Автор Тема: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените  (Прочетена 58958 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #165 -: 20 Септември, 2010, 23:06:45 »
-4
Абе стига с тази F1, в България има само 1 формула която има значение!
С2–НО5–ОН
Сипи 2 ха още 5 охаааааааа.
И когато всички ти казват НЕ няма да стане не си ли задаваш въпроса дали не си в заблуда. А?
..............
Смотан, всички доводи са ми подплатени с реални новини от медиите и политиците. Не от емигранстките вестници , за вечно заробените гастарбайтери! Така че тази формула можеш да си я пиеш на екс каквато е културата в доминиона, където могат да ти замръзнат костите за успокоение че най-голамята ти грешка е напускането на Родината. Добре че е форума, иначе ще забравиш и езика.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

nearvana

  • Гост
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #166 -: 20 Септември, 2010, 23:23:38 »
0
... То не бяха песимисти и апокалиптици, ами сега се е появил и първостепенен разпоредител с бюджетни средства!

 просто казвам че има по-важни неща за правене с бюджетните пари. Отивали много пари за социални нужди ... ама истинския въпрос е пристигат ли тия пари?  Щото помня мъжа на масларова беше ремонтирал някаква сграда на социалното министерство за мноооого пари на м2.

Що пък да нямам мнение как да се разпределят бюджетните средства?
И всъщност хич не ме е еня за Ф1 щото от 1000км е ясно че това е плод на алкохолните изпарения на пикаещия във фонтаните и просто няма да стане.



BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #167 -: 20 Септември, 2010, 23:24:39 »
0

Смотан, всички доводи са ми подплатени с реални новини от медиите и политиците. Не от емигранстките вестници , за вечно заробените гастарбайтери! Така че тази формула можеш да си я пиеш на екс каквато е културата в доминиона, където могат да ти замръзнат костите за успокоение че най-голамята ти грешка е напускането на Родината. Добре че е форума, иначе ще забравиш и езика.

Това в червеничко страшно ме кефи. Кои медии и кои политици? Кое им е реалното? Румен Петков???? :D :D :D  *sheep*

П.П. В интерес на истината се намери една медия, която веднага реагира и изясни нещата - вестник "Сега", ама мани ги, те нали са продажници и империалистически подлоги  :D :D :D

М-у другото снощи в предаването на Росен Петров по БТВ имаше много хубаво клипче относно плановете за пистата за Ф1, подплатено с кратки интервюта на местни жители от Доброславци.
« Последна редакция: 20 Септември, 2010, 23:34:29 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #168 -: 20 Септември, 2010, 23:57:38 »
-4
... То не бяха песимисти и апокалиптици, ами сега се е появил и първостепенен разпоредител с бюджетни средства!

 просто казвам че има по-важни неща за правене с бюджетните пари. Отивали много пари за социални нужди ... ама истинския въпрос е пристигат ли тия пари?  Щото помня мъжа на масларова беше ремонтирал някаква сграда на социалното министерство за мноооого пари на м2.

Що пък да нямам мнение как да се разпределят бюджетните средства?
И всъщност хич не ме е еня за Ф1 щото от 1000км е ясно че това е плод на алкохолните изпарения на пикаещия във фонтаните и просто няма да стане.
........................

Така си кажи в прав текст, че си песимист за проекта за да ти олекне. Защо намеси нещастните деца умряли в нечовешки условия за да си лансираш сривльовската теза? Малко е долно! Относно бюджетните средства, България както стана ясно, ще участва с апортна вноска на държавен терен, който не е бил продаван и икономическият и финансов ефект от неговата продажба не е усетен от никого. Ефект ще бъде усетен единствено за крахаджиите когато почнат цените да подскачат не само около формулата, но и в цялата Столица покрай нарастналия и имидж. Сега се сетих и за други проекти в Столицата които ако и когато бъдат реализирани, сривльовците ще се превърнат в обикновенни клошари битуващи около сгради като блок 20 в Ямбол и ще цъкат  с език и ще благославят времето на кризата когато за момент са могли да си помечтаят че би могло и клошари да си закупят имот. Що се отнася до прерийното куче, то е ясно, че понеже няма идеи и акъл, ще подчертава тезите на капацитетите във всяка една област от живота.
« Последна редакция: 21 Септември, 2010, 00:02:46 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

nearvana

  • Гост
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #169 -: 21 Септември, 2010, 00:33:50 »
0
1. за мене тези неща са свързани. нелепо е да нямаш елементарни условия за домове за деца и в същото време да инвестираш в бг лувър и писта за Ф1. апортната вноска е земя и тя не е без пари. 
2.
Цитат
Ефект ще бъде усетен единствено за крахаджиите когато почнат цените да подскачат не само около формулата, но и в цялата Столица покрай нарастналия и имидж. Сега се сетих и за други проекти в Столицата които ако и когато бъдат реализирани, сривльовците ще се превърнат в обикновенни клошари битуващи около сгради като блок 20 в Ямбол и ще цъкат  с език и ще благославят времето на кризата когато за момент са могли да си помечтаят че би могло и клошари да си закупят имот.

да точно така, като построят писта за Ф1 и БГ лувър и имотките ще рипнат. На това ли залагаш? Успех!!! Напред дружина с  белите чорапки на р. петков :

(Р. Петков: „Много груба е спекулацията за мои приятелски отношения с г-н Михалев. [...] Тя е точно толкова вярна, колкото беше вярна публикацията в един столичен вестник, че нося бели чорапи. Аз бели чорапи просто нямам.“)
« Последна редакция: 21 Септември, 2010, 00:35:50 от nearvana »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #170 -: 21 Септември, 2010, 00:50:54 »
-3
Добре, кажи каква е логиката да свързваш лъжата за белите чорапи и тази за проекта за ф1? Каква е сметката и интереса на Р.П. да лансира проекта в момент в който БСП са във нокдаун? Все пак си мисля, че този субект не е само черен или сиво-черен, а напротив, точно заради изградения си имидж, в момента се опитва да направи нещо за България и да си реабилитира името. Вместо да го приветствате, Вие му напомняте че е пикал във фонтана.  Не забравяйте, че и той е човек с емоции чувства, потребности. В момента слушам дуетни песни на Кристина Димитрова и Орлин Горанов и тези изпълнители ме навяват на тези мисли :D *drink4*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #171 -: 21 Септември, 2010, 01:14:38 »
-4
След като получавам предупреждение за обиден коментар, моля изкарайте всички обидни коментари на Барбарон, Невидимко, който казва, че баща ми бил турчин, но аз знам, че неговия баща е негър и затова ме напада, както и  факта, че на Скитър баща му е циганин. Тогава кой трябва да бъде предупреден? Нима не трябва това да бъде  Маранди който използва епитети като глупав и тъпанар и т.н.?
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #172 -: 21 Септември, 2010, 01:26:25 »
0
Недей да пишеш едно и също в различни теми.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #173 -: 21 Септември, 2010, 02:20:26 »
-1
След като получавам предупреждение за обиден коментар, моля изкарайте всички обидни коментари ............. Нима не трябва това да бъде  Маранди който използва епитети като глупав и тъпанар и т.н.?

Обясних ти, че в цял свят най-сложното инженерно съоръжение е самолета, после кораба, после висящите мостове с фермена конструкция ( аз съм от втората група в класацията ).

Сградите ги няма в тройката, отделно ти казах, че във всяка бяла държава на такива като мен с моята квалификация им позволяват законно да проектират сгради до 3 етажа без проблем.

Трето, предполагам, че ти е трудно да си представиш, че и при нас има дисциплини като "Архитектура на кораба", която е както външна ( дизайн ), така и вътрешна. Предполагам ще се съгласиш с мен, че имам някакво понятие как се проектират жилищни пространства за обитаване и даже съм ги правил с "картинки" ( демек на чертежи - даже дипломната ми работа беше точно такава ).

П.П. Няма да се учудя, ако досега си си мислил, че хората, които плават на корабите, работят по 8 часа на кораба, а после си "бият камшика" в къщи при семейството и на другия ден се връщат "на работа".

Логично е човек като теб с подобно разсъждение, който не разбира, че тук говорим за агресивна среда ( т.е. постоянни вълнови движения, вятър, солена вода, ограничено пространство за обитаване и т.н. ), а тези хора ( екипажа ) прекарват месеци наред в подобни условия - да си представи, че такива като мен са им проектирали и жилищните условия, които смея да твърдя, че като стандарт са доста по-луксозни от тоя, който се използва в БГ-стан като жилищен ....

Та, затова си позволявам и да сравнявам, но ти си спец по всичко, а аз какво ли разбирам ...? Сполай ти и спрях да пиша, както забелязваш. Може спокойно да ми къпете минусите пак и дано ви олеква от това  ;)

П.П. Още един път извинявай за ония думички, откакто взех решение да не пиша по темата - вече не ми пука. Чети си там Диков и другите "специалисти" по медиите и се надъхвай колко си добре.
« Последна редакция: 21 Септември, 2010, 02:43:18 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #174 -: 21 Септември, 2010, 03:01:17 »
-1
Даже си направих един експеримент да погледна в гугъл какво пише за "ъгъл на паника", касаещ жилищните условия и проявяващ се при земетресения.

Учудващо на първите 3 страници в гугъл - нищо смислено, но Сахибов - ти си спец и ще ни разкажеш подробно за него, нищо че не си чувал досега за подобен термин в науката. Сигурен съм ...  ;)

П.П. В краен случай ще питаш Диков, който също не го е чувал, но ще обясни подробно по медиите, както го е правил неведнъж досега ...

П.П.П. А, разни Руси тикви като моята даже можели да проектират, за да не се стига до него ( по случайност ).
« Последна редакция: 21 Септември, 2010, 03:11:48 от marandi »

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #175 -: 21 Септември, 2010, 05:56:53 »
+1
Сагата Ф1 в България:
Темата за Формула 1 не е от днес. И на мен ми се иска да се получи, но повече ми прилича на PR акция по повод идващите президенстки избори. В съшият дух са и приказките на премиера към емигрантите, че ще се върнат - http://dnes.dir.bg/news/balgari-boyko-borisov-oon-nu-york-7118556?nt=10. Ние и зимна олимпиада и европейско по волейбол искахме, а какво остава за едно такова грандиозно мероприятие като Ф1 (все пак идеята на автомобилните концерни е да си рекламират продуктите). Ще оставя един цитат от форум на УНСС, с който съм напълно съгласен: "Май никой в БГ не разбра, че с ентусиазъм и усмивки, кръг от Мото ГП, Формула 1 и пр. най-големите пистови шампионати - не се прави.
Не за друго, ами сме мизерен пазар, на който все още 3/4 от автомобилите са купени втора, трета и емнайста ръка, а новите, като абсолютна стойност, са толкова малко, че никой не би ни обърнал внимание дори, за да дойде част от рекламната си кампания да направи, камо ли да се организира подобно състезание. По-скоро в Румъния ще се появи кръг от Ф1, преди да е станало и дума за нас. Също както това се случи в Турция.
Само че анадолците произвеждат коли, камиони, автобуси, огромен пазар са и там имат интерес Ф1 и сие да ходят. Поради тази причина и румънците биха ни преварили. Не са решили, не са го направили...
Само едно нещо ще спомена - до едно от двете им международни летища в северен Букурещ (по-точно предградието), има 2-етажен автосалон на Ферари, с изложени вътре едно Ф430 и едно 599 ГТБ Фиорано. У нас има ли? Не. И то защото от Маранело са казали, че НОВИ Ферарита не искат да продават на хора, чийто пари са мафиотски. А у нас хората, имащи пари за Ферарита, са айдуци, до един. Няма индустриалец, голям данъчен платец на държавата, който да може да си позволи нещо повече от джипче за 50-80 000 евро.
Именно заради това, всички коли от подобен спортен клас, при които производителя решава на кого да ги продаде, у нас са препродадени, втора-трета ръка или дори - знам за случаи пистови състезателни бегачки, от различни състезателни серии, пребоядисани и с върнат обратно в тях сток интериора - продадени като оригинални сток Ферарита на наши червиво богати баламурници, да си трошат главите с вече яко тряскани по пистите Ферарита...
Така че Ф1, Мото ГП и т.н. - нанайси... мечтайте си само...
"


Впрочем ето 1 анкета на Спортал какво мислят хората по темата
Ще има ли писта на Формула 1 в България


Откога се е заговорило.
Ето статия от 2008 г. http://formula1.sportal.bg/news.php?id=5029 Писта за Ф1 в Плевен, а космодрум в Шумен?

Интересна държава е България, само да не живееш в нея. Целия свят го тресе световната икономическа криза, ние чертаем планове за реактивно бъдеще. Отборът на Хонда във Формула 1 фалира, у нас ще строят писта за Moto GP. Германия обяви, че навлиза в рецесия, министърът на социалната политика Емилия Масларова се похвали, че само в нашия бюджет за 2009 е заложен 3% излишък. Европейците масово се отказват от зимните си ваканции, тук кувертите за Нова година удариха 500 лв. за кръчмата "Куцото куче".
Миналата седмица в Пловдив кацна жълт вертолет. От него слезе някакъв човек от Световната федерация по мотоциклетизъм (FIM) и обяви, че до 2012 година в България ще има старт от световния шампионат по мотоциклетизъм. А преди това ще бъде посторена писта. "Валентино Роси идва!" - гръмнаха възторжено някои издания. "Къде идва?" - попитаха други. "Тайна", отговори шефът на моторите у нас Богдан Николов и под сурдинка прошепна, че трябва конфиденциалност, защото "всички съседни държави искат да ни откраднат проекта". За пистата, де.
И тъй като тази "новина" не разтърси като 9-а степен по Рихтер държавата, от Монако долетя друга - България ще стори и писта за Формула 1! Глашатаите пак са същите: Румен Петков и Богдан Николов. Този път има конкретика. Пистата ще бъде край Плевен, но не защото и двамата са от там, а просто така. За скептиците има допълнение. В началото на януари у нас пристига шефът на Формула 1 Бърни Екълстоун, за да огледа терена.
Ето сега става страшно. Ако Бърни изобщо е чувал, че ще ни навестява, е добре да знае какво ще види. Ясно е, че писта няма. Но Формула 1 не е само писта. Трябва летище, трябват луксозни хотели. Край Плевен е военното летище Долна Митрополия, градът разполага и с един хотел - "Ростов", на центъра. За останалото са необходими около 200 млн. евро, почти колкото ни отрязаха по САПАРД миналата седмица. Значително по-малко трябват, за да се довърши ремонтът на околовръстното в София, но държавата няма откъде да ги вземе. Формула 1 обаче е голяма работа, за нея ще се намерят. Вероятно Петков и Николов така си ги представят нещата. Защото хората с по-здрав разум чак такова въображение нямат. Писта за Формула 1 в Плевен е като космодрум в Шумен и Голям адронен колайдер в Троян. Колкото е възможно едното, толкова и другите. Това е истината. Иначе говоренето е безплатно.
В цялата суматоха остана незабелязано едно мълчание - на шефа на федерацията по автомобилизъм Георги Янакиев - единствения българин, член на ФИА и на най-влиятелната световна комисия по рали. Той, като звънне в 3 часа през нощта на Макс Мозли, онзи си вдига телефона. Такива са им отношенията. Янакиев обаче си мълчи. И правилно. За какво му е на човека да говори глупости точно преди Коледа?
И http://www.pitpass.com/fes_php/pitpass_news_item.php?fes_art_id=36703

От 2009 г. http://sportal.bg/news.php?id=182992 Богдан Николов: Подписваме за Формула 1 в България в петък
и след няколко месеца:
http://www.novinar.net/news/popariha-nadezhite-ni-za-formula-1-v-balgariia_MzExMTs3OA==.html Попариха надежите ни за Формула 1 в България
Формула 1 в България няма да има поне в следващите няколко години. Леденият душ за амбициите ни да приемем кръг от най-скъпия спорт дойде след среща между бившия шеф на "Ферари" и настоящ на ФИА Жан Тод с премиера Бойко Борисов и министър Свилен Нейков.

На сбирката стана ясно, че България не може да си позволи да инвестира нужните около 300 милиона евро за изграждане на трасе, инфраструктура и сключване на задължителните договори. Освен това, за да бъде пистата рентабилна, трябва да се използва целогодишно, което обаче е невъзможно. "Това е спорт само за наистина богати държави - обясни Жан Тод. - Има два варианта да участвате във Формула 1 - или да си направите свой собствен отбор, или да построите писта и да домакинствате.




dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #176 -: 22 Септември, 2010, 13:00:08 »
0
jores, това продаде ли се и на каква цена? :)

http://targ.bg/userfiles/images/galleries/1000x750/12812706846503.jpg
Данни за targ.bg
Номер в targ.bg    14478
Данни за организатора
Провеждаща институция    ЧСИ
Изпълнително дело N     20107900400791
Провеждащ търга    Ренета Милчева рег. N790
Телефон    02/9898717
Адрес    гр. София, ул. Княз Борис І N130, ет.1
Данни за имота
Област    София
Населено място    София
Предлага се за    Продажба
Тип имот    Парцел
Адрес на имота    с. Доброславци, ул. "Масларска", УПИ V-639, кв. 31
Описание на имота    Продава се парцел с площ от 343.00 кв.м.
Данни и срокове за процедурата
Крайна дата за подаване на документи    20 Септември 2010 г.
Място за подаване на документи    гр. София, бул. "Цар Борис ІІІ" №54, сградата на ГУСВ
Цена на тръжната документация    0
Дата на провеждане на търга    21 Септември 2010 г.
Място на провеждане на търга    гр. София, бул. "Цар Борис ІІІ" №54, сградата на ГУСВ
Час на провеждане на търга    09:00 ч.
Вид на търга    явен
Начална цена в лева    12900
Стъпка за наддаване в лева    1290
Размер на депозита в лева    1290
Дни за оглед    от 20.08.2010 г. понеделник, сряда и петък
Часове за оглед от:    17:00 ч.
Часове за оглед до:    19:00 ч.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #177 -: 22 Септември, 2010, 13:08:06 »
0
jores, това продаде ли се и на каква цена? :)

http://targ.bg/userfiles/images/galleries/1000x750/12812706846503.jpg
Данни за targ.bg
Номер в targ.bg    14478
Данни за организатора
Провеждаща институция    ЧСИ
Изпълнително дело N     20107900400791
Провеждащ търга    Ренета Милчева рег. N790
Телефон    02/9898717
Адрес    гр. София, ул. Княз Борис І N130, ет.1
Данни за имота
Област    София
Населено място    София
Предлага се за    Продажба
Тип имот    Парцел
Адрес на имота    с. Доброславци, ул. "Масларска", УПИ V-639, кв. 31
Описание на имота    Продава се парцел с площ от 343.00 кв.м.
Данни и срокове за процедурата
Крайна дата за подаване на документи    20 Септември 2010 г.
Място за подаване на документи    гр. София, бул. "Цар Борис ІІІ" №54, сградата на ГУСВ
Цена на тръжната документация    0
Дата на провеждане на търга    21 Септември 2010 г.
Място на провеждане на търга    гр. София, бул. "Цар Борис ІІІ" №54, сградата на ГУСВ
Час на провеждане на търга    09:00 ч.
Вид на търга    явен
Начална цена в лева    12900
Стъпка за наддаване в лева    1290
Размер на депозита в лева    1290
Дни за оглед    от 20.08.2010 г. понеделник, сряда и петък
Часове за оглед от:    17:00 ч.
Часове за оглед до:    19:00 ч.



Не е продадено, защото все още наддаването продължава. Цената до момента е 123К лева, а надцакването върви с пълна сила.

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #178 -: 22 Септември, 2010, 23:00:06 »
0
25 000лв. шест участника, в тайното най - високо 18 000лв. после двама са подскачали до 25К.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #179 -: 06 Октомври, 2010, 05:02:22 »
0
Леле, арабите идват!

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=170814

Премиерът обеща до дни знакова инвестиция на голяма компания
5 Октомври 2010

Премиерът Бойко Борисов заяви във вторник, че до дни в страната ни ще дойде голяма компания, която ще направи знакова инвестиция. Обещанието на премиера дойде по време на среща с лекарското съсловие.

“До две седмици, на 18-ти този месец ще чуете каква компания с какви инвестиции и какво ще дойде в България. Знаково, изключително знаково. И те ще довлечат и още след себе си“, бяха дословните думи на премиера.

Той обаче не уточни коя е компанията и в кой сектор се очаква да инвестира.