Автор Тема: Такса оглед  (Прочетена 4527 пъти)

philips23

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Такса оглед
« -: 15 Септември, 2010, 18:50:37 »
0
Здравейте, започнах да търся жилище под наем чрез сайтове за имоти и се оказа:

* има такса оглед 5 лв.
* 1/2 от обявите за наем са реални, останалите са на имоти които в момента са заети, но теоретично някой ден може би ще са свободни, ако настоящите наематели си тръгнат и собственика е на кеф.
* нито една агенция не разполага с ключове, и е задължително уговаряне със собственика, като общо ми върнаха само 1/2 от обажданията, другите пропаднаха в нищото (трябва да говоря със собственика, колегата го няма, хващате ме в крачка и т.н.)

Аз се бях приготвил за всякакви фокуси, за лъжлива информация в обявите, за скапани жилища, но не очаквах да не мога да си уговоря няколко огледа в един и същи ден. Ако искат 5 лв такса или 50% комисионна, трябва поне да благоволят да се срещнат с мен за да ми вземат парите.

Така че не виждам каква криза и безработица имало при брокерите. Графиките с намаляващи цени не значат нищо, при положение че така или иначе в цели квартали има само по 5 нови или ремонтирани апартамента и е невъзможно човек да ги огледа.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Такса оглед
« Отговор #1 -: 15 Септември, 2010, 19:01:12 »
+2
Така че не виждам каква криза и безработица имало при брокерите.

У нас не само брокерите, а по принцип, като изкара някой 10 лева за днес и има за цигари, хляб, салам камчия и връзка лук - целта е постигната и няма нужда от повече напън. Така че това не е критерий.

philips23

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Такса оглед
« Отговор #2 -: 15 Септември, 2010, 19:14:35 »
0
Аз очаквах да ми вържат някой номер от типа "тази обява вече не е валидна, хайде да ви покажем един куп други имоти". В комбинация с 5 лева на оглед и връзка ключове можеха да ми направят едно сафари и да ми вземат 50 лв.

От 10 обаждания обаче само 1 човек попита дали искам да гледам други имоти. Останалите не си направиха труда да ме зарибяват за каквото и да било.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Такса оглед
« Отговор #3 -: 15 Септември, 2010, 19:21:11 »
+1
Сега нали е сезонът на наемите - може пък да са затрупани с огледи и да трупат пачки и без теб :)

А ако ходиш на огледи - напечатай си една карта със снимка на която пише НАП и като ти поискат 5 лева и попиташ "касова бележка" и кажат "каква касова бележка", вадиш картата и даже те ще ти дадат двойно за почерпка по български.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Такса оглед
« Отговор #4 -: 28 Септември, 2010, 14:20:48 »
0
Такса Поглед ми е любимата. Или още - такса "загуби време".

Ама заети са хората, работят по много направления.  :D

оферта номер 1+1-18, други оферти на сайта **** ПЛАЩАМЕ КОМИСЬОНА ПРИ УСЛОВИЕ имот в района на сладкоп, тухлена, сравнително нова кооперация среден, източен, представлява голяма кухня и всекидневня тераса към кухня избита за по толяма стая, хол разделен на две стаи, газифициран, ламинат, МДФ-врати, ПВЦ, блиндирана врата, баня и тоалетна нов фаянс и теракот, таван 20 м2 с баня и тоалетна с наематели, 55 00 лева, ИМАМЕ МНОГО ДРУГИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ В ОФИСА УЛ. *****, ПАРТЕР, М/ду ПОЛИКЛИНИКИТЕ, ЗАД Б-СТАЦИЯ ШЕЛ, ВЪЗМОЖЕН БАРТЕР, СЪДЕЙСТВАМЕ ПРИ КРЕДИТИРАНЕ, РЕМОНТНА ДЕЙНОСТ, ПОД. ДОКУМЕНТИ ГРАЖДАНСТВО ПРЕБИВАВАНЕ, РЕГИСТРАЦИИ ПРЕРЕГИСТРАЦИИ ФИРМИ ДО 2010 ГОД ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ,
ЕВРОПРОЕКТ БЕЗВЪЗМЕЗНИ 50 %


Нова терминология, нещо ще плащат...   :D

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Такса оглед
« Отговор #5 -: 28 Септември, 2010, 20:29:40 »
0
Такса Поглед ми е любимата. Или още - такса "загуби време".

Ама заети са хората, работят по много направления.  :D

оферта номер 1+1-18, други оферти на сайта **** ПЛАЩАМЕ КОМИСЬОНА ПРИ УСЛОВИЕ имот в района на сладкоп, тухлена, сравнително нова кооперация среден, източен, представлява голяма кухня и всекидневня тераса към кухня избита за по толяма стая, хол разделен на две стаи, газифициран, ламинат, МДФ-врати, ПВЦ, блиндирана врата, баня и тоалетна нов фаянс и теракот, таван 20 м2 с баня и тоалетна с наематели, 55 00 лева, ИМАМЕ МНОГО ДРУГИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ В ОФИСА УЛ. *****, ПАРТЕР, М/ду ПОЛИКЛИНИКИТЕ, ЗАД Б-СТАЦИЯ ШЕЛ, ВЪЗМОЖЕН БАРТЕР, СЪДЕЙСТВАМЕ ПРИ КРЕДИТИРАНЕ, РЕМОНТНА ДЕЙНОСТ, ПОД. ДОКУМЕНТИ ГРАЖДАНСТВО ПРЕБИВАВАНЕ, РЕГИСТРАЦИИ ПРЕРЕГИСТРАЦИИ ФИРМИ ДО 2010 ГОД ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ,
ЕВРОПРОЕКТ БЕЗВЪЗМЕЗНИ 50 %


Нова терминология, нещо ще плащат...   :D

Може да се добави "приемаме вторични суровини, лекуваме ишеаз, вадим зъби, разваляме магии..." :)
I say what I do and do what I say.