Автор Тема: Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC  (Прочетена 44527 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC
« Отговор #15 -: 20 Септември, 2012, 23:48:53 »
0
goro, знаеш ли гръцки производител на WPC настилка? Такава:




Додо, цяло чудо е че видях въпроса ти.

Не съм се занимавал.

неосет каталога им е на английски и гръцки тук:
http://www.neowood.gr/index_en.html


Порових се, но тук тъй като повечето освен производители са и търговци е трудно да се ориентираш кой точно произвежда даден продукт.
Този тук - много вероятно също.
http://www.woodman.gr/el/industrial-products/dapedowcp


Технологията е на strandex co http://www.strandex.com/

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC
« Отговор #16 -: 21 Септември, 2012, 00:16:30 »
0
Мерси.
Да, и аз намерих Neowood, утре ще им звънна да видя говорят ли друго, освен гръцки :)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC
« Отговор #17 -: 21 Септември, 2012, 00:20:59 »
0
Мерси.
Да, и аз намерих Neowood, утре ще им звънна да видя говорят ли друго, освен гръцки :)
Че ще говорят, ще говорят.
Но е много вероятно да намериш нещата по евтино при някои от търговците.
Макар че, знам ли? Ти си външен.
Ако не се оправиш, след понеделник ще им звънна аз, ако искаш.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC
« Отговор #18 -: 21 Септември, 2012, 00:22:29 »
0
Утре ще пиша какво е станало.
 *drink6*

Всъщност Neoset имат представителство тук, ще им звънна първо на тях

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC
« Отговор #19 -: 21 Септември, 2012, 19:47:35 »
0
Брей, гърците от Neoset ме изненадаха. Обади ми се някой от Солун, говорещ български и каза, че ще пратят до седмица мостри в офиса в България да разгледам и да ми направят оферта. А преди това им бях пратил имейл и говорих с офиса им тук.

 *drinks*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC
« Отговор #20 -: 21 Септември, 2012, 22:31:29 »
0
Брей, гърците от Neoset ме изненадаха. Обади ми се някой от Солун, говорещ български и каза, че ще пратят до седмица мостри в офиса в България да разгледам и да ми направят оферта. А преди това им бях пратил имейл и говорих с офиса им тук.

 *drinks*
Ако са си направили труда да намерят българскоговорящ за да те улеснят, това би било изненада, която е заслужава адмирации.
А иначе, все по-често се изненадваме от прояви на нормалност.

Пиша за друго.
Към момента на откриване на Баухаус имах повод и няколко пъти се разходих сериозно из него.
Имам ясен спомен, че съм виждал такъв материал, но ако помня правилно, той по-скоро беше предназначен за облицовка на външни хоризонтални пространства (тоест беше плътен), а не за фасади (с кухини).
Дали не греша все пак?

Знам, че правиш сериозни предварителни проучвания, но ако случайно това не е минало покрай теб, виж и какво предлагат там.
Питай Неосет и за плътния материал. Ще може да се ориентираш къде стоят ценово, а и като техническа спецификация.

Когато става дума за количества, в нашите строителни хипермаркети може да контактуваш директно съответния отговорен търговец и директно да поставиш въпроса за отстъпки. Според зависи, обаче.
Поздрави !

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC
« Отговор #21 -: 21 Септември, 2012, 23:13:37 »
0
Има една пловивдивска фирма, но проуктът им първо е по-лош, второ е с 50% по-скъп от гръцкия (поне който видях оня ден, не съм сигурен че беше на Neoset). Като питах един търговец защо е така според него, каза "въпрос на оборот". Нашите се опитват да избият инвестицията с високи цени и така не знам колко им се купуват нещата. А в Китай е точно 5 пъти по-евтино това. Понеже днес стана ясно, че терасата се отлага за след зимата чак, ще имам доста време за проучване точно за този материал, чакам оферта и от китайски фирми, но там пък транспортът ми е по-любопитната част.

Какво стана с ултра-скоростния влак Пекин-София....

Примерно за този продукт ми се струва безумие да се отваря и инвестира в предприятие за произвоство у нас, вместо да се внася. То важи за всичко май. Освен ако инвестицията не е минимална и сега го карат на 500% печалба за който иска. Или тайно внасят от Китай и препродават :)

Вече се замислям да се стана търговец, но май е много мутренски този бизнес..

В другата тема някой ще каже ли дали знае продавач на дървени керемиди?

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC
« Отговор #22 -: 22 Септември, 2012, 09:38:04 »
0

 Додо, знам, че WPC елементи за настилки и обшивки у нас внасят и от Финландия, Белгия, Австрия (Китай), всички са по-скъпи от пловдивската фирма, като качество повечето по-добри, ако ти трябва инфо, мога да ти пусна линкове.

 *drink6* :)

 

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC
« Отговор #23 -: 22 Септември, 2012, 16:42:13 »
0


В другата тема някой ще каже ли дали знае продавач на дървени керемиди?


Ако имаш идея с какви размери да са ти  керемидите ,бих звъннал на личния си "дървар" да даде цена за керемиди от червен дъб.Той си има и тайна рецепта за обработка против гниенето на дървесината,пък аз имам моя,не толкова тайна, но много проста-превръщане на дървесните захари в калциеви захарати,които гадинките не ядат и дървесината повече не гние.Допълнително моя оригинален импрегнант на основа ланолин осигурява водоустойчивост и пропъждане на термитите.Червеният дъб,поради специфичната си миризма не се използва за правене на мебели и по тази причина е с ниска цена,но е много красива дървесина с благороден червеникав оттенък в цвета. Аз съм си подготвил 2 м3 за интериорни решения-сайдинг комбинация от камък и дърво.

mitakavk

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 30
  • Карма: +1/-2
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC
« Отговор #24 -: 23 Септември, 2012, 00:20:00 »
0
В общи линии хващащ една цепеница и почваш на тънко да дялкаш и ето на  имаш дървени керемиди. После топваш в импрегнант кво толкова. А сайдинга по принцип е доста грозен независимо дали е изкуствен и естествен материал, може би декинга да става за нещо поне на снимките изглежда добре.

ПП. Преди да изтриеш и този пост имай в предвид че поддръжката на подобен покрив е много по голяма отколкото на повечето конвенционални покриви.

« Последна редакция: 23 Септември, 2012, 00:23:45 от mitakavk »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Дървен сайдинг vs Сайдинг от WPC
« Отговор #25 -: 23 Септември, 2012, 01:19:42 »
0
ПП. Преди да изтриеш и този пост имай в предвид че поддръжката на подобен покрив е много по голяма отколкото на повечето конвенционални покриви.

Току се появи някой, страдащ от параноя. Има две теми, предното ти мнение е в другата.
*drink6*