Автор Тема: Рецепти направи си сам рЪнЪта  (Прочетена 94720 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #15 -: 29 Август, 2010, 00:50:16 »
0

Бутилка за сирене - 2 - 2,5 кг

http://helfi.net/products_1.html


elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #16 -: 29 Август, 2010, 01:07:10 »
0
За бутилките е много важно хипохиндриците да знаят/еме къде се събират - от кофите (най-вероятно).

Тук в квартала имаме един известен билкар, който произвежда най-известната-отвара-за-отслабване-на-жени(-чрез-дрисък). Та той със сигурност си вади бутилките от кофите, даже една друга баба от квартала му помага - рови и му носи.

Даже аз подозирам, че ефектът на отварата му не е толкова от самата билка, а от полепналата кофена гадост по бутилките, водеща до дизинтерия или подобни неща и съответно 10 килограма на седмица ефективно отслабване.*drink5*

Значи някой ако ни светне откъде можем да си набавим евтино пластмасови бутилки за еднократна употреба ще е добре :)

Додо, отиваш в първия магазин от тези за по левче и продават всякакви бутилки и тубички от 2 до 20 литра. Ще си бъдат изцяло твои и неизвадени от кофата! Цените са до 5 кинта.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #17 -: 29 Август, 2010, 01:30:49 »
0
А да, с китайска пластмаса, която пуска някаква отрова :)

Трябва да има гаранция, че е за храни.

Аз си харесах това:

http://www.ipoma.com/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=9&limit=1&limitstart=1

10 It   PE   560 mm   320 mm   Milk products   300   14
20 It   PE   640 mm   455 mm   Milk products   200   14

В спихнато състояние не заемат никакво място, интересно каква е цената.. казваш на дедото "искам за утре 5 литра" и заема толкова място, друг ден - "10 литра"

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #18 -: 29 Август, 2010, 01:56:06 »
0
А да, с китайска пластмаса, която пуска някаква отрова :)

Трябва да има гаранция, че е за храни.

Аз си харесах това:

http://www.ipoma.com/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=9&limit=1&limitstart=1

10 It   PE   560 mm   320 mm   Milk products   300   14
20 It   PE   640 mm   455 mm   Milk products   200   14

В спихнато състояние не заемат никакво място, интересно каква е цената.. казваш на дедото "искам за утре 5 литра" и заема толкова място, друг ден - "10 литра"


Дедото няма да знае от коя страна да го отвори, трябва да мине и курс по обучение за прилагане на продукта!  :D :D :D

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #20 -: 31 Август, 2010, 16:25:56 »
0
Има едно такова нещо обаче - като сме свикнали с новите храни, ако се направят по истинската технология са гаднички. Примерно киселото мляко, което си направих тази нощ нещо не ми е апетитно :) При това не може да се яде в същите количества, много по-тежко е, определено сега го чувтсвам в стомаха си, че нещо става  :D

От трите вида (с мляко Био, Президент и Верея) последното е най-вкусно (леко).

Представям си какво ще стане ако е със съвсем истинско мляко. 3 лъжици и почивка. :)

Иначе закваската от Био кисело мляко е хубава - станаха доста гъсти и си имат вкус на истинско кисело мляко.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #21 -: 31 Август, 2010, 16:52:44 »
0
При това не може да се яде в същите количества, много по-тежко е, определено сега го чувствам в стомаха си, че нещо става.


Реклама на Активиа 3



Сега сериозно за киселото мляко. Ако имаш възможност си вземи директно от кравата, прясно издоено, свари си го 15 - 20 минути на пара и го закваси.
Този път не го чакай 4 часа, а след час и половина, два провери дали се хванало, тоест да е започнало да се сгъстява. Ако е така го махаш част от завивките, за да почне да се охлажда постепенно. На третия час трябва да е в хладилника.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #22 -: 31 Август, 2010, 16:54:55 »
0
Има едно такова нещо обаче - като сме свикнали с новите храни, ако се направят по истинската технология са гаднички. Примерно киселото мляко, което си направих тази нощ нещо не ми е апетитно :) При това не може да се яде в същите количества, много по-тежко е, определено сега го чувтсвам в стомаха си, че нещо става  :D

От трите вида (с мляко Био, Президент и Верея) последното е най-вкусно (леко).

Представям си какво ще стане ако е със съвсем истинско мляко. 3 лъжици и почивка. :)

Иначе закваската от Био кисело мляко е хубава - станаха доста гъсти и си имат вкус на истинско кисело мляко.

dodo2, киселото мляко е суровина а не краен продукт.
От него се правят таратор, айрян и други неща но с разреждане с вода или зеленчуци.
Млеката с намалена масленост ни разглезиха и объркаха количествата.
Я изкусай едно бурканче необезмаслено овче кисело мляко.
Не става.
Със сиренето е същата работа.
Преди седмица си взех две бучки узряло необезмаслено сирене смес направо от качето на един дядо Семко.
Едвам го опазих от себе си.
Ама без хлебец не се яде.Тлъсто, тежко и винцето не се усеща приложено по правилния начин.
Често си посръбвам мутеница, направо от онзи странен продълговат дървен инструмент дето я пребиват от бой. Може и да си въобразявам но и по силен, и по хубав ставам /не че има накъде де/
Я някой да сподели как се прави крокмач.От мен млякото, от него технологията, а за дегустации е лесно.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #23 -: 31 Август, 2010, 17:02:29 »
0
Крокмач и Салата с крокмач

:)

Абе забавно е да си прави човек сам нещата, обаче... на ръка е малко досадно.

Няма ли някой да измисли една машина - да се помещава в избата, 20-30 квадратни метра. Пускаш и на входа суровини (мляко, меса, брашно), а на изхода получаваш готови продукти. :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #24 -: 31 Август, 2010, 18:03:57 »
0
Между другото, понеже нямах буркани за киселото мляко, вчера си купих три буркана по едно кило "Традиционна лютеница", която изсипах в мивката, но докато се отмиваше ми направи впечатление, че такава гнус не съм виждал... все едно червено тесто. После погледнах на етикета, в съдържанието има и "картофено нишесте". Много традиционно, особено ако нишестето е било над 50%.

Та... рецепта за истинска лютеница? И без това май сега и е времето :)

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #25 -: 31 Август, 2010, 18:42:45 »
0
Тук е описан целия процес на приготвяне на лютеница.
Не е посочено как са пекли чушките и патладжана, но класиката е на тенекия върху огън (жар), та да добият "опушен" вкус.

Предупреждение: Процеса отнема почти цял ден и не е особено приятен,
но за сметка на това зимата става страхотна комбинация от домашна наденица на тиган и лютеница.Ммм, като се добави и домашно вино...



djudji

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 243
  • Карма: +16/-0
  • Респект: +98
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #26 -: 01 Септември, 2010, 09:59:13 »
0
Додо, като спомена чушки ме подсети...до миналата година пекох чушки и след това ги слагах в буркан...мъчна работа Вече го измислих по-лесно, вкусно и полезно. Почистваш чушките от семето и ги замразяваш във фризера. Така зимата си имаш добре запазени чушчици за ястия и супички. Лошото е, че не стават за салатка  :-\  Този подход се отразява много добре на зелените подправки чубрица, магданоз, копър, целина, мента и др., изброените ги ползвам много затова от тях винаги може да се намери във фризера  :P така запазват и витамините си, и цвета си, а най-важното аромата. Несравнимо е да опиташ прясна чубрица пред сушената, вЕрвайте ми  ;) :P
Friendship is the rainbow between two hearts sharing seven colors: feelings, love, sadness, happiness, truth, faith, secret & respect

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #27 -: 01 Септември, 2010, 12:50:49 »
0
А да имаме си такива неща във фризера. А печените чушки също могат като се опекат да не се слагат в буркани, а във фризера.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #28 -: 01 Септември, 2010, 15:33:47 »
0
......
Та... рецепта за истинска лютеница? И без това май сега и е времето :)
Додо, ако киселото мляко те е затруднило, не се захващай с лютеницата. Отдавна ми е минал мерака и съм преминал на "домашна Олинеза". Пък жената харесва повече домашната на (Сан?) Марко. Е, не е много по темата, ама споделям за нещо от магазина, което много се доближава по вкус до домашното. Поне по моя вкус.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #29 -: 01 Септември, 2010, 16:15:16 »
0
Не бе киселото мляко го засякох по часовник - 15 минути отнема и после N часа. Най-трудно ми беше да намеря три одеяла по това време. :)

За лютеница не знам, ама пеперони ще си направя, само да намеря тези черва кой ги раздава...