Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Кредити

Кредитни карти

<< < (2/6) > >>

Scyther:
Ааа, няма да стане. Хазяина иска само кеш за таванчето, а и не издава никакви бележки... :(

marandi:

--- Цитат на: dodo2 в 28 Септември, 2010, 00:48:28 ---В ПИБ на всичко казват кредитна карта, даже и на дебитните с неснижаем остатък :)
Тази за която аз говоря си е стандартна VISA Classic и тя е само един вид.

--- Край на цитат ---

По принцип баМкер допускам, че е от управител на клон и нагоре, останалите са ми ясни, че нищо не им е ясно. Демек, едни пчелички, които са се научили да попълват 10 бланки на кръст и да входират данни в софтуера. За сметка на това не спират да ръсят глупости на 'орицата ...

 *drink9* *drink9* *drink9*

Scyther:
От днес вече нямам карти в джоба. Още не съм ритнал камбаната. Служителките бяха много  :o чудени, как тъй аджеба съм решил да се лиша от техните безценни автоматизирани услуги. Казах им, че в службата касиерката ми напомня за мама като ми пъха парите в ръцете. Даже често се правя, че има някаква грешка, за да ги брои пак и пак да ми ги дава. И че получавам ерекция, но това било нормално според Фройд. Странно, но след това не бяха толкова любезни както по-рано.

marandi:

--- Цитат на: Scyther в 28 Септември, 2010, 22:21:52 ---Странно, но след това не бяха толкова любезни както по-рано.

--- Край на цитат ---

По принцип им спускат таргети на "бамкерките" за брой продажби на техни продукти и когато ги изпълнят лапат бонуси, но не това е най-важното.

Интересна е една от задачките, която се дава на студентите в УСА: кога ще се издължи една кредитна карта при 2% мин. погасителна вноска от лимита. Отговорът е ... никога  ;)

В БГ-то бяха по-консервативни и започнаха да ги предлагат при 5% мин. пог. вноска, вече има баМки и на 2%.

Също е интересно, че задълженията на хамериканците само по кредитни карти е в размер на 6 пъти БВП на Германия.

В БГ-стан сме друга бира и не успяха да заробят населението както си трЕбе.

Поздрави!

П.П. Иначе кредитната карта не е лош фин. инструмент и има своите предимства в определени ситуации, демек ако се ползва правилно, ама първо трябва да я "познаваш" добре като продукт.

 *drink9* *drink10* *drink10* *drink10* *drink9*

dodo2:
Какво толкова и е опасното на кредитната карта :) Аз сега се сетих за още един плюс - машина на времето - измества с 1 месец напред във времето един месечен разход.

Примерно ако човек харчи 100 лева на месец, ако този месец си направи кредитна карта, то похарченото през текущия месец ще го дължи чак след 2 месеца (без допълнителна лихва), така все едно текущия месец е на аванта :) Това при положение, че похарченото се погасява изцяло всеки месец преди датата на падеж.

1% от похарченото му го връщат обратно, освен това няма такса при плащане - със сигурност е по-добре от дебитна карта с такса за всяко плащане. Не че са много важни тия 15 стотинки, ама е дразнещо как до един момент е било без такса и изведнъж понеже банката е на минус, решила да сложи такса без предупреждение.

 *drink11*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия