Автор Тема: Основния минус на плюсовете и минусите  (Прочетена 44254 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Пускам темата, не защото ми дреме колко минуса имам, а защото все повече се набива на очи поставянето на минуси, без значение какви реплики, мнения или тези съм представил. Доколкото знам, когато се наберат 5 минуса, мнението се скрива.
Тогава представете си че са ми наслагали няколко минуса защото просто на някой не му харесва мнението ми, въпреки че то е точно или вярно. Получава се така че се цензурира мнението заради прищевката на някой или заради това, че не му харесват тенденциите на движение на пазара. Това поставя плюсовете и минусите в незавидната ситуация на цензура ма мнозинството които подкрепят определена тенденция /в случая на снижаване на цените/. Може съвсем скоро да има паритет или обратен превес. При всички случаи не е правилно да се цензурира по този начин. Човек трябва и има право да чете многопосочни мнения. Разбира се съм за цензурирането на обидни и нецензурни изрази. Но защо не се помисли поставянето на всеки минус или плюс, да е след анализа и одобрението на модераторите.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #1 -: 31 Август, 2010, 11:04:07 »
0
В много голяма грешка си, че някой слага минуси заради "тенденциите на пазара".

Това е все едно като не си се къпал една седмица, да твърдиш че сутрин хората в автобуса до Лъвов мост те отбягват и гледат да седнат по-надалеч, защото си бил ъпър. :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #2 -: 31 Август, 2010, 11:13:54 »
0
Искаш ли да цитирам мнения, които с нищо не са заслужили минуси освен с позитивната прогноза за цените? Мисля че са доста и само ще напълня темата с излишна фактология. Ето ти едно типично оптимистично мнение за движение на пазара, което е с два минуса. Защо ли са минусите? Нещо обидно или нецензурно виждаш ли? Аз виждам единствено обидени от предстоящия ръст.

Цитат на: Собственик 31 в 29 Август, 2010, 10:07:08
Аз пък не мога да разбера защо толкова много хора ще трябва да купуват имоти. Няколко десетки ще закупят по около няколко хиляди и готово. Как на запад лендлордове държат по стотици и хиляди жилища? Няма да измисляме топлата водя я. Пък че то ще си има и достатъчно от новите българи от бившите републики и макета и кви ли не? Божидар ще оправи нещата. И тогаз кво ще се случи на имотите- ценово излитане.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #3 -: 31 Август, 2010, 11:29:54 »
0
Пак ти казвам, не е заради "тенденциите на пазара".


Тук му е мястото да ти напиша един виц:

Един човек бил много набожен, всеки ден се молил по три пъти на ден на Господ без почивка по половин час. Бил фермер обаче от години жито не никнело на неговата земя. Всичките му съседи се радвали на богата реколта само на неговата нива не оцелявало житото. Жена му умряла от туберкулоза, всичките деца се споминали от тиф.
Човекът отчаян със сълзи на очи коленичил погледнал небето и се просълзил:
- Защо Господи, защо ми причиняваш това???
В този миг Господ отвърнал:
- Не ме кефиш бе, ко--ле, не ме кефиш!

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #4 -: 31 Август, 2010, 11:39:38 »
0
Добре, да приемем че не ги кефя, което разбира се ми е пределно ясно, защо обаче минусите и плюсовете се слагат на определени мнения, а не да кажем на профила? Какво е виновно самото ми конкретно мнение за това че аз не кефя някого?
Виждам, че когато нямаш аргументи, просто си голословен и казваш "така е" или "не е така"  и слагаш някой виц за гарнитура с което спечелваш радостта на хиеновите кучета.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #5 -: 31 Август, 2010, 11:46:56 »
0
Ето ти едно типично оптимистично мнение за движение на пазара, което е с два минуса. Защо ли са минусите? Нещо обидно или нецензурно виждаш ли? Аз виждам единствено обидени от предстоящия ръст.

Цитат на: Собственик 31 в 29 Август, 2010, 10:07:08
Аз пък не мога да разбера защо толкова много хора ще трябва да купуват имоти. Няколко десетки ще закупят по около няколко хиляди и готово. Как на запад лендлордове държат по стотици и хиляди жилища? ...


Виждам, че от много четене голяма попара се е получила в главата ти, затова не усещаш къде, кога, с какво прекаляваш. Ето тук с горните абсурдни, глупави твърдения си подразнил хората. Даже е чудно, че са само два минуса - сигурно защото на много тук им е писнало да ти реагират и просто вече игнорират твоите писания. За тях си вече не "лъжливото", а "заядливото овчарче", и дори ако напишеш нещо разумно, го игнорират.
А вица е много тъп, не ме кефи :)
......................
Ами Барбароне, ако мнението според теб е абсурдно обори го напиши контратеза, а не просто да слагаш минуси. Кое е абсурдното? Че има хора които могат да купят стотици жилища наведнъж ли? Или че като влезем в Шенген няма да сме привлекателни за всякакви африканци и араби, както и за хиляди българи зад граница?
Между другото глупаво е точно ти да ми наливаш акъл, като използваш много повече обиди и нецензурни изрази от мен.
Да не говорим, че винаги ти предизвикваш диалога между нас и се заяждаш. Ако толкова държиш да си говориш с мен и да се заяждаш, да те поканя на гости, барем на живо да ти е по-интересно преживяването. *drink5*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #6 -: 31 Август, 2010, 11:49:01 »
+1
Собственик 31,
Откривам с изненада (изненада само донякъде  поради причина, че всъщност не те познавам, но съм повлиян от общото настроение), че последните ти два поста звучат доста човешки.
Единствената ми забележка е, че си нарекъл "твърдението" на Муза абсурдно.
За мен е очевидно, че постът на Муза след съвсем дребна редакция става напълно издържан. Смени съчетанието "дефлационна спирала" с "рецесионна спирала" и нещата се намесват.
Тук не се представят трудове в писмен вид с цел хабилитиране на лицето от строга атестационна комисия.
Предполага се, че си говорим приятелски. Това значи, че дори понякога е допустимо да побъбрим, че не се страхуваме от някои лапсус, дори не невинен. Ако подхождаме една идея по-приятелски и гледаме по-отворено, тези неща се решават едва ли не сами.

Маранди се интересува от темата за имотите не на последно място, а основно заради своя консултантски бизнес. Това налага по-задълбочено и амбициозно вникване в темата и владеене на материата на едно доста по-високо ниво. Предполага се и е нормално, че ние с теб не сме там.

Вижда се, че написаното от него те е респектирало. Не визирам формата на изложението, а съдържателната страна. Усетил си я, разбрал си я и много добре знаеш, че той е прав.
Отговорът ти е кротък, нормален, разумен.

Не винаги е така, обаче! Има случаи, в които ръсиш доста гадни обиди без абсолютно никаква причина и без това да е предизвикано по какъв да е начин.
Оттам се наслагва отношение.
Ако в следващ момент напишеш нещо вярно и стойностно, то може да остане нечуто или невярно оценено.
ЗАЩОТО СМЕ ХОРА! Освен рационални същества ние имаме и емоции.
Компютри или може би богове биха били в състояние да извадят и оценят положителното и ценното от писмата ти и да сложат заслужени "плюсове". Хора ще те подминат с мълчание или директно ще те декорират  с "минус". Това не е ненормално. Такива сме направени. Огледай се и ще забележиш, че много често човеците не търсят с поведението си  някаква ясна и видима полза за себе си, а единственото, което ги мотивира, е  да нанесат вреда или болка на отсрещния. 
Нашите форума са много добра илюстрация за едно такова поведение.

Обичаш да се позоваваш на НСИ и да черпиш аргументи от неговата информация.
Нямаме друга и сме длъжни да ги четем и да се съобразяваме.
Истината е, че особено в областта на имотите, нещата не трябва да се вземат много буквално.
Много пъти съм изтъквал, че целият бранш е в един много начален етап на развитие и има да извърви още дълъг път. Това включва и осмисляне на начини и подходи за промени (вкл. нормативни и законодателни), така че статистиката да се захранва с достоверна информация.
Сега нещата там са доста условни.




nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #7 -: 31 Август, 2010, 11:53:16 »
0
Постът ми се забави, междувременно е изписано доста и смисълът в началото се е изгубил.
Под два последни поста разбирам следното:
- отговорът ти до Маранди в тема "Време за ръст"
- първи пост по тази тема.
 

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #8 -: 31 Август, 2010, 12:00:45 »
0
До голяма степен съм съгласен с теб Начев. Особено с това, че се наслагва отношение. И понеже пиша в раздел озаглавен предложения за конфигурации и модератори, давам предложението да се слагат плюсове и минуси на профила на участника, а не на неговите мнения, точно заради тенденциозното отношение.  Самите мнения няма какво да се оценяват. Ако са нецензурни или обидни, нека се изтрият. Само, че обидни е доста широко понятие. Аз мога да се обиждам на срива примерно. ;)
Отностно НСИ, не мисля че сухи данни за броя продажби от агенцията по вписванията могат да се манипулират. По невярни са данните за ценовите равнища, където не знам откъде ги черпят, след като всички продажби се сключваха фиктивно на данъчна оценка.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #9 -: 31 Август, 2010, 12:14:47 »
0
В тази тема са причините, довели до появата на + и - на постовете.

Смятам, че когато изчезнат причините, тогава трябва да се премахнат и "+" и "-".
В сегашният му вид модерирането е възможно най-демократично, дори и при 5 минуса поста не се трие, а само се "свива" и всеки, който желае може да го прочете.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #10 -: 31 Август, 2010, 12:29:25 »
0
В тази тема са причините, довели до появата на + и - на постовете.

Смятам, че когато изчезнат причините, тогава трябва да се премахнат и "+" и "-".
В сегашният му вид модерирането е възможно най-демократично, дори и при 5 минуса поста не се трие, а само се "свива" и всеки, който желае може да го прочете.

.............
Питанката е затова, защо да се свива като няма нищо лошо в самото мнение? Хората ще го подминат по невнимание, защото се е свило. То не се е свило само, а е свито от модератора който отчита автоматично броя на минусите, а не дали самото мнение е добро или лошо.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

localhost

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +2/-3
  • Респект: +11
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #11 -: 31 Август, 2010, 13:27:34 »
0
В тази тема са причините, довели до появата на + и - на постовете.

Смятам, че когато изчезнат причините, тогава трябва да се премахнат и "+" и "-".
В сегашният му вид модерирането е възможно най-демократично, дори и при 5 минуса поста не се трие, а само се "свива" и всеки, който желае може да го прочете.

.............
Питанката е затова, защо да се свива като няма нищо лошо в самото мнение? Хората ще го подминат по невнимание, защото се е свило. То не се е свило само, а е свито от модератора който отчита автоматично броя на минусите, а не дали самото мнение е добро или лошо.


Ами карай по-позитивно, не обиждай хората и минусите ти сами ще изчезнат.
И не парадаирай с неща които нямаш или не разбираш.


Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #12 -: 31 Август, 2010, 13:37:06 »
0
Никога не парадирам с неща, които нямам. Това е доста глупаво. За обидите си прав, но за позитивността не си. Аз съм от малкото позитивно настроени относно пазара. ;)
Естествено не очаквах, че някой ще ми отговори по същество. От конкретните мнения които визирам темата постоянно се измества към моята персона. Ето това показва субективизма на плюсовете и минусите по отношение на личността която ги пише а не по същността им. Както и да е не очаквах някой да обърне внимание на моето предложение. Може би това ще се случи за в бъдеще при поредното недоразумение и силно разминаване между самото мнение и наслаганите плюсове или минуси.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #13 -: 31 Август, 2010, 13:48:26 »
0
В тази тема са причините, довели до появата на + и - на постовете.

Смятам, че когато изчезнат причините, тогава трябва да се премахнат и "+" и "-".
В сегашният му вид модерирането е възможно най-демократично, дори и при 5 минуса поста не се трие, а само се "свива" и всеки, който желае може да го прочете.

.............
Питанката е затова, защо да се свива като няма нищо лошо в самото мнение? Хората ще го подминат по невнимание, защото се е свило. То не се е свило само, а е свито от модератора който отчита автоматично броя на минусите, а не дали самото мнение е добро или лошо.


Сахибчо, разбирам огромното ти желание да бъдеш четен и нуждата ти да ти се обръща внимание, но ако хората искат да прочетат нещо, няма да го "подминат по невнимание", защото се е свило, повярвай ми. Даже един нов посетител, който не те познава би кликнал точно на свито мнение аджеба да види по каква причина е свито. Аз лично не съм ти поставял минуси. До преди няколко дни те бях сложил в игнор и в такова положение минусите и плюсове не могат да се поставят, т.е. не може да се оказва влияние на постовете на потребители, които са игнорирани, така, че системата е измислена доста добре. Откакто взе съсвем да изперкваш и да пишеш за "юдео-хазарската" пасмина и "марионетките на Барбарон" (видях ги в цитат на съфорумец) се развеселих и ти махнах игнора да се забавлявам и аз малко :) :)
I say what I do and do what I say.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #14 -: 31 Август, 2010, 13:54:42 »
0
Мани ги юдеохазарите-те управляват Уолстрийт,  МВФ, Световната банка и в частност тебе :D. Игнора не го отричам, добър е но аз не го ползвам, защото не съм като щрауса и заравянето на главата. Аз критикувам незаслуженото слагане на минуси и плюсове на определено мнение поради личността която стои зад него, а не поради качеството на самото мнение, което ги обесмисля. Благодаря, че не си ми слагал минуси! *drink5*

П.П. интересна теза е, че един нов участник от любопитство би разгледал първо свитите мнения. Тогава пак се обесмислят плюсовете и минусите. Изказването ти е в моя подкрепа. Или тогаз по добре да са с обратен знак. Вместо минуси, ако имаш негативно мнение да слагаш плюс, за да има по малка опасност да го свият и да стане по-читаемо :)
« Последна редакция: 31 Август, 2010, 14:02:38 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.