Автор Тема: Самостоятелен етаж от къща Докторски паметник ул. Шипка - прогнози?  (Прочетена 17621 пъти)

niki

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Някой има ли информация как е протекъл търгът в Лозенец?Докъде е стигнала цената и изкупена ли е от собствениците?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Е нали написах по-назад?
800,255,225,203,201, надолу не помня. 23 предложения общо, 15 участника със съделителите.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Интересно е, че един от съделителите е държавата :D, а има и вписани възбрана и ипотека на Райф.

Между другото на мен ми стана много гадно за човека, това е и една от причините да не пусна оферти над 200.

На мен ми е против принципите да се възползвам от невежеството на другите, а тук е върхът на невежеството.

Като изрових всички документи за имота и отидох при моя адвокат (който е с 30-40 години практика само с имоти), той просто само се кокореше и се чудеше как е възможно това - всеки акт с имота е придружен с правна грешка.

Първо по някаква причина държавата е одържавила целия парцел и 1/2 от къщата. Родителите продават след това своята 1/2 идеална част от къщата на единия си син. Понеже обаче нотариалният акт не е написан хубаво, единият брат го оспорва и доказва в съда, че родителите са продали на сина си не 1/2 идеална част, а 1/2 от едната втора (т.е. 1/4) и така другата 1/4 остава в наследство.

Второ единият син, който по това време си е мислел че има 1/2 идеална част, изкупува от държавата другата 1/2 идеална част след съдебна делба и я плаща. Така си е мислел че има цялата. Обаче пак поради простотия при делбата не е вписана съпругата му, и покрай делото с брат му се доказва че тази делба е нищожна. Така хем той е платил на държавата, хем 10 години по-късно тя автоматично пак става собственик (сега е изтекла давността и ще си вземе обратно парите когато пръдне гущера).

Трето последно при съдебната делба сега изобщо е можело да не се стига до публична продан с по-добър адвокат, а да си я запази. Обаче - на.

А днес май неговото наддавателно предложение беше писано на ръка, едно единствено на минимална цена! Т.е. не е имало кой да го посъветва какво и как да направи, за да си запази къщата. Все пак той има 3/8 и нямаше да му трябва чак грандиозна сума за да плати останалото.

Така три-четири грешки водят до двойна загуба.

Изводът - наемайте си добър адвокат и за най-елементарните неща.

Не съм адвокат за да се впечатлявам чак толкова, но този имот определено е за учебниците по които учат :)

Това ми беше първият и последен търг на собственост на частно лице. Или поне ако не го продават публично с желание. Този човек като се видяхме го попитах и отговорът беше "разбира се че не искам, ако ми я вемат няма да има къде да живея".

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
От случая става чудесен казус за студенти. Жалко за човечеца, но вече нищо не може да се направи. Общи имоти с роднини в повечето случаи носят само беди. Също така без да познавам нито хората, нито развитието на случая като теб, ми се вижда, че всичко е започнало с тази продажба само на единия син, която по всяка вероятност е била прикрито дарение и другият син се е почувствал засегнат, след което е започнало ходенето по съдилищата.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Изводът - наемайте си добър адвокат и за най-елементарните неща.


Абсолютно подкрепям. Може, дори е желателно преди това да попитате в някой форум, да се поразровите в интернет. Всичко това, за да се ориентирате и най-вече да не пропуснете нещо важно да кажете. След това - при адвокат - добър. Ще ви бъдат спестени и пари, и нерви, и време.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Е нали написах по-назад?
800,255,225,203,201, надолу не помня. 23 предложения общо, 15 участника със съделителите.

Интересно, до момента са се отказали 800, 255 и 225. Ако не се бъркам, тогава 203(в това съм сигурен)+13.5+13.5=230(и в това съм сигурен че беше 22x) т.е. така би платил повече (ако плати сега 203). Ако не плати, губи 40 хиляди, защото след него беше едната съделителка. Даже и да са свързани с нея, тя пак би платила повече от някоя от горните суми.
Или този участник не е знаел за новия ГПК и се е прецакал сериозно.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Според § 25 на ЗИД на ГПК "висящите производства се разглеждат по досегашния ред". ;)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Хе :) Аз като поисках да ми върнат единия задатък, казаха че не можело, защото "новия ГПК незнам си какво" :)

Но ако беше по стария, тогава трябваше още по-бързо да има плащане - този с няколкото най-високи щеше да изтегли два, да плати третия и да си ходи, няма причина да протака, освен ако не иска да си изтеглят всички задатъците, защото той имаше и по-ниски оферти.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Ето ти ЗИДа, ако искаш да направиш малко шоу   *yahoo*

Готини емота  *drinks*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Да, прочетох го преди, ама не бях обърнал внимание на последния член :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
За търга за къщата в Лозенец: процедурата е започнала преди промените в ГПК, обаче ЧСИ решил да си прилага новия ГПК. Явно и той като мен не е стигнал до чл.25 от ЗИД на ГПК :)

Сега практически би трябвало да са запазили задатъците на този с трите най-високи предложения (още не е платено, сега го чакат за третото), а по стария би трябвало да не му се взимат.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Ти показа ли му въпросния параграф? :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
В четвъртък си уговорих среща с него, сега беше само някаква какичка на нея нямаше смисъл само и казах, тя му звънна и нещо си мънкаха. :)

Ще го накарам да ми напише писмено, че я кара по новия ГПК и ще пусна една жалба да им внеса малко смут :)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Да кажеш после какво е станало. :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Стана - скандал и тук :) След първоначално спокойния разговор след който получих протокола, започнах да му пиша заявление да ми отговори писмено, че кара по новия ГПК, той дойде да каже, че няма да ми отговори и си покрещяхме малко :)

От това и друга информация направих извода, че си кара по стария ГПК, но лъже хората, за да му седят парите. Уж е специална сметка и сигурно не се олихвява, но за друга причина не се сещам. Ако въртяха схеми, по-скоро трябваше да върнат задатъците на който иска, защото така се освобождават и по-ниски позиции.

Ама накрая за да се оттърве от мен, да ми казва "добре де, какво искаш, ако само да ти върна задатъците - добре", ясно показва нещата. :)

Този пък с трите най-високи предложения се оказа типичен играч "просто така". Открих го кой е и телефона му и като му се обадих да го питам знае ли, че според ЧСИ вече си е загубил безвъзвратно първите два задатъка, отговорът беше "аааааа знам те тебе, ти играеш с Гошето и Пешо" (някакви такива имена).  *yahoo*

После ми вика "кажи защо се обаждаш, имаш ли предложение, тука всичко се купува, всичко се продава" все едно сме на пазар. Смях. Явно е напускал един куп предложения, за да му каже някой "откажи се, за да го взема аз, ето ти 5000 лева".

Добре че промениха ГПК, та подобни хора да се разкарат.

Чудя се да се занимавам ли сега да пускам жалба или да си изтегля задатъците и да му тегля една майна на ЧСИ. :)