Анкета

Къде го виждате Бареков след 3 години

Президент
0 (0%)
Премиер
1 (14.3%)
Министър
0 (0%)
В телевизора
1 (14.3%)
В кръчмата
1 (14.3%)
В лудницата
3 (42.9%)
В Южна Африка
1 (14.3%)

Общ брой гласове: 6

Гласуването приключено: 01 Юни, 2017, 16:44:23

Автор Тема: Къде го виждате Бареков след 3 години  (Прочетена 20453 пъти)

barba

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +40
    • Профил
Къде го виждате Бареков след 3 години
« -: 17 Февруари, 2014, 15:44:23 »
0
 *rofl* *drinks* *yahoo*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Къде го виждате Бареков след 3 години
« Отговор #1 -: 21 Февруари, 2014, 20:48:35 »
0

От тука 200 000 гласа.
А от тука  още малко.
« Последна редакция: 21 Февруари, 2014, 20:55:31 от Фло »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Къде го виждате Бареков след 3 години
« Отговор #2 -: 22 Февруари, 2014, 20:17:05 »
0
Не знам къде ще е след три години тоя, по принцим съм индефернтен към него, но един път се заслушах и ми хареса една негова идея, да върнат армията по една година в която да им дават някъква култура все пак на младите хора без алтернатива. Доколкото знам това си е суверенно решение на всяка държава, не ни се налага от ЕС, защо вярно не върнат набора в армията, ще изпълняват жандармски фунции по борба с битоватра престъпност по селата, ще работят общественнополезна работа из общините (има много такава, с която не се справят), по между другото ще им се дава някъкво образование, например шофьорски курсове, заварчици, електротехници, багеристи.Няма проблем да им се плаща даже нещо наприме сравнимо с детските на които разчитат ромите. Някои младежи от малоимотни семейтва и малцоинства действително имат нужда от това. Може да освободят студентите, както беше някога и май още си е така в Русия. Ако учиш давай учи, ако обаче не си студент това е стимул да се образоваш или гаранция, че системата няма да те пропусне, все пак за една година в армията ще ти влеят някъква култура и нещо в главата а и от теб ще има някъва полезност за обществото и държавата. Не виждам нищо лошо в това, прекалено рано се раздържавихме в БГ и резултата се вижда с просто око. 

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Къде го виждате Бареков след 3 години
« Отговор #3 -: 22 Февруари, 2014, 21:11:48 »
+1
Не е разумно Ивел редовна наборна армия за тази бедна страна.И швейцарците не си го позволяват,затова и не са бедни.Това с връщането на задължителната военна служба е демагогия.Знаеш ли,че издръжката на един войник  годишно е по-висока от издръжката на щатен войник наемник от сегашния модел със заплатата барабар?Ако е войник твоето дете  по задължение ще искаш да е облечено добре ,да го хранят три пъти на ден в добри условия и с качествена храна,да спи като на хотел,да има интернет,да му е топло зимата и хладно лятото ,топъл душ сутрин и вечер, и това го пресметни на ден и го умножи по 80 000. И това са само част от разходите,щото има и щатен персонал обслужващ цялата организация.И всичките тези разходи за нещо непроизводително.В страна в която икономиката е рухнала,в която на един зает се падат 3 бюджетника  и 2 пенсионери, да се демагогства за редовна армия е крайно неуместно.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Къде го виждате Бареков след 3 години
« Отговор #4 -: 23 Февруари, 2014, 08:35:12 »
0
Не си прав, я се поогледай навремето от трудови войски какви обекти останаха построени, практически безплатно за държвата, за едната манджа само. Един войник за 4 часа общественополезен труд би трябвало да е възможно да си изкара издръжката, всичко което си написал, барабар с интернета, топлото и храната. Останалите 3-4 часа нека да ги обучават, поне на обща култура и грамотност, това ми харесва в тази идея, повечето младежи сега  масово са неграмотни и неадекватни, виж какви глупости пишат из интернета да се хванеш за главата, кой ги е учил и как е възможно да са толкова зле. Струва ми се, че си заслужава да се опита пак.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Къде го виждате Бареков след 3 години
« Отговор #5 -: 23 Февруари, 2014, 14:51:01 »
0
Едната манджа само беше навремето.Помисли си дали ти се иска да пратиш детето си за едната манджа да бъхти.Смисълът на войската не е да заменя образованието,даже е смешно да се предположи такава хипотеза.Това,че  образователната система е  неадекватна на сегашното време и е пълен провал няма връзка с липсата на трудови войски или каквато и да е редовна армия.Моето мнение е,че лидерите на политическите партии са демагози от най-долнопробен тип,и самите им организации са клиентелистки  сдружения.Паразитират чрез държавата и докато не се стигне най-малкото до чисто мажоритарни избори с възможност избирателите да си отзовават избранниците само с един подпис,вместо да правят стачки и въстания нищо няма да се промени. Народа чака спасителя Бареков,който плачел за бедните ,заедно с богатите си приятели.Ей тъй през сълзи и сополи са измислили и спасението  с редовната армия,хем да копа и учи за електроженисти,хем да ги пази от народната любов ,ако се наложи.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Къде го виждате Бареков след 3 години
« Отговор #6 -: 23 Февруари, 2014, 20:43:27 »
0
Аз не им сипматизирам, просто казах че ми харесва тази идея, какво значи искаш ли да пратиш детето си там, кой ме е питал някога дали съм искал или не искал да ида за две години в казармата, колко работа съм свършил там за държавата с едната манджа и два ката въшкарници никак не може да ми я платят. Не става дума за това, но за ромите и малоимотните младежи това не е лош вариант за околтуряване и набиване в канчето на някъкъв морал, съзнание и грамотност. Който има амбиции да учи нека бъде освободен от това, тази схема не е лоша. Не ми давай примери с цивилизованата Швейцария, там няма роми и съзнанието на гражданите е на друго ниво. За нашите условия такава либералност е неприложима. Една година общественополезен труд + някъкво окултуряване, повярвай ми не е много а даже мисля че някои биха го желали, например ако за тази година ги обучат за шофьори, за много роми това би била една от добрите години в живота им. Със сигурнуст такъв проект може да не е в тежест на рухналата ни държавица а напротив да и помогне да реши някои непосилни за нея сега проблеми, например битовата престъпност, чистотата, опазване на горите, природата и такива разни неща.
  Иначе аз не гласувам за да не сгреша и да ме е яд на себе си после. Това с отзоваването на избраните депутати с подпис не го виждам как ще работи, дано някога стане реалност тогава вече ще ходя и аз да гласувам, след като ще има механизъм за връщане на филма назад.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Къде го виждате Бареков след 3 години
« Отговор #7 -: 23 Февруари, 2014, 22:45:09 »
0
Ами то е прост механизъм за отзоваването.Ако за едно мажоритарно място са нужни примерно 50 000 гласа ,отзоваването му може да стане с подписка от 25000 +1 ,подадена в третата независима власт-съдебната система и тя нарежда да го хванат за ушите и изхвърлят от събранието.Понеже подписката се прави в избирателния район мирно и тихо няма нужда от стачки и въстания. Това е много демократичен елемент.Обаче на партийната мафия не и се иска и въртят номера с изборния кодекс,само и само винаги да са в организираната кражба,защото се размива отговорността.Гледам Манолова тая  вечер казва да не сме си въобразявали ,че за мажоритарния вот,кандидата  пак си бил партиен и да не сме ревяли срещу партиите. Няма лошо и няма значение от коя партия е кандидата щом има механизъм да го махнат хората,като  им продава интереса.Но за такъв механизъм има гробно мълчание от политиците.За редовната армия дето ще учи на занаят мангалите продължавам да съм на мнение,че това е демагогия и популизъм.Швейцария дадох като пример защото там е смесена системата редовна плюс опълчение.Опълченците си държат униформите ,пушките и картечниците в къщи ,както и военните велосипеди.Самата военна служба е разсрочена във времето за 10 г. и ги викат запас,като едно време за няколко дни годишно в този период от 10 г.Гръцкият мазньо се опитва да се прави на интересен ,да обижда и даде линк от уикипедията на английски ,който даже не е прочел и не е разбрал нищо, но се заяжда.За 2016 г. числеността на швейцарската армия се предвижда да е 100 000 от смесен тип редовна-призивна.С други думи колкото нашата от 25000 плюс запасняците до 100 000,но те са разсрочени във времето.Казвам го условно ,защото долу-горе такова е съотношението 1:4, специалисти към по-общия профил в една войска. Но трябва да се каже и това,че само 3-4 компании от химическата промишленост на Швейцария имат общ годишен оборот по-голям от бюджета на нашата държава и имат армия колкото нашата.
« Последна редакция: 23 Февруари, 2014, 22:49:21 от Фло »