Автор Тема: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ  (Прочетена 25643 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« -: 22 Септември, 2010, 00:06:09 »
0

Bailando – сцена на мечтите

Хора и техните различни мъки, болки, хора с широки сърца, искащи да помогнат. Това предаване не би могло по никакъв начин да се нарече развлекателно. Правилната думичка е сърцераздирателно. Толкова, че сковава гърлото и застава една топка... И в същото време, много умиляващо...

Нешка Робева:

Би трябвало Bailando да има една единствена кауза - да се съберат пари, за да се изнесем нашите държавници и политици и да  внесем със събраните пари такива, които да направят така, че да НЯМА Bailando.



Досега, не познавах никого, нито пряко, нито косвено, някое от дечицата, от хората в нужда.

Тази вечер, участва човек, когото лично познавам и бих искала да споделя с вас.

 Николай Ефтимов. Подкрепя го Мая Бежанска. Той е бивш военен летец, понастоящем IT специалист. Съпругата му, търговски директор на Хиполенд.

Имат две прекрасни дечица, момченца. И двечките са аутисти. Отделят изключително много време и внимание за децата. Справят се с много труд и любов.


В България се счита, че това е нелечимо и не се провежда лечение. Нещо повече, тези деца не се приемат в нормалните детски заведения. А, тези деца, освен лечение,  се нуждаят от социален живот. Оставайки в къщи, проблемът им се задълбочава повече и повече. Ограничава и възможностите за работа на техните родители.

Държавата, отново я няма!!! Тя, Държавата отново, изобщо не присъства!!!

Дневен център „Тацитус" е създаден от Мина Енева-Ламбовски , чието дете е също аутист. Детето, проговаря, има напредък, благодарение на психолози, лекари специалисти в USA. Едно такова диагностициране, изследвания и назначаване на лечение, струва $20хил. в USA.

Благодарение на този дом, голямото детенце се променя. Започва да говори, макар и още трудно. Вече е в друго детско заведение, като въпреки всичко това, става със съдействието на Мина Енева-Ламбовски. Малкото детенце е с по-тежка форма и в центъра. Вече и то има напредък. Започнал е да рисува... Благодарение на този център, те могат да работят пълноценно и да си посрещат разходите по децата, които не са малко.

Каузата на Николай е, да събере пари  за разширяване дейността на центъра за деца - аутисти, да се привлекат такива специалисти, да могат и другите деца да имат шанс, да бъдат пълноценни! А, те не са малко!

Bailando - Мая Бежанска и Николай Ефтимов

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #1 -: 22 Септември, 2010, 00:10:04 »
0

 
Моята лична история

"Моята история е наситена с много мъка, несигурност и страх – чувства, които всеки родител на дете, отличаващо се по нещо в развитието си от останалите е изпитал. Щастлива от раждането на първото си дете – момче, започнах да забелязвам, че той не е като другите деца – не ми се усмихваше, не ми говореше, сякаш се беше затворил в своя собствен свят. След един дълъг, труден и мъчителен процес на диагностика се сблъсках със страшната диагноза – “тежка форма на аутизъм”. Обясниха ми, че детето ми, по това време на 3 години, никога няма да проговори, да създаде близка емоционална връзка с другите хора или да започне да разбира заобикалящия го свят по един адекватен начин. Посъветваха ме да го оставя в дом за отглеждане………Не го направих. Не можех! След период на пълно отчаяние, поех дълбоко въздух и реших да открия начин да спася сина си. Свързах се с международни асоциации и организации, занимаващи се с проблема, както и с родители на деца с подобни разстройства от цял свят. Оказа се, че честотата на засегнатите от аутизъм деца в САЩ е смайваща. На разгадаването на тази енигма са посветили усилията си мултидисциплинарни екипи от водещи специалисти, финансирани както директно от правителството, така и от широк кръг неправителствени организации. Прилагайки най-новите им открития в областта, подложих детето си на специална диета, чието изключително позитивно въздействие ме окуражи да продължа с разработваната от тях иновативна и все още експериментална медикаментозна терапия. Паралелно с това започнах специална американска психологична терапия за деца с аутизъм, в която бях обучена на място и която започнах да прилагам неотклонно в домашни условия. Резултатите, по това време немислими за повечето европейски специалисти в областта, станаха факт при сина ми. Детето ми с една от най-тежките форми на аутизъм, на 7 години започна да произнася звуци, след това думи и кратки изречения, а сега дори по-сложни граматически конструкции. Това развитие ме убеди в правотата и силата на комплексната терапия, която следвам и реших да споделя опита си и да помогна на родителите в моето положение."

Мина Енева-Ламбовски

http://autism-bg.com/

koganev

  • Гост
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #2 -: 22 Септември, 2010, 00:40:44 »
-1

...
Държавата, отново я няма!!! Тя, Държавата отново, изобщо не присъства!!!

...
Bailando - Мая Бежанска и Николай Ефтимов


Горчиво грешиш. Държавата я има и пречи, пречи... На тази канцерогенна държава й трябва население, но не и хора. А кое е по-лесно от това да смажеш човека още в люлката? Болните деца й идват дюшеш на тази смразяваща кръвта държава - връзва ги, бие ги, изтезава ги с глад и студ, убива ги. А здравите ги иска още от петгодишни в макаренковските си ... учреждения, най-цинично наричани училища, където да ги смели на кайма и да получи така желаната МАСА - население, електорат или както там си ги нарича.
И на всеки, който се стресне, му се дава един и същи съвет - какво чакаш още тука, тръгвай, тръгвай... Взимай си копелетата и се махай!

И хората малко по малко тръгват. Иди тази събота на летището и виж кои пълнят самолетите на нискотарифните авиокомпании, виж ги на каква възраст са, с по колко деца тръгват.
Остава населението...

Има я държавата! Ако я нямаше, щяхме да се оправяме доста по-добре.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #3 -: 23 Септември, 2010, 00:07:47 »
0

...
Държавата, отново я няма!!! Тя, Държавата отново, изобщо не присъства!!!

...
Bailando - Мая Бежанска и Николай Ефтимов


Горчиво грешиш. Държавата я има и пречи, пречи... На тази канцерогенна държава й трябва население, но не и хора. А кое е по-лесно от това да смажеш човека още в люлката? Болните деца й идват дюшеш на тази смразяваща кръвта държава - връзва ги, бие ги, изтезава ги с глад и студ, убива ги. А здравите ги иска още от петгодишни в макаренковските си ... учреждения, най-цинично наричани училища, където да ги смели на кайма и да получи така желаната МАСА - население, електорат или както там си ги нарича.
И на всеки, който се стресне, му се дава един и същи съвет - какво чакаш още тука, тръгвай, тръгвай... Взимай си ко--летата и се махай!

И хората малко по малко тръгват. Иди тази събота на летището и виж кои пълнят самолетите на нискотарифните авиокомпании, виж ги на каква възраст са, с по колко деца тръгват.
Остава населението...

Има я държавата! Ако я нямаше, щяхме да се оправяме доста по-добре.


Нямам нищо да допълня, просто си адски прав!

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #4 -: 23 Септември, 2010, 00:45:03 »
0
Прекрасни инициативи са и "Байландо" на Нова и "Великолепната шесторка" на БТВ, но в съзнанието ми се пули едно "НО", а именно ...  в началото на есента и новата зима, с поизтънели хонорари и позатънал рейтинг телевизии, водещи, артисти, звезди и луни  ИЗВЕДНЪЖ се присетихаза проблемите на своего брата. Цяло лято не се чу по паланки и площади ни песен, ни форум, па макар и на откритичко някъде, нито пък видях някоя местна знаменитост самоинициативно да се изявява творчески на някой оживен ъгъл с шапка и маймунка, за да се съберат макар и няколко петака за нуждаещите се, чиито наистина тъжни истории така "режисьорски" и сърцераздирателно ни  поднасят в момента от ТВ екрана и ни заливат с апели и 2-та КАНАЛА (скоро ще се започне и по националния).
Не ме разбирайте криво! Не искам да омаловажавам или подценявам проблемите на хората, човешката мъка и трагедия. Просто се чудя къде са българските творци ЦЯЛО ЛЯТО И ПРОЛЕТ, цели години, десетки години?! Защо трябва да се изявяват с талантите си само в телевизионни прояви за подобни случаи. Къде са колегите актьори? Къде са групите, певците, художниците, музикантите ... ?! Толкова ли е сложно и трудно да се сглоби една сцена и да се монтират 5 прожектора и в малките градове, в селата, че и там хора живеят, и там да попеят, потанцуват и съберат нещичко, пък колкото Бог дал - толкова. Кой друг, ако не те следва да са с най-чувствителни мембрани към страданието, бедността, болестта, мъката?! Не е чааааак толкова трудно! Ще цитирам по памет една мисъл на Жан Жак Русо - "Поставете на един площад стълб, окичете го с цветя, съберете там народа и ... ето ви празник". Това беше дебело подчертано от мен в една стара книга на Исак Паси - "За красотата и изкуството". Та се питам къде е красотата, ако не в изкуството и хората които го създават? Тя не е в професионалните им изяви. Красотата е в смисъла от това да дариш на свой ред нещо с таланта ти, дарен от Бога?
Телевизионният екран ли е единственото място от което могат хората на изкуството ни да  даряват средства и надежди?  (въпросът ми е реторичен) Или може би, просто сме лицемерни ?! 
 
« Последна редакция: 23 Септември, 2010, 00:49:49 от elissa »

koganev

  • Гост
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #5 -: 23 Септември, 2010, 08:58:54 »
0
Децата на България живеят в "зимни вечери". И не само онези, които са по домовете и които са лишени от родители по волята на съдбата и на които медиите обръщат комерсиално внимание. В българското семейство текат разрушителни процеси, от което децата страдат, душите им заглъхват и те се превръщат в така желаните от държавата зомби с право на глас. Лицемерието на българското "общество" е стигнало до точката, от която връщането е възможно само през катарзис.

А това, поради ненаучния си характер, е невъзможно в България.

Затова не виждам кой знае какъв смисъл в начинанията на ТВ индустрията, целящи уж да помогнат, а всъщност гонещи рейтинги и високи рекламни приходи, разчитайки на изроденото чувство за състрадание у посткомунистическия гражданин. Ако това пак ни връща към темата за религията, то е случайно, но не може да не се види, че българинът е състрадателен към чуждите деца само на мегдана, за пред хората, а иначе в собствената си къща бие своите деца без скрупули - по макаренковски, по сталински, по ленински... щото няма Бог, няма душа и никой няма да ни съди, освен партийният секретар, ако види...
Българските деца за заплашени в семействата си, заплашени са от най-близките си, страдат там, където трябва да получават закрила и любов. Това няма как да не ги превърне в чудовища. И да танцуват, и да пеят, и на маймуни да се правят - това едва ли ще помогне. По вероятно е да навреди, защото поредният законен баща ще се напие за пореден път от кеф при тези ефирни красоти, ще се ядоса за пореден път, че жена му не е толкова красива и засмяна и за пореден път ще пребие някое от децата си, ей така, щото не слуша.
А после някоя телевизия ще направи реалити, в което всичкото това издевателство ще се гледа на живо. Ще го кръсти Бий Брадър и ще обере точките. А с част от парите ще построи пързалка...


Та така. Смирненски е човекът.
« Последна редакция: 23 Септември, 2010, 09:11:06 от koganev »

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #6 -: 24 Септември, 2010, 14:15:09 »
0
Държавата ни е в ступор - отдавна.
Политическите кукли предизвикват отвращение и затварянето на всеки един от нас в себе си - капсулирането, обаче не води до нищо друго, освен до оцеляване на индивида, но не и на вида. Така пространството се разширява за все по-лумпенизиращата се маса от неграмотни, първични и манипулативни човешки единици, а гласовете на страдалците потъват.
Знам, колко неприятни са думите ми. Искрено съжалявам, че ги пиша, но го правя заради отвореното писмо, което получих на личната си поща и, което вероятно бтв няма да оповести.
Преднамерено е решението ми да не го разпечатам в поста си, а в прикачения към него файл. Не само защото е дълго, но и защото е изпълнено с тежки думи, които се раждат от непреодолимата болка и гняв. Ще го прочете този, който има готовността да ги понесе...
« Последна редакция: 24 Септември, 2010, 16:58:35 от nino »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #7 -: 27 Септември, 2010, 17:21:27 »
0

Тежки ли?

Думите раняват неизличимо, думите убиват. Не и в този случай. Тук, думите както и да са казани, както и да са наредени, не стигат. Защото те изразяват това, което е в душите ни. А, то, толкова е натежало, че вече няма нужда от думи. Просто трябва да се почуства, така, отвътре, със сърцето.

Благотворителност. Защо, когато има такава кампания, има хонорари? По-големи "звезди", по-големи хонорари. Защо държавата не се отказва от ДДС ? Защо някой изобщо взема пари? Защо някой може да си позволи да присвои пари от такова нещо? Защо, изобщо трябва да се афишира? Все риторични въпроси, на които не им знам отговора. Или го знам? Алчност? Не може да е само това. Та, има толкова места и неща, където може да се краде. И се краде...



Все пак, аз "стискам" палци на Ники. Най-вече за това, да не се погнуси... Но, той, няма право да не използва всички възможности, които има... А, те не са много. В същото време други деца и това нямат...

Ники и съпругата му успяват да си подсигурят необходимите си приходи, за да посрещнат разходите си за децата.
800лв само за престой. Отделно храна, която е без каквито и да е консерванти и отрови, отделно хранителни добавки.

"-Ние можем да си го позволим, защото и двамата имаме добри доходи, но..."

"-Радваме се, че Мартин е вече в нормална детска градина, благодарение на съдействието... Самуил започна да рисува, оцветява..."


Представяте ли си? Човешка радост... Детето е започнало да оцветява...

За съжаление, това е начинът да се чуят проблемите. И още повече да се натрупа ярост...

Другият, са форумите, блоговете. Интернет обществото. Където е далеч по-чисто, където липсва фалш. Защото, кому е необходима тук показност???
Или пък, дивиденти?

Иначе, се капсулираме не в по-малки общества, а в самите себе си. Което е по-страшно.




Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #8 -: 27 Септември, 2010, 17:25:22 »
0

Помолих Миглена да ми изпрати линк с информация.

Цитат
Това е линк за диетата, която се спазва от децата с аутизъм. За да е лечението им правилно и да даде резултат, децата се подлагат на диета за да се стабилизира организма им. Включват се хранителни добавки. При някои деца, които са по-добре здравословно, като Мартин, резултатите са светкавични. При Самуил става по-бавно. Но само диета и хранителни добавки не стигат за пълното излекуване. След като състоянието на организма е по-добро трябва да се направят изследвания при гастроентеролог и за наличие на тежки метали. В зависимост от резултата и
се предписва конкретно лечение. Това може да стане само в Америка. Тук няма необходимата техника и специалисти.


http://www.autism.hit.bg/Dieta.pdf


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #9 -: 20 Октомври, 2010, 13:31:38 »
0

Когато става ясно, че Ники ще участва в Байландо, Нина Ламбовски го съветва, да се бори за лична кауза, а не за обща, т.к. хората са повече съпричастни. Ники категорично отказва каузата да е лична. Условието му е било, каузата да бъде за центъра, т.к. той може и ще направи всичко възможно, да се справи и без това участие. Кредит ще тегли, към приятели ще се обърне...

СМС -те, които се пращат са за Нова тв. В сайта на байландо са дарителските сметки за всяка кауза.

Там е сметката за подмагане на центъра.

Societe Generale Експресбанк
BG85TTBB94001525368282
Титуляр на сметката: НОВА ТЕЛЕВИЗИЯ - Николай Ефтимов


От тук, като се отиде на видео, може да се види видеовизитката.

http://www.bailando.novatv.bg/?module=team&team=15

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #10 -: 20 Октомври, 2010, 13:40:50 »
0
Личната кауза...


От мейла на Миглена, без корекции... Предпочитам да не преразказвам.

Цитат
В приложените файлове са писмата на баща ми. Първото е покана за съпричастност към колегите му от книжния бизнес и писмото на майката, което приложи. В моето писмо сме сложили дарителската сметка на името на Самуил. Тази сметка е със специален статут, банката гарантира, че парите ще се използват само за лечение и има пакет документи от нас / телк , епикризи и т.н./. Платежното нареждане може да се използва за документ дарение и на тази база фирмата да ползва данъчни облекчения. За хора, които не ни познават това е сигурност, че всичко е истина.
Николай защитава каузата на център Тацитус - единствения център в България, който следва американския метод на лечение на децата аутисти. Аз съм сигурна в този метод, т.к. Мартин след прилагане на диетата започна да съставя изречения, задава въпроси, забелязва се мисъл в общуването. Самуил се успокои, задържа се на едно място, рисува, интересува се от заобикалящия го свят. Мина Ламбовси, основател на ц-р Тацитус, единствена ни помогна и даде надежда, че децата ни могат да се излекуват. И най-важното е, че виждаме резултата пред очите си - подо
 брение на поведението на децата ни. Но само диета не е достатъчна. Трябва доктори, които са запознати с болеста да прегледат децата и да назначат целенасочено лечение, в зависимост от резултатите от изследванията, които ще направим. В България няма такива доктори. Единствената алтернатива е да се пътува до САЩ. Уникалното и безценно дело, което върши Мина Ламбовски е , че се бори български доктори да почерпят опит и знания от американците и нашите деца да се лекуват в България. Ясно ти е колко безкрайно трудно е да се промени един стериоти
 п на работа в институции и болници и каква борба води г-жа Ламбовски. Единствено болница Токуда са запознати и са чували за  новия метод и януари месец ще почерпят опит и предоставят базата си на американските доктори, за да прегледат деца в България.
Пращам ти и презентация, която един мой съученик направи и го е публикувал във FaceBook.
Пращам ти и линка към сайта на Байландо, където  е обявена сметката за общата кауза.
http://www.bailando.novatv.bg/?module=team&team=15
 

Във видео – може пак да видиш Видео визитката на Николай Ефтимов и Мая Бежанска, там Ники много точно казва, че иска да вдъхне надежда на всички родители, че децата им могат да бъдат като останалите деца. Ние знаем през какво сме минали преди да открием ц-р Тацитус и този ад трябва да се спести на други родители, които търсят лечение за децата си.
Ще ти изпратя и снимки в следващото писмо.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #11 -: 20 Октомври, 2010, 13:43:57 »
0

Писмото на майката...


Здравейте,
Казвам се Миглена Ефтимова  и съм майка на две момчета – Самуил на 4 години и Мартин на 5 и половина. И двете ми деца са с диагноза „аутизъм”. За да се излекуват е необходимо докато са малки да се предпиемат спешни мерки за провеждане на правилното лечение.
В България тази болест се разглежда като състояние и никой лекар, логопед и психолог не се ангажира с прогноза и възможност за лечение. Никоя институция и министерство не подкрепят и не помагат за адекватното лечение на децата аутисти.
В САЩ екип от лекари – наречени DAN са посветили живота и работата си на това да открият причината за болестта и съответно да прилагат правилно лечение, за да могат децата докато са малки да се справят с този проблем и да могат да се социализират и водят нормален живот.
Положението, в което ни поставят в Българя институциите и специалистите е:
1.   Децата не могат да посещават масова детска градина, понеже държавната детска градина не разполага с необходимите специалисти - логопеди и психолози, които да съпътстват детето при престоя му в масова група и да му помогнат да се адаптира и научи да общува адекватно с връстниците си.
2.   Децата се препращат, ако изобщо има места, в специализирана детска градина. Там те не могат да се развиват добре, защото за съжаление персоналът, който се грижи за тях е крайно недостатъчен и незапознат с новите методи на лечение. Малко родители биха пуснали детето си в подобно детско заведение.
3.   Децата могат да посещават държавен център, ако изобщо има места, по 1 час на ден, за да работи с тях логопед и психолог.

Това е всичко или по-точно нищо.

Бъдете сигурни, минали сме по всички пътеки в България и за наше огромно съжаление не намираме логични отговори на въпросите, които задаваме.
Надеждата ни се възвърна, когато се запознахме с Мина Ламбовски и посетихме център „Тацитус”. Там единствено специалисти се ангажират целодневно да работят с децата. Точната дума е работят, понеже никой родител не би оставил детето си на място, където то да пребивава. Недопустимо е.
Разбира се, Мина Ламбовски ни запозна с пълния метод на лечение за децата с аутизъм, който се предлага в САЩ. Лечението включва:
1.   Специална диета.
2.   Хранителни добавки.
3.   Преглед при DAN лекар и извършване на всички необходими изследвания, за да се  предпише правилната терапия.
4.   Преглед при гастроентеролог – последните изследвания сочат, че децата, диагностицирани  с аутизъм имат сериозни стомашно-чревни проблеми, които още повече влошават здравословното им състояние.

   Ние започнахме с първите две стъпки в България, по простата причина, че само това можем да направим тук. Резултатите не закъсняха. Големият ни син Мартин, който е с по-лека форма на аутизъм, проговори. В момента може да задава елементарни въпроси и общуването с него е възможно. При Самуил също има промяна, той подобри концентрацията си, задържа се спокоен на едно място, оцветява и започна да издава звукове. Имаме първа думичка : “Папа”, когато има нужда от храна и вода. Това за нас е голямо постижение.

   За да продължим успешно по пътя, който сме поели са необходими средства за осъществяване на стъпки 3. и 4, т.е. за преглед и лечение на децата ни при правилните и можещи специалисти. За радост няма да се наложи да посетим САЩ, тъй като след много усилия и преговори  г-жа Мина Ламбовски успя да организира прегледи съвместно с болница „Токуда”, която ще бъде наш партньор в борбата ни с аутизма и ще стартира част от лечението в периода от 02 - 09.01.2011г. с американските специалисти в областта на аутизма – Dr. Anju Usman и Dr.Arthur Krigsman. Това ще намали поне 2/3 от разходите, които бихме имали, ако се налагаше да пътуваме в САЩ. Необходимата сума е в приблизителен  размер на 8600$ включващи:
•   Гастроскопия                        $ 1,250.00.
•   Ентероскопия                        $ 1,525.00.
•   Скопия с капсула                  $ 2,700.00.
•   PH мониторинг процедура      $    500.00.
•   Преглед при Dr.Krigsman         $ 675 на час
•   Анестезия                               300 лева
•   Престой в болница „Токуда”    1580 лева
•   Преглед при Dr.Usman             $ 300 на час (прегледът при Dr.Usman ще е минимум два часа, тъй като се касае за две деца)

Дарителска сметка:
UniCreditBulbank
IBAN: BG60UNCR70001519829425
Име: Самуил Ефтимов

С уважение и надежда: Миглена Ефтимова
GSM 0895 73 72 27
e-mail: miglena_eftimova@abv.bg

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #12 -: 20 Октомври, 2010, 13:45:53 »
0

Поканата за съпричастност на дядото на децата...


ПОКАНА ЗА СЪПРИЧАСТНОСТ
От Пламен Маринов – „Сигма-55” ООД
Книжарници „ВЕЗНИ-55” гр.Силистра

   Уважаеми членове на АБК,
Дъщеря ми Миглена ме направи дядо на двама внука – Мартин на 5 год. и Самуил на 4 год.
За съжаление, те имат тежко здравословно заболяване - АУТИЗЪМ.
Какво сме направили досега?
1.   Подпомогнал съм на семейството с 25 000 лева.
2.   Ежемесечно се закупуват 16 броя хранителни добавки от САЩ на стойност 400 лв.
3.   За специалистите, които работят с децата ежемесечно се заплаща 800 лв.
4.    Децата са на специална диета, която изисква много повече средства от обикновеното детско хранене. Така например 1кг. брашно, от което майка им меси хляб струва 7.00лв. Предприетите действия дават резултати и надежда за подобряване на здравословното състояние.
5.   За общата кауза „Осигуряване на по-добро лечение и терапия на децата с аутизъм” от център  “ТАЦИТУС“ ( където работят със  Самуил ) бащата Николай Ефтимов участва в телевизионното предаване на Нова Телевизия –  „ Байландо” заедно с актрисата Мая Бежанска.
ЗА КАКВО ТЪРСЯ СЪПРИЧАСТНОСТ?
   Сериозна надежда за пълно излекуване на децата са американските DAN лекари (вж. прикачения файл  „Писмо на майката”).
Личната кауза за нашите деца е: Осигуряване финансирането за прегледите, които в България ще се извършват от горепосочените американски специалисти. Заедно с изследвания, диагностика и лечение необходимите средства за преглед са 8 600 $ (вж. „Писмо на майката”).
   Ясно ми е, че нашият бизнес е все още в криза, но искрено вярвам, че за 19-годишната ни съвместна работа някои от Вас имат основание, възможност и желание, освен с морална да бъдат съпричастни  и с финансова подкрепа за излекуването на децата с аутизъм.
Дарителска сметка:
UniCreditBulbank
IBAN: BG60UNCR70001519829425
Име: Самуил Ефтимов

   Благодаря на всички, които са прочели писмото ми и още повече на тези, които ще подкрепят лечението на внуците ми!
                                                                                                            С уважение:
                                                                                                          Пламен Маринов
 P.S. „Писмо на майката” е прикаченият файл.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #13 -: 20 Октомври, 2010, 13:54:39 »
0

Обща кауза

Societe Generale Експресбанк
BG85TTBB94001525368282
Титуляр на сметката: НОВА ТЕЛЕВИЗИЯ - Николай Ефтимов


Лична кауза

UniCreditBulbank
IBAN: BG60UNCR70001519829425
Самуил Ефтимов


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: BAILANDO – сцена на МЕЧТИТЕ
« Отговор #14 -: 10 Ноември, 2010, 15:33:17 »
0

Необходимите средства за личната кауза са събрани.  :) :) :) *flower2* *flower2* *flower2*