Автор Тема: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?  (Прочетена 33585 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #30 -: 15 Септември, 2010, 14:29:31 »
0
Начев, то е измислено: себестойност плюс печалба дава продажната цена на нов продукт. Цената на стария продукт се определя от цената на новия такъв и т.н. За жилищата новото е почти равно на старото като цена поради дълготрайността им /над 100 г./.
Със здраве.

Този подход задължително ще е един показателите. Не съм сигурен, че ще намери място при оценка, която е базирана на 5 показателя, но при 10-те е задължително вътре.

Понеже и аз съм мислил по този въпрос, разгеле да те питам.
В себестойността има някаква "хадуерна" компонента, за която по-скоро лесно ще се стигне до разбирателство. Нормално е да се предвидят и някакви количества загуба и фира.
Цените на хардуера също не ме  притесняват.

Какво да правим обаче с разходите на труд?
Кое е нормално да се включи:
1. среден разход в часове за 1-ца продукт, но на база нормативи. Норматив - това значи средно напрегнат, средно квалифициран и при обичайна продължителност труд.
2. Колкото е на практика.
Ами цената на този труд ?!

А какво да правим с качеството.

По принцип съм съгласен с мнението ти (като фактор), но аз примерно не съм съгласен да платя за труд, толкова колкото е дошъл на практика в конкретния случай и при условие, че много добре знам, какво качество ще получа.
Да знаеш, че не е лесно. 

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #31 -: 15 Септември, 2010, 14:47:42 »
+2
асенка, ако се наложи да наливат пари като на ПИБ 2008 г., ще имат ли достатъчно според теб *beer*

е па нали недоразумението дянков ще емитира до края на годината над 2 милярда евро дълг.......защо ще го емитира да заробва бг,след като в сайта на БНБ твърдят,че държавните активи на бг са няколко пъти над пасивите,ако не се лъжа към 7 милярда евро.......
   при такъв баланс никоя държава няма да вмитира дълг,освен разбира се,ако ДАННИТЕ НЕ СА ВЕРНИ и вече голяма част от тези пари не са заминали за спасяване на банки и реално тези пари съществуват само на хартия......

2 млрд? Еле па за 3 месеца? Нещо не го виждам как ще стане това. Освен ако цената не е наистина висока.

Че баМките шмекеруват е факт, и според мен доста би трябвало да са загуба последните месеци поне, ама го прикриват с разни трикове. Раздуват оценки на активи яко. БНБ пък е явния съучастник в схемите, ама едва ли имат и друг избор - Искров трябва всекидневно да ни уверява, че баМките са стабилни, инак стадото ще си дръпне кеша, а 20 млрд правителството няма откъде да ги извади, за да ги даде на банките, ако ще да ходят да просят пред вратите на Трише, Меркел и Саркози.

Тъй че Искров много добре разбира, че трябва да реагира на всеки опит да се постави под съмнение банковата система.

Ситуацията е малко като в цунг-цванг в шаха.
ами напротив-само на пръв поглед изглежда,че искров прави "добро"......въобще не е така,защото в момента банките са се превърнали в пирамидални структури-тва,че хората си държат парите там,не е толкова добре,колкото ти се казва че е,защото е нищо повече от понзи скийм-в рецесия лихви по депозити от над 6-8% е пирамида,а не банка!
     задържа се временна ликвидност,срещу трупане на дългогодишни загуби......същото е като при виденов -банките трупат загуби от рецесията и декапитализация,а в същото време дават колосални лихви ,от където СЪЩО ГУБЯТ!
     и макар,че времено нямаш колапс,той се натрупва -става по зле и по зле и банките в бъдеще ще пшродължават да просят държавни пари,вместо да изплащат това,което вече е дължимо към държавата...с други думи,искров сам си вкарва автогол-тия всички загуби от 6-8% лихви и продължаваща декапитализация и рецесия кой мислиш,че ще ги плаща?
       ще ти дам пример с ПИБ-те дължаха 500 милона евро на швейцарска банка-парите вече са върнати-само че държавни-твои пари......същевременно 1 километър магистрала в бг струва около 1 милиона евро-държавните пари,дето са отишли в ПИБ и от там заминали в швейцария,с тях можеше да се построят 500 км магистрала,отделно парите щяха да останат в бг-строителни фирми нямаше да фалират,а щяха да са участници,много хора щяха да работят-с други думи този милярд щеше да се усвои в бг ,да влезне в икономиката и т.н.
  обаче вместо да стане това,парите са отишли обратно в швейцария,вместо швейцарците да бъдат наказани,че са дали пари на двама идиота,които дори банката са си кръстили неправилно,защото няма нищо общо с инвестиционна банка,а за СЕО на банката имаш една силиконова кукла,която става за минети,но тва,че е "dick squeezer",в цивилизацията такива стават или модели,или "танциорки",а в най-добрия случай се издигат до "секретарки",никога до СЕО на банки!
      и ето ти сега ПИБ тепърва ще изсмуква държавни пари,защото цената на депозитите ,които в момента плаща трупат допълнителни загуби и някой трябва да плаща сметката!
        и знаеме само за ПИБ и то защото дянков се изпусна и го каза......сега дори го "съдят",че е издал държавна тайна.....а представи си колко други неща НЕ знаеме,защото са държавна тайна.......междудругото това не трябва да е тайна-тарп парите в сащ бяха обявени,както и постоянно се казваше какво става с тях.......
       имаш ли тайни с държавни финанси,тва говори само за едно-корупция,далавери и нечестни сделки!
  а в бг всичко е тайна,дори и държавния резерв в БНБ ти казват,че е вкаран в активи,НО ТЕ СА ТАЙНА!!!!!!!
       

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #32 -: 15 Септември, 2010, 15:06:22 »
0
значи, прав си за това, че положението се влошава в следствие на прикриването и аз не съм го отрекъл, напротив - имам го предвид, но я си представи, ако Искров се изтъпани пред всички медии и каже какво е РЕАЛНОТО положение... Какво ще стане? Ами от ясно, по-ясно: масово теглене на депозити + обмяна в евро на левчета. Тия пари няма да влязат в икономиката в голямата си част, ще отидат в буркани или чужди банки. Тези изтеглени депозити банките няма с какво да ги компенсират, а и правителството не може да извади толкова много, за да ги спасява.

Въпросът е на какво се надяват, за да се оправи положението. Явно само на отминаване на кризата от само себе си и ново потичане на чуждестранни пари към БГ.

За съжаление, трябва да свърша малко работа, ще пиша после пак.  *beer*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #33 -: 15 Септември, 2010, 15:26:34 »
0

По какво си приличат Трише и Искров? Ами по това, че и двамата са шах и хванати здраво за топките.
А по какво се различават? Ами по това, че трише е хванат от гръцки ДЪРЖАВЕН дълг, т.е. от чужда държава, а Искров е хванат от собствената си държава и глупост.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #34 -: 15 Септември, 2010, 17:51:02 »
-1

Мога да се хвана на бас за 1 млн. $, че фалит на баМка в БГ няма да има в следващите 5 години ( виж колко съм ларж, а? )  ;)



аз пък мога да ти кажа,че в бг почти всички банки ВЕЧЕ са фалирали.....начело с  ПИБ още  в началото на 2008......
   това,че правителствата ги спасяват не значи,че не са фалирали........има разлика между физически и счетоводен банкрут.......счетоводния банкрут е нещо ново в пазарната икономика......ако някой ми бе казал преди 3 години,че правителства ще спасяват частни банки ,щях да му се изсмея в лицето .......но и до такъв абсурд доживяхме да видиме.....а сега тепърва ще гледаме и последиците от това........щото е нещо ново в капитализма......

Асенка,

не ми се спори, имаш прекрасни познания ( особено в трейд-търговията ) и твоя опит е безценен, който споделяш безплатно.

Също така знанията ти по монетарна политика са на добро ниво, но сякаш имаш известни пропуски откъм теория на парите и то от гледна точка процесите в Европа ( разстоянията винаги са проблем, аз затова не си позволявам да коментирам УСА ).

Сигурен съм,че ще ме разбереш от две думи и затова ще ти заостря вниманието на 2 от функциите на парите, а именно, че от 2008 година в Европа протичат процеси - целта, на които е - еврото освен като разменно средство да стане и средство за съхранение на стойността. Затова се появи SEPA и предполагам като погледнеш нещата от това "кьоше", ще забележиш, че оптимизацията е видима.

Т.е. Европа чрез ЕС и Евро-зоната минава от бартерна икономика и т.нар. относителни цени към един модерен, съвременен вариант на монетарна политика, касаеща книжните пари.

За сравнение за Щатите аз не отричам, че доларът освен като книжни пари се държи и като стокови, предвид ролята му в момента да е водеща световна валута ( резервна ), което му предава и допълнителни качества.

Предполагам, че понеже си отишъл на "заварено" положение с долара и затова не си се замислял, че тежестта на т.нар. тразакционни разходи, които съпътстват всяка една валута по света, в УСА са били до момента на "облекчен" режим. Но същото в момента протича като процеси и в Европа - свалят се чувствително разходите за транзакции.

А, нормално е държавите да спасяват частни баМки, откакто през 1694 г. Bank of England въвежда книжните пари да не са със златно покритие. Оттам още държава и частни институции се оплитат кат' "свински" черва и едните без дтугите не могат.

Поздрави!

П.П. Иначе бебетата си знаят тоз' номер -  *drink11* *drink11* *drink11*

Съжалявам, че поста ми не е по темата и повече няма да се повтори  ;)
« Последна редакция: 15 Септември, 2010, 17:56:41 от marandi »

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #35 -: 15 Септември, 2010, 20:22:56 »
+1

Мога да се хвана на бас за 1 млн. $, че фалит на баМка в БГ няма да има в следващите 5 години ( виж колко съм ларж, а? )  ;)



аз пък мога да ти кажа,че в бг почти всички банки ВЕЧЕ са фалирали.....начело с  ПИБ още  в началото на 2008......
   това,че правителствата ги спасяват не значи,че не са фалирали........има разлика между физически и счетоводен банкрут.......счетоводния банкрут е нещо ново в пазарната икономика......ако някой ми бе казал преди 3 години,че правителства ще спасяват частни банки ,щях да му се изсмея в лицето .......но и до такъв абсурд доживяхме да видиме.....а сега тепърва ще гледаме и последиците от това........щото е нещо ново в капитализма......



Също така знанията ти по монетарна политика са на добро ниво, но сякаш имаш известни пропуски откъм теория на парите и то от гледна точка процесите в Европа

Сигурен съм,че ще ме разбереш от две думи и затова ще ти заостря вниманието на 2 от функциите на парите, а именно, че от 2008 година в Европа протичат процеси - целта, на които е - еврото освен като разменно средство да стане и средство за съхранение на стойността. Затова се появи SEPA и предполагам като погледнеш нещата от това "кьоше", ще забележиш, че оптимизацията е видима.

Т.е. Европа чрез ЕС и Евро-зоната минава от бартерна икономика и т.нар. относителни цени към един модерен, съвременен вариант на монетарна политика, касаеща книжните пари.



А, нормално е държавите да спасяват частни баМки, откакто през 1694 г. Bank of England въвежда книжните пари да не са със златно покритие. Оттам още държава и частни институции се оплитат кат' "свински" черва и едните без дтугите не могат.



аха,минават те ...ама няма нищо общо с бартерна икономика в ЕС тамън от 200 години.......а "модерен съвременен вариянт на монетарна политика".......тва ми звучи като "казвам ви нещо,ама и аз не знам кво ви казвам"

п.п.
  нещо си се объркал за англия-англия че е въвела книьните пари НЕ ЗНАЧИ,че са били без златно покритие.....НАПРОТИВ......
     златното покритие се маха първо от сащ и то едва преди 40 години ;)
  едва след това са и англичаните,после германците,после иде снейк кърва в западна европа(кат си "монетарист" би трябвало да знаеш що е то,както и последиците му) които ще са цвете за мирисане в сравнение с грешките ,които се допускат в ЕС в момента......
     каква световна валута те гони?знаеш ли,че за последен път европа е била спасявана монетарно с плана маршал......докато не дойде май 2010 ,че сащ ,канада и япония пак да я спасяват......
    защо?да не би да е станала 3 световна война?или по някога монетарните грешки струват по скъпо и от войни?

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #36 -: 15 Септември, 2010, 20:58:40 »
-2
Начев, прав си, не е лесно. И все по-трудно става. Затова все по-малко хора ще се занимават с имоти и със строителство, а все повече - с писане по форуми.
Не коментирам производителността на труда /прав си/, не коментирам качествотото /прав си/, само посочвам метода на определяне на цените при новото строителство. Нали това попита. Няма пет или десет фактора, няма петнадесет, общо ги обединява термина себестойност+печалба. И двете варират, не са нормативно определени, като най-ниската печалба е при криза. Имаше строиш за 200, продаваш за 1200, сега има строил за 600, продава за 650.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #37 -: 15 Септември, 2010, 21:00:59 »
+1
Моранди каза на Асен:   Също така знанията ти по монетарна политика са на добро ниво, но сякаш имаш известни пропуски откъм теория на парите ...

А аз бих добавил, че Асенката нещо не познава напоследък курсовете на долара, уж фючърси това онова ама с долара малко се поизложи (е на всеки може да се случи, аз се отнасям с разбиране). Уж еврото щеше да струва американски центове а то кво стана, добре че останах на евро. Страшно съм щастлив от създалата се ситуация с високи лихви по депозитите. За пръв път в живота някой да поработи за мен, досега все аз опъвах каиша. Имало справедливост на тоя свят. *beer*

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #38 -: 15 Септември, 2010, 21:41:16 »
+1
Моранди каза на Асен:   Също така знанията ти по монетарна политика са на добро ниво, но сякаш имаш известни пропуски откъм теория на парите ...

А аз бих добавил, че Асенката нещо не познава напоследък курсовете на долара, уж фючърси това онова ама с долара малко се поизложи (е на всеки може да се случи, аз се отнасям с разбиране). Уж еврото щеше да струва американски центове а то кво стана, добре че останах на евро. Страшно съм щастлив от създалата се ситуация с високи лихви по депозитите. За пръв път в живота някой да поработи за мен, досега все аз опъвах каиша. Имало справедливост на тоя свят. *beer*

ми че аз валути не играя от година и половина........последния път писах,че еврото ще рухне,защото трише прави балон в обратно изкупуване на евро дълг,който струва 0.........еврото бе 1.36,след това падна до 1.18.....после америка даде на ЕС 2/3 трилион(отново) и те ти го еврото 1.30...дорде не ги изпърдят и тези пари........
    до колкото си спомням тогава ти "предвевщаваше",че еврото ще стане 1.38,и че аз говоря глупости........моа да изнамериме и темата в имоти.нет да си припомним,а?
       

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #39 -: 15 Септември, 2010, 22:06:27 »
+3
Начев, прав си, не е лесно. И все по-трудно става. Затова все по-малко хора ще се занимават с имоти и със строителство, а все повече - с писане по форуми.
Не коментирам производителността на труда /прав си/, не коментирам качествотото /прав си/, само посочвам метода на определяне на цените при новото строителство. Нали това попита. Няма пет или десет фактора, няма петнадесет, общо ги обединява термина себестойност+печалба. И двете варират, не са нормативно определени, като най-ниската печалба е при криза. Имаше строиш за 200, продаваш за 1200, сега има строил за 600, продава за 650.

А сега ще има строил на 200 продава на 250, а този дето е строил на 600 чака да дойде 2ро пришествие. Па като (не ако) потече реката при ЧСИ ще има и по 200 и то за годииини напред. Та на мене май ми мирише, че ти имотко май си от последните. Така ли е? Признай си ще ти олекне... Така е пазар е това. Като не познаваш фактите, правилата и закономерностите не можеш да си направиш добре сметката и играеш на сляпо. И се случва да губиш. Нормално.
Но не е нормално да си толкова озлобен.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #40 -: 15 Септември, 2010, 22:23:07 »
0
Какво пречи печалбата да е отрицателна??

Никой строител не е построил само един апартамент. Така че и на 600 да е строил, ако е продал 10 по 1200, сега ако са му останали два, може да ги продаде и на 200 ако ще. Тогава вместо 100% печалбата общо пада на 72%, което пак не е зле. Само че му идват едни пари отгоре, а иначе наистина чака второ пришествие.

Игнорорането на горното вероятно се прави само или от дребни спекуланти с по 2-3-4 апартамента, изпуснали влака 2008ма, или от пишман спекуланти купили 2008ма, или строители, които имат 0 продажби и цели блокчета.

Себесттойността на единична продажба е без никакво значение. Трябва накрая като се тегли чертата да си на плюс, а не за всяка сделка поотделно.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #41 -: 15 Септември, 2010, 22:34:26 »
-2
Невидимко, един път и ти да си прав: като не познаваш фактите, правилата и закомерностите-губиш. Напълно съм съгласен. От ЧСИ река от имоти без пари като от умрял писмо. Освен ако не търсиш нещо в Банско. Две години я чакате тая река, то поточе няма.
Додо 2 - професионално го светна Невидимкото, не бива да му отваряш очите чак толкова. Това са неща от кухнята.
Не че ще разбере, ама все пак сривльовците чакат инвеститорите в имоти да станат бедняци и не бива да им се отнема надеждата, само тя им остана.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #42 -: 16 Септември, 2010, 01:12:35 »
0
Ето какво ни чака:

"Дете е с опасност за живота след събаряне на блок в Ямбол"
Граждани (ЦИГАНИ) рушат панелка в ж.к. "Райна Княгиня


А като станат 3 милиона, а освен тях има и 2 милиона пенсионери и само 1 милион работещи (с 80% данък, за да изхранват останалите) така ще е повсеместно - първо в "провинцията", после в Люлин и Недежда.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #43 -: 16 Септември, 2010, 01:19:03 »
-2

Мога да се хвана на бас за 1 млн. $, че фалит на баМка в БГ няма да има в следващите 5 години ( виж колко съм ларж, а? )  ;)



аз пък мога да ти кажа,че в бг почти всички банки ВЕЧЕ са фалирали.....начело с  ПИБ още  в началото на 2008......
   това,че правителствата ги спасяват не значи,че не са фалирали........има разлика между физически и счетоводен банкрут.......счетоводния банкрут е нещо ново в пазарната икономика......ако някой ми бе казал преди 3 години,че правителства ще спасяват частни банки ,щях да му се изсмея в лицето .......но и до такъв абсурд доживяхме да видиме.....а сега тепърва ще гледаме и последиците от това........щото е нещо ново в капитализма......



Също така знанията ти по монетарна политика са на добро ниво, но сякаш имаш известни пропуски откъм теория на парите и то от гледна точка процесите в Европа

Сигурен съм,че ще ме разбереш от две думи и затова ще ти заостря вниманието на 2 от функциите на парите, а именно, че от 2008 година в Европа протичат процеси - целта, на които е - еврото освен като разменно средство да стане и средство за съхранение на стойността. Затова се появи SEPA и предполагам като погледнеш нещата от това "кьоше", ще забележиш, че оптимизацията е видима.

Т.е. Европа чрез ЕС и Евро-зоната минава от бартерна икономика и т.нар. относителни цени към един модерен, съвременен вариант на монетарна политика, касаеща книжните пари.



А, нормално е държавите да спасяват частни баМки, откакто през 1694 г. Bank of England въвежда книжните пари да не са със златно покритие. Оттам още държава и частни институции се оплитат кат' "свински" черва и едните без дтугите не могат.



аха,минават те ...ама няма нищо общо с бартерна икономика в ЕС тамън от 200 години.......а "модерен съвременен вариянт на монетарна политика".......тва ми звучи като "казвам ви нещо,ама и аз не знам кво ви казвам"

п.п.
  нещо си се объркал за англия-англия че е въвела книьните пари НЕ ЗНАЧИ,че са били без златно покритие.....НАПРОТИВ......
     златното покритие се маха първо от сащ и то едва преди 40 години ;)
  едва след това са и англичаните,после германците,после иде снейк кърва в западна европа(кат си "монетарист" би трябвало да знаеш що е то,както и последиците му) които ще са цвете за мирисане в сравнение с грешките ,които се допускат в ЕС в момента......
     каква световна валута те гони?знаеш ли,че за последен път европа е била спасявана монетарно с плана маршал......докато не дойде май 2010 ,че сащ ,канада и япония пак да я спасяват......
    защо?да не би да е станала 3 световна война?или по някога монетарните грешки струват по скъпо и от войни?

Офф ...,

ти даже не ме и четеш :(

По принцип първите книжни пари без покритие се появяват в Китай около 800 г. и просъществуват до около 1500 г. ( до Монголското нашествие ).

Моя е грешката, че не поясних като дадох Англия за пример, че визирах Европа. После не поясних пак, че първата държава в Европа, която въвежда златния стандарт пак е Англия през 1816 г.

Това става почти 100 години по-късно след като Исак Нютон го въвежда през 1717 г., но за да стане златен "стандарт" му е трябвало държавен акт, налЕ? Т.е. някой да го легитимира.

След Първата световна война и безконтролното печатане на книжни пари златния стандарт рухва в цяла Европа - за Англия специално през 1931 година.

После се възстановява през 1944 година при конференцията от Бретън Удс, но там специфичното е, че вече се говори за златно-доларов стандарт, т.е. всички национални валути се обвързват с долара.

Всичко това просъществува до 1971 година, когато всичко рухва и оттогава книжните пари са без златно покритие. Преминава се към плаващи валутни курсове, появяват се електронните пари и т.н. и т.н. до наши дни.

Казах ти, че не ми се спори с тИбя, но добре е, че понякога ти откривам пропуски, понеже има моменти, в които си мисля, че си Бог  ;)

П.П. Нормално е, всяка държава да се праска, че винаги е била по-по-най- ... за пред електората ( визирам големите икономики и великите сили, ама в БГ-стан не пасем овцете по терасите ). Затова стига с това, че УСА е първа по "всичко" - дразни понякога, щото е селска държава на 200 години ...

Ай, да спрем спора думам аз, ти си трейдър, аз съм застраховател ( а, те са над баМкерите като ниво ) и хващаме процеси, които статистиката ги отчита после след десетки години.

И не съм монетарист, както си ме закачил с кавичките, а реалист  ;)

 *drink10* *drink10* *drink10*
« Последна редакция: 16 Септември, 2010, 01:32:53 от marandi »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Стигнаха ли цените на имотите в София дъното ?
« Отговор #44 -: 16 Септември, 2010, 09:14:09 »
0
Моранди каза на Асен:   Също така знанията ти по монетарна политика са на добро ниво, но сякаш имаш известни пропуски откъм теория на парите ...

А аз бих добавил, че Асенката нещо не познава напоследък курсовете на долара, уж фючърси това онова ама с долара малко се поизложи (е на всеки може да се случи, аз се отнасям с разбиране). Уж еврото щеше да струва американски центове а то кво стана, добре че останах на евро. Страшно съм щастлив от създалата се ситуация с високи лихви по депозитите. За пръв път в живота някой да поработи за мен, досега все аз опъвах каиша. Имало справедливост на тоя свят. *beer*

ми че аз валути не играя от година и половина........последния път писах,че еврото ще рухне,защото трише прави балон в обратно изкупуване на евро дълг,който струва 0.........еврото бе 1.36,след това падна до 1.18.....после америка даде на ЕС 2/3 трилион(отново) и те ти го еврото 1.30...дорде не ги изпърдят и тези пари........
    до колкото си спомням тогава ти "предвевщаваше",че еврото ще стане 1.38,и че аз говоря глупости........моа да изнамериме и темата в имоти.нет да си припомним,а?
       

Абе и аз не играя и то отдавна, почивам си и се радвам на живота, дали ще ме разбреш колко над всичко това съм вече - птички, тревички ручейчета езерца, рибки, мацки, ретро моторетки, хубава музика абе много е за разправяне. Работя само това което ми е приятно в това число и физическа работа, може и да е примитивно, но на мен ми носи повече удоволствие отколкото железата във фитнеса. Та за курсовете все пак 1.30 е по-близо до 1.38, не отричам да съм го казал, отколкото 1,18 до например 0.99 ако говорим че еврото щяло да струва американски центове. Още тогава казах че това е глупост ама доста хора се поведоха като овце и сега си лижат раните даже паралелна тема има тук във форума и ако я поразлистиш ще видиш историята на този "кьор фишек". Аз вече отдавна не се занимавам с тех. анализ според мен това е пълна глупост, всеки се чувства свободен да види това което на него му се иска да вижда във фигурите. Фундамета, да това е важно, но знаеш ли кое е най-важното, просто наблюдавай и анализирай измененията във възприятията и мисленето на хората ЗАДЪЛЖИТЕЛНО от различни точки на света а не само в УСА. Колкото по различни толкова по-точен ще бъдеш в оценката. От вашата камбанария УСА, няма как да видите много детайли които са важни и точно там се препъвате. Казвал съм го някъде тук по форумите, но с риск да се повторя ще се мотивирам накратко. След този резил за долара до 1.60 и достатъчно дългото му и дълбоко потъване, разбирай уси-р-не никога вече, достатъчно определящи сили и фактори няма да са на негова страна. Започвайки от старчето Гринспен и сега с действащият гении Бернанке, ситуацията е тотално, окончателно и безвъзвратно изпусната, духът вече е пуснат от бутилката и няма как да влезе назад колкото и да ви се иска и да ви се вярва. Трише може и да е гамен наистина, но това не е толкова важно колкото например ако Бернанке е гамен. ЕС и УСА са достатъчно различни, едното е нещо като млада държава на която и е бил даден шанс 50-60 години назад и тя за съжаление го проигра от лакомия и жадност, много ми се пише на тази тема ама нека да е друг път а другото ЕС е политически проект, който е относително нов и има потенциал. В единят случай, УСА - систем еррор е наистина такъв и води до краш а в другият е критикал еррор и максимум рисетва тук там някой модул от системата, но тя си остава като цяло стабилна. Та да се върнем на долара - света в широко разбиране, особено прогресивната и перспективна Азия на която ще трябва да се равняваме за в бъдеще гледа с други очи на зелената бумажка с брадатите чичковци. И именно заради азиатския начин на мислене долара въобще все още струва  нещо, но процесите се развиваат не в интерес на долара. Ще им трябва време на китайци, японци, руснаци  за да се измъкнат от привязката с долара, но това вече е факт, просеса върви. Особено добре това се вижда в Русия, може би защото малка част от нея все пак се намира в Европа. Там нещата се преобърнаха тотално за последните 10 години. Ако по-рано по умълчание всичко се пресмяташе в долари, сега не е така поне в европейската част вече Еврото измести долара и по умълчание всичко се пресмята в Евро. Е такива процеси понякога са по важни от всичките технически анализи и други заблуди и промивания на мозъци.