Общи > Предложения за конфигурации, раздели, администратори и модератори

Основния минус на плюсовете и минусите

<< < (6/6)

Собственик 31:

--- Цитат на: dodo2 в 31 Август, 2010, 15:54:18 ---...... Да, ама не.

--- Край на цитат ---
...........
Стига си копирал Петко Бочаров, ами купувай докато е време 8), че утре двойни или ще свършат ;) *valcho*

BulCan:

--- Цитат на: Собственик 31 в 31 Август, 2010, 15:30:58 ---Според вас българите са най-зле, най-голямите завистливци и т.н. Ето прочети предпоследния пост на Барбарон. Тука нещата, като ги изкарвате толкова трагични, защо постоянно пишете в този форум и гледате имотите тук. Персонално и теб мога да попитам, като си толкова черноглед сривльо и убеден влогар, защо се интересуваше от един голям апартамент във Варна строен от испанци? Ако имота за теб не е инвестиция, а влога е, защо ще си набиваш парите в тухли и бетон? Вие вместо да прославяте България и да работите за нея и нейния имидж, постоянно бълвате змии и гущери и си държите парите в банката да не се минете.

--- Край на цитат ---

Ами малко народи са толкова завистливи (като цяло населението), мога да ти го кажа отговорно и от опит (бил съм в 134 града в 36 държави на 4 континента, в 3 държави и не помня колко града съм живял, в още една съм прекарвал не повече от 20 дни подред, ама като ги събереш, правят над 2 години - любимите ти САЩ), а пък ти си мисли каквото си искаш.

Персонално да ти отговоря - интересуваХ се от един апартамент във Варна, първо защото е на 50 метра от моя, второ, защото смятам, че качеството му е по-високо от 90% от всичко построено в БГ. Вече не се интересувам, имам други планове за семейството си. Не съм толкова черноглед за България - няма да потъне, общо взето мисля, че ще изплува до някъква степен. Относно влоговете - какво толкова те дразнят те или по-скоро хората, които ги притежават? Да, смятам, че по-доброто място на едни примерно 180 К евро ако са в БГ е в банка на 7% лихва, а не в тухли и бетон. Това теб притеснява ли те нещо? Кой гледа в паницата на другите в случая? В един момент тухлите и бетона, които имаме с жена ми даже могат да ни се окажат излишни. За мен лично една инвестиция в НИ в Канада е далеч по-перспективна (няма да споря с теб за тамошния пазар, защото ти си много по-в час с него). Докато решим дали, какво и къде да купуваме, парите могат да си събират 7% в БГ банка. Ако имотите в БГ бяха ликвидни и се вдигаха стабилно с 10% годишно, бих инвестирал и в БГ, но не са. Най-важното е ликвидността. При един нормален развит пазар (такъв не мисля, че е имало някога в БГ и, че ще има в близките 20 г.) среден срок за продажба на имот е 20-30 дни (един приятел "щеше да получи инфаркт от притеснение", че му отне 2 месеца да си продаде къщата). Всичко останало е "запек". Смятай каква индикация за един имотен пазар е да кесят обяви по 2 години. Това си е мое мнение, понеже попита персонално. Не претендирам да съм прав и не агитирам никого да не купува имоти в БГ, всеки да си прави какото му се иска и каквото може.

Форумът ми е интересен, заради участниците в него, има много интелигентни, полезни, знаещи и забавни люде.

dodo2:
Петко Бочаров не го е патентовал. То имаше и една гнусна реклама на Глобул, където един мазен тип казваше "Добър ден" или "Добро утро" ама след нея вероятно не си спрял да поздравяваш?

Ако купя нещо, то няма да е за спекулация или с цел продажба след 1 милион години на печалба, а заради разнообразие или временна неадекватност. Защото човек трябва да е наистина неадекватен, да даде 100 или 200К за нещо в БГ, а не да си вдигне чукалата.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия