал още един апартамент (30 000 Е съм дал само за правене след БДС), просто не мисля, че има някой да ги даде тези пари.


Този имот го гледам от много отдавна. Даже би трябвало да е на жената на един авер, защото знам, че те продават мезонет, отговарящ на описанието, и то от доста време. Трябва да го попитам. бяха почнали от 250к евро, ако не се лъжа, още 2007-2008 да го продават. Недостатъците на този имот са видими - 'старо ново' строителство. Интересно, че ти е харесал. Явно вътрешно са се постарали да го пипнат. Фасадата и липсата на асансьор определено дърпат имота надолу.
В гръцката се сещам за един мезонет, койтое супер като имот, но не и като цена :). Продава го инвеститор, който по стечение на обстоятелствата познавам, от сума време е на пазара, но човекът не бърза, ама никак :) Искат му 1800Е без ДДС, ако не се лъжа :) Срещу Военноморския музей е.
« Последна редакция: 14 Август, 2010, 14:14:03 от vfrz »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #40 -: 14 Август, 2010, 15:08:40 »
0

Този имот го гледам от много отдавна. Даже би трябвало да е на жената на един авер, защото знам, че те продават мезонет, отговарящ на описанието, и то от доста време. Трябва да го попитам. бяха почнали от 250к евро, ако не се лъжа, още 2007-2008 да го продават. Недостатъците на този имот са видими - 'старо ново' строителство. Интересно, че ти е харесал. Явно вътрешно са се постарали да го пипнат. Фасадата и липсата на асансьор определено дърпат имота надолу.
В гръцката се сещам за един мезонет, койтое супер като имот, но не и като цена :). Продава го инвеститор, който по стечение на обстоятелствата познавам, от сума време е на пазара, но човекът не бърза, ама никак :) Искат му 1800Е без ДДС, ако не се лъжа :) Срещу Военноморския музей е.

Най-вероятно е същият, за който пишеш, собственност е на жената, а го показва вторият и съпруг. Големият недостатък е наистина липсата на асансьор (на 4-ти етаж е). Сградата е "старо ново", но е ОК кооперацията, фасадата не е супер, но не е и лоша. Пространството (не съм мерил, но прилича на реална квадратура) и гаража (много важен за района) най-вероятно е това, което ми е привлекло вниманието.

За вторият мезонет - 1800 Е/м2 + ДДС - каквато и да му е локацията, все пак е във Варна и за града/държавата просто трябва да е облицован поне с 14 карата злато за да си струва покупката (от моя гледан точка де).  :D  :D  :D
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #41 -: 14 Август, 2010, 15:23:17 »
0
Блокът е грозен и няма асансъор. Това приключва темата за мезонета. Ще си го държат дълго, цената е за "баровци", а имотът - за балъци.
Всеки имот си има цена, или на испанчето не му харесва цената, или ти нещо ни спестяваш. Сигурно е първото, глупавият лаком Хосе трябваше отдавна да ги е продал тия безценни апартаменти.  Трето поколение архитект и в Испания не е като трето поколение търговец.

За мезонета - отговорих на vfrz (виж поста отгоре). За "Хосе", който всъщност е Мануел - нямам какво да спестявам (не знам защо не можеш да предположиш, че може да се пише във форум, без да се правят опити за "манипулация" :) ) Не са безценни тези апартаменти, но са добри в сравнение с други строители тук. Това, което съм забравил да напиша (без да съм го "спестил нарочно") е, че от отляво и отпред (не диретно пред сградата) има един строеж, който стои на първа плоча със стърчаща арматура от доста време и загрозява гледката (това е на друг инвеститор). От другата страна обаче е една от най-скъпите жилищни сгради във Варна - инвеститора е един грузинец, наистина е добре построено с апартаменти от 200 К Е +, та от балконите на Мануел има приятна гледка към градината на тази сграда, освен това и морска панорама. Грозният строеж на първа плоча се пада на около 10 часА като посока.
I say what I do and do what I say.

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #42 -: 14 Август, 2010, 15:39:07 »
0
Най-вероятно е същият, за който пишеш, собственност е на жената, а го показва вторият и съпруг. Големият недостатък е наистина липсата на асансьор (на 4-ти етаж е). Сградата е "старо ново", но е ОК кооперацията, фасадата не е супер, но не е и лоша. Пространството (не съм мерил, но прилича на реална квадратура) и гаража (много важен за района) най-вероятно е това, което ми е привлекло вниманието.

Баш той е :) Аз не съм го виждал на живо имота, но ако можеш да се абстрахираш от липсата на асансьор и щом фасадата и сградата като цяло са ок, мисля, че не е никак лоша офертата. Обзаведен доста добре, с гараж, районът е супер спокоен и тих. Под 'район' имам предвид конкретния адрес на имота, не гръцката като цяло.

За вторият мезонет - 1800 Е/м2 + ДДС - каквато и да му е локацията, все пак е във Варна и за града/държавата просто трябва да е облицован поне с 14 карата злато за да си струва покупката (от моя гледан точка де).  :D  :D  :D

Ами и аз така смятам. 300+к евро бих имал по-подходящ начин да изхарча :)


Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #43 -: 14 Август, 2010, 17:06:18 »
-1
Други ще изпаднат в паника само след месеци.

"Големият въпрос" е кои, продавачите или купувачите,  ще изпаднат в паника  :) .

Имайки впредвид растящата и цветуща икономика, тълпите руснаци/англичани/китайци/..../.... и приказната инфраструктура, включваща и по 24 часа ток без прекъсване в курортите според мен цените  ще растат. А според вас ?
[/quote
..............
всички фактори които си изброил бяха ли си същите между 2002 и 2008г. ? Бяха си с изключение на икономиката, но от сега се усеща че ръстът предстои иначе приятелят ми Дянков нямаше да се цепи че бюджета през 2011г. ще е по-щедър.
Да не е луд да си прави харакири. А тези които са били извън пазара ще си останат такива.  *beer* ;)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

uravnovesen

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 27
  • Карма: +2/-4
  • Респект: 0
    • Профил
    • Произведено в България
Re: Брокерски практики
« Отговор #44 -: 14 Август, 2010, 18:03:51 »
0
Да припомним, че Дянков неистово се опитва да провокира потребление, че това му е едно от основните пера за закърпване на бюджета.
Да подкрепим фирмите работещи в България!