Автор Тема: Основния минус на плюсовете и минусите  (Прочетена 44253 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #15 -: 31 Август, 2010, 14:02:01 »
0
Пускам темата, не защото ми дреме колко минуса имам, а защото все повече се набива на очи поставянето на минуси, без значение какви реплики, мнения или тези съм представил. Доколкото знам, когато се наберат 5 минуса, мнението се скрива.
Тогава представете си че са ми наслагали няколко минуса защото просто на някой не му харесва мнението ми, въпреки че то е точно или вярно. Получава се така че се цензурира мнението заради прищевката на някой или заради това, че не му харесват тенденциите на движение на пазара. Това поставя плюсовете и минусите в незавидната ситуация на цензура ма мнозинството които подкрепят определена тенденция /в случая на снижаване на цените/. Може съвсем скоро да има паритет или обратен превес. При всички случаи не е правилно да се цензурира по този начин. Човек трябва и има право да чете многопосочни мнения. Разбира се съм за цензурирането на обидни и нецензурни изрази. Но защо не се помисли поставянето на всеки минус или плюс, да е след анализа и одобрението на модераторите.

Спама трябва по някакъв начин да се филтрира, реши се, че да се трият постове не е демократично (даже и твоите), затова след доста дълги разисквания се оформи (с одобрението на мнозинството) системата на плюсове и минуси. Ограничи се така, че да не може един и същи потребител да ти клика в-у поста и да го свива. Минусите ти не идват от състоянието на пазара на НИ в БГ или от тенденциите, ами единственно от естеството на постовете ти. Хубаво е човек поне малко да умее да се погледне безпристрастно отстрани и да стопли защо много съфорумци му цъкат минуси, е най-лесно е да си го обясниш, че си голям пич и всички ти завиждат или се страхуват от мненията ти :):):)

Модераторите нямат време да правят "анализ" на всяка твоя "мъдрост". Това е форума, ако ти харесва - пиши, ако не - "hit the road".

I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #16 -: 31 Август, 2010, 14:03:25 »
0
N.B. Една от големите заблуди е, че щраусите си заравят главите - такова нещо не съществува. :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #17 -: 31 Август, 2010, 14:08:17 »
-3
Ти отдавна си хванал пътя Булканчо ;) Така здравата си го хванал, че отиде чак при Абенаките.
Поздравче *drink5*
...........................
.
Hit the road Jack!

Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #18 -: 31 Август, 2010, 14:44:28 »
0
Питанката е затова, защо да се свива като няма нищо лошо в самото мнение? Хората ще го подминат по невнимание, защото се е свило. То не се е свило само, а е свито от модератора който отчита автоматично броя на минусите, а не дали самото мнение е добро или лошо.

Nachev е отговорил много точно на въпроса.

ЗАЩОТО СМЕ ХОРА! Освен рационални същества ние имаме и емоции.
Компютри или може би богове биха били в състояние да извадят и оценят положителното и ценното от писмата ти и да сложат заслужени "плюсове". Хора ще те подминат с мълчание или директно ще те декорират  с "минус". Това не е ненормално. Такива сме направени. Огледай се и ще забележиш, че много често човеците не търсят с поведението си  някаква ясна и видима полза за себе си, а единственото, което ги мотивира, е  да нанесат вреда или болка на отсрещния. 

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #19 -: 31 Август, 2010, 15:15:20 »
0
Ти отдавна си хванал пътя Булканчо ;) Така здравата си го хванал, че отиде чак при Абенаките.
Поздравче *drink5*
...........................
.Hit the road Jack!


Сахибчо, всеки си има път в живота и си носи кръста. Същността на форума е да се обменят и обсъждат информация, мнения. Мен като нещо ме интересува - просто питам, винаги се намират достатъчно благоразположени съфорумци да изкажат обективно тяхното мнение и не в един случай са ми помагали при вземане на едно или друго решение. Много по-полезно е да се научи нещо, отколкото да се покаже на останалите колко "ниски топки" са. Естественно хората се дразнят от откровенно невежество и тогава възникват спорове, които са неизбежни, но пак си има нормални начини и за водене на такива - излагане на факти, малко майтап и пр. Теб наистина не мога да те разбера - имаш си семейство, имаш си работа, имаш си имоти, от какъв зор изобщо се палиш толкова и бълваш с-у "влогари", "невъзвращенци", "не-купуващи" и пр. Всеки си прави каквото си иска и не е нито твоя, нито моя работа да "осъждаме" решения. Жалко, че "не е преди 1989 г. и не си от ДС", а? Да натръшкаш половината форум по лагери и в затвора :):):) Ама си щял да погледнеш "дали пък няма някъква буква в закона, дето можеш да ги докладваш". :):):) Живей си живота, чети си книгите (това е много добре), движи си нещата, ако има какво да споделиш във форума - сподели, ако има какво да питаш - питай. Ама просто един спам, че ръстежа идвал, защото на теб така ти е изгодно изглежда глупаво. То и на мен ми е изгодно да се вдигнат цените на НИ в БГ, че имам още неща, които бих продал при нов балон, ама не спамя форума.
I say what I do and do what I say.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #20 -: 31 Август, 2010, 15:30:58 »
0
Ами, растежа идва, не защото на мен, на теб или на някой друг му е изгодно, а защото както писах вече гледам статистиките на НСИ.  Освен това има дискусия за цените, където всеки излага тезите си какви са тенденциите. Какво лошо? Или като някой си мечтае за имот на цената на крава, аз да го коткам и успокоявам такали? Това за ДС го казах спонтанно, не защото искам да вкарвам някого в лагери, а защото ми омръзна вие емигрантите постоянно да оплювате Родината. Според вас българите са най-зле, най-голямите завистливци и т.н. Ето прочети предпоследния пост на Барбарон. Тука нещата, като ги изкарвате толкова трагични, защо постоянно пишете в този форум и гледате имотите тук. Персонално и теб мога да попитам, като си толкова черноглед сривльо и убеден влогар, защо се интересуваше от един голям апартамент във Варна строен от испанци? Ако имота за теб не е инвестиция, а влога е, защо ще си набиваш парите в тухли и бетон? Вие вместо да прославяте България и да работите за нея и нейния имидж, постоянно бълвате змии и гущери и си държите парите в банката да не се минете.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #21 -: 31 Август, 2010, 15:36:25 »
0
Цитат
СТОПАНИН ... Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
29-08-2010 - 16:25:16
А, Тортко, ама ти се събуди, поднесе закуската на абенаките на които прислужваш или направи един курс с таксито и закара богатите ти съседи китайски емигранти на работа и седна на компа. Размириса се чак зад проклетия океан, дето те дели от бащино огнище. Нормално е да си ми малко нервничък и намусен. Тука ние сме си добре, не слугуваме на никого и вечер си говорим на български спокойно под астмата на собствения имот в присъствието на всичките ни роднини-и млади и стари. SORRY
Злобни, завистливи, примитивен САХИБЧО, кажи сега - плюс или минус заслужава такава реплика?
.............
Ами разбира се че заслужава минус, както и много реплики на Тортко и твои, включително последната. Точно затова аз поставям въпроса за всяко отделно мнение, а не какво впечатление съм създал у някого.

Впрочем, кой е тоя Стопанин... .??? ;)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #22 -: 31 Август, 2010, 15:38:59 »
0
Ами, растежа идва, не защото на мен

Абе баш на теб ти се иска и на още 3 милиона - кеф им е да си мислят, че са милионери (по-точно стохилядници), защото имали били апартамент в панелка. Те няма да продадат някога, но е хубаво чувството да знаят, че хем "на служба", хем "богати". Поне такива бяха настроенията през 2007-2008ма.

Изброй 10 причини, заради които според теб е хубаво цените на имотите да растат? И поне една допълнителна, която да показва защо е хубаво да растат с по 30% на година.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #23 -: 31 Август, 2010, 15:47:33 »
0
Най-добрата причина е че когато има ръст на имотите има ръст на икономиката. Инфлацията е добър сподвижник на добре работещата икономика. Това не си ли го мярнал в учебниците? Виж до сега какво беше - имотите бяха спаднали временно, но в добавка всичко не върви и бизнес и туризъм и икономика и производство. Добре че голямата депресия е кратко временно състояние, а имотите като децата - винаги растат :)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #24 -: 31 Август, 2010, 15:54:18 »
0
Посоката е обратна според мен. Все едно "като ни нагрее Слънчице, ни става топло; ако се нагреем с печка, следователно ще се появи Слънчице". Да, ама не.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #25 -: 31 Август, 2010, 15:58:17 »
0
...... Да, ама не.
...........
Стига си копирал Петко Бочаров, ами купувай докато е време 8), че утре двойни или ще свършат ;) *valcho*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #26 -: 31 Август, 2010, 16:29:37 »
0
Според вас българите са най-зле, най-голямите завистливци и т.н. Ето прочети предпоследния пост на Барбарон. Тука нещата, като ги изкарвате толкова трагични, защо постоянно пишете в този форум и гледате имотите тук. Персонално и теб мога да попитам, като си толкова черноглед сривльо и убеден влогар, защо се интересуваше от един голям апартамент във Варна строен от испанци? Ако имота за теб не е инвестиция, а влога е, защо ще си набиваш парите в тухли и бетон? Вие вместо да прославяте България и да работите за нея и нейния имидж, постоянно бълвате змии и гущери и си държите парите в банката да не се минете.

Ами малко народи са толкова завистливи (като цяло населението), мога да ти го кажа отговорно и от опит (бил съм в 134 града в 36 държави на 4 континента, в 3 държави и не помня колко града съм живял, в още една съм прекарвал не повече от 20 дни подред, ама като ги събереш, правят над 2 години - любимите ти САЩ), а пък ти си мисли каквото си искаш.

Персонално да ти отговоря - интересуваХ се от един апартамент във Варна, първо защото е на 50 метра от моя, второ, защото смятам, че качеството му е по-високо от 90% от всичко построено в БГ. Вече не се интересувам, имам други планове за семейството си. Не съм толкова черноглед за България - няма да потъне, общо взето мисля, че ще изплува до някъква степен. Относно влоговете - какво толкова те дразнят те или по-скоро хората, които ги притежават? Да, смятам, че по-доброто място на едни примерно 180 К евро ако са в БГ е в банка на 7% лихва, а не в тухли и бетон. Това теб притеснява ли те нещо? Кой гледа в паницата на другите в случая? В един момент тухлите и бетона, които имаме с жена ми даже могат да ни се окажат излишни. За мен лично една инвестиция в НИ в Канада е далеч по-перспективна (няма да споря с теб за тамошния пазар, защото ти си много по-в час с него). Докато решим дали, какво и къде да купуваме, парите могат да си събират 7% в БГ банка. Ако имотите в БГ бяха ликвидни и се вдигаха стабилно с 10% годишно, бих инвестирал и в БГ, но не са. Най-важното е ликвидността. При един нормален развит пазар (такъв не мисля, че е имало някога в БГ и, че ще има в близките 20 г.) среден срок за продажба на имот е 20-30 дни (един приятел "щеше да получи инфаркт от притеснение", че му отне 2 месеца да си продаде къщата). Всичко останало е "запек". Смятай каква индикация за един имотен пазар е да кесят обяви по 2 години. Това си е мое мнение, понеже попита персонално. Не претендирам да съм прав и не агитирам никого да не купува имоти в БГ, всеки да си прави какото му се иска и каквото може.

Форумът ми е интересен, заради участниците в него, има много интелигентни, полезни, знаещи и забавни люде.
« Последна редакция: 31 Август, 2010, 19:01:27 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Основния минус на плюсовете и минусите
« Отговор #27 -: 31 Август, 2010, 16:34:55 »
0
Петко Бочаров не го е патентовал. То имаше и една гнусна реклама на Глобул, където един мазен тип казваше "Добър ден" или "Добро утро" ама след нея вероятно не си спрял да поздравяваш?

Ако купя нещо, то няма да е за спекулация или с цел продажба след 1 милион години на печалба, а заради разнообразие или временна неадекватност. Защото човек трябва да е наистина неадекватен, да даде 100 или 200К за нещо в БГ, а не да си вдигне чукалата.