Автор Тема: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си  (Прочетена 147285 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #195 -: 25 Август, 2011, 21:04:26 »
0
Не аз не съм, не обичам когато някой е смятан за най-велик, през целият си съзнателен живот съзнателно съм взимал страната на по-слабият. А за Епъл освен че не съм им фен на продуктите защото са неудобни и прехвалени. На Ай фоните ми харесват само слушалките, здрави са, не мога да го отрека и са качественни, явно някоя китайска команда се е постарала за тях, всичко останало не ми харесва. А и не искам да ме смятат за въздухар. Иделани са за бузести блондинки, даже се чудя защо ли основният им цвят не е розов.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #196 -: 25 Август, 2011, 21:19:43 »
0
QE3s Coming Disaster: Protect Yourself Now   http://blogs.forbes.com/louiswoodhill/?p=185

This week, the Federal Reserve is holding its annual conference in Jackson Hole, Wyoming.  Speculation abounds regarding whether the Fed will launch another round of “quantitative easing” (i.e., QE3) as a way of shoring up the sagging economy and the plummeting stock market.  Let’s pray that they don’t.  QE2 didn’t work, and QE3 wouldn’t work either.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #197 -: 25 Август, 2011, 22:09:01 »
0
Не аз не съм, не обичам когато някой е смятан за най-велик, през целият си съзнателен живот съзнателно съм взимал страната на по-слабият. А за Епъл освен че не съм им фен на продуктите защото са неудобни и прехвалени. На Ай фоните ми харесват само слушалките, здрави са, не мога да го отрека и са качественни, явно някоя китайска команда се е постарала за тях, всичко останало не ми харесва. А и не искам да ме смятат за въздухар. Иделани са за бузести блондинки, даже се чудя защо ли основният им цвят не е розов.

Ами напротив, Apple бяха слабите... бяха пред фалит. Тогава се занимавах с графика и те бяха - мани ги тия гейски компютри с мишка с един бутон и скапана ОС. Сега обаче същото бих казал за старото PC. Нещо, което никога не съм вярвал, че ще се случи, ама лаптопа ми е Apple....... :) Имаше и един период от няколко години за iphone, когато другите телефони не можеха да се сравняват с него, затова по-късно всички го изкопираха. Преди бях ревностен потребител на Nokia.

nearvana

  • Гост
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #198 -: 26 Август, 2011, 00:19:14 »
0
Ivel, nearvana, да не би да сте пропуснали да купите AAPL през 2009 и да отчетете 400% печалба досега, та така говорите :)


ъъъ, тва някъв аргумент за полезността на продуктите на епъл ли е?  ами не бих си купил нито биг мак нито акции на макдоналдс щото смятам че с успешна реклама и маркетинг се гаврят със здравето на милиони хора. 
за мен джаджите на епъл са просто прескъп, дизайнерски изпипан и крайно ненужен аксесоар.  с удоволствие си купих навремето акции на гугъл и амазон например ... ама епъл не ...  Верно, щях да съм направил 400% ама нямам никакво усещане за това кога тази неразбираема за мене мания ще  свърши и затова седя настрана.

Ивел, мерси за предложението! В момента зяпам кви къщи има в нета - гледах в нета една за 35к точно до Чекотинския манастир http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j123272036620984&f1=details 
ама тва са само спекулации засега.  Обаче има близки роднини наблизо и като си идвам до БГ и се завъртам из района та може да ударим по едно в правец   някой ден *drinks*

поздрави

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #199 -: 26 Август, 2011, 08:34:02 »
0
Там си купиха Кеворкян и Лора Крумова. Много е  хубаво и рекичката е чиста за разлика от Малък Искър. Има и други хубави места наоколо. Удобно е защото има бърза връзка до София когато се наложи, аз до летището стигам по-бързо по магистралата отколкото някой от Павлово или Овча Купел, пробвал съм го с едни приятели от Павлово тръгнахме едновременно за летището - аз бях преди тях там. Да обезателно да се обадиш ще дам координати в лични, ако има въпроси пиши с удоволствие ще отговоря и помогна с каквото трябва. Поздрави !

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #200 -: 28 Август, 2011, 23:12:15 »
0
nearvana по въпроса за къщите - сега точно съм в едно село да си харесвам селска къща с двор.... съвети:
1. не гледай сайтовете, това не е като при апартаментите.
2. В селото сигурно 50% от къщите са за продан, в интернет има 2 обяви - т.е. отиваш на място, питаш и се пазариш, ако решиш.
3. Покупки май няма никакви, така че можеш да се пазариш МНОГО надолу. Аз имам едно село, което си следя по определни причини и съм си записвал обяви от нета 1-2 години за спорта (които вече ги няма). Сега дойдох тук и звъня "вие продавахте по едно време къща" - "да още се продава".
4. Продава се обикновено, когато бабата и/или дядото са отишли на оня свят. Т.е. с всеки изминат час се продават все повече и повече и
5. Цената отива надолу и надолу.
6. Пълна трагедия - днес обиколих малко и положението е трагично - хората са зле, много гадно ми стана. "Продаваме от безпаричие, дедото умря, алабала, имахме 100 прасета, сега само едно" - то по-зле емоционално, отколкото да купиш от ЧСИ. Но има много такива за продан, които като са се споминали възрастните си седят заключени, там терзания няма.
7. Цената - от 8000 до 15000 ЛЕВА за запазена доста голяма къща с 2 декара двор и куп стопански постройки (в по-скъпия вариант - със скорошен ремонт на покрив, идеални улици и т.н.). Това 35000 е като за англичани 2008ма :)
8. Цигани има навсякъде и ще стават все повече и повече, докато в един момент не  превземат на 100% селата.

Ето снимка от селото, което зяпам:



Днес цял ден съм джапал в реката, кеф. И в крайна сметка отново не съм сигурен искам ли селска къща, леко е депресиращо.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #201 -: 29 Август, 2011, 00:53:59 »
0
Додо гледам картинката си се чудя къде ли тази бара, изглежда ми познато мястото. Вярно е че за селските къщи трябва да се ходи на място, да се гледа, да се разпитва а не по интернет още повече пък чрез брокер. Въпросът е дали си заслужава. Имот в който не се живее постоянно рано или късно се превръща в тежест. А да се появяваш там веднъж на две седмици уж да си почиваш, е не е почивка това, трябва да се бориш с бурените, тревата, ремонти там всякъкви и на края капнал гроги към столицата. Тъпо, според мен. Друго си е ако си живееш леко настрани от тъпата София, но да си имаш всички модерни удобства а да си избавен от суматохата и мърсотията присъщи на големите градове. В хармония с природата, вечери да ти свирят щурчетата а сутрини да се събуждаш от птичките. Да работата по поддръжката на имота никой не я е отменял, но си я вършиш някък между другото когато ти е кеф през цялата седмица и така тя се превръща в удоволствие а не в тежест, както в случая когато си ограничен във времето на уикенда. Съветвам Ви да разглеждате варианта именно за целогодишно живеене. Трябва да започнете с това дали вашата работа или бизнес го позволяват. Това е първа точка, второ ако това се решава помислете за семейството дали за всички членове това ще е добра идея, имам предвид да не пострада кариерата на съпругата, образованието, спорта за децата, кучето няма да обсъждам за него определено ще е добре. Не е лесно да се реши всичко по най-добрият начин особено ако се забодеш в някое село. Няма да говоря повече за себе си как съм стигнал до този извод, там където съм сега ми харесва, е да се не засилите всички насам, че ще станат много маймуните на клона и пак трябва да търся друго място. Ще ми е трудно да намеря друго такова. Както и да е помислете за всичко това, не се оставяйте да Ви ръководят емоциите, лош съветник са те. Определено знам че София Варна и Пловдив с малки изключения не са привлекателни за живене. Особено Варна, просто се чудя как може да са толкова разбити улиците в този град, ако съм му кмет постоянно щях да мисля за суисайд.
« Последна редакция: 29 Август, 2011, 01:00:50 от Ivel »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #202 -: 29 Август, 2011, 11:16:21 »
0

Днес цял ден съм джапал в реката, кеф. И в крайна сметка отново не съм сигурен искам ли селска къща, леко е депресиращо.
Чудесно те разбирам по човешки, но пък се подписвам на 100 % под това, което е споделил Ивел.

Джапането в селската рекичка в зноен летен ден си е кеф, от където и да го погледнеш. Най-вече от позицията на градски човек, който е потопен в една различна и  омръзнала му до болка среда. Джапането в реката у нас обаче става през 3-4 месеца в годината (условно), а пък съм забелязал, че местните никога не джапат.

Тъкмо се връщам от къщата в планината.  Последно време се занимавах с нов пореден ремонт - смених дограмата с нещо по-модерно и резултатът е доста приличен, което ме кара да се чувствам добре. За друго, обаче, иде реч.
В една къща ремонтите  и поддръжката абсолютно никога не свършват. Не винаги добрият резултат е свързан с добри емоции.
В един период от живота си бях склонен да мисля, че все някога ще приключа, през последните години вече свиквам с мисълта, че край няма да има.
Като те "познавам" какъв си - все нещо те бута да направиш нови и нови неща, при това с лично участие, трябва да си ментално подготвен, че ще имаш едно постоянно занимание.
Споделял си, че между другото обичаш да правиш разни неща с ръцете си. В един момент аз също открих, че този вид труд на моменти ми доставя огромно удоволствие. Малко по-късно открих и нещо друго. Има моменти, в които къщата си иска своето и въобще не се интересува от твоя дневен ред.
Миналата година споделих тук и в другия форум за строителните си неволи от предния сезон. Правих нещо по двора, стълбища, градинки и една беседка и отивайки да приема обекта от майсторите през есента открих, че отводняването на беседката никакво го няма. Сезонът свъшил, хората се разбягали, пусто и студено е. Затова пък има сериозен риск да бъде похабен резултатът от сериозен труд и доста разходи да идат залудо.
Независимо от всичко и след сериозна подготовка товаря колата до горе и заминавам като спешна команда за да спасявам положението. С две ръце. Помощ имаше обещана, уж ! Ама не дойде.
Застудя, сутрин имаше дори лед.
Въпреки това юнашки се хвърлям в боя, дори ми се налага да извършвам разни операции, за които нямам необходимата подготовка.  Справям се. Някой би казал, че това е някакво ужкимско основание за  "гордост".
Пък аз започнах да усещам, че в отделни моменти в мен започваха да се надигат сложни чувства към тази къща.
Конкретна дума няма да кажа. Ти ще се сетиш.

Тази година имаше разни събития около мен и едва в началото на август сколасах да се замъкна там за първи път.
Икономически се очертава  огромна глупост стореното до сега от мен.

Има и други неща, но май ми свърши времето ....
По-скоро исках да помогна, но изглежда няма да съм ти много полезен с подобни писания.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #203 -: 29 Август, 2011, 13:17:06 »
0
Като гледам движението на цената на златото нагоре-надолу ми изглежда като яко разтръскване (пресяване през едро сито с големи дупки за да се уплашат всички случайни инвеститори и мислейки, че и тук няма стабилност да бързат да продадат), преди предстоящо рязко покачване в края на 2011 / респ. началото на 2012 г.. А и чух, че QE 3 и QE 4 вече били гласувани и на ход да бъде гласувано е QE 5.
Като гледам как се движи графиката няма да се учудя на още 2-3 резки флуктуации от порядъка на $ 150 - $250 през есента.

Цитат
"Ако безкрайното печатане на необезпечени пари в САЩ не приключи, е възможно в близките десетина години цената на златото да достигне 8 хил. долара за тройунция", каза Белев. Продажбите на инвестиционно злато у нас не регистрират промени в обема си, като в деня на 11%-ното пропадане офисите на "Тавекс" са продали около 4 кг злато. "Големите истерии с продажбите не се срещат рядко, но иначе всичко се движи в нормите от началото на годината", каза Белев. Той не е единственият, който смята, че златото тепърва ще увеличава цената си. Световноизвестните инвеститори Джордж Сорос и Джим Роджърс споделят в техни коментари по темата, че жълтият метал тепърва ще превзема исторически стойности.
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=&article=379735

Аз казах, $10 000 в края на 2012 г. - оптимистичен сценарий.
Все пак догодина не вярвам на много хора да им е до цената на златото.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #204 -: 29 Август, 2011, 13:45:25 »
0
Напоследък пропуснах доста информация.
Изтекли ли са някакви данни от срещата на централните банкери?
Знам, че от тяхните официални приказки нищо не може да се разбере, но все пак !

Гласуването, за което си споменал, кой го е "докладвал" ?

Знаеш ли, нещо друго ме притеснява! Гледам Тавекс  продали  4 кг.  А, колко ли са купили в същото време ?
При толкова категорични прогнози, професионалистите би трябвало да поддържат един нето входящи потоци от физическо злато, иначе много ми се замъглява картината.
Никога не съм вземал страна (отношение) по въпросите на златото. Отношението ми е доста негативно, но животът постоянно ме опревергава.
Трудно проумявам, как този вехт атрибут на идолопоклоннически и фетишизирани вярвания и представи за света на финансите още намира място в битността на парите.
От друга страна това изглежда един вид лакмус за драстичното оплескване на нещата във финансовата област.
Ако приемем, че оплескването е напълно глобално, то златото няма да помогне.

С борда в Бг сложиха намордник на политиците (че и на финансистите и то не само спекуланти) след като се констатира достатъчно убедително, че  нямат качествата, а и морала да се грижат резултатно за здравето на системата. Системата изглежда доста "стабилна" при наличието на надеждна котва.
Дали златото не търси "реабилитация" с претенции да играе котва на издуханите  световни валути?!

Докато все още има и стабилни наред с "издуханите" неща, би могло ..... евентуално и за някакво време.
Ако се окаже, че и общественият договор е  "издухал" и всичко е пред срутване, то може да се превърне в е
ненужно бреме.

Повече въпроси, по-малко отговори. :-((((((
 


Като гледам движението на цената на златото нагоре-надолу ми изглежда като яко разтръскване (пресяване през едро сито с големи дупки за да се уплашат всички случайни инвеститори и мислейки, че и тук няма стабилност да бързат да продадат), преди предстоящо рязко покачване в края на 2011 / респ. началото на 2012 г.. А и чух, че QE 3 и QE 4 вече били гласувани и на ход да бъде гласувано е QE 5.
Като гледам как се движи графиката няма да се учудя на още 2-3 резки флуктуации от порядъка на $ 150 - $250 през есента.

Цитат
"Ако безкрайното печатане на необезпечени пари в САЩ не приключи, е възможно в близките десетина години цената на златото да достигне 8 хил. долара за тройунция", каза Белев. Продажбите на инвестиционно злато у нас не регистрират промени в обема си, като в деня на 11%-ното пропадане офисите на "Тавекс" са продали около 4 кг злато. "Големите истерии с продажбите не се срещат рядко, но иначе всичко се движи в нормите от началото на годината", каза Белев. Той не е единственият, който смята, че златото тепърва ще увеличава цената си. Световноизвестните инвеститори Джордж Сорос и Джим Роджърс споделят в техни коментари по темата, че жълтият метал тепърва ще превзема исторически стойности.


Аз казах, $10 000 в края на 2012 г. - оптимистичен сценарий.
Все пак догодина не вярвам на много хора да им е до цената на златото.

« Последна редакция: 29 Август, 2011, 14:02:37 от nachev »

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #205 -: 29 Август, 2011, 14:15:40 »
0
 
   Извинявам се, май се отклоняваме от темата / въпреки, че в нея присъства изразът "струва ли си" /, но не мога да не си кажа и аз мнението в няколко реда, прочитайки написаното от днес. А пък и съм "на хорцето" :). Ивел е казал верни според мен неща, прагматично и точно. Начев пък както винаги го е описал така, че да го почувстваш и "под лъжичката". Аз за себе си съм решил засега да влагам труд, средства и време до степен, осигуряваща в къщата нормалните удобства за да я обитавам 2,5,10 или 20 дни във всеки период на годината и същевременно създаваща основата за сравнително бързото и превръщане в постоянен дом. А че природата си взима обратно това, което променям с намесата си....опитвам се да не го превръщам в битка / безнадеждно /, а в книга с познание. Ще видим...
   П.С. Начев, знаеш, че "икономически" глупости правим непрекъснато, аз например пуша :) Шегувам се, мисля че разбирам сложните чувства, които се появяват на моменти, ама си има и хубава страна. Поздрави!

   Съжалявам, докато изпратя поста и съвсем объркахме темата.
« Последна редакция: 29 Август, 2011, 14:19:53 от чи-чов-ци »

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #206 -: 29 Август, 2011, 16:25:57 »
0
Начев,
попаднах на статия от 1 автор, който твърдеше напук на изказванията на Бернанаке http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/8726149/Federal-Reserve-chairman-Ben-Bernanke-US-doesnt-need-more-QE.html и  http://www.wealthwire.com/news/finance/1757, че повече стимули ще има и, че QE3 и QE 4 са в ход. За съжаление, мислех, че е в wealthwire-а, ама не е - надявам се да попадна пак на нея.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #207 -: 29 Август, 2011, 17:39:17 »
0
Начев,
попаднах на статия от 1 автор, който твърдеше напук на изказванията на Бернанаке http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/8726149/Federal-Reserve-chairman-Ben-Bernanke-US-doesnt-need-more-QE.html и  http://www.wealthwire.com/news/finance/1757, че повече стимули ще има и, че QE3 и QE 4 са в ход. За съжаление, мислех, че е в wealthwire-а, ама не е - надявам се да попадна пак на нея.


Благодаря ти - напоследък констатирам, че се зачитам в нещо, но бързо усещам, че не..ам нерви и прескачам с досада. Оправдавам сам себе си, че така или иначе не може да се вярва на професионалните  писачи.
Предпочитам да чуя мнения и коментар от определена, отбрана публика от форума тук.

Горе май съм се изказал набързо и леко неясно за златото.
Една изключително силно променяща стойностите си променлива (какъвто беше валутният курс на лева до 1997) се отразява силно дестабилизиращо на цялата система (цялото стопанство). За да се избегнат негативните влияния, валутният курс се връзва за една стабилна котва при определен набор от условия. Често сме коментирали и положителните и отрицателните страни на борда, но винаги при допускането, че котвата остава стабилна. Истината е, че всъщност котвата (еврото) беше относително стабилна за дълъг период от време. А какво значи относително стабилна. Това би могло да значи, че инфлацията в еврозоната остава по-ниска от инфлацията в левовата зона. Не е за пренебрегване и фактът, че левовата зона е пренебрижимо малка в сравнение с еврозоната.
Образно може да си представим това като изкуствено привнасяне на стабилност в една система чрез друга такава.

Ако се окаже, че с дружни усилия политиците и финансистите са "повредили" световните валути макар и в различна степен, но без съществени  изключения и това изкара световната икономическа система от релсите, то възможно ли е златото да изиграе ролята на балансираща котва.
Та, тезата ми е, че не може.

В извесен преходен период, златото (книжно и физическо) може да поеме функцията на парите като складиране (запазване) на стойност.
В един следващ период тази роля може да играе само физическото злато. Но и това ще е измамно.

Най-накрая то може да загуби всякаква стойност, защото освен за дрънкулки със съмнителна красота, то практически няма друго (незаменимо) приложение. 
А на хората няма да им е до дрънкулки.
« Последна редакция: 29 Август, 2011, 20:01:27 от nachev »

nearvana

  • Гост
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #208 -: 29 Август, 2011, 23:02:05 »
+3
dodo, ivel, nachev, мерси за смислените постове относно къщите (и по другите теми също де  ;) ) ... верно е че желанието ми да си купя къща на село е по-скоро продиктувано от емоции а не от разум. като ме подгони носталгията и почвам да прелиствам обявите  *scare*
Додо, много добре го разбирам тва депресивното чувство на село, особено като почне да се стъмнява и е тихо, виждаш че поне половината къщи са празни а в другите едва едва мъждука светлинка. Навява усещане за заник.
В града е друго - нямаш време да усетиш подобно нещо, а дори и да ти стане криво се дигаш я на кино, я на концерт, я на по бира ... заливаш сетивата си с впечетления и забравяш. Ама понякога си мисля че това е като да удавиш нещо истинско в тонове от  външни впечетления ... а това чувство може да е просто когнитивен дисонанс и леко наддигане на завесата на измамата. Истината е че много често  продаваме времето си за пари и се самозалъгваме с куп глупости че всъщност е ок. На село парите леко губят стойност щото нито има къде да ги похарчиш нито някой може да ти види гъзарските дрехи/джаджи или квото и да е, и съответно измамата че си струва избледнява и се прокрадва тъгата че се прекарваме ежедневно ...
депресията е като високата температура - говори за проблем и не е задължително лоша. Човек просто трябва да се вслуша и да потърси причината а не да гледа да се разтуши с бира, екшън, реланиум, шопинг  ....

абе тва си е моя теория и доста на кратко се опитах да я предам така че може и да звучи объркано.
Относно чисто икономическия аспект - 10к лева за къща на село го разглеждам като застраховка срещу някои не толкова нереални сценарии основно изразяващи се в неприятни субстанции летящи към вентилатора.

И на мене 35к евро ми се струваше много та много мерси за потвърждението. Не че съм се засилил вече де ...

Относно златото - просто се отвратих от хартиените пари. случващото се през последните 3 години ми отвори очите как централните банкери трансферират пари от бедните към богатите чрез инфлация. Бяха спасени банките и в сащ и в европа и сметката я платиха всички, особено най-бедните, чрез инфлацията в храните и енергията. Това си беше откровен обир и фарса продължава. Предпочитам златото, защото е защитено от централните банкери. 
Всъщност, най-добре би било да притежавам реални суровини ( горива, храна) но не мога да си го позволя поради високите разходи за складиране и тн.
Алтернативата е ценни метали и земя (и селска къща  :D ) - някаква комбинация от тези неща. Земята е истинското нещо но не е ликвидна, недвижима е и е обект на юридическо мародерстване от управляващите но пък може да те храни, докато златото  е преносимо и ликвидно.
Викате че златото не се яде и няма индустриални приложения ... ами хартиените пари да не би да имат индустриални приложения и да се ядат?
Интересно нещо са парите - всичко мерим с тях, даваме повече от половината си съзнателен живот да ги изкарваме  а покупателната им способност е в ръцете на малцина. Това е рецепта за поробване...

поздрави
 *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #209 -: 30 Август, 2011, 00:21:40 »
0

Nearvana,
Добре си го описал, никак даже не е объркано. :)

Малък коментар...
Дали на пари, дали на злато, все е робуване. Аз лично, не правя разлика. Дори си мисля, че въздействието на златото върху част от хората (не в положителния смисъл)  е много по-голямо от парите. Не мога да си обясня защо е така, но е факт. Зависи все пак, дали са цел или средство. Аз продължавам да не съм фен на златото и най-вероятно бъркам. Макар че, се замислям дали да не си купя една монетка. Както се казва, против уроки, пък и да не съм съвсем капо.  :D

Додо,
Твоето чудене се съдържа, според мен, в отговора на следния въпрос:
Каква е целта на тази къща?
- имаш желание да направиш, сътвориш нещо? Целта е в правенето?
- искаш да имаш къща, където можеш да отиваш за ден, два, три ... +

Ако е първото, като прибавиш и презумпцията за застраховка при апокалипсис (много си падам по застраховките), вземай я.
Ако е второто - всичко написано от Ивел и Начев е едно към едно. Ако все пак, мислиш, че ще ти е приятно и хубаво, както чи-чов-ци, вземай я.
Ако не е това, не си прибавяй допълнително грижи и слугуване на вещ.

 *drink11*