Автор Тема: Искам да откажа цигарите  (Прочетена 12425 пъти)

dival

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
  • Карма: +14/-15
  • Респект: +1
    • Профил
Искам да откажа цигарите
« -: 19 Септември, 2010, 15:17:59 »
0
Здравеите , искам да откажа цигарите  и си взех  електронна  , вече седмица не паля от другите
какво мислите ????

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #1 -: 19 Септември, 2010, 15:42:46 »
0
Поздравления Дивал!!!!
Вече поне 10-тина пъти се опитвам да ги откажа и единствения ми тригодишен успех беше с помощта на иглотерапия. Но след като пропуших отново(1996) досега не мога да се справя. КАКВО ЛИ НЕ ИЗЧЕТОХ И НЕ ОПИТВАХ...
Ще се радвам, ако споделиш в темата и неща-по твоя преценка, които са ти помогнали или ти създават проблеми в този прекрасен път, който си поел.
Отново, най-искрени поздравления и дълготраен успех *flower1*!

dival

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
  • Карма: +14/-15
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #2 -: 19 Септември, 2010, 17:44:40 »
0
Много отдавна исках да ги откажа  и просто си търсех някакъв повод и инат разбира се
Четох за е-цираите , клипове гледах , исках мнения на хора които ползват и тн .....
Накрая реших , поръчах си ....доставката доиде и деня беше петък ...затворих се вкъщи ....и не искам да разказвам ...целта ми беше да издържа до неделя....после стана до понеделник ...и така - кратки цели
Сега внимавам и все още мисля че не съм ги отказал ....но следващата ми цел  е  електронната да си дърпам само в компания .....
сам си стискам палци

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #3 -: 19 Септември, 2010, 18:17:15 »
0
Не е ли по-добре да се откажеш от никотиновата зависимост, не от дима? То ако пушиш електронните е все тая..

Има разни медикаменти, които влияят на нивата на допамин и теоретично можеш да спреш да пушиш отраз, практически не всички успяват, защото все пак трябва да искаш да спреш да пушиш. Точно един приятел сега ще експериментира и ако стане ще ти кажа какво е. Той пуши по три кутии на ден, така че е силно пристрастен.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #4 -: 19 Септември, 2010, 18:34:29 »
0
Най-трудно е да се вземе решение да спреш да пушиш.

Ако не стане с е-цигарата, пробвай с Табекс, на мен ми помогна, вече повече от 4 години.

dival

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
  • Карма: +14/-15
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #5 -: 19 Септември, 2010, 18:53:09 »
0
Ами аз решението съм го взел .Има значение , дали дъвки , табекс  или е-цигара
На мен по ми пасна е-цигарата , явно навика да държа нещо в ръка
Знам че и тя не е решение , но се надявам с нея да успея
Един познат от кутия и половина слезе на 10 цигари с помоща на електронната
Съседа ми от 4 месеца пуши само електронна и вече издържа между 3 -4 часа без да дърпа
Отначало не ми хареса да дърпам през е- цигарата , но факта че дърпам не дим а пара  ме накара да изтърпя ....
не знам ......наи -тежко беше положението като се съберем за някои банкет - за няколко часа опуквах една кутия ...
Сега изкарах един банкет с е-цигарата ...всички много се смяха ...но не запалих истинска ....борбата продължава до пълен успех

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #6 -: 19 Септември, 2010, 22:31:30 »
0

Дивал,
И аз ти стискам палци! Ще успееш! :)  :) :) *drink11*

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #7 -: 19 Септември, 2010, 23:43:55 »
0
Няма страшни,лесно е ! Спомни си ,какво е казал Марк Твен : - ,, Най-лесното нещо на света е да откажеш пушенето. Аз самият съм го правил хиляди пъти.“   :)  *drink5*

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #8 -: 21 Септември, 2010, 12:08:17 »
0
Само една бележка искам да вметна. Опитвах с дъвки и с Табекс - и от двете се почевствах много зле. От Табекс-а дори ми се повиши кръвното. Мой приятел получи хронично високо кръвно налягане, което се прояви по време на приема на Табекс и така вече си е все с хапчетата.
Внимавайте с медикаментите.
Това с парата ми харесва.
Дръж ни в течение Дивал.

dival

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
  • Карма: +14/-15
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #9 -: 21 Септември, 2010, 14:09:06 »
0
Това за кръвното и Табекса и аз го чух
Какво представлява е-цигарата .Специално моята е много грозна и прилича на отверка - тя и така се казва , но ми я препоръчаха заради голямата батерия и засега наистина държи поне по 12 часа което е по важно ...
Освен батерия има така наречения атомаизер - това е едно нагревателче скрито в метален корпус
другата част е филъра - които може да е напоен с различни аромати с различно съдържание на никотин(пречистен)
а може и  самите филтърчета да са безникотинови -което е и целта (струва ми се постижима)
има и течност с която могат да се зареждат филтърчетата за да излиза евтино ...макар че  и  иначе не е скъпо
Принципа на работа доколкото мога да разгадая е че това нагревателче нагрява филтъра които  напоен с течност , от това нагряване се образува пара която успешно имитира дим
Днес пуших на бензиностанци и никои не ми каза нищо - електронните цигари били разрешени да се пушат дори и в летища и в болници и тн....
Няма мирис на цигари което е много голям плюс (според жена ми )
Сега за пушачите - доста е странно да се пуши такава цигара защото няма нищо общо с обикновенните , макар да има аромати на марлборо , кемъл и др....не е същото
Ако човек не е решил , не може да спре обикновенните цигари с електронна - трябва си и воля
Ако така или иначе има хора които омахват примерно по 2 кутии , могат драстично да намалят обикновенните пушеики електронна
За сега друго не се сещам ....ако се сетя ще пиша ..или питаите

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #10 -: 23 Септември, 2010, 01:58:31 »
0
Дивал, искаш да откажеш цигарите? Добре, разрешавам. Ако искаш да откажеш и алкохола, също разрешавам  :)
Като се ожених, жената също пушеше 1-2 кутии, ама прояви воля (и с моя помощ) и вече почти 20 години не е пушила. Без табекс, ел.цигара и други лиготии.

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #11 -: 28 Септември, 2010, 23:48:54 »
0
Пушенето Наистина Убива ...
    Успех!  :)   *beer*

dival

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 64
  • Карма: +14/-15
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #12 -: 11 Ноември, 2010, 11:37:21 »
0
Плътно 2 месеца не съм палил цигара (героизъм в мирно време)
реших просто да се похваля  *drink10*
когато много ми се пуши - дърпам от електричката (вече все по рядко )

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #13 -: 11 Ноември, 2010, 12:07:27 »
0
Браво на теб! *flower2* *flower2* *flower2*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Искам да откажа цигарите
« Отговор #14 -: 11 Ноември, 2010, 13:26:47 »
0

 :)

Elvis Presley-My way


 :) *drink1*