Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Икономика, анализи, графики и перспективи

Къде го виждате Бареков след 3 години

(1/2) > >>

barba:
 *rofl* *drinks* *yahoo*

Фло:

От тука 200 000 гласа.
А от тука  още малко.

Ivel:
Не знам къде ще е след три години тоя, по принцим съм индефернтен към него, но един път се заслушах и ми хареса една негова идея, да върнат армията по една година в която да им дават някъква култура все пак на младите хора без алтернатива. Доколкото знам това си е суверенно решение на всяка държава, не ни се налага от ЕС, защо вярно не върнат набора в армията, ще изпълняват жандармски фунции по борба с битоватра престъпност по селата, ще работят общественнополезна работа из общините (има много такава, с която не се справят), по между другото ще им се дава някъкво образование, например шофьорски курсове, заварчици, електротехници, багеристи.Няма проблем да им се плаща даже нещо наприме сравнимо с детските на които разчитат ромите. Някои младежи от малоимотни семейтва и малцоинства действително имат нужда от това. Може да освободят студентите, както беше някога и май още си е така в Русия. Ако учиш давай учи, ако обаче не си студент това е стимул да се образоваш или гаранция, че системата няма да те пропусне, все пак за една година в армията ще ти влеят някъква култура и нещо в главата а и от теб ще има някъва полезност за обществото и държавата. Не виждам нищо лошо в това, прекалено рано се раздържавихме в БГ и резултата се вижда с просто око. 

Фло:
Не е разумно Ивел редовна наборна армия за тази бедна страна.И швейцарците не си го позволяват,затова и не са бедни.Това с връщането на задължителната военна служба е демагогия.Знаеш ли,че издръжката на един войник  годишно е по-висока от издръжката на щатен войник наемник от сегашния модел със заплатата барабар?Ако е войник твоето дете  по задължение ще искаш да е облечено добре ,да го хранят три пъти на ден в добри условия и с качествена храна,да спи като на хотел,да има интернет,да му е топло зимата и хладно лятото ,топъл душ сутрин и вечер, и това го пресметни на ден и го умножи по 80 000. И това са само част от разходите,щото има и щатен персонал обслужващ цялата организация.И всичките тези разходи за нещо непроизводително.В страна в която икономиката е рухнала,в която на един зает се падат 3 бюджетника  и 2 пенсионери, да се демагогства за редовна армия е крайно неуместно.

Ivel:
Не си прав, я се поогледай навремето от трудови войски какви обекти останаха построени, практически безплатно за държвата, за едната манджа само. Един войник за 4 часа общественополезен труд би трябвало да е възможно да си изкара издръжката, всичко което си написал, барабар с интернета, топлото и храната. Останалите 3-4 часа нека да ги обучават, поне на обща култура и грамотност, това ми харесва в тази идея, повечето младежи сега  масово са неграмотни и неадекватни, виж какви глупости пишат из интернета да се хванеш за главата, кой ги е учил и как е възможно да са толкова зле. Струва ми се, че си заслужава да се опита пак.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия