Автор Тема: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си  (Прочетена 147129 пъти)

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #120 -: 05 Май, 2011, 09:36:35 »
0
The Silver Saga Story Continues   
Part 5 - The Silver Saga Story Continues


Thank You, JP Morgan-Chase!    http://www.moneyteachers.org/Thank+You+JP+MORGAN+CHASE.htm

1. Buy as much silver as you can at the lower price and say "Thank You JP Morgan!"
2. Wait a week or two and watch silver quickly climb to $50-60 per ounce.
3. Do nothing and watch all of your dollar-based assets inflate away by this coming Fall.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #121 -: 05 Май, 2011, 22:34:58 »
0
Айде бе егати и деня, всичко се сипе надолу, не може Трише да е виновен за всичко това. Особено нафтата, среброто и еврото. Световните борсит са станали супер селски, все едно сме се събрали да си ритаме на село и да се лигавим. Да му мислят апърите, блажени са даунърите. Аз отдавна гледам само отстрани да ме не боли главата и да си пазя нервите. Ама по 3 - 4 пункта в за Евро/$ на ден и по десетина долара за нафтата си е катастрофа. Представям си как са горяли стопове  *scare*

nearvana

  • Гост
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #122 -: 05 Май, 2011, 23:20:43 »
0
Да ама видяхте ли какво стана със среброто - от 47 на 39 за една седмица, не всичко е толкова еднозначно както ви се струва.

и от 39 на 47 за 10ина дни. Просто е много волатилно и тва си е. абе луда работа - пуснали са пързалката и посветените прибират големите пари. Тренда ще се обърне ама да видим можем ли да го уцелим кога. Предполагам дъното ще е около 2 седмици преди бернанке да обяви някакъв нов ногу хай-тек QE on demand (може и в комплект с преструктуриране на гръцки дълг - сценаристите няма как да не извадят някое зайче от ръкавите). Естествено GS,  JPM и други подобни ще знаят и овреме ще пазаруват  колкото се може повече и колкото се може по незабележимо.
Това е  златна възможност да се понакупи малко сребро и злато ама да видим дали ще уцелим нещо близко до дъното.
Тъкмо мислех че съм изтървал влака и няма да дойде очакваната яка корекция. Начев, тва може би е дебелата корекция за която говори Фабер през януари. Тоя шанс не е за изпускане.

 Дългосрочно нямам никакво доверие на долара и еврото. И там е влакче на ужасите -  предполагам до края на лятото ще  видим пак еврото за 1.20 долара.


поздрави
 *drink11*




Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #123 -: 06 Май, 2011, 10:50:55 »
0
Аз като гледам картинките еврото най-много да слезе до 1.42 а среброто на 28-30 трябва да се купува ако изобщо отиде там, много абдалско падане, и аз искам да взема малко сребро ама за сега ще гледам 34 ми е много за влизане.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #124 -: 06 Май, 2011, 11:56:29 »
0
Точно така, nearvana, Фабер говореше за значителна корекция (и на златото, май).
Дебнейки и кроейки планове, продължих да чета колкото да установя, че архитектурата на този пазар не ми е ясна.
Металните борси, хайде там да приемем, че нещата са относително ясни.
После идат финансови играчи от първи род: JPM, HSBC, ти си отбелязал   GS (тези последните изглежда са навсякъде, аз точно при среброто не знам каква роля играят). Дори само намеците, че JPM държат най-големите ЕТФ, но същевременно играят някаква много тънка игра "на късо", използвайки неясно какви инструменти, буквално ме парализира.

Играчи то следващ порядък (примерно други големи банки). Могат ли да имат те своя игра. Колкото повече мисля, стигам до извод, че точно на този пазар те просто ще следват най-големите, а парите на "инвеститорите" ще потънат в ЕТФ при надежда за постоянен Ъп. Физическото покритие? За него просто не знам, какво да мисля! Изглежда е някакъв мит.

Не мога да играя с опции (оценки и стратегии). Сещам се само да защитя някоя позиция от по-сериозен спад с някой пут и то ако се намери нещо, което ми се струва, че си заслужава.

Накратко, дрънкам тези неща, защото все повече не харесвам книжното сребро и понеже усещам, че случващото се при него надхвърля моята компетентност. Още повече, някъде по нета прочетох подхвърляния, че се спекулира за възможна роля на среброто в хода на някакви обсъждания по повод идеи за нещо като Бретън УУдс 2.
Щом и политици се намесят, не ми се участва.

При цени между 20 и 30 съм готов за включване, но само във физическо и то като застраховка за бъдещето. Тези момчета са се заели сериозно да разбишкат света и просто не знам, какво да очаквам.
 Още повече, че до един момент тотално бях отписал Щ.Д., ама после дяволът взе да ме дърпа пак, и отново имам някакви доларови неща. Не ме е страх много и аз мисля, че може да видим изненадващи от днешна гледна точка отношения  Е/Щ.Д.
Все пак искам средносрочно да се махам от  него. 

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #125 -: 06 Май, 2011, 12:45:24 »
0
За мен всичко е тръгнало да си идва по местата. Злато с цел под 300$ , долар с цел паритет с еврото, петрол под 30$ и съответно и останалите суровини. Заплахата от Китай вече е притъпена (вероятно скоро комунизма ще залезе и там), талибаните едва ли скоро ще се чува за тях, арабските монархии се разпадат и ще разкрият нови пазари, финансовата криза изглежда е овладяна и QE3 няма да има. Най-вече САЩ за момента не се очертава да правят разходи за мащабни военни действия. За Европа не вярвам в следващите 10 години да се справи с глупостите, които забърка с обединението и допускане на социалисти да управляват някои държави.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #126 -: 06 Май, 2011, 12:56:04 »
0
За мен всичко е тръгнало да си идва по местата. Злато с цел под 300$ , долар с цел паритет с еврото, петрол под 30$ и съответно и останалите суровини. Заплахата от Китай вече е притъпена (вероятно скоро комунизма ще залезе и там), талибаните едва ли скоро ще се чува за тях, арабските монархии се разпадат и ще разкрият нови пазари, финансовата криза изглежда е овладяна и QE3 няма да има. Най-вече САЩ за момента не се очертава да правят разходи за мащабни военни действия. За Европа не вярвам в следващите 10 години да се справи с глупостите, които забърка с обединението и допускане на социалисти да управляват някои държави.

Много смело, но не мога да скрия, че ми звучи подкупващо, обнадеждаващо.
Де да имах твоя оптимизъм!
Наистина си го пожелавам, но с кожата си усещам някаква гнетяща опасност.

Малко съм любопитен, как го поставяш среброто в горната матрица. Златото делено на 16, или пък средна производствена цена плюс стимулираща печалба, което може би е някъде около 10??

Вчера някъде мернах Д. Роджърс вика и той : Петролът свършва!
Дано знаеш разни тайни, които са ми непознати.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #127 -: 06 Май, 2011, 13:07:30 »
0
Сребро на нива 2002г под 10$, но срока там ще е около 3-5 години и за момента направи доста голям спад, което ме кара да го отбягвам.
« Последна редакция: 06 Май, 2011, 13:10:35 от valio1900 »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #128 -: 06 Май, 2011, 18:29:08 »
0
Обаче винаги се появяват непослушни хорица, които обръщат нещата с главата нагоре. Един от тях: http://www.economist.com/node/2876655
 :)

За пръв път чувам за този човек и за теориите му.
Някъде в нета съм срещал мъгляви твърдения за "самозараждане" на нефта, но без абсолютно никаква аргументация.
Интересно!

nearvana

  • Гост
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #129 -: 07 Май, 2011, 00:02:03 »
0
Сребро на нива 2002г под 10$, но срока там ще е около 3-5 години и за момента направи доста голям спад, което ме кара да го отбягвам.

само при реален деливъридж - очистване на икономиката от ексцесивния кредит.  точно кой политик в европа или сащ дава знак че е готов да спре печатницата за безплатни пари за ту биг ту фейл?
 а вече е и достатъчно късно може би - или безкрайно печатане на пари и инфлация или фалит на  сащ и европа. много ми е интересно като фалират колко ли точно ще струват валутите им измерени в реални активи. долар за 1/10тройунция сребро - евентуално само за кратко и то за хартиени тройунции. естествено това не е нищо повече от личното ми мнение

поздрави

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #130 -: 07 Май, 2011, 01:08:35 »
0
Global systemic crisis: Autumn 2011 – Budget/T-Bonds/Dollar, the three US crises which will cause the Very Serious Breakdown of the global economic, financial and monetary system http://www.leap2020.eu/GEAB-N-54-is-available-Global-systemic-crisis-Autumn-2011-Budget-T-Bonds-Dollar-the-three-US-crises-which-will-cause_a6340.html

Тази статия я пействам за тези, които хранят надежда в долара.

Silver pullback is a buying opportunity http://www.marketwatch.com/story/silver-pullback-is-a-buying-opportunity-2011-05-05?dist=countdown

The price of Silver has been manipulated for hundreds of years to force people to use paper and the aristocracy could hoarde precious metals - Една много точна мисъл към 1 статия

И тук идва въпроса централните банкери ли са най-големите абдали, че купуват злато като за последно? http://endoftheamericandream.com/archives/if-it-is-time-to-sell-gold-then-why-are-central-banks-hoarding-gold-like-crazy

Според мен среброто ще надмине $50 до седмици и до края на годината (а според мен е възможно и доста по-рано) да надскочи $60. Аз лично смятам, че ще стигне $80, но това е малко под въпрос, затова залагам на $60. А който иска да купува като среброто спре да пада, след 2 седмици вече ще е на печалба. Естествено това е лично наблюдение, който иска да залага на долара.

nearvana

  • Гост
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #131 -: 07 Май, 2011, 01:19:32 »
0
ок, CME (chicago mercantile exchange) е качила марджина за сребро с 84% за няколко дена. тоест всеки с фючърс позиция в среброто е трябвало да сложи с 84% повече пари като марджин депозит в СМЕ. Тези които са имали проблем с набирането на толкова пари за тези няколко дена просто е трябвало да затворят позициите си. ако са затворили що годе еднакво количество дълги и къси значи ефекта е бил неутрален. ОБАЧЕ не е тайна че банките имат огромни нетни къси позиции и те очевидно в ерата на QE нямат никакъв проблем с ликвидността. тоест затваряни са основно дълги позиции и ефекта беше зашеметяващ. въпроса е дали свърши лавината и дъното беше 34. 

''Remember when earlier we said the CME had hiked silver margins for the 4th time in 8 days? We lied. In fact, what the CME did was to hike margins for the 4th (effective May 5) AND 5th times (effective May 9). That's right, dear reader, in one release, the CME has performed two concurrent margin hikes, which means today's action is the 5th margin hike in 8 days, a previously unheard of event! As of May 9th, the initial margin is $21,600, or 11% of the contract value, while the maintenance is $16,000. This is nothing short of sheer panic at the CME. At this point we can only wonder if the FDR-style precious metals confiscation executive order will come by way of the CME or the FBI.''



 "Gold and silver are tentatively higher after their 2% and 8% falls yesterday. In silver, speculators on the COMEX continue to liquidate en masse after margin was increased a massive 84% and various stop loss levels are hit, leading to further falls in the futures market. Absolutely nothing has changed regarding the fundamentals driving the gold and silver markets and this will likely be another correction in gold and another sharp correction in silver. Silver’s sell off has been vicious but value buyers continue to accumulate silver bullion. Jim Rogers, who arguably has a better track record than Soros in recent years, remains bullish on gold and silver and told CNBC, “if it goes down I hope I’m smart enough to buy more silver." Also, there are reports this morning from the Wall Street Journal and Mitsui that there was decent buying of silver from China at these price levels overnight."

поздрави




antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #132 -: 10 Май, 2011, 20:50:54 »
0
The Last Great Opportunity in Silver and Platinum?  http://seekingalpha.com/article/267531-the-last-great-opportunity-in-silver-and-platinum

That being said, you may want to take advantage of the current situation to buy as many beautiful silver coins and small bars as please your eye. They are beautiful and pleasant to look at, feel and hold.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #133 -: 11 Май, 2011, 16:19:37 »
0

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #134 -: 17 Май, 2011, 23:56:36 »
0
Сорос вече си продаде златото  http://banks.dir.bg/2011/05/17/news8646547.html

Решението му да се освободи от металите вече накара няколко големи хедж фонда да продадат изцяло или частично своите запаси.

Абе рано е да продават, ама някои се водят от чувства, а не от разума си.