Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Валутни курсове и гледане на боб, и карти "Таро"

Злато, сребро - откъде, как и струва ли си

<< < (2/62) > >>

Нико:
В дългосрочен план златото си е най-добрата инвестиция откъдето и да го погледнете.
Много хора мислят, че е късно за покупка, всеки сам си преценява...
За среброто някакви мисли да споделите..Обмислям обръщане на няколко хиляди евро в сребро, но се чудя как да го направя ::)

BulCan:
Слушал съм изказвания на сериозни спекуланти (не се сещам Джим Роджърс ли беше или Марк Фабер), че е по-изгодно да се купува сребро, отколкото злато (това преди около 2 месеца, когато много сериозно се колебаех, дали да не купя инвестиционно злато). Тогава повечето хора ми казаха, че е късно да за "качване на влака" на златото. Да, ама си се вдига. Не знам обаче ако наистина много сериозно потънат големите икономики, дали няма да се смени законодателството - имало е периоди в САЩ, когато е било забранено да се притежава инвестиционно злато.

От гледна точка на съхранение, мобилност, удобство, от всичко което съм видял, най-добре ми изглежда www.godlmoney.com Купува се и се продава по банков път, съхранява се в трезори на VIAMAT  в Цюрих, Лондон и Хонг Конг. Притежава се истинският метал, а не облигации. Възможно най-ниските цени за купуване и цени "на спот-а" в момента за продаване. Таксите за съхранение са в % от закупеното злато (т.е. растат с цената на златото). При желание, може да се получи и физически златото като метал в Лондон с-у допълнителен %, разбира се.

Поговорих си и с Nacheff по въпроса. Той отбеляза, че няма никъква гаранция, че фирмата ще поддържа същите проценти като такси за съхранение или пък цени на изкупуване и за в бъдеще. Иначе са изключително удобни, не зависи човек от локацията си (има само малко повече формалности при регистрация за държави като БГ, но не са проблем). Може да се "вържат" до 5 банкови сметки към тях, както и да се купува/продава в няколко валути.

Има няколко такива фалирали фирми в последното десетилетие, но тази навсякъде я дават да е точна и стабилна, единственната с елемент на държавен контрол (регистрирана е на Isle of Man).

При тях освен злато може да се купува сребро, платина, радий. Ако искате разгледайте сайта и бих се радвал на коментари: www.goldmoney.com

Асене и преди съм те питал за това, помагааааааааааааай с мнения!!!!

П.П. Конкурентната фирма е www.goldbullion.com Базирана е в Лондон и оперира по подобна схема. Там обаче няма опция да може да се вземе физически закупеното злато като метал.

Очаквам коментари, че нещо пак започнах да се колебая...

BulCan:
С Тавекс БГ, проблема е, че всеки сам трябва да си съхранява златото и, че само те го продават и ИЗКУПУВАТ в БГ, а при една силно усложнена ситуация (цитирам Nacheff) "не бих искал да попадна в абсурдната ситуация да съм със семейството си на летището в София/Варна и да обяснявам на БГ митничар, че нося инвестиционно злато".

Imotenbalon:
Асен не вярва на златото , но засега бърка :)

Imotenbalon:




DOW/GOLD Ratio

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия