Автор Тема: Рецепти направи си сам рЪнЪта  (Прочетена 94726 пъти)

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #60 -: 23 Декември, 2012, 19:48:19 »
0
Да изтупам праха от темата.

Кой ще познае за какво се продава това, което е в консервата:


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #61 -: 23 Декември, 2012, 22:58:46 »
0
Пастет или русенско варено - само там каквото и да сложиш, все става. Но предишното ми куче, което по принцип ядеше всичко, не желаеше пастет made in BG.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #62 -: 23 Декември, 2012, 23:50:15 »
0
По-скоро, пастет. Няма парченца месо. :D  Машинното обезкостено е като като каша.


Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #63 -: 24 Декември, 2012, 07:39:25 »
0
За пастет го продават, да ги е...
А го обичах, сега ще трябва или да си го правя сам или да не ям пастет.
Преди десетина години участвах в приготвянето на домашен пастет, май само четири съставки имаше: свареното месо от една глава, сварения черен дроб на прасето, чер пипер и сол; а тези "сурова свинска кожа", "машинно обезкостено месо", гума и няколко Е-та!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #64 -: 24 Декември, 2012, 14:23:46 »
0
Аз по тази причина отдавна избягвам да купувам български неща. А като се сетя на една бригада по соц времето колко русенско варено сме изяли...

Ето ти пастет, "био", и не е много скъп:
http://www.balevbiomarket.com/bio-pastet-za-mazane.html

*drink6*

И още един:
http://www.balevbiomarket.com/bio-pastet-ot-cheren-drob-fegatino.html
« Последна редакция: 24 Декември, 2012, 14:26:05 от dodo2 »

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #65 -: 24 Декември, 2012, 15:32:40 »
0
Русенско варено, телешко с моркови, кюфтенца със сос, телешко с грах, боб с кренвирши... и много други знайни и незнайни консерви съм изял в родната казарма, ама бяха соц и русенското го правеха от свинско месо.
Сега ми стана любопитно, ако има някой, който е бил на бригада в Родопа по соца, да сподели дали и тогава са слагали свински кожи в кренвиршите или  в пастета.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #66 -: 24 Декември, 2012, 23:49:25 »
0
В пастета ("Апетит") имаше четина, всеки я е откривал, докато си е мажел филия. Така че много вероятно да са слагали цели прасета направо  *rofl*

Аз съм бил в консервен комбинат в Карлово и за дълго време не употребявах компоти и сладка :)

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #67 -: 31 Октомври, 2013, 09:17:03 »
0
http://agronet.bg/agro-news/interesni-novini/4112-lekarstvata-na-tzar-grah.html

http://bonduelle.bg/zelen-grah

Фло, какво ти е мнението по въпроса? Забелязах, че ужасно ми се яде грах. Вчера изплюсках 3 чинии и не ме питай какви тътени после. Превърнах се в природен енергиен ресурс. Изглежда не го направих баш както требе, ма страшно вкусно беше. И още ми се яде, ако ще да изкъртя дограмата...
 *drinks*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #68 -: 31 Октомври, 2013, 13:31:24 »
0
http://agronet.bg/agro-news/interesni-novini/4112-lekarstvata-na-tzar-grah.html

http://bonduelle.bg/zelen-grah

Фло, какво ти е мнението по въпроса? Забелязах, че ужасно ми се яде грах. Вчера изплюсках 3 чинии и не ме питай какви тътени после. Превърнах се в природен енергиен ресурс. Изглежда не го направих баш както требе, ма страшно вкусно беше. И още ми се яде, ако ще да изкъртя дограмата...
 *drinks*
Ако си спрял месото от преди време значи,че организма ти дава нишан за недостиг на аминокиселини. Казват,че в граха били много.Да няма газове препоръчват моркови или хляб като се яде грах.Вероятното им действие ,според мен е,че  в тях има целулоза ,която кара манджата да удължи малко престоя в  стомаха,където пепсините преработват белтъчините по -добре и те не постъпват после в червата недобре разградени . Неразградените белтъци стигат до дебелото черво и почват гниене с отделяне на газове. На гниенето може да му се каже и минерализация .Много е важно да се знае обаче,че липсата на газове е симптом за дисбактериоза и влошаване на здравето .Нормалното газоотделяне е част от дейността на фементите.Няма лошо.Прекаляването с подуване вече е проблем -метеоризъм.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #69 -: 31 Октомври, 2013, 19:55:39 »
0
Ще да е точно така, както казваш. Като доказателство за тезата ти с недостига на аминокиселини днес ми се дояде мръвка. И сега съм на свински ребърца на фурна. С биричка естествено, аз от нея най-голям недостиг имам. Ай  *drinks* Но не ми е тъй кеф, както преди. Бе хубаво, ама миризмата ми е тежка, твърде мазно ми е, нещо не е баш както преди. Преди без мръвка не сядах на масата. Жена ми, която е повече по зеленчуците и я бъзиках, че пасе и ако наготви нещо постно и го сложи на масата я питах "Салатата добре, а какво ще ядем?" Сега нещо драстично се промени. Чак се чудя да не съм болен нещо...
Да се върнем обаче на граха. Като малък най-мразех грах. Сега обаче умирам за грах и то не нещо си с грах, а плътно грах на яхния. Къде с месо, къде без, но да има много грах. Пита се в задачата какво толкова съдържа грахът, че толкова да се нуждая от него?
Бонус: Единственото, което далечно се доближава до граха според моите вкусове е млечната царевица. Хайде да те видим, док. Каква е диагнозата?
Поздрави!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #70 -: 31 Октомври, 2013, 21:56:17 »
0
Ще да е точно така, както казваш. Като доказателство за тезата ти с недостига на аминокиселини днес ми се дояде мръвка. И сега съм на свински ребърца на фурна. С биричка естествено, аз от нея най-голям недостиг имам. Ай  *drinks* Но не ми е тъй кеф, както преди. Бе хубаво, ама миризмата ми е тежка, твърде мазно ми е, нещо не е баш както преди. Преди без мръвка не сядах на масата. Жена ми, която е повече по зеленчуците и я бъзиках, че пасе и ако наготви нещо постно и го сложи на масата я питах "Салатата добре, а какво ще ядем?" Сега нещо драстично се промени. Чак се чудя да не съм болен нещо...
Да се върнем обаче на граха. Като малък най-мразех грах. Сега обаче умирам за грах и то не нещо си с грах, а плътно грах на яхния. Къде с месо, къде без, но да има много грах. Пита се в задачата какво толкова съдържа грахът, че толкова да се нуждая от него?
Бонус: Единственото, което далечно се доближава до граха според моите вкусове е млечната царевица. Хайде да те видим, док. Каква е диагнозата?
Поздрави!
Диагнозата е....лакомия :) 
 Майтапя се ей ,да не се впрегнеш.
Един алкохолик ,се върнал от терапия в клиника за лечение на алкохолизъм и го среща приятел:
-Как е, пиеш ,пиеш ли още  след лечението?
-А бе ,да ти кажа ,пак си пия ,но вече с  голяяяямо отвращение. :)
Нещо такова става и с месото,ако не си го консумирал много време.Може и да се натровиш.Така,че карай по малко и яваш в началото.
Върти се из нета практичен съвет как да определим коя храна им харесва на гадинките в червата.Слагаш чинията на височината на корема и заставаш в стойка мирно. Ако тялото ти се наклони напред  ,значи я харесват и става за ядене,ако е назад не става.Мен шише с ракия много ми изменя метацентъра напред :D


Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #71 -: 01 Ноември, 2013, 01:58:49 »
0
 :)
Знаеш ли Фло, вероятно знаеш, но да ти кажа. Човек се познава по чувството за хумор. Особено пък по чувството за самоирония. Човек няма ли ги тези качества е сакат, недъгав, недорасъл или просто бедна душа. Както искаш, така го разбирай. В този ред на мисли уважавам чувството ти за хумор. Благодаря ти за което!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #72 -: 01 Ноември, 2013, 02:19:21 »
0

Върти се из нета практичен съвет как да определим коя храна им харесва на гадинките в червата.Слагаш чинията на височината на корема и заставаш в стойка мирно. Ако тялото ти се наклони напред  ,значи я харесват и става за ядене,ако е назад не става.Мен шише с ракия много ми изменя метацентъра напред :D

 *rofl* *rofl* *rofl*

Аз го знам за дърветата.
Значи, застава се с лице към едно дърво. Ако паднеш назад, значи не е твойто. Ако си праснеш челото в него - твойто дърво е.
И почваш да се зараждаш с енергия.  *rofl*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #73 -: 01 Ноември, 2013, 09:28:40 »
0
Майтапите се вие, ама тенденциите са ясни. Натам вървим заради духовното. Като гледам, основно пенсионери са се ориентирали към духовното, но то е разбираемо предвид това, че твърде слабо са свързани с материалното. Къде с кисело мляко и хляб на седмица, къде без, не е особено атрактивно и вероятно поради това все повече емигрират в духовния свят.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #74 -: 01 Ноември, 2013, 09:55:23 »
0
Слънцеядите,според мен са извънземни,тунинговани в човешки образ и подобие същества ,които  бавно ще завладеят света.Ето сега например в щатите вече до висока ръководна длъжност не може да се докопаш ,ако не си слаб и непушач.Превръща се в норма.Слънцеядите и пасват на нормата.Ако е било толкова рационално за природата на Земята да ядем слънце, Създателя щеше да ни спести червата,бъбреците ,жлъчката и поне черния дроб.Те, слънцеядите- извънземни вече са тук. Всеки хилав непушач ,който не замезва го гледам с подозрение за извънземен произход.Мезето и пушенето ни разграничава от извънземните,а алкохола от животните !Да спасим планетата,като останем хора! *joint* *drink1* *drinks*