Автор Тема: Рецепти направи си сам рЪнЪта  (Прочетена 94737 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #45 -: 07 Септември, 2010, 21:43:24 »
0
Урааа! 10 метра стигат :)  *drink5*

Scyther

  • Гост
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #46 -: 07 Септември, 2010, 21:49:27 »
0
Утре ще взема и ти ги пращам. Питах в магазина, трябва ли да се съхраняват в хладилник, казаха - не. Нямало проблем да се транспортират конвенционално. Пращай на лични координатите, че онези от маската мойтУ ги 'разтребило'... *beer*
« Последна редакция: 07 Септември, 2010, 21:51:23 от Scyther »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #47 -: 14 Септември, 2010, 01:30:14 »
0
терасата ми :)


elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #48 -: 14 Септември, 2010, 03:51:29 »
0
Олелеееее, Додооо! Дори Чикатило е имал по-малка "колекция" !  :D :D :D :P

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #49 -: 14 Септември, 2010, 04:37:21 »
0
Шегичка :)  *drink5*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #50 -: 25 Септември, 2010, 21:35:21 »
0
Додко, прочети това, предполагам ще ти е интересно!

Експеримент със 7 вида българско кисело мляко – резултатите!
http://missby.wordpress.com/2009/01/27/7-kiseli-mleka-2/
 *drink9*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #51 -: 25 Септември, 2010, 22:11:06 »
0
Абе в домашни условия тези експерименти не са точни. Аз в началото нали направих същото. Мерех с термометър за хора, че уж е най-точен и температурата спада изключително бързо. Тази жена докато е напълнила с мляко 12те буркана, първият вече е бил с много по-различна температура.

"а най-добре ще стане, ако си купите жива закваска от лабораторията, която се намира на края на града – по пътя към летището (откъм завод Електроника) в ляво/ Само че трябва да се слага повече отколкото препоръчват на опаковката. Тогава става истинско кисело мляко, като че ли"

Що за лаборатория е това, ще взема да си купя да видим тогава какво ще стане :)

А има и нещо друго. OwnerBG тук нали писа за едно друго нещо, забравих му името - то се подквасва само като се стопли прясното мляко без нищо да му се слага - просто самите крави си имат бацила (лактобацилус лактис май беше). Та предполагам много зависи и от самото прясно мляко, така че киселото накрая е комплекс от бацили и вероятно всеки път става различно.

Аз ей сега тъкмо ще си правя - био прясно със закваска от био кисело. Не мога да открия наблизо кой продава прясно мляко от крава.

Между другото така и не прочетох колко трябва да е точно температурата при заквасване, навсякъде бабините "да търпи кутрето като се потопи". Явно тогава бабите подквасват най-добре, защото пускат и по малко ушна кал вътре. :D

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #52 -: 26 Септември, 2010, 01:08:19 »
0
Абе в домашни условия тези експерименти не са точни. Аз в началото нали направих същото. Мерех с термометър за хора, че уж е най-точен и температурата спада изключително бързо. Тази жена докато е напълнила с мляко 12те буркана, първият вече е бил с много по-различна температура.

"а най-добре ще стане, ако си купите жива закваска от лабораторията, която се намира на края на града – по пътя към летището (откъм завод Електроника) в ляво/ Само че трябва да се слага повече отколкото препоръчват на опаковката. Тогава става истинско кисело мляко, като че ли"

Що за лаборатория е това, ще взема да си купя да видим тогава какво ще стане :)

А има и нещо друго. OwnerBG тук нали писа за едно друго нещо, забравих му името - то се подквасва само като се стопли прясното мляко без нищо да му се слага - просто самите крави си имат бацила (лактобацилус лактис май беше). Та предполагам много зависи и от самото прясно мляко, така че киселото накрая е комплекс от бацили и вероятно всеки път става различно.

Аз ей сега тъкмо ще си правя - био прясно със закваска от био кисело. Не мога да открия наблизо кой продава прясно мляко от крава.

Между другото така и не прочетох колко трябва да е точно температурата при заквасване, навсякъде бабините "да търпи кутрето като се потопи". Явно тогава бабите подквасват най-добре, защото пускат и по малко ушна кал вътре. :D

 :) :) :)
Чувала съм от майка ми, че млякото трябва да е леко по-топло от хладко! Екстра ти го обясних и аз, няма що!  :) ;)

Иди на пазарчето на "Графа" от съседния на църквата тротоар (след пресечката на "6-ти септември") винаги продават едни баби, та поразпитай ... Те носят всеки ден млекце от крави, но трябва да си намериш някоя свястна женица, дето не го "кръщава" много. Там където мълчи науката, идва клюката. Побъбри с бабите, къде за пенсията, къде за цените на олиото и от дума на дума ще стигнете и до млякото.  :)

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #53 -: 26 Септември, 2010, 19:01:40 »
0
Яа..а,колкУ интересно тука! Онази снимка с балкона и надениците направо ме зашемети.
Наистина ли има такова нещо ?!...

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #54 -: 26 Септември, 2010, 19:06:43 »
0
Да споделя със вас че аз си правя кисело мляко тука в Канада. Не, не става точно като българското но не мога да си обясня защо става ( нали я няма тая бактерия). Дали пък не са ни я откраднали *drink5* Преди време се опитвах да коригирам че това дето го продават не е 'иогурт' а кисело мляко. Но им е трудно да го произнесат... ;)

Дядо Мечо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 47
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #55 -: 26 Септември, 2010, 19:48:50 »
0
 *valcho*  Аааа.... сърце юнашко не трае- тая нощ ще прескоча балкона на dodo2 и ще му опоскам мръвките!!!
 *drink1*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #56 -: 26 Септември, 2010, 20:24:23 »
0
*valcho*  Аааа.... сърце юнашко не трае- тая нощ ще прескоча балкона на dodo2 и ще му опоскам мръвките!!!
 *drink1*

 :D :D :D

Ако това наистина е Додовия балкон, следващата акция на Цветанов ще е "МРЪВКИТЕ".  ;) :) :)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #57 -: 26 Септември, 2010, 20:31:58 »
0
*valcho*  Аааа.... сърце юнашко не трае- тая нощ ще прескоча балкона на dodo2 и ще му опоскам мръвките!!!
 *drink1*

 :D :D :D

Ако това наистина е Додовия балкон, следващата акция на Цветанов ще е "МРЪВКИТЕ".  ;) :) :)

Абе да не се изпотрепаме в района.Че и аз стягам едно торбе през рамо.
Тя Лиска не е страшна, ама Мечо  :o
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #58 -: 26 Септември, 2010, 21:08:03 »
0
annvlad поръчай си истинска закваска, вчера ми попадна такова нещо - суха, опакована като сухото мляко, с двете оригинални бактерии (bulgaricus и termofilus) и после си я поддържай :) Вероятно ще я тествам преди да си поръчаш и ще споделя какво е станало.

http://mlm.daflorn.com/Starter-cultures.category

За съжаление балконът не е мой, не си точете зъбите. :)

Но мисля да тествам и колбасите, идва времето на подходящата температура. Обаче аз живея в Лозенец, а тук е страшно прашен въздухът, измислил съм една кретения за сушене, да видим дали ще я сглобя, така че да се филтрира въздухът - луд умора няма :)

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #59 -: 27 Септември, 2010, 02:19:32 »
0
Додич, предварително благодаря но във всеки случай ще опитам. Освен кисело мляко си правя компот от манго ( тоя тип манго го има и в България - големи оранжево зеленикави). Ето един от бурканите:
« Последна редакция: 27 Септември, 2010, 03:10:56 от annvlad »