Автор Тема: Хай-тек  (Прочетена 29926 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Хай-тек
« -: 01 Октомври, 2010, 17:39:24 »
0
Започвам тази тема за да си споделяме за впечатления за технологичните нововъведения.

Моето първо предложение е холограмното изображение което ние във фирмата вече ползваме

CNN Hologram TV First


и разработваме Cloud services с помощта на augmented reality

Layar, worlds first mobile Augmented Reality browser


annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Хай-тек
« Отговор #1 -: 05 Октомври, 2010, 05:02:23 »
0
Холограмното демо е супер ! Радвам се по детски направо на такива новини.
И вярвам че само технологиите ще спасят света ! *drink5* Един ден ще дойде краят на финансовото инженерство.
Благодаря Невидимко от сърце !  8)

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Хай-тек
« Отговор #2 -: 05 Октомври, 2010, 05:11:06 »
0
Може би не е съвсем хай-тек но си е една забавна за мен играчка. По долу е линк към видеото.
http://www.amazon.com/gp/mpd/permalink/mQOQX2V7KT9ZY:m4H02MFJUILVP

Имам качени вече окло 1200 книги и най ме кефи че няма LCD.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Джаджи
« Отговор #3 -: 15 Януари, 2011, 22:10:24 »
0
Ако някой е фен като мен на нови технологии нека споделя интересни джунджурии тук :)

Аз да кажа за две:
1. мишка: Logitech М705
- много интересен скрол бутон - може да се направи не да щрака, а да се върти по инерция - като се засили и се върти 10 секунди сам. Много удобно при преглед на дълги страници и документи
- нов лазер с който работи и върху прозрачно стъкло
- три години живот на батериите (обикновено АА батерии) сега ми пише battery life: 1095 days
- безжичната част, която се пъха в USB порта стърчи само 5 милиметра навън

2. ipod nano 6та генерация
- тук мога само да кажа "мноо яко" :)
Новите поколения сигурно не могат да оценят докъде са стигнали технологиите, ама ние за които едно време да имаш walkman беше егатигъзарията...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Джаджи
« Отговор #4 -: 16 Януари, 2011, 00:47:46 »
0
Да, уолкмените бяха върха на гъзарията. Това нано е яко, ама много дребно. Преди година си взех флашка 8 ГБ толкова малка, че поне 5 пъти мислех, че съм я затрил... Друго си е да имаш нещо голямо и стабилно - няма губене  :P

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Джаджи
« Отговор #5 -: 16 Януари, 2011, 14:40:35 »
0
А да, и флашките са станали микро, аз имам една дебела 1 милиметър, колкото да може да с втъква в USB:



Наното наистина е много малко. По-малко няма нужда, освен ако не измислят да се пъха в ухото и да се командва с мисъл :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Джаджи
« Отговор #6 -: 16 Януари, 2011, 14:56:40 »
0

 :D :D :D

Има го и този момент с малките размери, но аз вече толкова свикнах, че например, трябваше да сложа в офиса стационарен компютър и се бях изнервила много. Предварително, при това. Само при мисълта, че отново някаква бандура, която заема място и кабели...  :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Джаджи
« Отговор #7 -: 16 Януари, 2011, 15:11:28 »
0
Muza я да де питам нещо..

Колко би била склонна да плащаш месечен наем на работно място, което представлява само един монитор и една малка кутийка? Няма да се грижиш за лицензи и инсталиране на операционна система, вируси и т.н., като ще спестиш и тока, който харчи голямата кутия (защото малката харчи само 3-4 вата), ще имаш и защита на данните (сега ако ти гръмне диска, вероятно се хващаш за главата) и никаква нужда от локална поддръжка? Само ще ти трябва да имаш интернет връзка.
Другата полезна част е, че месечният наем позволява гъвкавост на работните места - наемаш още някой - има си работно място, уволяваш го, махаш работното място и не ти остава излишна техника.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Джаджи
« Отговор #8 -: 16 Януари, 2011, 15:48:15 »
0

Колко? Трудно ми е на прима виста. Ако гледам цената на един лаптоп, примерно с лицензиран софтуер, съвсем грубо - 25лв/мес. Базата данни, едната част са дублирани на флашки, другата част са в нета. Може би, 30лв?

Мисля, че аз не бих могла да се възползвам, защото има две платформи, които се инсталирани на pc. За едната, изискването е, да е на стационарен компютър, а не на лаптоп.

За едната платформа плащам о/о 44лв с ДДС на мес. за работно място. Но, нямам избор - без нея не може.
Ако това може да те ориентира.

Както го описваш, звучи ми добре, най-вече удобството за база данни, вируси, а и техническа подръжка.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Джаджи
« Отговор #9 -: 16 Януари, 2011, 16:10:19 »
0
Додо,
Защо не дадеш малко повече информация? Ако не аз, то за други, би представлявало интерес?
Пък и за мен не се знае, защото все измислям нови работи, а те винаги са свързани с интернет, компютри.
Ето, сега се замислих. Почти не се занимавам със старата дейност. Но, май, както вървят нещата, ще трябва и нея отново да подкарам. А, това е свързано отново с интернет, база данни, работа в мрежа... Най-малкото това. Отделно компютри ...

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Джаджи
« Отговор #10 -: 16 Януари, 2011, 16:15:10 »
0
Додо, преди няколко месеца един приятел (комп.специалист) ме попита за същото, предлагали ги за комп.зали в училища. Май беше някъде около 200$ ? Уви, вече съм се "обзавел" с компютри, иначе ми хареса.
Лятото един мой гост ми показа едно китайско фенерче. Купи си две (магазин за 1 лев) и месец по-късно ми поръча още 2. Има само 1 светодиод, но е с много добра оптика и дава много силна концентрирана светлина. Слага се с ластици на главата. Е, не е нещо компютърно, но ме кефи. Струва 6 лв.
Извинявам се за офтопика - утре трябва да си направя гражданска отговорност и единствен критерий ми е цената. В интернет цените не са реалните. Предложения?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Джаджи
« Отговор #11 -: 16 Януари, 2011, 16:41:33 »
0
Muza, полезно ми е, точно интересуваше ме кое е първото число, което би ти хрумнало. По принцип това е приложимо за по-големи фирми (примерно с над 500 работни места), защото те имат огромни разходи за поддръжка (примерно сега на мтел ще се сменя с такава система) и текучество. За малки фирми се опитвам да го измисля, че да е изгодно и за двете страни :)
Другото много полезно на тия неща е, че нямат вентилатори и в офиса е пълна тишина (освен ако някой не попръцква) :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Джаджи
« Отговор #12 -: 16 Януари, 2011, 17:07:23 »
0

Додо,
А база данни кой (къде) се  съхраняват? Защото и това има значение. В смисъл, от компютър майка на фирмата или как? И има ли достъп до тях някой друг, освен фирмата?

Ей това беше другото нещо, дето предварително му се изнервих - вентилатора. Макар че, сега не му обръщам внимание.  :D

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Джаджи
« Отговор #13 -: 16 Януари, 2011, 18:41:54 »
0
Jim,
За ГО -- провери в www.topins.bg и www.sdi.bg -- цените са тези при сключване застраховката online.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Джаджи
« Отговор #14 -: 16 Януари, 2011, 18:51:55 »
0
Jim,
За ГО -- провери в www.topins.bg и www.sdi.bg -- цените са тези при сключване застраховката online.


Да, това за SDI работи - пробвал съм го. Плащаш на куриера.