Автор Тема: С какво се занимаваме?  (Прочетена 4612 пъти)

diamond polisher

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
С какво се занимаваме?
« -: 03 Октомври, 2010, 14:35:41 »
0
  много сривковци в този форум виждам!!! Вие в какво инвестирате, че на повечето участници от постовете им не може да се разбере. Виждам един който вече не пише че инвестира в имоти и други двама които инвестират в имоти и продават такива. Виждам един който разбира от финансови операции на фондовата борса и той вече не пише. Останалите 200 с какво се занимавате? За мен е загадка. Понеже много се говори срещу имотите като инвестиция, бих ви попитал в какво да инвестирам?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: С какво се занимаваме?
« Отговор #1 -: 03 Октомври, 2010, 15:16:13 »
0
Дефинирай "инвестирам".

nearvana

  • Гост
Re: С какво се занимаваме?
« Отговор #2 -: 03 Октомври, 2010, 15:47:22 »
0
Ако можеш да си купиш акция на Интел от БФБ-то на "промоция" за $40 парчето  би ли си купил?
Никой не е казал да не се инвестира в имоти, но наистина и аз съм на мнение че не си струва да се инвестира в апартамент в софия за 1000е/м2. просто и ясно ...

Scyther

  • Гост
Re: С какво се занимаваме?
« Отговор #3 -: 03 Октомври, 2010, 19:19:03 »
+2
  много сривковци в този форум виждам!!! Вие в какво инвестирате, че на повечето участници от постовете им не може да се разбере. Виждам един който вече не пише че инвестира в имоти и други двама които инвестират в имоти и продават такива. Виждам един който разбира от финансови операции на фондовата борса и той вече не пише. Останалите 200 с какво се занимавате? За мен е загадка. Понеже много се говори срещу имотите като инвестиция, бих ви попитал в какво да инвестирам?



Добави и един, който се занимава с чумотръшкане на сахибчовци и добив на цветни метали.
« Последна редакция: 03 Октомври, 2010, 19:25:16 от Scythеr »

diamond polisher

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: С какво се занимаваме?
« Отговор #4 -: 03 Октомври, 2010, 19:31:59 »
0
Не разбрах нищо за обсега, както и за акциите на интел. Къде ги продават?
Тук съм за да ми обясни някой в какво да инвестирам, защото виждам негативно отношение към всякакъв вид познати на мен инвестиции.
Някои твърдят в един по-голям и известен форум, че това е добре да бъдат суровините. Само че какви суровини и гарантирано ли е че те няма да са по-лесно общодостъпни след време на по-ниска цена? Ако има някой професионален инвеститор в нещо моля да ми обясни. Иначе заглавието на форума е доста подвеждащо. Ако никой не се занимава с имоти защо се пише за тях?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: С какво се занимаваме?
« Отговор #5 -: 03 Октомври, 2010, 20:41:17 »
0

 :D :D :D

Ти ли ме пита на лични в другия форум, като много "разбираща"? И, аз нали съм "лапнишаран", вързах се.  :D :D :D
Отговарям най-добросъвестно, да бъда полезна колкото мога, на човека...  :D

satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Re: С какво се занимаваме?
« Отговор #6 -: 03 Октомври, 2010, 21:08:12 »
0
Тук съм за да ми обясни някой в какво да инвестирам, защото виждам негативно отношение към всякакъв вид познати на мен инвестиции.
Без претенции за "професионален инвеститор", те съветвам да инвестираш в образование. Това е нещото, в което аз виждам смисъл. В образованието на децата ти, в твоето образование, ако се чувстваш все още готов, че имаш каквода научиш. Дали ще инвестираш време или пари, си е твоя работа. Но не си губи времето по форумите, ако няма какво да научиш в тях....

заглавието на форума е доста подвеждащо. Ако никой не се занимава с имоти защо се пише за тях?
Всички се занимават с имоти по един или друг начин - кой наемател, кой наемодател, кой купувач, кой продавач, кой брокер, кой собственик и се интересува от ремонти .... посочи един, който да не се занимава с имоти. Или "занимаването с имоти" се изразява само с покупката им?

diamond polisher

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: С какво се занимаваме?
« Отговор #7 -: 03 Октомври, 2010, 21:16:06 »
0
Муза за какво съм те питал в някой друг форум? Не знам за такова нещо. Може би се бъркаш.
satori- така е всеки се занимава с имоти, но малцина гледат на имотите като на инвестиция. Или ще ми кажеш че и наемателите гледат на имота като такъв. Може би но в мечтите си.

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: С какво се занимаваме?
« Отговор #8 -: 03 Октомври, 2010, 23:52:35 »
0
Инвестираме в алгоритми. Каниме и приятели, живота е кратък и не е само инвестиции *drink11*

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: С какво се занимаваме?
« Отговор #9 -: 04 Октомври, 2010, 01:21:51 »
0
Майтап бе  'Уили'. А без майтап - инвестициите зависят от това колко риск може да понесеш и това зависи от възрастта. Аз лично предпочитам кеш-а (money talks, bullshit walks!) и то в канадски долари - за сега и малък дял швейцарски франкове. Сигурна съм че в тоя форум всеки има собствен дом вече или най малкото може да си позволи такъв. Това че хората имат критерии и предлаганите жилища в България не отговарят на исканата цена спрямо доходи и условия не е 'сривлювщина' а трезва оценка!
Логично е вместо да бъдат нападани потенциалните купувачи продаващите и строящите да се вслушват в мненията им и да 'посрещнат' търсеното. При непредубеност това си е едно маркетингово проучване но .....пазара винаги има последна дума. Доводи и приказки не помагат. Дано при тоя инат не се стигне не до срив а до своебразен 'армагедон'  на тоя пазар.

koganev

  • Гост
Re: С какво се занимаваме?
« Отговор #10 -: 04 Октомври, 2010, 11:15:46 »
0
Човек печели пари и губи пари - стават такива работи. При имотни спекулации стават, при спекулации с акции на интел също стават. И така ще е... Някои печелят, други губят - не е ясно кои точно се побъркват. Може от радост, може от мъка...
 
Побъркал се - ОК. И това се случва. Но да си зареже човек така здравето, да се промъква в разни форуми и да си натоварва и без това съсипаната нервна система, а да не иде на преглед при специалист - това не бива.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: С какво се занимаваме?
« Отговор #11 -: 04 Октомври, 2010, 22:34:25 »
0
Муза за какво съм те питал в някой друг форум? Не знам за такова нещо. Може би се бъркаш


Не си...

Ми, нов ник, там и тук, в един ден...  :-\ Извинявай!  :) *drink1*

А, човекът, наистина е притеснен, нещо.

Scyther

  • Гост
Re: С какво се занимаваме?
« Отговор #12 -: 04 Октомври, 2010, 23:14:29 »
0
Много го обсъждате. Човекът има проблеми, но не търси съвети. Нещо като да лекуваш зъбобол с биене на децата. Рано или късно ще стигне до зъболекаря, но жалко за децата...