Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Кредити

Кредитни карти

<< < (6/6)

dodo2:
Да де, ама при кредитната на ПИБ няма лихва веднага на теглената сума (и cash back), а има гратисен период като на нормална покупка. Изрично ги попитах. Само при тегленето има такса и % така че то това компенсира може би. Досега ми се е налагало само веднъж 100 лева на банкомат на ПИБ и таксата беще 4 лева :)

А иначе няма спор, че с карта е хубаво. Дискусията започна от сравнението на кредитна и дебитна (борика) - за последните много банки не взимаха такса при покупка, а впоследствие като им се сговнясаха приходите въведоха такси и сигурно 90% от хората и не знаят, че вече им взимат такса при всяка транзакция.

dodo2:
Хубаво е обаче човек да си пази и една обикновена на борика (maestro). Сетих се нещо куриозно - в един магазин в Германия не искаха да ми приемат плащане с карта издадена от американска банка. Докато се опитвах на английско-немски да обясня на продавачката, че е тъпа (защото картата даже не беше кредитна ами "Checking", т.е. мога да плащам само ако има наличност), тя ми видя в портфейла една Maestro и вика "ооо дас ис фантастиш". Много бях учуден, че не искат онази, а се радваха на някаква обикновена, за която не предполагах даже, че е валидна извън BG..

Muza:

От друг форум.

http://forum.gong.bg/gong/viewtopic.php?f=53&t=82291&st=0&sk=t&sd=a

gogolcho:
хехе, форумът на гонг е по-компетентен от някои други форуми :)

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия