Автор Тема: Рецепти направи си сам рЪнЪта  (Прочетена 94712 пъти)

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #75 -: 01 Ноември, 2013, 11:12:39 »
0


РЪнЪта е много полезна тема. Човек е добре да знае повече за храните, но не всеки може да е енциклопедия и учен по този въпрос. Освен това се наблюдава т.н. "прехласване" по тази или онази храна според модата, което не е правилно. Както и не е правилно да се лишаваме от дадена храна, само защото вече не е модерна и е заклеймена като вредна. Прехласването по модерните диети на този или онзи учЕн е все едно да се съсредоточим върху дишането и да вярваме, че благодарение на това живеем. Това, което искам да кажа е отразено добре в следния виц:

Един борец, с уокмен, отива на фризьор. Сяда на стола и
фризьорката започва да го подстригва, но стигнала до
слушалките и го помолила да ги махне. Борецът, обаче,
категорично отказал и фризьорката продължила работата
си от другата страна на слушалките, но пак стигнала до
тях и решила да ги махне на своя глава... Изведнъж
борецът започнал да се олюлява, да посинява и накрая се
строполил мъртъв на земята...
В доклада на полицията за вещите на загиналия, наред с
другото, пишело:
"1бр Уокмен с касета, на която са записани многократно
думите: `Дишай` и `Издишай`..."

За щастие телата ни знаят по-добре от нас какво ни е необходимо. Всички нужди произхождат от телата ни, но те имат и един съществен недостатък - ненаситността. В този смисъл, ние сме роби на нуждите на тялото ни и трябва да се научим да контролираме не от какво то се нуждае, а трябва да се научим да контролираме алчността и лакомията му. Най-важното, което е необходимо да знаем е много просто. Че храненето не е цел, а трябва да сме наясно с целта на храненето. Същото важи за абсолютно всички материални стремежи и богатства като парите, колите, имотите и т.н. Как да не си спомним думите на великия Парацелз, че само дозата определя разликата между лекарството и отровата. В този ред на мисли, всяко залитане по тази или онази храна или диета може да бъде вредно за нас, докато ние си мислим, че си помагаме.
И ако правилно разберем онова с дозата, тогава ще видим колко е безсмислено определянето на една храна като полезна, а друга - вредна.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #76 -: 01 Ноември, 2013, 12:55:20 »
0
То тялото знае какво му е необходимо, но като не му го даваш ами се тъпчеш с боклуци, откъде да го вземат. Затова и не се засищаш, щото тялото така и не намира каквото му трябва и продължава да излъчва сигнали за глад. И ето ти го напълняването, и то с боклуци.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #77 -: 01 Ноември, 2013, 13:44:43 »
0
Всеки си носи сам кръста, Боби. Тъпкането с боклуци е въпрос на личен избор. По-лесно ни се вижда да поръчаме пица с кола или тлъст хамбургер. Обаче това е привидно улеснение, защото с времето започват усложненията. От друга страна стресът също е причина за тъпкане и това е научен факт. И се получава така, че "модерният" и "динамичен" начин на живот носи със себе си негативите на редовно преяждане с боклуци и съответно уврежда здравето. САЩ са типичен пример. Медицината не решава проблемите със стреса, а продава успокоителни, които само усложняват нещата. Медицината не отстранява причините, а претъпява симптомите. Така медиците са се превърнали от лечители в търговци на хапове. Истинските лекари започват лечение със задължителното "Промяна в начина на живот". Хората започват да осъзнават това и селото започва да ги привлича все повече, но пък градът им дава повече пари. Тази дилема, която аз наричам дилема на жабата*, е в основата на нашето "цивилизовано" разбиране за живота. Младите желаят самостоятелност, бързи пари, динамичен живот, блъскат се в града и след години вече болни и уморени от лашкането тръгват да ближат рани на село и да чакат неизбежното. Така си продаваме живота и здравето за пари, а на дърти години си даваме парите за "здраве", поддържано от шепи хапове. И това наричаме "цивилизован начин на живот" или живот в цивилизацията. То е наш избор...

*Дилема на жабата наричам следната анекдотична ситуация:

Събрал лъвът всички животни от гората и им казал:
- Всички да се строят, умните отляво, красивите отдясно!
Само жабата стояла в средата и гледала недоумяващо. Лъвът я попитал:
- Ти какво правиш там? - а жабата отговорила:
- Е, да се разчекна ли?
« Последна редакция: 01 Ноември, 2013, 13:48:01 от Скитър »

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #78 -: 01 Ноември, 2013, 13:49:31 »
+1
Всеки си носи сам кръста, Боби. Тъпкането с боклуци е въпрос на личен избор. По-лесно ни се вижда да поръчаме пица с кола или тлъст хамбургер. Обаче това е привидно улеснение, защото с времето започват усложненията. От друга страна стресът също е причина за тъпкане и това е научен факт. И се получава така, че "модерният" и "динамичен" начин на живот носи със себе си негативите на редовно преяждане с боклуци и съответно уврежда здравето. САЩ са типичен пример. Медицината не решава проблемите със стреса, а продава успокоителни, които само усложняват нещата. Медицината не отстранява причините, а претъпява симптомите. Така медиците са се превърнали от лечители в търговци на хапове. Истинските лекари започват лечение със задължителното "Промяна в начина на живот". Хората започват да осъзнават това и селото започва да ги привлича все повече, но пък градът им дава повече пари. Тази дилема, която аз наричам дилема на жабата*, е в основата на нашето "цивилизовано" разбиране за живота. Младите желаят самостоятелност, бързи пари, динамичен живот, блъскат се в града и след години вече болни и уморени от лашкането тръгват да ближат рани на село и да чакат неизбежното. Така си продаваме живота и здравето за пари, а на дърти години си даваме парите за "здраве", поддържано от шепи хапове. И това наричаме "цивилизован начин на живот" или живот в цивилизацията. То е наш избор...

*Дилема на жабата наричам следната анекдотична ситуация:

Събрал лъвът всички животни от гората и им казал:
- Всички да се строят, умните отляво, красивите отдясно!
Само жабата стояла в средата и гледала недоумяващо. Лъвът я попитал:
- Ти какво правиш там? - а жабата отговорила:
- Е, да се разчекна ли?

Ех, много ясно. То и пушачи колко има, уж интелигентни, ама всеки си мисли че точно на него ще му се размине. Така и с храненето.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #79 -: 01 Ноември, 2013, 13:57:18 »
0
Заби ме в земята, признавам.
 :-[ :D

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #80 -: 01 Ноември, 2013, 22:17:29 »
0
Тъпкането с боклуци е въпрос на личен избор.

Не винаги е въпрос на личен избор.Понякога е  заради промяната на състава на традиционни храни,а промяната на начина на храненето с тях пък е закъсняла или не се осъществява.Например белия хляб. Винаги и от край време българската пшеница се е считала на международния пазар за ниско качествена за хляб и добра за фураж на животните.Това е заради  съдържанието на глутена и е от хилядолетия.Колкото повече е глутена ,толкова повече е ценена пшеницата за печенето на хляб.В Европа италианците и французите ядат най-много бял хляб с високо глутеново съдържание. Какво драстично разминаване с техния начин на хранене ни прави впечатление обаче?Ние пием ракията преди яденето,те я пият след ядене и жулят вино на поразия. Ядат салатата с много оцет или лимонов сок.Какво и е общото с белия хляб на тази традиция? Пиниза е в отмиването на това лепило глутена от червата ,правят го  алкохола и оцета. При нас от време оно пшеницата на практика е  фуражна пшеница с два пъти по-ниското  глутеново съдържание .До около преди 15-20 години не ние било проблем за традицията на храненето,докато знайни и не знайни колективи от многобройните ни " Институти за Щяло и Нещяло" към Селскостопанска академия/ това е паралелен на БАН  картел/не промениха пшеницата във високодобивна и с високо съдържание на глутенhttp://www.iptp-chirpan.org/?page_id=142.Да ама ние още пием ракията за аперитив,после "мааме ляпа".
Накратко ще нахвърля една хипотеза за последствията от консумацията на бял хляб у нас. Глутена е протеин,като лепило лепне .Свързан е с още един протеин(по-точно гликопротеин ) наречен глиандин.Колкото повече е глутена,повече е и  глиандина.В червата глутена слепва власинките на клетките на чревната лигавица,през които трябва да минават смлените хранителни вещества, и те не минават. Глиандина обаче провокира един хормон зонулин ,които иначе е отговорен за пропускливостта на клетъчната стена да отвори теч в междуклетъчните връзки,през който започват да преминават  в кръвния поток големи молекули глутен,молекули от несмляна храна ,мъртви бактерии и токсини.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16635908Настъпват произволен брой заболявания.Зонулинът пък с увеличеното излъчване директно води до  диабет,доказано е.Когато се интересувах от диабета колко са засегнатите преди 20 г. бяха 200 000 души. Сега ,днес 20 г. по-късно населението е с 2 млн. по-малко  и болните от диабет са 520 000. За автоимунните заболявания и рака да не споменавам.
Значи, в заключение препоръчвам ,ако сте големи любители на белия хляб,независимо дали е от магазина или си го печете в къщи,да го консумирате с алкохол по време или след ядене и оцет в салатата.Условно  бих отнесъл и бирата към алкохола ,ама с много големи уговорки. *drinks*
« Последна редакция: 01 Ноември, 2013, 22:47:35 от Фло »

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #81 -: 02 Ноември, 2013, 01:18:27 »
0
Аа, ракията. Пробвал ли си я с киви? Ако не си - препоръчвам ти я. Нарязано киви без нищо повече. Леко киселко като салата от краставици, но и леко сладко. Ако обичаш сладко и солено, може и малко сирене. Разкош!

Пък ако искаш да си угодиш или да блеснеш сред приятели, ето ти една по-специална рецепта.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #82 -: 02 Ноември, 2013, 09:41:28 »
0
Хубав вариант на салата за десерт ,ако е съпроводена с малка ракийка , за преодоляване на глутеновото въздействие,и ако сме се натъпкали с макарони или пица, или пък с голям самун бял хляб преди това .Италианците в такъв случай пият ракия,която  е направена от поне 5 вида ароматно грозде.
Понеже навикът е втора природа,аз си пия ракията все още като   за аперитив,но съм сменил белия хляб с пълнозърнест с морски водорасли при храненето.Предният ми пост за белия хляб  ми навява мисълта  защо в Мексико например диабета е рядкост,а в Камерун няма рак.И на двете места не ядат пшеница.Тезата ми е,че глиандина от високодобивната пшеница води до пропускливи черва и от там до всички възможни заболявания.Българинът е  болен и медицината казва,че днес няма здрави хора,а само такива,които още не са диагностицирани.Освен това медицината  е бизнес.Целта на медицинския бизнес ,като на всеки друг не е благотворителността
а печалбата.Маскиран е като хуманна дейност,но кой ли бизнес не го прави.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #83 -: 02 Ноември, 2013, 13:33:53 »
0
За хляба и аз ям пълнозърнест, грахам, с кълнове и подобни, но на такъв с водорасли не съм попадал. Ако споделиш марка и верига магазини ще го пробвам.
Пробвай салатата с киви за аперитив, а не за десерт. И на мен не ми се връзваше някак, но като я опитах си промених мнението. Само като нарежеш кивито и го опиташ с ракия сам ще се сетиш какво му липсва, дали сирене или нещо друго. Мисля, че ще ти хареса. Сериозно.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #84 -: 02 Ноември, 2013, 16:06:21 »
0
За хляба и аз ям пълнозърнест, грахам, с кълнове и подобни, но на такъв с водорасли не съм попадал. Ако споделиш марка и верига магазини ще го пробвам.

Споделям: (следва продуктово позициониране в текста ;) )така,че  съм предупредил!
Марката на хляба с водорасли е Флосина. Технологията за влагане в храни е фирмена оригинална разработка със съдействието на двама доктори на науката,  учени в областта на медицината и биохимията,още от преди 12 г.Единият от тях тази година е удостоен за  почетен гражданин на град Варна,единствен случай в историята на града за номинация на учен с принос  в развитието на медицината и науката за града.
Хлябът се замесва и пече за сега  само в обекта на Флосина ООД. Тука има  публикувани места ,където може да се намери или поръча:https://www.facebook.com/flosinagastronomy?bookmark_t=page
Главното му предназначение е преодоляване на негативните последствия от консумацията на индустриално произведени храни,с негативно въздействие върху организма от токсини от  храната,околната среда , медикаменти и препарати и  за обикновено и нормално поддържане на здравословното състояние на стомашно-чревния тракт.Има и специфични ползи при диети за отслабване,за преодоляване на стомашни киселини  и ред други,като хипергликемия,хиперлипидимия  и т.н.. Това е функционална храна за ежедневна консумация със съдържание на водораслов екстракт от 5%.Достатъчна е дори само една филийка на ден за оптимални резултати при детоксикация например.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #85 -: 02 Ноември, 2013, 19:44:14 »
0
Разбрах. И разбрах защо си Фло. Видях сайта и магазина, където се предлагат. Не знаех, че е във Варна. Ще го пробвам, определено. ;)

Всъщност днес попаднах на едно филмче, което препоръчвам на всеки, който желае да си помогне сам.
http://www.dokumentalni.com/?p=2177
Не споделям изцяло тезата, но може би на 80%. За мен не е трудно да се лиша от храни като шоколада, сладкото, соленото, мазното, пърженото, млякото дори хляба и всичките изкуствени боклуци като чипс и подобни шитни. Но и не мисля, че каране изцяло на суровоядство, плодове, зеленчуци и техните сокове е точната рецепта. Може би за детоксикация за определен период е добре. Но не виждам нищо лошо в готвеното, стига да е от подходящи продукти например. Месото и рибата - и да и не. По-скоро с мярка и винаги с едно наум за неговия произход. Никога не бива да се забравя целта на храненето и фактът, че ние буквално сме това, което ядем. Ето защо за мен стана задължително да приготвям храната си сам от възможно необработени продукти.
« Последна редакция: 02 Ноември, 2013, 20:37:46 от Скитър »

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #86 -: 02 Ноември, 2013, 20:58:39 »
0
Фло, разгледах, прочетох и имам следните въпроси:
- Какво представлява този извлек от кафяви водорасли?
- Каква е технологията на извличане и какво точно се извлича?
- Не се ли губи от качествата на водораслите при извличането, обработката, месенето и печенето?
- Каква е традиционната употреба на тези водорасли в (предполагам) източната кухня? В смисъл едва ли ги добавят към хляба си, по-скоро към ориза или нещо подобно...
- Къде растат и може ли човек да се сдобие с такива водорасли в естествената им среда в България? Или поне къде може да си купя само тези водорасли в чист вид, които после да си приготвя в някаква рецепта?
Благодаря предварително!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #87 -: 02 Ноември, 2013, 21:43:30 »
0
Готино филмче.И аз не споделям изцяло тезата.Някои неща са интерпретирани  малко свободно като част от резултатите от изследване на  институт по диетология ,но с  малко изменено заключение.Например доказано е ,че  95%  от отслабналите  от диети до 2 г. връщат килограмите.Казаха го и във филмчето. Спестена е една малка подробност обаче,която не им пасва на тезата-хляба! Истинският извод от  проучване  с доброволци ,подложени на диета показва,че 95 % от подложените на диета ,в която няма включен  хляб връщат теглото. Така хляба се оказва  най-важния елемент в диетата против йо-йо ефекта.Обясняват го с продукцията на хормона серотонин ,който е отговорен за ситостта и реакцията на мозъка да спре яденето. Той се излъчва от червата ,но  за да стигне мозъка и да "натисне копчето" да спрем да ядем,заради  конкуренция с много други хормони ,ползва взаимодействието на инсулина,а той инсулина  се излъчва само ,когато има въглехидрати в храната .Така хляба се оказа пак най-важната храна да не пълнеем.Сигурно много хора са разбрали,че без хляб не се чувстват нахранени добре.Този модел го ползвам и аз при отслабване с водорасловите хлебчета.Съдържат овес ,който е богат на триптофан,от който директно се синтезира серотонин ,останалите брашна задействат инсулиновия отговор,който обаче алгината от водораслите малко забавя във времето.Така апетита се изчерпва с малко калории за по-дълго време и с  две филийки с кофичка  кисело мляко се заменя едно от храненията.Спестени са 150-300 килокалории на ден.Така се отслабва здравословно,като калориите взети от храната са по-малко от изразходваните през деня.Елегантен пиниз за поддържане на теглото по здравословен начин.
п.с.Сега видях ,че имаш Скитър нов отговор,докато съм творил тази бележка.Ще ти отговоря по-късно.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #88 -: 02 Ноември, 2013, 23:30:18 »
0
Някои хитринки, за да разберем какъв хляб ядем:

- Ако хлябът при нормални условия (сравнително сухо място на съхранение и при стайна температура) не мухлясва вече седмица - той съдържа консерванти. Както се бъзика един познат адвокат, "нотариалният" хляб трябва да мухляса след 3-4 дни от датата на производство. Чипсовете и бланшираните картофи, които издържат по половин-една година няма да ги коментирам въобще. Киселото мляко, което не става резливо след 72 часа - също. За нещастие, такова е само в моите спомени;
- Лесен тест дали пълнозърнестият хляб съдържа оцветители е да натопим парче от него в чаша с вода. Ако оцвети водата значи, че съдържа оцветители, а вероятността да е само смес от пълнозърнесто брашно тип 1850 и тип 500 е твърде голяма.
« Последна редакция: 02 Ноември, 2013, 23:54:03 от Скитър »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Рецепти направи си сам рЪнЪта
« Отговор #89 -: 02 Ноември, 2013, 23:54:04 »
0
Фло, разгледах, прочетох и имам следните въпроси:
- Какво представлява този извлек от кафяви водорасли?
- Каква е технологията на извличане и какво точно се извлича?
- Не се ли губи от качествата на водораслите при извличането, обработката, месенето и печенето?
- Каква е традиционната употреба на тези водорасли в (предполагам) източната кухня? В смисъл едва ли ги добавят към хляба си, по-скоро към ориза или нещо подобно...
- Къде растат и може ли човек да се сдобие с такива водорасли в естествената им среда в България? Или поне къде може да си купя само тези водорасли в чист вид, които после да си приготвя в някаква рецепта?
Благодаря предварително!
Ще опитам накратко някакво обяснение макар ,че в главата ми се въртят поне 300 страници материал за морските водорасли по тези няколко въпроса.
Хляб с морски водорасли приготвят и ядат от много време французи,шотландци,ирландци и исландци още от 8-ми век.Японците имат поне 10 варианта на сушени  и смлени кафяви морски водорасли като добавка към всички манджи.По-известната от тях е комбу.Култивират морски водорасли от 16-ти век в Токийския залив. Може да се каже,че понеже водораслите извличат всички макро и микроелементи  от морската вода и ги концентрират в себе си към 5000 пъти, то внесени в организма чрез храната му действат благоприятно. Кръвната плазма/водата в организма / е аналог на морската вода по солеви състав,даже е включена в списъка на кръвопреливащите средства.Човешкото тяло се състои от 75% морска вода и докторите казват
" Море,затворено в организъм".Това,като общо представяне.Аз обаче за включване в храни,ползвам само това ,което е разрешено от европейските здравни норми и обявено като натриева сол на алгиновата киселина Е -401.Алгиновата киселина  със солите си е полизахарид ,който изгражда клетъчните стени на водораслото. Същата работа върши целулозата за сухоземните дървета например.Та в клетките на водораслото няма целулоза ,ами алгинат. Извлича се  от много отдавна и традиционно се ползва като хранителна добавка,главно като желиращо средство.Веганите например не ядат желатин,а предпочитат алгинат,защото не е от животински произход.Вчера им беше международния празник ,да ги поздравим на патерица *drink1*Извличането на алгината от водорасловите клетки не е особено трудно и самият процес води до добро и пълно пречистване.Най общо първо се третират със солна киселина/имаме си я в стомаха, не е нещо страшно/и после алкална екстракция със сода/ натриев карбонат/,филтриране,после калцифициране с калциев хлорид ,отново чистене  и промиване,после конверсия до чиста алгинова киселина.Става на желе подобно на безцветна медуза,пак промиване и после третиране пак със сода до натриев алгинат,който сушат ,мелят и пакетират.Това е цялата работа.Използва се във фармацията като носител,свързващо вещество и понякога и  като активна субстанция.В медицината при трансплантация на клетки,защото имунната система е толерантна към алгината .Друг пример за медицинско използване: сега рекламират едно американско лекарство против стомашни киселини по нашите телевизии-Гавискон,с този алгинат е.
Ние  имаме добър ресурс от кафяви морски водорасли Цистозира,това дето ми е на аватара.Включени са в списъка с лечебните растения забранени за  бране обаче,като блатното кокиче и са след него в списъка.Притежават много ценни биологично -активни за човека свойства ,например противовирусно  имуномодулиращо действие.Това ,което нямаме е научен потенциал относно макрофитите и интерес на науката и държавата към този природен ценен ресурс за фармацията,козметиката и хранителната промишленост.Поначало българската държава винаги си е докарвала народа до положение "вода гази-жаден ходи" Извлекът от водораслите,които ползвам е от внос.Не,че не знаем или не можем да го правим на световно ниво.Нямаме право.5000 лв е глобата ,ако ни срещнат пазвантите с китка от 1 килограм ,като излизаме от морето.За домашно ползване предвид  липсата на условия за пълно и надеждно пречистване не ти препоръчвам да си правиш опити,нито с такива от природата ,нито с тези от дрогериите,казват им КЕЛП.
Сега малко за хляба дето го печем с извлека от морски водорасли.Трайността му е 4 дни при 25 градуса.Няма консерванти ,оцветители и подобрители.Мухлясва след това,и понеже се яде цяла седмица препоръчвам да се държи във фризера или хладилника.Размразява се сам  за час -два без промяна на вкуса.Комбинацията от 5 вида  брашна  има няколко цели,някои описах по-горе. Маята е 0,5 % добавя се и малко квас ,захар и сол в следи.Няма добавени мазнини нито естествени нито изкуствени.Понеже се пече във форми ,те се омазняват да не залепват.Температурата на печене не влияе на алгината,както и дълбокото му замразяване,това му свойство се използва и при сладоледи даже.Като се предъвква малко повече се усеща повишена лепкавост,което е пхризнак,че хидратира и разпъва молекулата.В стомаха  конверсира в неразтворимата алгинова киселина,която свързва вода в червата  1:300. Действието му в стомашно-чревния тракт е 9часа.Недопуска в кръвния поток 75 % от мазнините  и въглехидратите приети едновременно с него.