Автор Тема: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си  (Прочетена 146466 пъти)

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #150 -: 11 Август, 2011, 21:54:35 »
0
БФБ гръмна при СОФИКС 1950, мисля че същото ще стане и със златото :)

Догодина 1 тройунция ще стигне МИНИМУМ $10 000. В момента никъде няма сигурност и богатите я търсят в златото, макар че и то няма да спаси притежаващите го.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #151 -: 11 Август, 2011, 22:37:45 »
0
БФБ гръмна при СОФИКС 1950, мисля че същото ще стане и със златото :)

Догодина 1 тройунция ще стигне МИНИМУМ $10 000. В момента никъде няма сигурност и богатите я търсят в златото, макар че и то няма да спаси притежаващите го.

Това ми звучи като апокалипсис, императоре. То догодина си е 2012-та де, тъй че май е време за сериозни кредити и луди оргии...

Никога не съм искал да се свързва прякора ми с Римският император Antoninus Pius. Но преди време др. Иванов ме нарече плюс, та след като обясних откъде иде Pius, някои решиха, че съм подвластен на гордостта.
А за 2012 г. - Холивуд влага доста пари да ни убеди, че 2012 г. нещо ще стане. Обаче това няма библейска основа.
Иначе визирах:
Яков 5:3
3. Златото ви и среброто ви ръждясаха; и ръждата им ще свидетелствува против вас и ще пояде месата ви като огън. Вие сте събирали съкровища в последните дни.
,
т.е., че ако човек мисли много за пари и ценни метали ще ги превърне във висша ценност. Иначе не бих препоръчал на никого да тегли кредит в момента.
Лично мнение  :)
« Последна редакция: 11 Август, 2011, 22:50:13 от antoninus_pius »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #152 -: 11 Август, 2011, 23:24:57 »
0
Ми, аз бях толкова убедена, че максимума ще му е някъде 1200/1300. Даже, и това ми беше много. Действителността ме опроверга. Сега, абсолютно съм убедена, че няма да стигне до нива 5000/10000. Дано, този път да се сбъдне убедеността ми. Щото, ако стане, означава, че наистина ще е много зле.
Въпреки това, не ми се връзва, ама никак, да бъде оставено да стигне до такива нива. За да се стигне до там, т.е. да бъде оставено просто така да расте, без да има някакво изказване, без да има някаква намеса, значи все още има за обиране по други позиции. Това което се наблюдава в момента си е чиста проба обиране, дали на борси, дали на форекс, дали просто в спестявания.
То и франка като беше 1.5, казвах: уууу много скАпо...  :D

 *drink11*

P.S. Относно кредитите - просто не е време за кредити. Презумпцията за обезценяване при инфлация, сега е много опасна. Обезценка може да има, съответно лихвата ще е голяма . Но, това все още не е толкова опасно. Страшното идва, когато няма приходи - от заплати, от обороти в бизнеса.
Банките не искат стока вместо вноска.

 *drink11*

« Последна редакция: 11 Август, 2011, 23:29:46 от Muza »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #153 -: 11 Август, 2011, 23:35:51 »
0

Яков 5:3
3. Златото ви и среброто ви ръждясаха; и ръждата им ще свидетелствува против вас и ще пояде месата ви като огън. Вие сте събирали съкровища в последните дни.
,
т.е., че ако човек мисли много за пари и ценни метали ще ги превърне във висша ценност. Иначе не бих препоръчал на никого да тегли кредит в момента.
Лично мнение  :)

Тони,
Не го разбирам. Та това не е нещо ново - ценностна система в част от хората, дрънкаща на пари.
Какво се е променило сега? :)

 *drink11*

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #154 -: 12 Август, 2011, 11:55:58 »
0

Яков 5:3
3. Златото ви и среброто ви ръждясаха; и ръждата им ще свидетелствува против вас и ще пояде месата ви като огън. Вие сте събирали съкровища в последните дни.
,
т.е., че ако човек мисли много за пари и ценни метали ще ги превърне във висша ценност. Иначе не бих препоръчал на никого да тегли кредит в момента.
Лично мнение  :)
Тони,
Не го разбирам. Та това не е нещо ново - ценностна система в част от хората, дрънкаща на пари.
Какво се е променило сега? :)

 *drink11*

Муза,
Като цяло всички белези, посочени от Исус Христос, за второто пришествие са се изпълнили и максимум до 4 години (а възможно е и преди това) ще дойде. Когато човек твърде много отделя внимание на материалните неща, обикновено не може да посвети достатъчно на истински важните неща - връзката с Бог и със семейството си. А натрупаното богатство няма да ги спаси тогава:
„Защото сребролюбието е корен на всякакви злини, към което като се стремяха някои, те се отстраниха от вярата и пронизаха себе си с много скърби” (ст. 10).
Ап. Павел каза, че сребролюбието е идолопоклонство (Ефесяни 5:5) и каза на Ефесяните да избягват всеки, който носи послание за неморалност или сребролюбие (Ефесяни 5:6-7).
Разбира се не казвам, че е грях да си богат, грях е трупането на богатства да стане самоцел, нещо, което хипербогатите правят повече от всякога сега - трупането на злато. Догодона то ще струва поне $10 000.

Skyther,
никога не съм ти се сърдил. Просто като видях името на римският император ми допадна, но не съм се възвеличавал дори в своите очи.  :)

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #155 -: 12 Август, 2011, 14:06:24 »
0
Антониус,

Може и да излезеш прав с прогнозата си над 10хил/унция. Особено като гледаме как се разпада световната финансова структура в момента и как абсолютно всички от политици, банкери, инвеститори и дори обикновения бизнес се съпротивлява неистово да се въведат каквито и да е промени в нея.
Въобще ние хората така затъваме в навиците си, рутината си и в изградените си "представи", че не допускаме и не искаме никакви изменения.

Само, че всяка система/структура стига до своя максимум в развитието си и после блокира и ....... Та очевидно сегашната иконимечска система агонизира и паниката само ще се засилва в следващите месеци и година и всеки инвестотор ще търси своя  "safety haven", кой в злато и сребро, кой в недвижимости или "стабилни" валути. Хаосът ще е голям, може и нашите черги да пламнат. Промените ще стават с голяма скорост и най-опасното е че ще са неуправляеми от хората.

Интересни времена предстоят.  *drinks*

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #156 -: 12 Август, 2011, 14:51:59 »
0
Servel,
Аз лично изложих моя крайно-оптимистичен сценарий за $10 00.
Различни политици впоследно време предупредупреждават за готвени терористични атаки:
http://pressclub.bg/world/north-america/20110201/news-28230
http://novinar.bg/news/otlagat-izborite-v-sasht-zaradi-teroristichna-zaplaha_MTM0MjsyNQ==.html
Сенаторите Боб Греъм и Джим Талент дори предупредиха, че до 2013 г. „терористи“ ще се доберат до биологично или ядрено оръжие и ще го употребят в някоя част на земята
Panel Warns of a Biological Attack by 2013

Според един изследовател на масоните и делата на Рим, скоро точно Вашингтон ще бъде ударен http://www.vaticanassassins.org/2011/04/denver-international-airport-masonic-massive-foreboding-extermination-camp/
Ако това се случи, цената на златото ще включи на I-ва космическа.
Разбира се това са конспиративни теории, затова аз слагам $10 000 за цена на златото след 1 година. Повтарям, това е оптимистичен сценарий.

Тепърва ще гледаме магарии от управляващите. И всичко под надслов Мир и безопасност, като накрая ще бъде предложено и решението - НСР (Нов Световен Ред http://www.burgasnews.com/svetat/politika/31213--nov-svetoven-red-obsazhda-klub-bildenberg-v-ispaniya). Между другото НСР се вижда и на 1-доларовата банкнота - http://www.jesus-is-savior.com/Evils%20in%20Government/Federal%20Reserve%20Scam/satan_on_our_dollar.htm (не е най-добрият източник, тъй като обвинява евреите, а не Рим, но става.).
« Последна редакция: 12 Август, 2011, 16:28:46 от antoninus_pius »

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #157 -: 12 Август, 2011, 21:36:07 »
0
Антонинус,
 
Не го виждам тоя НСР (NWO) да се въведе "планово" да ме прощаваш. Нито билденбергите, нито масоните, нито "илюминатите" (които уж официално не съществуват) отчитат интересите на новите големи азиатски световни играчи.

Няма случай в историята на човечеството "планово" група хора да са сменили обществения строй/отношения. Всякакви сметки, които се правят в момента са обречени на неуспех. Духът е пуснат от бутилката, всяко ритане на тенекиената кутия надолу по пътя я прави само по-голяма и взрива ще е по-неконтролируем. Once upon a time Ленин казал, че революциите стават, когато масите не искат да живеят по старому, и управляващите не могат да управляват по старому - е тоя филм гледаме в момента.

А по отношение на златото, както казват от времето на цар Соломон, няма нещо по-сигурно убежище по време на кризи.

nearvana

  • Гост
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #158 -: 13 Август, 2011, 00:05:38 »
0
БФБ гръмна при СОФИКС 1950, мисля че същото ще стане и със златото :)

1950какво  :D

графиката е цената на златото в швейцарски франка за последната година. не ми мяза на балон ... или поне не в момента на експлозивно нарастване

поздрави

пп последната "вертикала" нагоре е изказването на шефа на швейцарската централна банка че може да вържат франка за еврото ...
« Последна редакция: 13 Август, 2011, 00:07:19 от nearvana »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #159 -: 13 Август, 2011, 00:42:11 »
0
Ами USD, нали е "световната валута" :)







Това с CHF не е ли по-скоро защото хората се чудят къде да завират излишъка си от пари напоследък и се метнаха и на CHF?

Щом и bitcoins се купуват и имаше типичен балон...:


nearvana

  • Гост
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #160 -: 13 Август, 2011, 13:47:04 »
0
еврото и долара са хартийки чието количество се определя от Трише и Бернанки - видно е че и двамата нямат спирка
швейцарците поне засега се опитват да спазват някви правила и съответно валутата им запазва покупателната си способност докато еврото и долара я губят. Една от функциите на парите е store of value ... и хората търсят в какво да спестяват.  Та става въпрос за запазване на покупателната способност а не за инвестиция.
Лично аз не желая основната част от спестяванията ми да са в евро или долари. 

поздрави
 *drinks*

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #162 -: 19 Август, 2011, 13:57:35 »
0
Спекулантите се наакват от кеф :) Когато някой е купил скъпо, трябва да търси друг, да му го продаде по-скъпо и винаги идва един момент на срутване на класическата пирамида - понеже златото не става за ядене (а това големите играчи го знаят), пак малките ще охкат и ахкат и то май съвсем скоро.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #163 -: 19 Август, 2011, 15:05:10 »
0
Спекулантите се наакват от кеф :) Когато някой е купил скъпо, трябва да търси друг, да му го продаде по-скъпо и винаги идва един момент на срутване на класическата пирамида - понеже златото не става за ядене (а това големите играчи го знаят), пак малките ще охкат и ахкат и то май съвсем скоро.


Златото не става за ядене, но хартиените банкноти не стават вече за нищо. Всички големи играчи са закупили страшно много злато. Тепърва следва хипер поскъпване на златото - чак в края на 2012 очаквам да се срине, но тогава следва въвеждане на т.нар. http://en.wikipedia.org/wiki/VeriChip.
Виж какво пише сравнително сериозен вестник като Гуардиан:

Цитат
Но много проблеми могат да бъдат избегнати. Учените препоръчват повишено внимание, когато излъчваме сигнали в космоса, не бива да се разпространява  информация за структурата на нашия организъм – това
може да бъде използвано за разработване на оръжия срещу земляните.
„Всички контакти с чужденци, трябва да се свеждат до разговори за  математика, докато разберем повече за това с каква цивилизация си имаме работа“ – препоръчват те.
Учените предупреждават, че   извънземните вероятно се боят от цивилизации, които растат твърде бързо и са склонни да унищожават други видове. Именно така се развива човечеството.
„Превантивен удар срещу нас е най-вероятен в ранните етапи на нашата експанзия, тъй като по-късно е по-трудно да се унищожи една цивилизация“ – казват авторите.
Възможно е  извънземните да ни унищожат всички в името на запазване на Земята като екосистема.
http://www.guardian.co.uk/science/2011/aug/18/aliens-destroy-humanity-protect-civilisations


Т.е. тепърва псевдо НЛО ще ни атакува, според "учени".

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #164 -: 19 Август, 2011, 15:31:08 »
0
*rofl*
Някой иска ли да се обзаложим, че в неделя няма да има цунами в САЩ?

Цитат
Руски учени: Цунами удря САЩ в неделя!

Цунамито ще предшества апокалиптичните явления през 2012 година
Голяма част от територията на САЩ ще бъде заличена от цунами

Руските учени проф. дфн. Виктория Попова и д-р Лилия Андриянова отправиха страшно предупреждение за катастрофално цунами в САЩ тази неделя. Това стана чрез писмо до агенция БЛИЦ,  в което се казва, че ще има множество катаклизми, които ще предшестват фаталната за много хора 2012 година.  Първото от тях ще е цунамито, което  ще удари източното крайбрежие на САЩ в края на седмицата.

Според учените става дума за събитие с невероятна сила, което ще се случи в периода 21-23 август. По думите им, то ще засегне източното крайбрежие на САЩ, Япония, Австралия и други страни от Европа и Азия.

Прогнозите за 2012 година са разнопосочни. Тогава Земята ще бъде в един от крайните стадии на развитие на човешкото съзнание и органичния свят. Силата на магнитното поле чувствително ще се понижи и ще доведе до редица катаклизми по целия свят. Предвижда се и поява на извънземни цивилизации (ЕТС), които ще предложат единствения път за бягство от катаклизмите.

ЕТС-тата прогнозират три големи световни катастрофи, между които ще има много кратък период от време. Първият предварителен катаклизъм ще бъде предшестван от прекъсване на телекомуникациите – интернет, телефон, радио и телевизия. След това ще дойде ред на катастрофално сеизмологично събитие на територията на Перу. В резултат на цумами териториите на САЩ между Мексиканския залив и Големите езера ще бъдат заличени.