За всичко останало > Строителство и ремонти

Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC

(1/6) > >>

dodo2:
Какви са плюсовете и минусите, как да избера?

(А също и за настилка - тераси и около басейн)

bate dimo:
естествения мятериал винаги е по красив, въпроса е дали може да си го позволиш. всичко опира до парите според мен, същото се отнася и за камъните :)

dodo2:
Има WPC сайдинг и по 100 евро/м2, от истинско дърво е доста по-евтин?

Има ли вариант истинско дърво, което да не трябва да се лакира всяка година? За мен плюсът на WPC е че не трябва да се поддържа, минусът е че никой не казва като го напече слънцето дали не отделя разни отрови.

Boby:
Май имаш предвид PVC (polivinilchloride) сайдинг. Аз преди търсех нещо подходящо защото отдолу може да се направи вентилируема фасада с каменна вата - едно вечно решение. Но няма нищо евтино с изключение на ПВЦ а то стои грозно и евтино :(
Трайното решение е керамични плочки но цените са от 100Е/м2 нагоре. А дървото трябва също да е трайно - тик например? Това ще е още по-скъпо. Забрави да лакираш, ще ти писне още на втората година. Не си навличай дявол на магаре, една къща и без това има много поддръжка и въртене покрай нея.

dodo2:
Не, WPC - това в wood plastic composite. Дървени частици 60-70% смесени с пластмаса (полипропилен май най-често), външно изглежда като дърво. Ето пример:



Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия