Автор Тема: Брокерски практики  (Прочетена 32173 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #75 -: 29 Септември, 2010, 18:00:59 »
0
  Scyther-е, на мен цената ми звучи добре, даже и да е за ремонт. Левски е един добър, малко компромисен, но все пак добър квартал за Варна. За тези пари това, което описваш няма да намериш на по-добро място. 76 м2 ЕПК си е направо 130 м2 ново строителство :)  Къде точно в Левски е това?
I say what I do and do what I say.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #76 -: 29 Септември, 2010, 19:23:41 »
0
Преди 5 години разликата в цената на ново строителство между ШЗ и "до ключ" беше 50 евро/кв.м. (не става дума за Варна). Сега гугъл попаднах на оферта за довършителни работи за 70 евро/кв.м. Истината явно е някъде по средата. Към тези сметка добави и смяната на тръбите и дограмата, немалко ядове и нерви. Обаче получаваш нещо по твой вкус.


Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #77 -: 29 Септември, 2010, 21:06:06 »
0
Ако имаш 60 000 евро и смятате още да се размножавате (сега сте тричленно сем.?) - купувай
Ако имаш парите, но няма да се увеличавате - по-скоро купувай
Ако нямаш парите, а ще се увеличавате - по-скоро не купувай (засега)
Ако нямаш парите (60 000) и няма да ставате четирима - не купувай
Не се съмнявам, че си предвидил сумите за нотариус, адвокат, брокер и след това петцифрена сума за ремонта. Каквито и добронамерени съвети да получиш тук, никой не може да се постави на твое място с твоето семейство в твоя таван.....

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #78 -: 30 Септември, 2010, 23:00:00 »
0
Трябва да взема окончателно решение за покупка тази вечер.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #79 -: 30 Септември, 2010, 23:24:55 »
0
Трябва да взема окончателно решение за покупка тази вечер.

"Окончателно" и "тази вечер" на мен лично не ми звучи добре, въпреки, че цената ми се струва ОК... Можеш да го погледнеш от която страна си избереш - колко би струвал този апартамент преди 2-3 години и какво друго можеш да купиш на тази цена или пък какво купуваш за цената. И в двата случая ще си прав. За "окончателно" и за "тази вечер" трудно се дава съвет.
I say what I do and do what I say.

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #80 -: 01 Октомври, 2010, 00:03:42 »
0
Няма проблем. Решението си е мое, отговорността също. Преди 3 години познат си купи изцяло на кредит 2-стайна панелка 60 кв.м. за 80 000 евро в същия квартал. Банката му дала 40 000 и взел още толкова от приятели. Въпреки повдигнатите ми вежди, тогава той твърдеше, че нямало никакъв проблем, защото 'му давали 120 000 евро' за някаква къща на Галата, така че той си бил направил сметката. Само дето даването остана в минало несвършено време. После той си 'даваше' къщата за 100 000, после за 90 000, после за 70 000, сега не знам за колко я 'дава'. Обаче посърна един такъв, смали се, като в разказ на Чудомир. Още си е така. Жал ми е да повдигна тема и да го питам.
Не искам да звуча като вампир, защото ако бях такъв щях още да чакам, но и Хасан е хора. Моето е нужда, а не спекулация. Това е важно да се разбере. Отлагах 3 години. Не мога повече.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #81 -: 01 Октомври, 2010, 00:20:18 »
0
Май скоро ще има тема "ИНТЕРИОР?" :)


 
« Последна редакция: 01 Октомври, 2010, 00:45:49 от Scyther »

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #82 -: 01 Октомври, 2010, 00:46:01 »
0
Темите ще са много. Заглавията ще са нещо от рода на "Чумотръшкане на   майстори", "Кърти, чисти и извозва", "Лепи плочки и пие бира", "Що е   климатик и изолация и има ли почва у нас", "Как да усвоим еврофонд за   ремонт на терасата", "Къде се чувства по-добре ракийката? На ламинат или   на теракот?" и так далее... :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #83 -: 01 Октомври, 2010, 01:02:57 »
0
Най-бързо е industrial - изкъртваш мазилката да остане бетона, но след това боядисваш със скъпа боя с плътни пастелни цветове директно бетона. За контраст слагаш качествено дъбово дюшеме от по-широки и дълги дъски тъмно кафяв цвят в целия апартамент включително кухнята (може и в банята - тиково дърво). Махаш вратите освен на спалните, и сервизните помещения, които ги правиш да са плъзгащи се. Таваните - гладки като стъкло от опънато полимерно фолио със скрита мека дифузна светлина. Поръчваш супер семпли мебели от дърво тип "сковах си ги сам".
Аз поне ако трябваше тепърва да правя нов ремонт щеше да е така. :D
 *drink5*

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #84 -: 01 Октомври, 2010, 01:27:41 »
0
Разбери се с мойтУ. По "Фън-шуй" (която и да е тази кучка, само да я барна), требело банята да е 'резида' (бел.пр. нещо си в зелено) или синьо или по-скоро 'около', което са техните извънземни дефиниции за цвят от типа на млечно нещо си, ванилия, пепел от друго и т.н. Винаги съм се чудел как може да се похабяват гигабайти памет за имена и дефиниции за цвят. Та твойто тиково дърво за банята не върви. Аз мислех нещо банята като сауна, ама koganev се намеси и каза да слушам мойтУ. Там било щастието. И колкото да не ща да призная е прав. Ще я оставя да си джурка боите по Фън-шуи, а аз ще си джуркам джибрите долу в мазето.... *drink4* :P

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #85 -: 01 Октомври, 2010, 01:47:17 »
0
Абе то бива-бива уважение към жената, ама чак пък толкова... Трябва да "кърти кинти" поне двойно колкото теб за да и уйдисваш така. :) :)
I say what I do and do what I say.

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #86 -: 01 Октомври, 2010, 02:08:41 »
0
Абе тя кърти кинти, по едно време имахме неприятности даже,
Хванати В Изневяра - Циганин Шамаросва Жена Си 3ч - 19 11 08

ама лека, полека, всичко си дойде на мястото. :D

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #87 -: 01 Октомври, 2010, 02:17:39 »
+1
Абе то бива-бива уважение към жената, ама чак пък толкова... Трябва да "кърти кинти" поне двойно колкото теб за да и уйдисваш така. :) :)

 Е.............Браво !!!

 Пожелавам успех на Scyther,и на съпругата му ...../ много обич....../ да са му живи и здрави и  децата /

Желая ти, много УСПЕХИ,и да сте живи .здрави,обичани ..........и........Еее.../Ще му мислим,Интериора......... :) /

 :)  :)  :)  :)  :) и за съпругата,много цветя....... *flower2*  *flower2*  *flower2*  *flower2*  *flower2*  *flower2*  *flower2*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #88 -: 01 Октомври, 2010, 10:37:55 »
0

Пак сте впрегнали каруцата пред коня...  :D :D :D

Чакайте, поне един ден/нощ да има всефорумно празненство. Да полеем, пък после ще му мислим за фъншуй...  :D *drink1*

Sixx:A.M. - Life is Beautiful


Just open your eyes
And see that life is beautiful...

Късмет и успех... :) :) :) *beer*



koganev

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #89 -: 04 Октомври, 2010, 10:55:06 »
+3
Скитъре мамин-златен... Купи ли го?
 *flower2*

Честито!

Сега да ти кажа ли и втората част?  :D  Да не те изплаша...

Кандисах, ще ти я кажа.

Майсторите ги гони още ПЪРВИЯ ПЪТ, щом нещо започнат да ти обясняват как ще стане по-лесно. Всички скрити ремонти ги гледай с широко отворени очи. С приятели не се захващай да правиш нещо, за да спестиш пари. ПЛАЩАЙ СИ!!! Взимай си и документите за всичко, което си платил. Ако ще и една хартишка с два подписа да е - искай си ги.
Никога не критикувай решение на жената. Харесвай всичко по следния начин: хубавите работи ги харесвай тихо, а по-нехубавите ги харесвай по-шумно. Ако нещо не е както трябва, ще мине малко време и тя сама ще се сети.
Ток, вода, комуникации и ТВ, врати, прозорци и покрив (ако имаш) - основен ремонт СЕГА, щото после е дизастър.
НЕПРЕМЕННО си купи една джаджа, която намира кабели, тръби и дори дървени вложки в стената, защото без нея бая бели стават с бормашината.
Колкото пари и време си предвидил за ремонта, умножи ги по две. Ако слушаш какво ти казвам, ще минеш само с толкова.

НЕ ЖАЛИ ПАРИТЕ!!! ТЕ СА ТВОИ, А НЕ ТИ ТЕХЕН!!! Направи си го така, че да ти е кеф да се прибереш. Да искаш да се прибираш... Така и жената ще е по-спокойна.
А спокойна жена цена няма.