Автор Тема: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си  (Прочетена 146504 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #15 -: 14 Май, 2010, 16:34:45 »
0
гледах го голдмъни, интересен ми се вижда - условията са добри. До колко е кредибилен не мога да кажа - не ми е ясно как и до каква степен се гарантират вложенията, ако фирмата фалира... Предполагам, че не си собственик на конкретно количество злато откакто си си купил там, та въпросът е, че май изгаряш изцяло при фалит.

Ако става дума за по-големи количества, се чуда дали не си струва една разходка до Швейцария, Финландия или Швеция за покупка и влагане в трезор там.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #16 -: 14 Май, 2010, 16:43:41 »
0
с последното не искам да кажа, че непременно фирмата ще изгърми - напротив може да си бачка още 100 и кусур години :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #17 -: 14 Май, 2010, 16:54:19 »
0
Защо сега започна да се говори за инвестиция в Злато. Дори и Краси Петров. Поради очакваната инфлация/хиперинфлация при евро и $. С цел запазване стойността на кеша.

От друга страна, златото, имотите са вид стока. Очаква се, че ще запази стойността си, относително. В същото време, при инфлация, покупателната способност намалява. Печатат се пари, но заплатите изостават, както и приходите на фирми, физически лица, спрямо процента инфлация.

В същото време, няма как, инфлацията да е повсеместна, със същия процент, в световен мащаб. Т.е., това отговаря на девалвация спрямо определена валута Х. Което пък води до дефлация на местните стоки, пак спрямо валутата Х. И понеже тук, вече става въпрос за ЕС и Щатите, няма как да не се отрази на цената на златото в световен мащаб. Тук елиминирам момента на ценово ниво на влизане в "златни" позиции.

Другото предимство е, че парите за минути могат да се трнсферират, в друга държава, в друга валута. Докато при златото не стои точно така. В Бг не знам, да се купува злато. Само се продава.

Сега, остана да знаем, коя е точната валута, че да спрем да му мислим...  :D

Може би бъркам някъде? :)




BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #18 -: 14 Май, 2010, 17:28:15 »
0
Защо сега започна да се говори за инвестиция в Злато. Дори и Краси Петров. Поради очакваната инфлация/хиперинфлация при евро и $. С цел запазване стойността на кеша.


Краси Петров пише тези статии в тандем с основателя на Тавекс, един естонец, забравих му името. Та заради това лекичко ме обхващат съмнения, въпреки, че може и да е прав. Поне до момента е прав.

Другото предимство е, че парите за минути могат да се трнсферират, в друга държава, в друга валута. Докато при златото не стои точно така. В Бг не знам, да се купува злато. Само се продава.

Сега, остана да знаем, коя е точната валута, че да спрем да му мислим...  :D

Може би бъркам някъде? :)

Ами точно Тавекс изкопуват в БГ, техните продукти (монети, кюлчета) на фиксирани по спота цени, ама официално са само те.

Изкушението при goldmoney.com e точно, че можеш да купуваш и да продаваш от няколко валути в няколко валути почти в реално време. Къде си по света няма значение, имаш право на до 5 банкови сметки ако си отвориш акаунт (наричат го "холдинг") при тях. Ако отидеш в друга държава, само изпращаш сканирана някъква битова сметка на твое име (за да потвърдиш местожителство), прибавяш банкова сметка в USD, EUR, CAD, CHF, GBP или GPY и продължаваш да купуваш или продаваш... Голяма работа е изкушението... А и човек трябва да има дисциплината и нервите ако купи, да не продава за един по-дълъг период. Иначе става нещо като Форекс, а аз лично не съм за тази работа...Както и да е, ще гледам да не "спамя" повече по тази тема...
I say what I do and do what I say.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #19 -: 14 Май, 2010, 17:48:46 »
0
Защо сега започна да се говори за инвестиция в Злато. Дори и Краси Петров. Поради очакваната инфлация/хиперинфлация при евро и $. С цел запазване стойността на кеша.

От друга страна, златото, имотите са вид стока. Очаква се, че ще запази стойността си, относително. В същото време, при инфлация, покупателната способност намалява. Печатат се пари, но заплатите изостават, както и приходите на фирми, физически лица, спрямо процента инфлация.

В същото време, няма как, инфлацията да е повсеместна, със същия процент, в световен мащаб. Т.е., това отговаря на девалвация спрямо определена валута Х. Което пък води до дефлация на местните стоки, пак спрямо валутата Х. И понеже тук, вече става въпрос за ЕС и Щатите, няма как да не се отрази на цената на златото в световен мащаб. Тук елиминирам момента на ценово ниво на влизане в "златни" позиции.

Другото предимство е, че парите за минути могат да се трнсферират, в друга държава, в друга валута. Докато при златото не стои точно така. В Бг не знам, да се купува злато. Само се продава.

Сега, остана да знаем, коя е точната валута, че да спрем да му мислим...  :D


Може би бъркам някъде? :)

Според мене е CHF... ама кой съм аз...

Нико

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 8
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #20 -: 14 Май, 2010, 18:27:35 »
0
При търговията с инвестиционно злато няма никакви данъци и такси, няма ДДС-та и т.н..
Виж при среброто е друга бира, там си имаш  ДДС.
Говорим само за инвестиционните злато и сребро с  99.99 чистота на метала!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #21 -: 14 Май, 2010, 23:53:03 »
0
На мен ми се струва че в среброто има потенциал за ръст, но определено най-добрият момент за влизане на пазара е безвъзвратно изпуснат както и за много други неща.  *beer*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #22 -: 14 Май, 2010, 23:55:59 »
0

Според мене е CHF... ама кой съм аз...

...Невидимко! :)

Имаш плюсче от мен! :)

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #23 -: 15 Май, 2010, 00:18:11 »
0
Австралийският долар според мен има потенциал.Австралия все пак е  един от износителите на злато и други ценни метали

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #24 -: 15 Май, 2010, 09:07:47 »
0
Може би сте чули, но ми пратиха това от Райфа:


................................
От няколко дни  стартирахме   нова услуга по продажба и обратно изкупуване на налично инвестиционно златона клиентите на Частно банкиране. Услугата е изключително атрактивна и уникална, защото към момента в България има само предлагане на налично инвестиционно злато. Ние обаче ще предлагаме    освен  процеса на покупка, то и процеса на обратно изкупуване на инвестиционното злато през партньора ни Райфазен Централ Банк АГ.

На този етап предлагаме инвестиционно злато само чрез РЦБ и сме единствената  банка  в България , която  предлага  обратно  изкупуване  .
Работейки с РЦБ можем да предложим  техните артикули, а именно:
•златни кюлчета с тегло 1 g, 5 g, 10 g, 20 g, 50 g, 100 g, 250 g, 500 g, 1000 g и с гравирано лого Munze Osterreich, с тегло на съответното златно кюлче, проба 999,9/ 1000, лого на експерта и производителя Argor Heraeus SA и уникален номер на съответното златно кюлче
или

• златна монета Wiener Philharmoniker  с тегло 1/ 10, 1/ 4,1/ 2, и 1 тройунция и с проба 999,9/ 1000.

Задължително условие за обратното изкупуване на инвестиционното злато е  закупеното от РЦБ злато физически да се съхранява само и едниствено в трезор на Райфайзен във Виена.  За съхранението клиентът не заплаща нищо.

...................................................



regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #25 -: 15 Май, 2010, 10:08:02 »
0
 servel,много интересна информация.Това писмо от Райфаизен БГ,ли го получи и кога ?
 Задавам ти този въпрос защото през годините в който съм следила цената на инвестиционното злато,
 забелязвах една тенденция,че колкото по-скъп е $,толкова по-евтино е златото / не съм никакъв експерт /пиша
 по спомени/ и съм го следила от чисто любопитство,е и като евентуална възможност за инвестиция.
 Смути ме и " От няколко дни  стартирахме   нова услуга по продажба и обратно изкупуване на налично инвестиционно златона клиентите на Частно банкиране. " Не знам да го разбирам грубо - ние гледаме бързо да се освободим от златото ли е или Райфа влиза по-сериозно в покупко-продажбите на инвестиционно злато в БГ ?
А, и защо е това " Задължително условие за обратното изкупуване на инвестиционното злато е  закупеното от РЦБ злато физически да се съхранява само и едниствено в трезор на Райфайзен във Виена.  За съхранението клиентът не заплаща нищо."
 Истината е,че темата ми е интересна,но и нямам професионално виждане по въпроса,но все пак защо се съхранява единствено в трезора на Райфа във Виена,че и без пари / моето изкривено балканско съзнание,щом е без пари има нещо
 
Не знам,но ще ми бъде много интересно да прочета и вашите мнения по въпроса.

П.П Е сега си зададах и още един въпрос-тази информация как да я вържа с все по-лошата позиция на еврото.
       Вече съвсем се обърках. :-[

П.П. Това току що го прочетах  http://forex.investor.bg/?cat=130&id=98085,вече не знам какво да мисля  :-[  :-[  :-[
« Последна редакция: 15 Май, 2010, 11:16:22 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #26 -: 15 Май, 2010, 12:45:54 »
0
На мен идеята на Райфаизен ми звучи като много добър начин да се финансират лесно без да ти дадът реално нищо насреща(имайки впредвид дългосрочноста на  инвестициите в злато).

neo

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Карма: +5/-2
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #27 -: 15 Май, 2010, 13:20:26 »
0
На мен идеята на Райфаизен ми звучи като много добър начин да се финансират лесно без да ти дадът реално нищо насреща(имайки впредвид дългосрочноста на  инвестициите в злато).
Много точно казано .;)

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #28 -: 15 Май, 2010, 13:45:50 »
0
servel,много интересна информация.Това писмо от Райфаизен БГ,ли го получи и кога ?
 

Регатке, това е доста прясна информация - отпреди седмица.

Говорих, казаха ми, че принципа е точно както са го описали в мейла. Комисионни, курсове продава/купува -  не знам в детайли....

Ако желаеш да ти дам лице за контакт, пиши ми на лични, но мисля, че задължително условие е да си клиент на частното банкиране на райфа  ;)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Злато, сребро - откъде, как и струва ли си
« Отговор #29 -: 15 Май, 2010, 14:03:53 »
0
На мен идеята на Райфаизен ми звучи като много добър начин да се финансират лесно без да ти дадът реално нищо насреща(имайки впредвид дългосрочноста на  инвестициите в злато).

От мен,един " + " за това мнение,много логично да е това.
 Все пак си остава въпроса,цената на златото на горе или на долу  :-\

servel,аз от поне пет години се "разведах" с Райфа,е това не означава,че няма да изтанцувам едно танго с тях....
ми тъй де "интереса клати феса",но за сега не виждам къде ми е интереса,все пак благодаря за информацията  *beer*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!