Автор Тема: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си  (Прочетена 146452 пъти)

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #285 -: 06 Октомври, 2011, 14:26:40 »
0


определено пута си има и своите предимства ама ако ми дадеш идея аз като дребна риба как мога да шортвам путове ще съм ти благодарен. мога само да купувам опции ама не и да шортвам!


много нашироко го даваш с процентите, Асенка! начи пута е струвал 350$, ти си го шортнал и си прибрал парите и през ноември се е обезценил с 30% (10% е малко при този скок в цената на среброто), начи е станал 250$, ти си го купуваш за да го затвориш и записваш печалба от 100$. Ако си лонг 100 унции сребро (скочил си с 3000$) печелиш  5$ на унция, тоест 500$. Има разлика! За да си докараш тази печалба с путове ще трябва да шортиш 5 пута (за 500 унции), което прави потенциалната ти загуба ако цената се срине мнооого по-сериозна от потенциалната загуба при дълга позиция от 100унции 

значи,ти НИКОГА ДО СЕГА НЕ СИ ШОРТИЛ ПУТ ПРЕЗ ЖИВОТА СИ,но спориш с мен и ми казваш,че не съм прав?
   май българщината в теб проговаря от време на време.
 не знам защо всеки път повтаряш,че при голям скок ще има пропуски,след като този "проблем" съм го написал в първия постинг!и ти продължаваш да го "натекваш" ,се едно не съм го написал и дори все едно не го знам?
  разбираш ли кво е риск/риуард рейшио? тва е  колко пари ще направиш,ако познаеш ,срещу колко пари ще загубиш,ако "случайно" не познаеш. то ако среброто скочи до 35 $ за 2 месеца,аз знам как и 500% да се направят,ама ако не скочи,кво правиме?булкана казва,че търси нискорискова доходност,а от продаване на АТМ пут (маскимално въображение) , по блага работа аз не знам.... нищо,че си чел,че продаване на опшъни носи колосален риск.... тва НЕ Е ТАКА,когато не спекулираш с тях!
    приташ ме как да шортиш пут,че не ти дават?много е просто- купуваш един фючър и шортиш срещу него КОЛ ! тва ти е кавърд кол и съм сигурен,че брокера ще ти разреши това!ЕДНО И СЪЩО Е!
   а тва,че има тъпи брокери,които разрешават кавърд колове,а не дават да направиш синтетика (в случая  гол пут) е достатъчно условие,да се  позамислиш дали пък да не си смениш брокера.
    в доста от книгите,които съм чел,съм попадал на абсурда на недъгъвостта на човекшкия мозък да сменя домейн.нали си спомняш,че ти говорех преди време да този "проблем" , макар и да бе за съвсем други неща. ето ти го и тук- навсякъде го има.
  та,чета колко е "опасно" да се шорти пут,в следващата глава чета колко голямо предимство е да се използва кавърд кол ,а накрая на книгата вече за "напреднали" СЪЩИЯ АВТОР ОБЯСНЯВА СИНТЕТИКИ ,една от който е,че кавърд кола е едно и също,като кейкед пут!!!!! демек, тва е опасно,после,онова е БЕЗопасно и накрая тва е равно на онова....
   и ти си доказателство,как попадаш в този "капан" . ако бях написал- булкане,като си купиш сребро,няма да е зле да шортиш някой кол срещу него,че да си ограничиш риска ,тогава ти ниървана щеше да кажеш,че не е лоша идеята.
обаче като го представих като шортене на пут,ти подскочи да казваш,колко е опасно!
 и въпреки,че СЪМ СИГУРЕН,че знаеш,че кавърд кола е равен на голия пут,не само се палшиш от пута, а дори ме питаш как да го шортиш,щото брокера не ти дава,след като знаеш,че може да го изиграеш като кавърд кол!
  та тва е А и Б на азбуката на опшъните,че ТОВА е равно на ОНОВА,ама ех тази смяна на домейн......
 
а що се отнася до обвинението ти,че го давам шороко с процентите,нали ти казах НЯКОЛКО ПЪТИ ДА МЕРИ ,ВЕДНЪЖ ДА РЕЖЕШ?
   що не чукнеш на някой опшън калкулатор,ако не знаеш как да го изчислиш на ръка, колко ще се обезцени пута на 30 страйк през ноември,в случай,че среброто стане 35 $?
  как пък реши ,че ще е само 30 % ? на око? щото и аз на око смятам,ама разликата между теб и мен е,че имам достатъчно опит,че да сметна на око и да изкарам приблизителен отговор,а ти се отклоняваш сериозно....
   ето ти лесен приблизителен начин:
  прехвърляш страйка на 24-25 $ и вадиш един месец,или ноемврийския пут на 25 страйк е 100$ ,а  на 24 страйк е 85$ ..... или среадата е някъде около 93 $ ..... или в НАЧАЛОТО на ноември, пута вече ще е изяден от 350 $ ,на 93 $ ,после като сложиш и падане на имплайт волатилити при качване от 30 до 35 $ ,ще бъде някъде към 80 $ ,което е доста близо до 10% изяждане .... а не казахме кога през ноември,ако е в средата на ноемви,вече ще е наяден дори и повече от 10% приравнено към цената на ъндърлайна на 30 долара ,а в края на ноември путя ще струва почни НИЩО ...... някъде към 20 $ или ще си направил 330$ ,което е   тамън 11 $ .....
    а ако смятаме доходност,спрямо инвестиция,тогава доходността в проценти е дори по голяма и от 12% ,защото инвестицията в сребро е 3000 $ ,а в пут на среброто е 3000-350=2650 $ ,защото марджин рикуаярмънтс на пута са равни на цената на ъндърлайна,НО предварително се взима примиума,демек затваряш 3000$ ,но отваряш 350$ ,отделно веднага почват да ти текат лихви върху 3350$ ,докато при купуване на сребро,губиш лихвената база! в момента лихвите са супер ниски и няма голямо значение,но ако бе преди 3 години ДОРИ и това щеше да е ГОЛЯМ ПЛЮС!

п.п.
  ако нещо не ти е ясно от този постинг,съветвам те да ме питаш,вместо за пореден път да "констатираш" ,че съм в грешка. 
  стига с тая българищина от рода на " никога не съм го правил,но знам повече от всички,които са го правили"

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #286 -: 06 Октомври, 2011, 18:46:16 »
0
Асене, мерси за обясненията (въпреки, че поста е до Ниървана си спомням, че ми отговори на въпрос по този повод и от там ви тръгна спора). Не мога да се възползвам от съвета ти по една много проста причина - НЕ РАЗБИРАМ НИЩО от путове, колове, шортване и пр. Идеята ми беше да поразпитам дали може да се купува сребро (като ЕТФ примерно) в България и доколко надеждно би било това. Не става въпрос дали ще се качва или пада среброто, по-скоро доколко ЕТФ-а означава, че го притежаваш и можеш да го продадеш когато решиш.

Поздрави
I say what I do and do what I say.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #287 -: 07 Октомври, 2011, 09:34:36 »
0
http://finance.yahoo.com/q?s=slv&ql=1

 ticker (абривиацията) е SLV

брокер от бг- optionsxpress.com
2000$ минимална сума за отваряне на акаунт

ликвидност в SLV 1 цент разлика между купува продава.

сребро реално в бг-най добрия начин е да се пазариш с амбулантните търговци на църквата в центъра. имат на монети,предимно фердинант и царство българия петолевки,които са 900 проба по 25 грамаж,столевки и педесетолевки с борис има,ама те са 500 проба. само че педесетолевката с борис 1940 година имитира предните,но няма сребро в нея.
 доста близко до спот цената моа да намериш,
особено ако цената на среброто се е качила предния ден. монети с сребро но и по висока нумизматична стойност ако търсиш- едно време ходех да "трейдвам" на нумизматичните сбирки на раковска.сигурно още го има клуба,събирахме се сряда и събота.

nearvana

  • Гост
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #288 -: 15 Октомври, 2011, 02:07:07 »
0
ще карам накратко че хем сме извън темата хем затрих вече един отговор ...

значи,ти НИКОГА ДО СЕГА НЕ СИ ШОРТИЛ ПУТ ПРЕЗ ЖИВОТА СИ,но спориш с мен и ми казваш,че не съм прав?
   май българщината в теб проговаря от време на време.
що, не може ли да знам как работи двигател с вътрешно горене ако не съм правил основен ремонт на колата си сам? не изпадай в догматизма да издигаш на пиедестал един вид знание и опит и да отричаш всичко останало.


 не знам защо всеки път повтаряш,че при голям скок ще има пропуски,след като този "проблем" съм го написал в първия постинг!и ти продължаваш да го "натекваш" ,се едно не съм го написал и дори все едно не го знам?
  разбираш ли кво е риск/риуард рейшио? тва е  колко пари ще направиш,ако познаеш ,срещу колко пари ще загубиш,ако "случайно" не познаеш. то ако среброто скочи до 35 $ за 2 месеца,аз знам как и 500% да се направят,ама ако не скочи,кво правиме?булкана казва,че търси нискорискова доходност,а от продаване на АТМ пут (маскимално въображение) , по блага работа аз не знам.... нищо,че си чел,че продаване на опшъни носи колосален риск.... тва НЕ Е ТАКА,когато не спекулираш с тях!
напротив, написах и по-горе че риска е ограничен. и нарочно натякнах че късия пут не е нищо друго освен продажба на застраховка срещу спад в цената на среброто. ако цената му падне губиш а ако се качи не печелиш. Цената на пута е наградата за това че носиш риска и неучастваш в печалбата. Има си и предимствата, особено при тази цена - брях то било 60% имплайд волатилити.


    приташ ме как да шортиш пут,че не ти дават?много е просто- купуваш един фючър и шортиш срещу него КОЛ ! тва ти е кавърд кол и съм сигурен,че брокера ще ти разреши това!ЕДНО И СЪЩО Е!
   а тва,че има тъпи брокери,които разрешават кавърд колове,а не дават да направиш синтетика (в случая  гол пут) е достатъчно условие,да се  позамислиш дали пък да не си смениш брокера.
    в доста от книгите,които съм чел,съм попадал на абсурда на недъгъвостта на човекшкия мозък да сменя домейн.нали си спомняш,че ти говорех преди време да този "проблем" , макар и да бе за съвсем други неща. ето ти го и тук- навсякъде го има.
  та,чета колко е "опасно" да се шорти пут,в следващата глава чета колко голямо предимство е да се използва кавърд кол ,а накрая на книгата вече за "напреднали" СЪЩИЯ АВТОР ОБЯСНЯВА СИНТЕТИКИ ,една от който е,че кавърд кола е едно и също,като кейкед пут!!!!! демек, тва е опасно,после,онова е БЕЗопасно и накрая тва е равно на онова....
   и ти си доказателство,как попадаш в този "капан" . ако бях написал- булкане,като си купиш сребро,няма да е зле да шортиш някой кол срещу него,че да си ограничиш риска ,тогава ти ниървана щеше да кажеш,че не е лоша идеята.
обаче като го представих като шортене на пут,ти подскочи да казваш,колко е опасно!
 и въпреки,че СЪМ СИГУРЕН,че знаеш,че кавърд кола е равен на голия пут,не само се палшиш от пута, а дори ме питаш как да го шортиш,щото брокера не ти дава,след като знаеш,че може да го изиграеш като кавърд кол!
  та тва е А и Б на азбуката на опшъните,че ТОВА е равно на ОНОВА,ама ех тази смяна на домейн......
 
за редките случаи когато трейдвам нещо ползвам стандартна банкова сметка  през която мога и да купувам продукти на борсата (акции,  опции, сертификати) но не и да шортвам. та въпроса ми беше технически през къв брокер може да се мине. знам че можеш да структурираш къс пут като къс кол и фючърс ама нали и късия кол е къс, та технически ми трябва някъв онлайн брокер.

а що се отнася до обвинението ти,че го давам шороко с процентите,нали ти казах НЯКОЛКО ПЪТИ ДА МЕРИ ,ВЕДНЪЖ ДА РЕЖЕШ?
   що не чукнеш на някой опшън калкулатор,ако не знаеш как да го изчислиш на ръка, колко ще се обезцени пута на 30 страйк през ноември,в случай,че среброто стане 35 $?
  как пък реши ,че ще е само 30 % ? на око? щото и аз на око смятам,ама разликата между теб и мен е,че имам достатъчно опит,че да сметна на око и да изкарам приблизителен отговор,а ти се отклоняваш сериозно....
   ето ти лесен приблизителен начин:
  прехвърляш страйка на 24-25 $ и вадиш един месец,или ноемврийския пут на 25 страйк е 100$ ,а  на 24 страйк е 85$ ..... или среадата е някъде около 93 $ ..... или в НАЧАЛОТО на ноември, пута вече ще е изяден от 350 $ ,на 93 $ ,после като сложиш и падане на имплайт волатилити при качване от 30 до 35 $ ,ще бъде някъде към 80 $ ,което е доста близо до 10% изяждане .... а не казахме кога през ноември,ако е в средата на ноемви,вече ще е наяден дори и повече от 10% приравнено към цената на ъндърлайна на 30 долара ,а в края на ноември путя ще струва почни НИЩО ...... някъде към 20 $ или ще си направил 330$ ,което е   тамън 11 $ .....
    а ако смятаме доходност,спрямо инвестиция,тогава доходността в проценти е дори по голяма и от 12% ,защото инвестицията в сребро е 3000 $ ,а в пут на среброто е 3000-350=2650 $ ,защото марджин рикуаярмънтс на пута са равни на цената на ъндърлайна,НО предварително се взима примиума,демек затваряш 3000$ ,но отваряш 350$ ,отделно веднага почват да ти текат лихви върху 3350$ ,докато при купуване на сребро,губиш лихвената база! в момента лихвите са супер ниски и няма голямо значение,но ако бе преди 3 години ДОРИ и това щеше да е ГОЛЯМ ПЛЮС!
 

казах че го даваш нашироко с процентите относно
Цитат на: acen1975

1.ако до ноември среброто скочи до 35 $ ,пута ще се е обезценил с 10% .... хем делтата ще го е наяла,хем времето ще го е наяло....  спокойно ще може да се затвори на 10 % печалба,което е по малко от 12% ,но не забраяй,че се правят за месец,вместо за два.или на годишна база тази печалба ще е 120 % ,докато 12% са за два месеца ил годиншно около 50% .
 
и отгоре на всичко
Цитат на: acen1975

как пък реши ,че ще е само 30 % ? на око? щото и аз на око смятам,ама разликата между теб и мен е,че имам достатъчно опит,че да сметна на око и да изкарам приблизителен отговор,а ти се отклоняваш сериозно....
 
ми аре: (надявам се останалите да не четат че е скучно)
кво значи това дето го пишеш "ако до ноември среброто скочи до 35 $ ,пута ще се е обезценил с 10% "? Ако нещо струва Х пари и се обезцени с 10% след обезценката струва Х-10*X/100, аджеба за мене тва значи че твърдиш че пута ще падне само с 10% до 315  което естествено е твърде малко. та затва рекох да са 30% но, да признавам и тва е малко ма пак е по-добре от твойта сметка.  Ако волатилитито е същото (60%) тогава ако оставащото време намалее до 2 месеца и спота се качи на 35 то цената на пута е над 120 начи си направил 230. начи стават 230/2650% (около 8%). с дълги в среброто си 500/3000%, начи около 16%. Аре, дори и волатилитито да падне на 50% пак тогава пута е 85, значи имаш печалба от 265, тоест точно 10%.

ся пак повтарям, за да не изглежда че твърдя че пута няма смисъл  - пута си има определени предимства но и недостатъчци, тоест има сценарии и то много в които перформва по-зле.
ся реално, аз например си затворих среброто на 32 и чакам нови срещи. купих го на 29.70. Кажи го 200 печалба на тия 100 унции номинал на пута. честно казано не ми се рови колко са путовете сега ама едва ли са  по-добре. като го чукна на калкулатора излиза при вола от 50% -164 (печалба 185) а при 60%- 212 (печалба 140). горе долу същата работа.


Цитат на: acen1975

  стига с тая българищина от рода на " никога не съм го правил,но знам повече от всички,които са го правили"
не е задължително да загубиш едни пари за да осъзнаеш тайм валю-то например. поне така мисля аз ...
честно казано не се обиждам нито на българин нито на българщина ...
поздрави

« Последна редакция: 15 Октомври, 2011, 02:10:34 от nearvana »

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #289 -: 20 Октомври, 2011, 17:40:11 »
0
това с 10% от пута бе техническа правописна грешка и много добре го знаеш.просто говорех спрямо ъндърлайна и вместо да напиша ще бъде наяден 10% от  ъндърлайна,съм написал 10% от пута. случват се и такива неща,не съм безгрешен,само че се вижда,че грешката е правописна,а не калкулативна!
    гледам,видял си колко е било имплайт волатилито в среброто,че дори си обърнал внимание на това,браво за което..... само че като писах,то бе 72 ,а не 60  *valcho*
     сега разбираш ли защо казвах,че коагто въображението на хората е голямо,е много по добре да им продаваш въображение,отколкото да купуват реалност?
  едно съветче от мен- когато смяаташ ка купуваш нещо,а имаш имплайт волатилити,което ти носи над 10% доходност в АТМ опшън ЗА 2 МЕСЕЦА,заебвай ъндърлайна и шорти примиум!
пут опшъна в момента е 240 ,преди 2 седмици бе 350 ..

отвори си в интерактив брокърс акаунт,ако смяташ,че си напреднал с опшъните.ако смяташ,че си в начален стадий,отвори си в опшън експрес. тва са изборите от европа... от сащ имаш много по добри брокери,ама не дават на НЕамериканци да отварят акаунти,и аз не знам защо.
   

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #290 -: 27 Ноември, 2011, 23:56:48 »
0

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #291 -: 08 Декември, 2011, 11:14:04 »
0
Marc Faber: "I Have A Very Special Stock Tip For You. The Symbol Is G-O-L-D"


http://bloom.bg/vBtoWg#ooid=ZjaTM0MzpzJApeTq6S4UzNj65aUnJ_vz
« Последна редакция: 08 Декември, 2011, 11:17:04 от servel »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #292 -: 14 Декември, 2011, 18:16:52 »
0
Днес златото катастрофира съвсем.
И среброто - и то. Да видим nearvana ще купи ли или не :)
*drinks*

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #293 -: 15 Декември, 2011, 21:13:45 »
0
Днес златото катастрофира съвсем.
И среброто - и то. Да видим nearvana ще купи ли или не :)
*drinks*

гледам го декемврийския пут опшън е станал 157$ ....а беше 350$
купуването на сребро чрез продаване на въображение (пут опшън) ,вместо директна покупка на линеен дериватив ( етиеф в случая) си показва плюса ВЕЧЕ за по безрискова доходност.
   при 30 долара сребро тогава инвестицията в пут бе 2650 $ а е донесла печалба от близо 200 $ .печалбата е над 7 % ,ВЪПРЕКИ,че среброто е ПАДНАЛО.
    загубата от директна инвестиция ,чрез купуване на итиеф е 170$ към момента.
   или нетираната разлика от избиране на едното,спрямо другото, е общо 370$ ,което е над 12% повече ..


 

nearvana

  • Гост
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #294 -: 20 Декември, 2011, 00:27:41 »
0
продадох среброто още октомври на 32 при купено 29.70  - написал съм го в поста си още тогава така че 7те процента са си там.
  Да към 15 декември продадените путове са по-успешни.  Обаче  да си изберем един ден който ни изнася и да сравняваме стратегиите постфактум с презумцията че сме държали до тогава не е смислено - спокойно можех да ти напиша края на октомври и началото на ноември при сребро 35долара за печалба от 500 (вложени 3000) от ЕТФ-а,  но тва са спекулации. Факт е че и двете стратегии си имат предимствата и недостатъците. Да не говорим за рисковете от случка ала-МФ глобъл.
http://newsandinsight.thomsonreuters.com/Securities/Insight/2011/12_-_December/MF_Global_and_the_great_Wall_St_re-hypothecation_scandal/
"Fuelling hyper-hypothecation and joining together daisy chains of liability through the pledging and re-pledging of collateral have been banks around the world. Once in the system collateral is being pledged and re-pledged over and over again either through sale and repurchase agreements or re-hypothecation as demonstrated by a review of SEC filings. For instance, Goldman Sachsdisclosed recently that it had re-pledged $18.03 billion of collateral received as at September 2011, Oppenheimer Holdings re-pledged approximately $255.4 million of its own customers’ securities in the same period, Canadian Imperial Bank of Commercere-pledged $72 billion in client assets, Credit Suissesold or re-pledged CHF 332 billion of assets (received under resale agreements, securities lending and margined broker loans), Royal Bank of Canadare-pledged $53.8 billion of $126.7 billion available for re-pledging, Knight Capital Groupdelivered or re-pledged $1.17 billion of financial instruments received, Interactive Brokers re-pledged or re-sold $7.9 billion of $16.7 billion available to re-sell or re-pledge, Wells Fargo re-pledged $19.6 billion as at September 2011 of collateral received under resale agreements and securities borrowings, JP Morgansold or re-pledged $410 billion of collateral received under customer margin loans, derivative transactions, securities borrowed and reverse repurchase agreements and Morgan Stanley re-pledged $410 billion of securities received.   "

interactive brokers :)
хаха, и акаунтите със сребро и злато в МФ глобъл са секвестирани легално и официално се очаква да си получат към 72%!!! Яестито, тия са баси обирджиите:
The trustee overseeing the liquidation of the failed brokerage has proposed dumping all remaining customer assets—gold, silver, cash, options, futures and commodities—into a single pool that would pay customers only 72% of the value of their holdings. In other words, while traders already may have paid the full price for delivery of specific bars of gold or silver—and hold "warehouse receipts" to prove it—they'll have to forfeit 28% of the value.
http://online.barrons.com/article/SB50001424052748703856804577098740322633760.html?mod=googlenews_wsj?mod=googlenews_barrons


etf-a вероятно е подобен шит, но аз го минавам през етф на една банка в швейцария която има по-добър рейтинг от юбиес и креди суис щото има гаранцията на кантона цюрих (което й дава ААА рейтинг).

за среброто и златото май става или физическо, или добиващи компании

... So while we appreciate the fundamental and technical reasons for why gold stocks are underperforming, the sinking feeling we have is that as synthetic exposure in the form of CDOs has surged in the past decade, allowing more and more retail investors to foolishly believe they are invested in "actual gold" (and not paper claims thereof), this has acted as a grand distraction preventing those who want real exposure in the form of controlling the underlying asset from expressing their interest in the right way. Because all it would take is for banks with a glut of credit money to bid up all the gold miners, and thus control the entire physical gold supply chain, at which point the "distraction" of precious metal ETFs can simply go away.

Our advice, as always, stay away from ETFs: they are nothing short of what synthetic CDOs were back during the credit bubble years. And take advantage of relative mispricing between fake (ETF) and real (miner) asset representation.

http://www.zerohedge.com/news/did-gld-and-other-gold-etfs-kill-gold-stocks

сега го дебна около 25 ама почвам да се образовам и на тема миньори. интересно ако някой има инфо.

хубави празници!!! аз ще разредя малко
живи здрави

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #295 -: 22 Декември, 2011, 17:57:38 »
0
"След като вчера придобихме 2 250 акции на средна цена от 1 576.76 лв. днес бяхме сред продавачите и окончателно се разделихме с акциите на цена от 1 850 лв., или в резултат на действията ни от вчера до днес успяхме да реализираме реална печалба за осигурените лица в размер, надхвърлящ 600 хил. лв., които ще бъдат разпределени по техните индивидуални партиди", каза изпълнителният директор на ПОК "Доверие" Даниела Петкова.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #296 -: 22 Декември, 2011, 18:50:06 »
0
"След като вчера придобихме 2 250 акции на средна цена от 1 576.76 лв. днес бяхме сред продавачите и окончателно се разделихме с акциите на цена от 1 850 лв., или в резултат на действията ни от вчера до днес успяхме да реализираме реална печалба за осигурените лица в размер, надхвърлящ 600 хил. лв., които ще бъдат разпределени по техните индивидуални партиди", каза изпълнителният директор на ПОК "Доверие" Даниела Петкова.
Това мяза на бърза врътка с акции на Еон.
А моменталическото разпределение на печалба по партиди е приказка, която може да мине пред стажант-репортерка на областен стенвестник.-
додо, откъде го изкопа това за тази тема.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #297 -: 22 Декември, 2011, 18:56:39 »
0
Ами няма тема "спекулации", затова тази ми беше най-близка - как се правят 600К за 1 ден :)

*drink1*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #298 -: 22 Декември, 2011, 19:07:08 »
0
Ами няма тема "спекулации", затова тази ми беше най-близка - как се правят 600К за 1 ден :)

*drink1*
Да пием за спекулациите !
 *drink1*

Странно, но снощи Канал 1 чух история за една спекулация също за 600 х. лв.
Разказа я видният борец за правда и справедливост - г-жа  Ахчиева.
Лекари пращат пациенти и техни близки, които са много на зор и са ужасно прищипани, да пазаруват разни медицински пособия в избрана фирма.
Там се давали едни пари с/у ПКО.
Стока - йок. Стоката отивала директно при лекаря. Ма .... каква, откъде  ?  Не питай ?!
СТРУВАЛА многократно по-скъпо, но в подобни моменти.... кой се интересува .

Та, след намесата на властите, хванали им черната каса и се оказало, че лекарят с най-здрава подготовка по спекулациите, "спечелил" за 4 и половина години точно споменатите 600 х. лв.

Тези от ПОК Доверие ми се издигнаха в очите .... за ден  !
Човекът е бъхтал години.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #299 -: 23 Декември, 2011, 05:23:37 »
0
... ;D за ден  !
Човекът е бъхтал години.

А ето как се прави $1 милион за 12 дни :) Съвсем не е за тук, ама като сме почнали..

https://buy.louisck.net/news